Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 49

Téma: Přehrávání DV

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Terka> Zkoušel jsem v FFDShow DgBob a nějak se vůbec nechytá procesor (XP 2000+). No a Greedy2Frame a frame doubler fungujou jak se jim zachce. Ještě to neni pořádně vychytaný. Zkusim to ještě jednou nadhodit na www.doom9.org, případně napíšu přímo Milanovi, jak to vypadá.
    Hicon32 neznam, ale zrovna jsem dělal včera porovnání několika různych deinterlace pluginů a programů. Vychází mi z toho nejlíp zatim DgDecode pro AviSynth. Video s 50 fps má údajně o 1/2 víc než stejně kvaltiní video s 25 fps. Je to poměrně logický. Máš 2x tolik snímků, ale nejsou mezi nima tak velký rozdíly.
    Jdu zkusit ten Hicon32 a otestuju ho.

Vláďa
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Mar 2004

No zatim vede v testech DgBob, ale ještě zkusim další materiály...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Terka
    Ak mas graf.kartu co podporuje adaptivny deinterlacing, tak pouzivaj PowerDVD a s prislusnym nastavenim, ta deinterlacia nie je ako BOB = polsnimky, ale vytvara cele snimky = > 50fps a dokonca sa sleduju zmeny pixelov, je to sice narocnejsie na vykon, tak preto si to vyzaduje aj grafiku, ale tiadne filtre sa tomu nevyrovnaju. \/

Inak ak potrebujes vysledok deinterlacovany, tak nic dokonalejsie ako z Vegasu nedosiahnes, musis si to ovsem spravne nastavit

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

2 StayMan (omlouvam se porad za ty dotazy, trosku si pripadam jak nejaka blbka.) jak to poznam ze mi grafarna podporuje ten "adaptivny deinterlacing"? A samozrejme prosim o (verim ze staci kratky-moudremu napovez??) navod jak na to. Dik!
    2 Vlada: nemysli ten zdroj nahodou o 1 vic = 2x vic?? na 100fps.com tvrdi kolem 190%. Jo a ten greedy mi uz jde diky!

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Skus zaskrtnut u PowerDVD6 -> Config -> Video -> Enable HW Acceleration (a este si tam mozes nastavit u Advanced aj podrobne tu deinterlaciu...) . Ak to nepodporuje graf.karta, asi ti vyskoci nejaka hlaska, alebo ti to jednoducho nebude fungovat.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

2 Stayman: jo, sezenu ho a zkusim to. dik

Registrace
    Mar 2004

Terka> Pokud Tě to zajímá, udělal jsem test kvality různých deinterlace algoritmů. Je to na http://jech2.webz.cz/. Zároveň jsem zjistil, že plno filtrů v FFDShow opravdu nepracuje tak, jak má. Zkusím někoho dotlačit, aby na to kouknul.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

_2 Vlada_:hodne pekne udelane , je mi jasne ze to dalo spoustu práce.
    Pokud budes mit cas/naladu, bylo by vhodné i pripsat zda filtr dela 25 nebo 50fps a jak je rychly (fps/s) tj. zda se da pouzit pri ffdshow (kolik Ti leze fps na Tvoji masine). (Napr. pro me je nyni podstatne to, zda to mam nechat v interlaced, nebo ne.) Takze dik, pekna prace!
    PS: jo a mas ve svem clanku chybejici link ve vete:"Tento přehled je pokračováním mého článku o _prokládání_"

_2 StayMan_: Ja tam proste zadnou zalozku "Video" v PowerDVD6 -> Config proste nemam. Zkousela jsem i WinDVD ale taky zadny zazrak.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Terka
    Configuruj to pred prehravanim suborov, teda v rezime STOP !!!!

Registrace
    Mar 2004

StayMan by €RikŁ€> Já téma deinterlace v PowerDVD přenesu sem. V tej konfiguraci jde o tohle: DVD má flag jestli je nebo neni prokládaný. Ty víceméně můžeš PowerDVD tak jako každýmu jinýmu přehrávači nvutit nebo zakázat deinterlace bez ohledu na flag v MPEG-2 streamu. Na výběr jsou potom 3 algoritmy. Nevim moc, co dělá media, zřejmě to bude nějakej blend. BOB je jasnej, to umí všechny DVD přehrávače. V mym testu se pravděpodobně použil automaticky"Pixel adaptive". To video mělo celkem solidní kvalitu. Na realtime deinterlace opravdu dobrou, samozřejmě se to ale nedá srovnávat s filtrama VD nebo AviSynthu, který mají na zpracování daleko víc času. Každopádně mi PowerDVD dost škubal, nevim jestli nestíhal procesor nebo proč. Ještě to důkladnějš otestuju.

