Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Po konverzi obrazu a zvuku je zvuk asi o vteřinu poposunut

PaS PaS je offline
    Nováček Avatar uživatele PaS
    Registrace
    Aug 2004

Mám takový problém. Když si nahraju film přes TV-tuner do Mpeg2 a poté ho zkonvertuju do DivX a MP3, je zvuk asi o vteřinku poposunutý. Přitom originál v Mpeg2 je to vpořádku.
    Mohl by mi někdo prosím poradit co dělám špatně?
    Jo, ještě by se asi hodilo napsat, že mám WinFast TV2000 XP a převádím ve VirtualDubModu.
    Děkuji moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od PaS
    Mám takový problém. Když si nahraju film přes TV-tuner do Mpeg2 a poté ho zkonvertuju do DivX a MP3, je zvuk asi o vteřinku poposunutý. Přitom originál v Mpeg2 je to vpořádku.
    Mohl by mi někdo prosím poradit co dělám špatně?
    Jo, ještě by se asi hodilo napsat, že mám WinFast TV2000 XP a převádím ve VirtualDubModu.
    Děkuji moc.
    To se tady řešilo už ...krát. Nepíšeš taky jesli je to stejné v celém videu, nebo postupně.

PaS PaS je offline
    Registrace
    Aug 2004

Jestli se to už mockrát řešilo, tak sorry. Nějak jsem si to neuvědomil, ale je to postuné.

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

PaS PaS je offline
    Registrace
    Aug 2004

Díky za odkaz. Prostudoval jsem si ho, ale jsem z toho takříkajíc tumpachovej . Kdyby ale byla ta chyba se vzorkováním u zvukovky o nějaký ten HZ, tak by už přeci musela být v tom prvotním ukládaném souboru, tedy v Mpeg2 ne? Ale tam je zvuk naprosto synchroní. Chyba se projeví až po převodu.

Registrace
    Mar 2004

Díky za odkaz. Prostudoval jsem si ho, ale jsem z toho takříkajíc tumpachovej . Kdyby ale byla ta chyba se vzorkováním u zvukovky o nějaký ten HZ, tak by už přeci musela být v tom prvotním ukládaném souboru, tedy v Mpeg2 ne? Ale tam je zvuk naprosto synchroní. Chyba se projeví až po převodu.
    No asi ti moc neporadím, do DivX nedělám, ale je to divné. Grabování do MPEG-2 schvaluji (ať si říká kdo chce co chce \/ ), ale proč se to potom rozjede?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

. Kdyby ale byla ta chyba se vzorkováním u zvukovky o nějaký ten HZ, tak by už přeci musela být v tom prvotním ukládaném souboru, tedy v Mpeg2 ne? Ale tam je zvuk naprosto synchroní. Chyba se projeví až po převodu.
    Tak to právě NE ! Většina ovládaču již s touto chybou počítají a různě se upravují aby časování šlo podle času a né podle snímků, pak je to OK ...

Ale jakmile to hodíš na střižnu nebo to nějak chceš dále zpracovat tak je to bráno podle snímků a né podle času a to je ten problém.

Typickým příkladem je ukládání do Matrošky který řeší tento problém u karet které nejsou již opatřeny proti tomuto výrobcem ovládačů.

PaS PaS je offline
    Registrace
    Aug 2004

Díky za bližší popsání mého problému. A mohl by jsi prosím naprosté lamě vysvětlit, jak se tomu postupnému posuvu zvuku vyhnout?
    Matroška mi nic neříká .
    Já jsem vůbec rád, že jsem pochopil aspoň základní funkce VirtualDubModu .

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od mirekv
    Grabování do MPEG-2 schvaluji (ať si říká kdo chce co chce \/ ), ale proč se to potom rozjede?
    A to myslis ako??? Ze je lepsie grabovat do Mpeg2 ako do DV a potom do Mpeg2, ako uz budes chciet ???

