Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Porovnání Sony HC7 a Canon HV20

Saxel (2279)|23.3.2007 13:52
[quote=javelino;137340]Hledal jsem do HV20 externí mikrofon a našel pouze DM-50.Dáte mi prosím ještě nějaký typ?[/quote]
Hledal jsi asi špatně. HV20 má botičku standardních rozměrů a mikrofonní vstup (jack konektor), takže ten výběr mikrofonnů bude určitě větší. Mě osobně zaujal tento: http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,2436, ale osobní zkušenosti s ním nemám.
mferco (17)|27.3.2007 08:54
Je to tady.... reviews na camcorderinfo.com...
stayman (12393)|27.3.2007 09:20
Trochu nechapem ten rezim "cinema", teda 1080p ako pisu,ze ma lepsie vysledky ako 1080i. To kvoli tej gama? Inak vysledky pekvapivo dobre..
Saxel (2279)|27.3.2007 13:50
Po přečtení recenze je můj favorit jasný. Jdu do HV20.
PeLi (289)|27.3.2007 14:46
Ja stále neviem. HV20 nemá lanc - dosť veľa točím na statíve. Bude mi to chýbať. Ale má Focus Assist a Instant AF.
MikeM (194)|27.3.2007 14:56
[QUOTE=Saxel;137706]Po přečtení recenze je můj favorit jasný. Jdu do HV20.[/QUOTE]

Po přečtení recenze je můj favorit jasný. Jdu do HV20.
:-))) jen jsem zvedavy, kdy dorazi na nas trh. Jelikoz se nase zastoupeni jeste ani neobtezovalo dat info na svoje stranky, tak se moc bojim, aby to bylo jeste letos.
anglcam (223)|27.3.2007 17:23
myslel jsem si ty vysledky.delam v anglii a cekam na duben coz je v nedeli.Od pondelka se ma tato kamca objevit v mistnich elektro retezcich.Byl jsem se na to informovat .takze jeste tyden.Ale jeste by mne zajimalo JVC hd7.Jde o to ze ty cipy jsou male ale zase to sklo muze hand9icap resit.Jde o to ze napriklad panaci nv250 nebo 300 maji cipy stejne ale obraz je na svetle paradni a v lowlightu to zase za gs500 moc nezaostava.nevim .Ma nekdo odkaz na vysledky toho jvc.Diky moc
Saxel (2279)|27.3.2007 18:56
[quote=PeLi;137709]Ja stále neviem. HV20 nemá lanc ...[/quote]
To je pravda, lanc chybí, a věřím, že pro někoho to může být hodně důležité. Pro mě jsou absence lanc konektoru a ostatní drobné nedostatky převáženy obrazovou kvalitou, avizovanou excelentní funkčností AF a v neposlední řadě také 15%-ním rozdílem v ceně oproti Sony HC7.
Saxel (2279)|27.3.2007 18:59
[quote=MikeM;137710]... Jdu do HV20.
:-))) jen jsem zvedavy, kdy dorazi na nas trh... [/quote]
Z několika e-shopů mám info, že by měla být v prodeji v polovině dubna. Uvidíme. Pokud má někdo lepší informace, sem s nimi!
MikeM (194)|27.3.2007 19:34
[QUOTE=Saxel;137721]Z několika e-shopů mám info, že by měla být v prodeji v polovině dubna. Uvidíme. Pokud má někdo lepší informace, sem s nimi![/QUOTE]

No me uz par e-shopu tvrdilo pred mesicem, ze do 14 dni dodani. Dokonce jeden e-shop ma na svyh strankach, ze ma HV20 skladem. Po mem dotazu z nich vylezlo, ze snad Canon zastoupeni uz neco privezlo... takze skladem maji "nic". Pokud si vzpominam na kupovani noveho modelu fotaku od Canonu, tak to vidim tak na min. mesicni cekani.
Chtel jsem ho ale objednat na http://www.obchodni-dum.cz kde maji nejlepsi cenu a navic sklatky bez navyseni s odkladem na 12 mesicu! Ale tahle akce plati pouze do konce brezna, tak nevim jestli to objednat bez toho aniz bych od nekoho slysel prakticke poznatky nebo tu akci pustit.

