Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozvod TV po byte

orlov (6)|19.1.2007 10:20
Chcem sa spýtať nejakých fachmanov či môžem použiť toto

http://www.aerial.sk/eshop/main.php?action=zobrazDetailTovaru&id_tovar=06.0437&offset=0&st_id=125

na kabelovku. Z jednej vetvy by šiel 7m koaxiál, na konci ktorého sa rozvetvuje cez pasívny rozbočovač do TV a FM tunera, z druhej vetvy cez 1,5m koaxiál do druhej TV.
Pitomec (10211)|19.1.2007 12:49
:-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k

Aspoň TERRA-HA023 nebo obdobný (pokud je tedy ten signál po rozbočení tak špatný, že je třeba ho zesilovat)

orlov (6)|19.1.2007 13:15
A nie je to pre moje riešenie zbytočne drahé ? V popise u TERRA-HA023 je uvedené, že určené na rozvody pre 4-12 účastníkov. Ja potrebujem zosilniť len dve vetvy. Problém mám v tom, že pretým som fungoval s TV 55cm a bol som spokojný, teraz som kúpil TV 16:9 81cm a zdá sa mi obraz málo kvalitný.
Pitomec (10211)|19.1.2007 13:26
Problém levných zesilovačů je v tom, že mají výstup jak noty na buben (pokud se samozřejmě bavíme o zesílení signálů z kabelovky a ne individuální antény, kde to dostačuje). U tebe je navíc otázkou, jestli je ten signál skutečně slabý, anebo je nekvalitní už z trasy (= s tím pak nenaděláš nic). Ideální řešení je domluvit se někde na prodejně a půjčit si to na vyzkoušení, s možností vrácení, když to nepomůže.
orlov (6)|19.1.2007 13:34
Díky za odpoveď. Ja by som to tiež naskôr vyskúšal, len som zvedavý, či bude ochota predávajúceho.