Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T spomalovani zvuku pri komprimaci do Divx

sramek07 (4)|28.12.2006 21:56
Ahoj mam TV digitalni kartu Technisat Airstar2 a ovladaci program DVBViewer TE. Kdyz nahrvam neco z TV tak to potom sestriham v programu na strih mpeg2 doted je vse fajn. Ale kdyz chci potom material zkomprimovat do Divx (kodek Divx 6.4, program DR.Divx 2) dochazi k rozchazeni zvuku s obrazem, konkretne se zvuk spozduje. Ke konci to je i nekolik sekund. Driv jsem toto jiz zkousel na jinem pc a se starsimi verzemi Divx programu a vysledek byl ten samy. Soucasne PC je Sempron 2800+,kt400,1.5GB pameti coz mi prijde dostacujci. Program DR.Divx mam nastaveny na profil home theatre a kvalitu na vysokou. Priorita procesu je vysoka (na pc k v tu dobu nepracuji) To je asi vse co muzu napsat. Delam nekde chybu? Prosim poradte. Diky.
exTNT (1421)|29.12.2006 09:12
sramek07
Jestli jsi skutečně popsal svůj postup, tak děláš zásadní chybu v tom, že nedemuxuješ nahraný mpg.
Na to můžeš použít buď ProjectX nebo PVAStrumento. Vypadá to totiž, že máš v nahrávkách chyby, které bez demuxu neodstraníš (vypadlé snímky), takže ve výsledku je asynchronní a/v.
mirekv (7169)|29.12.2006 10:05
Za PX se přimlouvám, nedávno jsem stahoval dokument na kterém mi záleželo, příjem mizerný, asi 2000 chyb, obraz sice občas poskočil dopředu ale zvuk seděl jak přibitý. Ovšem nepřevádím do DivX, jak někteří zoufalci.
SS2CZ (874)|29.12.2006 10:10
[quote=mirekv]Ovšem nepřevádím do DivX, jak někteří zoufalci.[/quote]

S 2000 chyb by jsi měl být zoufalej ty. :-E :BB:
Miuvek (858)|29.12.2006 10:11
jj, jedině PX. :-!!! Jednou jsem vyrobil nahrávku s podobným počtem chyb jako měl mirekv, když jsem zkoušel, jak to nahrává z DreamBoxu DM500S přes LAN :-k Občas je to sice v obrazu vidět, ale vše funguje jak má.
sramek07 (4)|29.12.2006 12:42
Jasne, ale jak tedy spravne zaclenit ProjectX do postupu. Aby to potom pri komprimaci sedelo? Diky
Dreamer (459)|29.12.2006 18:57
[quote=sramek07]Ale kdyz chci potom material zkomprimovat do Divx (kodek Divx 6.4, program DR.Divx 2) dochazi k rozchazeni zvuku s obrazem, konkretne se zvuk spozduje. Ke konci to je i nekolik sekund.[/quote]
Mal som rovnaky problem, konkretne:

Karta Skystar 2 (rovnaka firma), prehravac DVB Dream, format MPEG2.

Skusal som to komprimovat do Xvid, vyskusal som vela roznych programov (aj all in one, ktore by mali spravit vsetko potrebne, teda MALI), ale ako jediny mi vsetko spravne skomprimoval AutoGK - a to bez ProjectX a inych programov, vsetko spravi automaticky a nastavenie je tak jednoduche, je uz ani jednoduchsie byt nemoze, ale ma aj dalsie skryte nastavenia (Ctrl+F9). Podporuje Xvid aj DivX a je freeware.