Jak rikam, doufam, ze do dovolene (2. polovina kvetna) ji budu mit.
PeLi (289)|28.3.2007 07:47
[QUOTE=Saxel;137720]To je pravda, lanc chybí, a věřím, že pro někoho to může být hodně důležité. Pro mě jsou absence lanc konektoru a ostatní drobné nedostatky převáženy obrazovou kvalitou, avizovanou excelentní funkčností AF a v neposlední řadě také 15%-ním rozdílem v ceně oproti Sony HC7.[/QUOTE]Tu je jeden príklad na "Instant Autofocus" : http://447productions.com/HV20_60i_h264.mov
Je to super rýchle, ale záber je pokazený. Ešte, že je na kamere tlačítko "FOCUS"
Ďalšia dobrá funkcia je aj "Focus Assist".
luxenn (3)|28.3.2007 09:46
Uvažuji o koupi Canon HV20 ale mám velké pochybnosti jestli se do česka a do postkomunistických zemích dováží zboží prvotřídní kvality,nebude lepší si pro ni zajet do německa?
PeLi (289)|28.3.2007 10:16
Toho sa bojím aj ja a obzvlášť pri značke Canon. V spolahlivosti zaostáva za inými značkami a to je aj jeden z dôvodov, prečo sa stále neviem rozhodnúť medziHV20 a HC7.
faraon55 (12)|28.3.2007 11:02
video ukážka HV20

http://www.cinevate.com/images/hv20_brevis.mov

details:
HV20 footage with 35mm adapter (Brevis35) and Canon lenses
Here is a clip of hv20 with a brevis35 35mm adapter. They've used Canon 50mm f1.4, 85mm f1.8, 135mm f2, and 35mm f1.4 lenses and 24p mode for this shot. Using a 35mm adapter gives a very film like look. Right click and save.
MikeM (194)|28.3.2007 12:33
[QUOTE=PeLi;137736]Toho sa bojím aj ja a obzvlášť pri značke Canon. V spolahlivosti zaostáva za inými značkami a to je aj jeden z dôvodov, prečo sa stále neviem rozhodnúť medziHV20 a HC7.[/QUOTE]

Je nekde nejaka statistika, ktera by to potvrzovala ? Ze Canon je poruchovejsi a ze se rozdeluji zbozi na zapad a vychod ?
Mam fotak Canon uz 3 roky a zadny problem jsem nikdy nemel.
stayman (12393)|28.3.2007 12:44
[QUOTE=MikeM;137743]Je nekde nejaka statistika, ktera by to potvrzovala ? Ze Canon je poruchovejsi a ze se rozdeluji zbozi na zapad a vychod ?
Mam fotak Canon uz 3 roky a zadny problem jsem nikdy nemel.[/QUOTE]

Ono je asi pravda, ze mechaniky odchadzaju (co viem z webu) ale ja som predal dost kamier Canon, a ziadny problem. Tak podobne maju poniektori problem aj s LG. Zavist :D
Saxel (2279)|30.3.2007 09:20
[quote=MikeM;137723]...Chtel jsem ho ale objednat na www.obchodni-dum.cz kde maji nejlepsi cenu a navic sklatky bez navyseni s odkladem na 12 mesicu! ...
...Jak rikam, doufam, ze do dovolene (2. polovina kvetna) ji budu mit.[/quote]
Díky za tip, už mám objednáno. Jsem zvědav, kdy dorazí. Z e-shopu mi volali, že bych jí měl mít ve druhé polovině dubna.
MikeM (194)|30.3.2007 11:25
[QUOTE=Saxel;137864]Díky za tip, už mám objednáno. Jsem zvědav, kdy dorazí. Z e-shopu mi volali, že bych jí měl mít ve druhé polovině dubna.[/QUOTE]