To si nemyslim, pretoze u toho grabovania do Mpegu mozes akurattak do CBR a v realnom case, takze na VDB a 2-pass zabudni. A pri naberani do DV nasledne do Mpeg2 (hocjakym enkoderom, s hocjakym nastavenim...) je to presne to iste (co sa rekompresie tyka, ak mas povodny zaznam v DV, alebo ak nie, tak rekompresie bez straty kvality), akurat rozdiel je v tej vyslednej kvalite toho Mpegu, pretoze si ho mozes nastavit ako chces.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Grabování do MPEG-2 schvaluji (ať si říká kdo chce co chce \/ ), ale proč se to potom rozjede?
    A to myslis ako??? Ze je lepsie grabovat do Mpeg2 ako do DV a potom do Mpeg2, ako uz budes chciet ???

To si nemyslim, pretoze u toho grabovania do Mpegu mozes akurattak do CBR a v realnom case, takze na VDB a 2-pass zabudni. A pri naberani do DV nasledne do Mpeg2 (hocjakym enkoderom, s hocjakym nastavenim...) je to presne to iste (co sa rekompresie tyka, ak mas povodny zaznam v DV, alebo ak nie, tak rekompresie bez straty kvality), akurat rozdiel je v tej vyslednej kvalite toho Mpegu, pretoze si ho mozes nastavit ako chces.
    S DV nemám zkušenost, nemůžu odporovat. Každopádně se chystám na nákup kamery, tak doufám poradíš!

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Jasan, aj cez email.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

No asi ti moc neporadím, do DivX nedělám, ale je to divné. Grabování do MPEG-2 schvaluji (ať si říká kdo chce co chce \/ ), ale proč se to potom rozjede?
    já teda grabování do MPEG-2 neschvaluju.... zvláště ne pro dotyčného. Konverze -> MPEG-2 -> MPEG-4 je
    Volil bych asi nějaký "střihatelnější" formát, třeba MJPEG. Kdoví jak u dotyčného encoding v reálném čase stíhá, když karta nemá HW encoder. Potom můžou vznikat různé paskvily, které si sice formát pohlídá, ale při střihu a následné konverzi je všechno v pr*eli, asi jak psal Bullback. Pokud vyřeší u toho MJPEG synchronizaci zvukovky, mělo by to být v pohodě. Sám jsem to tak dělával, když jsem si ještě kazil zdraví s TV kartou.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Miuvek

já teda grabování do MPEG-2 neschvaluju.... zvláště ne pro dotyčného. Konverze -> MPEG-2 -> MPEG-4 je
    Volil bych asi nějaký "střihatelnější" formát, třeba MJPEG. Kdoví jak u dotyčného encoding v reálném čase stíhá, když karta nemá HW encoder. Potom můžou vznikat různé paskvily, které si sice formát pohlídá, ale při střihu a následné konverzi je všechno v pr*eli, asi jak psal Bullback. Pokud vyřeší u toho MJPEG synchronizaci zvukovky, mělo by to být v pohodě. Sám jsem to tak dělával, když jsem si ještě kazil zdraví s TV kartou.
    No mě na tom vadí hlavně ty obrovské soubory, když chceš mít jakž takž výsledek (a to ani nemluvím o Huffyuv), no a taky ten rozjetý zvuk.

PaS PaS je offline
    Registrace
    Aug 2004

Pánové a mohli by jste mi tedy prosím poradit? Je vidět, že tomu rozumíte, tak to zkustééééé. Jsem jedno velké ucho, tedy spíš oko .

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Pánové a mohli by jste mi tedy prosím poradit? Je vidět, že tomu rozumíte, tak to zkustééééé. Jsem jedno velké ucho, tedy spíš oko .
    Buďto už nekonvertuj do DivXu, naco proboha ... A nebo zvuk natáhni na Vegasu, ... třeba.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. změna počtu snímků za vteřinu
    Od Kilja v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 04-03-2007, 20:52
  2. Sekani zvuku a obrazu
    Od McMlok v sekci DVB-T
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-11-2006, 17:43
  3. Sekani zvuku a obrazu