http://www.autogk.me.uk/
Miuvek (858)|29.12.2006 23:30
sramek07 (4)|30.12.2006 02:01
Diky za tip na Gordiana a hlavne za navod, kde je problem polopate vysvetlen. Zkusim tedy jeste komprimaci Gordianu misto DR.Divx a pouziju Xvid kodek. Pokud to nepomuze udelam to presne podle navodu vcetne demuxu v ProjectX.
RadstaR (28)|30.12.2006 02:18
Ja to delam tak, ze v DVB Dreamu nahraju TS, kterej v PVAStrumento ulozim pres Make PS. Takto vyrobenej MPG soubor otevru v VirtualDub Mpeg2 a komprimuju do XVidu nebo Divx podle potreby.
sramek07 (4)|30.12.2006 12:01
Ahoj tak ten Gordian mi uplne staci. Kvalita pri mensim souboru lepsi nez u Divx a hlavne zvuk sedi i bez ProjectX. Co jsem koukal do logu tak demux taky dela. Je to proste takova user friendly slupka co spusti vsechny ty kvalitni ale slozitejsi programky za Vas a vysledek je dobrej. Skoda jen toho casu pres 5 hodin film co ma 107 min. Chtelo by to nejak pres VGA ATI. Tam je to prej docela rychly. Ale ATI nemam a Gordian to stejne asi umet nebude.
exTNT (1421)|30.12.2006 13:40
[quote=mirekv]Za PX se přimlouvám, nedávno jsem stahoval dokument na kterém mi záleželo, příjem mizerný, asi 2000 chyb, obraz sice občas poskočil dopředu ale zvuk seděl jak přibitý. Ovšem nepřevádím do DivX, jak někteří zoufalci.[/quote]
:((
mirekv (7169)|30.12.2006 14:00
exTNT
To je ti líto 9Kč za placku? A místo taky nezabere. :-I
Dreamer (459)|30.12.2006 18:43
[OT]
[quote=mirekv]exTNT
To je ti líto 9Kč za placku? A místo taky nezabere. :-I[/quote]
Tu nejde o peniaze a ani o miesto, aj ked ja pouzivam DVD v normalnych obaloch. Napr. pri dost vysokom bitrate/kvalite kvalita neutrpi a pri sirokouhlych videach sa da vela usetrit. Dalej aj format DVD je neprehladny, napr. pre videoklipy. Okrem toho nekvalitny MPEG2 vyzera na velkom monitore strasne, skomprimovany sa da aspon trocha zahladit, ale ten problem je omnoho zlozitejsi, ked niekto chce DVD, nech pouziva DVD a ked DivX/Xvid, nech pouziva to, nema zmysel to riesit, vznikle len bezvyznamny flame - a uz vobec to nema vyznam riesit tu!
[/OT]
Dreamer (459)|30.12.2006 18:53
[quote=sramek07]Ahoj tak ten Gordian mi uplne staci. Kvalita pri mensim souboru lepsi nez u Divx a hlavne zvuk sedi i bez ProjectX. Co jsem koukal do logu tak demux taky dela. Je to proste takova user friendly slupka co spusti vsechny ty kvalitni ale slozitejsi programky za Vas a vysledek je dobrej.[/quote]
Presne to som mal na mysli, AutoGK je genialny, lebo spravi vsetko automaticky a bezchybne.