Takze jsi objednal HV20 ?
Ja porad vaham, porad me strasi ty hlasy jak jsou Canony poruchove a to ze na camcorderinfo.com ji trochu zdrbali za ergonomii. Navic nejsem z Prahy, takze to ze jediny servis je v praze je pro me take trochu problem. Ale zase jina kamera me neoslovila, spis bojuju mezi HV20 a HV10 prip. Sony HC3. Jsem vahavej strelec ;-) Pokud chci tu akci "bozsky uver", tak se musim do zitra rozhodnout.

Ja mam info z obchodni-dum.cz, ze by mely dorazit po 16.4. Jenze ja uz tech informaci od nich dostal nekolik a pokud si vzpominam na koupi meho fotaku, coz byla novinka, tak to take trvalo mesice.
Saxel (2279)|30.3.2007 13:20
[quote=MikeM;137869]Takze jsi objednal HV20 ?[/quote]
Jojo, myslím si, že v této cenové relaci je to nejlepší kamera, která se dá letos koupit. Je to můj názor, nikomu ho nevnucuju.

[quote=MikeM]... porad me strasi ty hlasy jak jsou Canony poruchove a to ze na camcorderinfo.com ji trochu zdrbali za ergonomii. Navic nejsem z Prahy, takze to ze jediny servis je v praze je pro me take trochu problem.[/quote]
Beru to tak, že každý výrobce má určité procento vadných výrobků, a když budu mít smůlu, koupím prostě zmetek - bez ohledu na značku. Mojí současnou kameru jsem měl v záruční opravě 2x a není to Canon, nýbrž JVC!
MikeM (194)|30.3.2007 17:26
Jinak pro vase info, pokud se vam vyrobek poroucha do 6 mesicu uzavreni kupni smlouvy, tak mate pravo na zarucni opravu nebo na novy vyrobek nebo vraceni penez. To co si vyberete je v tomto pripade na VASI volbe a ne na volbe prodavajiciho!! Takze pokud budete zadat novy vyrobek a ani vas odkazi na zaricni opravu, tak vy jste v pravu. Tuto informaci jsem dostal od znameho a tento tyden to bylo v pondeli v testovinach, kde to potvrdili.

Trochu mam take obavu z toho, ze Canon nyni s HD kamerami zacina (doufam, ze to neni blbost vychazejici z me neznalosti), kdezto Sony ma uz 3. generaci. Myslim teda kamery do cca 40 tis.
anglcam (223)|30.3.2007 17:42
No spis bych se bal te mechaniky nez nezvladnuti formatu.Vidis jak se s tim canon excelentne pere.Ono staci dat lepsi sklicko a jses zas nekde jinde v danem segmentu.Myslim ze ta mechanika je standart.nevidim duvod proc se bat.Spis bych se mozna zamyslel ze canon trosku aplikuje spinavejsi politiku v oblasti zasobovani urcitych regionu ne prilis povedenym zbozim ze svych linek.Takhle konci nekvalitni tistaky a ruzne plosne spoje na montaznich linkach v Cine kde jsou soucasti vyrobku neznamych znacek a neznacek.ja nastesti kupuju v britanii ale u nas bych se nad tim zamyslel.Mozna ze varim z vody ale nikdo nas nebere za nejakou suverenitu spis naopak s cimz se tady v anglii setkavam denodenne takze ona ta politicka tady asi trosku bude.
MikeM (194)|30.3.2007 21:05
[QUOTE=anglcam;137894]No spis bych se bal te mechaniky ....[/QUOTE]