Terka> 50 fps umí ze mnou testovanych filtrů jenom DgBob a TDeint. V FFDShow mi kromě interpolace funguje spolehlivě realtime jenom TomsMoComp. Filtr DgBob je v FFDShow nějakej chybnej. Stejně moc nestíhá, podobně ja na tom i frame doubler z DSclaeru, kterej na mym Athlonu XP 2000+ zvládne jenom tak 30-40 fps. Greedy 2-frame je v FFDShow taky nějakej divnej. Vypadá to, že je to tam celý nějak v poslednich verzích pokažený. Dřív to fungovalo dobře.
    Jinak díky za upozornění na špatnej link.
    Jinak co se týká rozhodování jestli deinterlace jo a nebo ne, tak já bych to viděl následovně:
    Pokud děláš DVD, tak bych deinterlace nechal. Na TV to vypadá dobře, na počítači si s tim v rámci možností poradí PowerDVD nebo i ostatní přehrávače. Jsem zvědavej na DScaler 5 DVD dekodery až do nich implementujou deinterlace filtry.
    Pokud je výstupem AVI, udělal bych 50 fps. Například XviD kodek má nastavení, kdy při malej změně mezi dvěma snímky jeden vypustí. Vznikne tim vlastně VBR. Oproti 25 fps se podle stránek 1000fps.com zvýší potřebnej bitrate o polovinu. Při zanechání videa prokládanýho to bude podobný. Pokud to teda chceš přehrávat na počítači, používal bych 50 fps a XviD kodek, případně nějakej MPEG-4 AVC (Nero, x264). Pokud chceš zachovat kompatibilitu se stolníma přehrávačema podporujícíma MPEG-4, musíš použít nějakej MPEG-4 ASP kodek, čili XviD, DivX, 3ivX, LAVC atd. Navíc je nutný dávat pozor na Q-PEL, GMC, packed bitstream a to vypouštění snímků u XviDu. Ne všechny přístroje by si s tim potom poradily.
    Ale tohle je věc na kterou má každej jinej názor. Udělej si pokus a posuď výsledek sama. Někomu stačí 25 fps, mně se takový video zdá občas trhaný, ale například pro záběry krajiny to je postačující. Pro sportovní záznam bych šel jedině do 50 fps.

Vláďa

Banned
    Registrace
    Feb 2007

PowerDVD az s HW akceleraciou ti poskytne 100% deinterlaciu!!! Softverovo je to naprd!

Registrace
    Mar 2004

Hm, já nevim jak to dělají jiný karty, ale moje ATI 9200 dělá obyčejnou bikubickou interpolaci. Ten SW deinterlace PowerDVD je celkem dobrej. Btw. Jak nastavim v PowerDVD aby používal pro DVD HW deinterlace? Nikde tam nic takovýho nevidim. Je tam akorát bob, median a pixel adaptive. Ten poslední neni špatnej (viz. muj test), ale na mym PC nestíhá. Vytížení CPU od PowerDVD je neustále kolem 95% a obraz brutálně škube

Banned
    Registrace
    Feb 2007

HW si zaskrtni v okne predtym (VIDEO) a vola sa to Enable Hardware Acceleration !!! Musi ovsem to podporovat ta gr.karta a ak ano, tak si urob mrtvolky a porovnaj !!!

Registrace
    Mar 2004

The first section is Hardware Acceleration. Check Enable hardware acceleration if you would like to activate IDCT and Motion Compensation. By enabling this option, some features will be unavailable.
    To je citát z nápovědy k PowerDVD.

Je to hlavně HW akcelerace dekódování DVD. To "Motion Compensatio" by mohlo naznačovat něco ohledně deinterlace, ale po zapnutí tý akcelerace se nadále provádí SW deinterlace, vytížení CPU je na 99% a obraz trhá.

Zkusim k tomu najít nějaký podrobnosti. Nápověda PowerDVD neni moc sdílná.

Registrace
    Mar 2004

Ještě jsem k tomu našel tohle :http://www.gocyberlink.com/english/p..._comp_list.jsp. Podle toho umí moje karta IDCT i MC.

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. prehravani z ex. hdd
    Od tomik88 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 15-10-2015, 10:55
  2. přehrávání z HDD na TV
    Od basketbal v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 04-01-2011, 22:28
  3. Přehrávání z USB a DTS