Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD RAM z HDD rekordéru do PC

Modena (1706)|1.2.2007 21:23
Prosím "nakopněte " mě někdo - pokusně jsem zkopíroval z HDD rekordéru Panasonic DMR-EH65 video na DVD RAM, ale po vložení tohoto disku do PC mechaniky se mi v TC i v Exploreru ukazuje složka se 4.27GB, která po rozbalení nic neobsahuje . Zkoušel jsem nagrabovat s DVD RAMky Decrypterem jako UDF i jako ISO a výsledek je vždy nula . Co udělat, abych se k těm MPEGům dostal ? :-I
PcBuh (228)|2.2.2007 00:00
Taky by mně to zajímalo , planuju také RAMky :)
PeBo (26)|2.2.2007 00:17
Zkoušel jsem DVD-RAM z EH55 (předpokládám, že 65 to má stejně) a ve Windows XP SP2 nebyl žádný problém. Disk obsahuje složku DVD_RTAV a v ní tři soubory (.ifo, .bup., .vro) a je pouze pro čtení. Pokud nainstaluješ DVD-RAM driver od Panasonicu, tak je i pro zápis.
Nepíšeš, jaký OS používáš - EH55 používá souborový systém UDF verze 2.01, který nemusí být jinde podporován. Taky je možné, že používáš nějaký SW pro paketový zápis (InCD, B's Clip, ...) a jeho driver souborového systému nerozpozná médium správně.
StD (8612)|2.2.2007 08:07
@PeBo: Přesně tak - InCD infiltruje PC s instalací zmetka Nera a je-li ve stroji současně už nainstalen B'sClip, je čtení DVD-RAM i zápis takřka úplně vyloučen. Výjimky sice potvrzují toto pravidlo, ale nepomáhá ani instalace "třetího do mariáše" = driveru Panasonic samostatně (B'sClip je téměř identický). V tom případě pomůže jen Formát C: a zpátky na stromy...

V každém případě platí to o UDF: v. 1.5 je pro PC a v. 2.x pro rekordéry.
Servus!
Pitomec (10211)|2.2.2007 13:42
[quote=Modena]Prosím "nakopněte " mě někdo - pokusně jsem zkopíroval z HDD rekordéru Panasonic DMR-EH65 video na DVD RAM, ale po vložení tohoto disku do PC mechaniky se mi v TC i v Exploreru ukazuje složka se 4.27GB, která po rozbalení nic neobsahuje . Zkoušel jsem nagrabovat s DVD RAMky Decrypterem jako UDF i jako ISO a výsledek je vždy nula . Co udělat, abych se k těm MPEGům dostal ? :-I[/quote]
Ulead Movie Factory (pro tyto účely používám verzi 3.5) a naimportovat obsah z DVD-RAM na HDD. A nemusíš ani instalovat žádné drivers od Panasonicu nebo někoho jiného.
Modena (1706)|2.2.2007 17:43
Pitomec
Myslíš tohle ? :-I
http://www.ulead.com/dmf/features_plus.htm
To znamená, že součástí toho softu bude nějaká driverfičurka, která už konečně uvidí obsah té složky DVD_RTAV, aby to v tom ULEADu šlo načíst na HDD ? :-?

Jinak jsem si stáhl ten driver Panasonic
http://panasonic.co.jp/psec/support/dvdram/lim/eoem/downxp.html
a prd . . . :((
Pravdu má tedy přítel StD ! :BB:
Používám W XP SP2 a samozřejmě pálím NEREM, protože hojně využívám NERO RECODE 2 - mimochodem dost dobrej soft takže je samosebou, že tam mám i ten nešťastnej InCD ! 9-)
Takže pravdu má zřejmě i PeBo a samozřejmě opět StD ! ! ! :BB:

Tak nevímnevím, jestli tou instalací ULEDu něco pořeším, ale zkusit se má všechno ! :-E
Pitomec (10211)|3.2.2007 00:08
UMF3.5 pro tyto účely používám už pár let (na několika PC) a nikdy jsem žádný problém nezaznamenal. Ovšem nechápu, proč obsah té složky nevidíš, když mně to nedělá problém i na PC, kde ten Ulead vůbec není (je tam jenom PowerDVD6 a soubory VR_MANGR a VR_MOVIE jsou k tomuto automaticky přiřazeny pro otevření/přehrávání).

Modena (1706)|3.2.2007 10:45
Pitomec
Podle mého bude problém skutečně způsobovat balík NERO, ale protože ho používám na pálení i některé jednoduché překódování (RECODE), byl by větší problém se ho zbavit . Ty na tom PC bez ULEADu asi NERO nemáš, že ? :-I
samsung_205.jpg
Pitomec (10211)|3.2.2007 10:51
Právěže mám - 6.6.0.16
Brko (201)|3.2.2007 11:30
Nero používám ve berzi 7, ale není přeci nutno instalovat InCD. Nenainstaloval jsem ho (InCD) právě pro potíže s RAMkama. Jinak RAMku se záznamem videa načte i MPEG Wizard, TMPGEnc MPEG editor a jistě i další softy, viz Pitomec.
novtex (4)|10.8.2007 21:05
Soubory na DVD RAM z rekordérů Panasonic umí přečíst a dále i překódovat Nero Video Expres od verze cca 2.3 (Nero 6).Vyzkoušeno (mechaniky LG, OS XP nebo W2k, pro W98 nutný upg).