uz to tu par lidi rikalo, ale porad nevim jak se na to mohlo prijit ? Kdyby to delal opravdu Canon a vyplacelo by se mu to, proc by to nedelal take Sony , JVC a Panasonic ? Nemyslim si, ze napr. Panasonic by byl vetsi svatousek nez Canon co se byznysu tyce (krome fotaku a kamery od Canonu mam doma vse Panasonic). Takze pokud by se takhle dalo vydelat, tak by to delali take. Sony je uz pry nekolik let v cerenych cislech, takze proc by zrovna on nezacal takto setrit ? Ale o Sony to nikdo nerika.
Nevim, trochu me to znervoznuje, ale na druhou stranu by bylo dobre to nejak podeprit dukazem. Ze by do Prahy prijela dodavka zbozi z Ciny a horsi kvality a do Nemecka lepsi kvalita.
Podle meho to bud delaji vsichni nebo nikdo. Pokud se to ale deje, tak byto chtelo nejak podeprit, aby to nebylo takove "jedna pani povidala". No a pak je tu co rikal Saxel, kdyz mas smulu tak koupis smejd kdekoliv.
Saxel (2279)|31.3.2007 15:56
[quote=MikeM;137893]Jinak pro vase info, pokud se vam vyrobek poroucha do 6 mesicu uzavreni kupni smlouvy, tak mate pravo na zarucni opravu nebo na novy vyrobek nebo vraceni penez...[/quote]
To jsem nevěděl, ale máš pravdu, v Testovinách z 26.3. to tak říkaly.
Apropos, jak si uložím streamové video z ČT na disk? Myslím tím jen mnou vybraný pořad, né celý blok více než 500MB. Když mám příslušné .asx http://ct1streaming.visual.cz/new/asx/high/Testoviny-260307.asx, ve kterém je čas startu a doba trvání, tak to přeci musí něčím rozumným jít. Ale to už je asi na založení jiného vlákna, no uvidíme...
luxenn (3)|1.4.2007 18:52
Nemyslím že jenom canon ale dělají to všichni myslí si že jsme nevzdělaní a nic nepoznáme.
MikeM (194)|1.4.2007 21:24
male OT: pouzivate cistici kazety a jaky na ne mate nazor ?
mferco (17)|2.4.2007 08:59
Takže když kopím kamču v británii, tak tam bude třeba Made in UK a u nás Made in CHina? to mě taky znervózňuje. člověk šetří minimálně 3x déle než angláni a pak dostane druhořadý šunt...
Saxel (2279)|2.4.2007 09:02
[quote=anglcam;137717]... Ale jeste by mne zajimalo JVC hd7...[/quote]
Náhodou jsem narazil na recenzi HD7, tak pokud to někoho zajímá, je to tady (přeložené googlem z japonštiny): http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.watch.impress.co.jp%2Fav%2Fdocs%2F20070328%2Fzooma300.htm&langpair=ja%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools
cuaron (244)|3.4.2007 18:42
Koukal jsem, ze ta JVC HD7 u nas stoji jen 42 tacu. To je slusna cena. Jaky jsou nevyhody zaznamu na HDD?
stayman (12393)|4.4.2007 23:35
No asi ake?:cool:
cuaron (244)|5.4.2007 00:25
To je teda inteligentni odpoved...
Ja s takovymi kamerami nemam vubec zkusenosti, tak se radeji ptam.
stayman (12393)|5.4.2007 00:27
To je teda skor inteligentna otazka, pytas sa na HDD a nie na kameru samotnu, teda potom skus prist aj na to, ze co je u HDD obmedzujuce (a to som ti uz napovedal). Zapni mozog chlape !!!
cuaron (244)|5.4.2007 00:41
Ja se ptam na zkusenosti HDD kamer. Je mi jasny, ze omezeni spociva prave v tom, ze muzou nahravat pouze na pevny disk. Ale to je jedina nevyhoda? Slysel jsem neco o prilis velky komprimaci videi a o tom, ze zatim zadna softwarova strizna nepodporuje AVCHD video kodek. Zajima me cokoli od lidi, ktery maji s takovymi kamerami zkusenosti. Odpovedi typu "pouzij mozek" mi moc nepomuzou :)
stayman (12393)|5.4.2007 00:44
Tak podla mna je to jedna velka nevyhoda, ked nebudes mat, alebo nebudes moct data preniest inde, aby si mohol dalej tocit nie??? S dat.tokom to nema nic spolocne, pokial si ho nezvolis ty sam, navyse AVCD ako prosim ta suvisi s tym HDD, ked AVCHD je mozne ukladat hocikde, teda aj na SD alebo DVD, okrem toho HDD??? Nemas v tom zmatok??? Co vlastne potrebujes vediet ??? S AVCHD inak uz vedia softy pracovat \\/
cuaron (244)|5.4.2007 00:52
