Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Jak dál zpracovat MJPEG video z foťáku??

Je tu pravidelně Avatar uživatele Connor
    Registrace
    Sep 2005

Ahoj prosím o radu, resp vaše doporučení jak mám dál zpracovávat video z digitalního foťáku Canon.
    Leze z toho obligátní MJPEG 640x480, 30fps, (audio je mono, bitrate si nepamatuju).

Co s tím dělat dál, aby se to dobře přehrávat na TV s pokud možno minimální ztrátou kvality? Dosud jsem to vždy prohnal VirtualDubem do XviDu (bez filtrů, bo jim nerozumím), nebo v Dr.DivX do DivXu jen abych dosáhnul menší velikosti souboru... bitrate kolem 1000kbps, ale na TV je to pak nějaké divné.

Četl jsem tu nějaké potíže s těmi 30fps, doporučení i zrazování od konverze do 25fps, něco o převodech do NTSC MPEG2 videa atd., ale nevím jestli dobře chápu souvislost, proto se ptám ještě jednou.

Co s tím dělat bez to bylo přehratelné, neztratil moc z beztak slabší kvality??

Udělat z toho XviD/DivX, nebo MPEG2 a šup do DVDvideo v nějakém authoringu? Jaké nastavení, jaké filtry, co ten převod 30/20fps, co se zvukem?

Děkuji za tipy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Obligátně leze z foťáku MOV a ne MJPEG - MOV můžeš převést čímkoli (ideálně Canopus ProCoder 2) na MJPEG potřebuješ mít v systému příslušný kodek (který by měl být součástí instal. CD u foťáku, pochopitelně i s nějakým softem na úpravu).

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Pitomec
    MOV je kontejner. Hádej jakou má obligátně ten MOV z foťáku kompresi? Představ si, že MJPEG. Plno foťáků má taky výstup do AVI. Třeba muj - AVI-MJPEG/PCM 640x480@30fps.

Connor
    Já bych to nechal tak jak to je, kvůli budoucnosti. Nějaký žabomyší války mezi 24, 25 a 30 fps budou brazy minulostí. Jakákoliv konverze snímkový frekvence má za následek buďto rozmazání nebo zhoršení plynulosti. Takže moje doporučení - XviD, 640x480@30fps/MP3. Ale doporučuju vyšší datovej tok, pro tohle rozlišení tak 2-3 Mbps. Taky zkus nějaký filtry pro opravu videa poškozenýho vysokou MJPEG kompresí. Třeba zkus postprocessing z ffvdub (součást ffdshow), 2D Cleaner nebo Smart Smoother.

Registrace
    Sep 2005

MOV neMOV, soubor ma priponu AVI a podle toho co sem se k tomu dočetl se to video ukládá jako MJPEG. Ale nepřu se, jen sem nikde o žádném MOVu v souvislosti s mým foťákem nečetl.

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Obligátně leze z foťáku MOV a ne MJPEG - MOV můžeš převést čímkoli (ideálně Canopus ProCoder 2) na MJPEG potřebuješ mít v systému příslušný kodek (který by měl být součástí instal. CD u foťáku, pochopitelně i s nějakým softem na úpravu).

Registrace
    Sep 2005

Díky za tip. Ty filtry se nastavují kde? Jsou ty volby přímo ve VirtualDubu, nebo to blbě chápu?
    Btw hlavní důvod je ten, že mi stolní player ty AVI co s toho lezou neprehraje, takže se z toho snažím udělat něco kompatibilnějšího...což třeba XviD je.

Co si myslíš o převodu na MPEG2 a následně do DVDvideo formátu? Nebo je to z ohledem na kvalitu fuk?

Citace Původně odesláno od vlada
    Pitomec
    MOV je kontejner. Hádej jakou má obligátně ten MOV z foťáku kompresi? Představ si, že MJPEG. Plno foťáků má taky výstup do AVI. Třeba muj - AVI-MJPEG/PCM 640x480@30fps.

Connor
    Já bych to nechal tak jak to je, kvůli budoucnosti. Nějaký žabomyší války mezi 24, 25 a 30 fps budou brazy minulostí. Jakákoliv konverze snímkový frekvence má za následek buďto rozmazání nebo zhoršení plynulosti. Takže moje doporučení - XviD, 640x480@30fps/MP3. Ale doporučuju vyšší datovej tok, pro tohle rozlišení tak 2-3 Mbps. Taky zkus nějaký filtry pro opravu videa poškozenýho vysokou MJPEG kompresí. Třeba zkus postprocessing z ffvdub (součást ffdshow), 2D Cleaner nebo Smart Smoother.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Krist
    Registrace
    Nov 2004

Dulezity je mit ve woknech nainstalovanej dobrej mjpeg kodek.
    Nedavny podobny dotaz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11767
    Pro zmenseni jsem usoudil nejvhodnejsi .wmv (nechat klidne 30 fps). Xvid je taky dobry ale ne pro uplny lamy, ja to do nej davam pres frameserver z Vegasu do AutoGordianKnotu (viz. google). Zdrojovy videa nemaz a az se jich nahromadi hafo tak normalne do mpeg2 na DVD.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Pitomec
    Nemusím vůbec hádat, protože foťák s možností videozáznamu mám taky a ten MOV je ve skutečnosti MPEG-4. Takže nějaký MJPEG (používaný tak v roce <1999) to rozhodně není a ani z mého okolí neznám nikoho, komu by foťák do tohoto dávno překonaného nesmyslu ukládal (ale vyloučit to pochopitelně nemůžu)

Registrace
    Sep 2005

Ale kdepak, oba způsoby záznamu videa u digitálů jsou dnes běžné. Co si tak matně pamatuju, tak MOV byl běžný u Panasonicu a Minolty a AVI u Canonu, resp. Canony PoweShot S1/S2/S3 (což jsou modely staré 3/2/let) zcela jistě ukládá video do AVI (Motion JPEG). Není to nic neobvyklého, ani nepoužívaného.
    Ale nechci se dohadovat o tom jo je archaické, co je blbé a co je překonaný nesmysl (já naopak znám víc lidí, kteří mají digitál s videem AVI(MJPEG) než MOV)....
    jen prostě mi taková videa z foťáku lezou a já je chci ějak elegantně polidštit, aby si je mohli užít lidé s televizí a dvd přehrávačem.

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Pitomec
    Nemusím vůbec hádat, protože foťák s možností videozáznamu mám taky a ten MOV je ve skutečnosti MPEG-4. Takže nějaký MJPEG (používaný tak v roce <1999) to rozhodně není a ani z mého okolí neznám nikoho, komu by foťák do tohoto dávno překonaného nesmyslu ukládal (ale vyloučit to pochopitelně nemůžu)

Podobná témata

1. Jak zpracovat video ze Samsung MX20?
    Od Tappaja v sekci Editace videa
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-06-2009, 12:11
  2. video mjpeg
    Od Zdenek61 v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-06-2006, 12:43
  3. porušené video MJPEG
    Od pee.tr v sekci Editace videa
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-05-2006, 22:42
  4. Jak na zasumene video a prebuzeny zvuk z fotaku?
    Od lahvon v sekci Editace videa
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 24-01-2006, 17:41
  5. MJPEG video ve Vegas
    Od marat_tvf v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 22-12-2005, 17:02