Moc o tom nevim. Ale mel jsem pocit, ze HDD kamery ukladaji videa do nejakeho formatu , s kterym si vetsina znamych strizen v soucasnosti neporadi. Myslel jsem, ze jde o ten AVCHD video kodek. Nebo ne? Aspon jsem ted nekde cetl, ze Vegas si s nim neumi poradit a ze rada lidi touzebne ocekava novou verzi Vegasu, ktera uz ho rozlouskne. Ale netvrdim, ze v tom zmatek nemam. Proto se tu ptam. Jinak me ani tak nevadi, ze ta kamera dokaze nahrat pouze tusim 5 hodin zaznamu. Nemam ve zvyku natacet mnohahodinova videa v prostredi, kde nemam na blizku pocitac :)
Saxel (2279)|5.4.2007 08:35
[quote=cuaron;138182]... Jinak me ani tak nevadi, ze ta kamera dokaze nahrat pouze tusim 5 hodin zaznamu. Nemam ve zvyku natacet mnohahodinova videa v prostredi, kde nemam na blizku pocitac :)[/quote]
Ale jistě, jsou točiči, kterým HDD kamery vyhovují, to je vidět i z toho, jak dobře se prodávají. Například pro mě je ale podstatné, že v současnosti nejsou pro HDD kamery rozumné možnosti archivace natočeného materiálu. Kapacita disku je omezená a když se naplní, musí se data vylít, není jiná možnost. HDD má ale i své výhody - např. v rychlosti přenosu dat do PC, a AVCHD je taky v pohodě. Každý si musí zvážit, na co kameru chce a podle toho vybírat.
PeLi (289)|5.4.2007 10:09
Keby som nemal velke množstvo mini-DV kaziet, tak by som aj ja uvažoval o kúpe HDD kamery. Posledné dva roky som mal na každej dovolenke notebook, takže zaplnenia HDD v kamere by som sa vôbec nebál.
Momentálne som rozhodnutý pre HC7.
stayman (12393)|5.4.2007 13:40
Takisto vidim skor vyhodu v HDD, ale ta "kapacita" je proste neprehliadnutelna, casto tocim aj 10h (live prenosy), vyriesil som to zatial vsak vystupom z mixputlu a zaznam, kedze je len pre archivaciu, kde nie je dolezita kvality, ide na S-VHS video. Inak nie darmo sa vyrabaju pridavne disky ku hocjakym kameram, je to fakt vyhoda.
cuaron (244)|5.4.2007 15:42
Ale zase, kdyz se ten HDD nejak poroucha, tak je to docela blbe.
stayman (12393)|5.4.2007 16:58
Jeeezis, to sa ti moze porouchat aj paskova mechanika. To ako rozmyslas co? :eek:
cuaron (244)|5.4.2007 18:54
Nevim, jestli to je nejak osetreny. Ale predpokladam, ze kdyz ti harddisk, na kterej zrovna zapisujes, spadne na zem, asi to odnese vic nez ta paskova mechanika.
MikeM (194)|5.4.2007 23:39
Skoro bych si tipnul, ze to bude naopak. Ty HDD vydrzi takove pretizeni a pokud maji zaparkovane hlavy tak i velky naraz. Samozrejmne predpoklad, ze ten HDD stihne zaparkovat hlavicky.
Osobne si myslim, ze zasadni vyhoda pasky je ta, ze pri poruse jiz nahrany zaznam zustava. Kdezto pri poruse HDD ... buh vi, mozna mate dovolenou pryc.
Ja jsem byl spise zastancem HDD, protoze moznost dropoutu a pasky obecne se mi moc nelibily. Ale oni to profici asi nadarmo nepouzivaji.
stayman (12393)|6.4.2007 01:30
Co sa tyka pasky, niet o com, ale co sa tyka mechanik, tam to moze byt este horsie, je to "otvoreny" mechanizmus, narozdiel od HDD, SDkariet, takze staci niekedy spinka a voala, zaznam fuc alebo este horsie hlavicka je odtrhnuta... Ale ako medium rozhodne je No.1 paska.
joe1 (114)|10.4.2007 10:28
mne osobne sa uz stalo asi tak 2x ze som pocas tocenia (netocenia) proste ked som prechadzal z miestnosti do miestnosti klepol som diskom o zarubnu a hlaska no disc detected ma moc nepotesila a pokial ten klip nezapises tak uz ho z disku nedostanes.....smola....preto veci v mensich priestoroch tocim aj na pasku aj na disk....u tychto kamerach ale smola ze tam proste paska nie je....
MikeM (194)|12.4.2007 13:31
Nevite proc se na pasky uklada ve formatu MPEG2 a ne MPEG4 (jako na HDD kamery) ?
Pokud by se ukladalo v MPEG4, tak bud by zaznam mohl byt ve stejnem bitrate jako ten MPEG2 (coz by melo davat lepsi obraz) nebo by se na pasku (miniDV) veslo cca 3 hodiny zaznamu.
stayman (12393)|12.4.2007 19:18
O ktorej kamere hovoris ?
MikeM (194)|12.4.2007 20:15
Napr. HC7 i HV20 uklada na miniDV HDV coz je MPEG2. Naproti tomu Sony SR1 uklada na HDD v MPEG4 (AVCHD). Tak jsem se ptal jestli nekdo nevi proc se na miniDV kazety take neuklada MPEG4 ?
Pak by se mohlo bud ukladat MPEG4 se stejnym bitrate jako ta HDV MPEG2 (coz by melo byt tudiz kvalitnejsi) nebo by se na tu pasku vesly cca 3 hodiny zaznamu.
camcorder (28)|12.4.2007 20:52
Dobrý večer všem,

asi se zeptám hloupě, ale jak ta HC7 může dělat 5 MP fotky, když snímač má jen 3MP ?

Dík za info
stayman (12393)|12.4.2007 23:39
[QUOTE=MikeM;139015]Napr. HC7 i HV20 uklada na miniDV HDV coz je MPEG2. Naproti tomu Sony SR1 uklada na HDD v MPEG4 (AVCHD). Tak jsem se ptal jestli nekdo nevi proc se na miniDV kazety take neuklada MPEG4 ?
Pak by se mohlo bud ukladat MPEG4 se stejnym bitrate jako ta HDV MPEG2 (coz by melo byt tudiz kvalitnejsi) nebo by se na tu pasku vesly cca 3 hodiny zaznamu.[/QUOTE]

No co je na tom nepochopitelne, ked su to HDV kamery, co je zaznam Mpeg2HD a ked su to AVCHD kamery, co je zaznam Mpeg4AVCHD. A to, ze u AVCHD zvolili nizsi dat.tok a ine medium je politika. Inak Mpeg4 v porovnani s Mpeg2 naozaj nevyzaduje taky isty dat.tok, avsak beztak to ostava ZATIAL ako spotrebka.
stayman (12393)|12.4.2007 23:40
[QUOTE=camcorder;139020]Dobrý večer všem,

asi se zeptám hloupě, ale jak ta HC7 může dělat 5 MP fotky, když snímač má jen 3MP ?

Dík za info[/QUOTE]

To sa deje bezne, ze sa fotky interpoluju na vyssie rozlisenie.