[quote=sramek07]Skoda jen toho casu pres 5 hodin film co ma 107 min. Chtelo by to nejak pres VGA ATI. Tam je to prej docela rychly. Ale ATI nemam a Gordian to stejne asi umet nebude.[/quote]
To je normalne, keby si to robil manualne, trvalo by to este dlhsie - presne o ten cas ktory by si vsetko manualne nastavoval a navyse by si aj musel cakat kym spravis jednotlive casti. Komprimovat to mozes nechat ked si mimo PC, ale mozes popri tom aj surfovat a aj pozerat film alebo TV.
exTNT (1421)|31.12.2006 00:08
[quote=mirekv]exTNT
To je ti líto 9Kč za placku? A místo taky nezabere. :-I[/quote]
Peněz za placku mi líto není, ale je to praktičtější - ono z datovýho toku do 4000 kbps (DVB-T) stejně v DVD formátu žádnej velkej zázrak nevymyslíš, takže když nasypu na jednu placku 5 filmů, pak je aspoň nemusím přehazovat tak často. Navíc nestíhám smažit a přestože mám přes TB datovýho prostoru, už se skoro nevejdu do kompu a kdybych měl každej film dělat na samostatnou placku, tak už vůbec nebudu dělat nic jinýho.
Takže na placky dávám jenom to, co za to stojí obsahem i datovým tokem = domácí video.
Filmy, který se mi skutečně líbí, si koupím v originále, protože s původním zvukem, který v našich televizích obvykle jaksi absentuje.
A na to, co jsem zachytil z DVB-T je dvouprůchodovej XviD víc než dost dobrej...
Takže "zoufalce" bych zas tak dramaticky neviděl - spíš bych řek, že kdo z DVB-T dělá DVD, plete tak trochu bič z *****... :-E :BB:
artdodo (7)|9.1.2007 12:48
potreboval by som poradit - skusil som Auto GK, ako vsetko frci z .ts mi to vypluje Pozadovani Xvid ale s 1.5Gb .ts mi spravi iba prvych 10min, co ja si myslim ze ta nahravka tam je ale nedemuxuje ju celu neviete kde by mohol byt problem ?
Miuvek (858)|9.1.2007 16:04
artdodo
Asi by jsi neměl krmit AutoGK přímo *.TS
artdodo (7)|14.1.2007 19:24
[quote=Miuvek]artdodo
Asi by jsi neměl krmit AutoGK přímo *.TS[/quote]
Oki spravil som cez strumento demux, a potom cez AutoGK, ale aj cez Virtual dub som robil Xvid a stale mi meska zvuk hlavne od polovice, ku koncu je to uz aj niekolko sekund!! Uz neviem kde robim chybu uz som nahral aj namiesto do .ts, aj do mpg. A robi to rovnako!!! DVB-T karta Leadtek1000
SS2CZ (874)|14.1.2007 20:02
artdodo
Zkus demux v ProjectX.
artdodo (7)|14.1.2007 20:26
[quote=SS2CZ]artdodo
Zkus demux v ProjectX.[/quote]
Ako prave jemu som sa cel vyhnut java aplikacie mi nejak nesedia ale vidim ze niet asi inej cesty ze !!!!
Dreamer (459)|14.1.2007 21:05
[quote=Miuvek]artdodo
Asi by jsi neměl krmit AutoGK přímo *.TS[/quote]
Ja s tym problem nemam.

[quote=artdodo][quote=SS2CZ]artdodo
Zkus demux v ProjectX.[/quote]
Ako prave jemu som sa cel vyhnut java aplikacie mi nejak nesedia ale vidim ze niet asi inej cesty ze !!!![/quote]
Po prve, existuje aj exe verzia, ale celkovo ten program nie je prave ukazkou jednoduchosti a praktickosti...

Po druhe, ako som uz spomenul, podla mna chyba nie je v AutoGK, lebo ten mi ako jediny vzdy spracoval DVB nahravku bezchybne, prave so synchronizaciou mali ostatne programy skore som skusal vzdy problemy.

Aku verziu AutoGK pouzivas? Skusal si nahravat aj v inom prehravaci? Pred komprimovanim to este strihas? V akom programe, to by mohol byt problem.
SS2CZ (874)|14.1.2007 22:12
artdodo
Ta práce s instalací PX se ti určitě vyplatí. :-)
Miuvek (858)|14.1.2007 22:41
Dreamer
Pokud má nahrávku v pořádku, pak je asi jedno, jestli nakrmí AutoGK přímo TS nebo po prohnání přes PX. Kdoví ale, co mu z DVBplayeru leze.

artdodo
Jak píše SS2CZ, trocha práce s instalací PX se určitě vyplatí. Tady máš návod, třeba se bude hodit.
artdodo (7)|15.1.2007 12:33
[quote]Aku verziu AutoGK pouzivas? Skusal si nahravat aj v inom prehravaci? Pred komprimovanim to este strihas? V akom programe, to by mohol byt problem.[/quote]
AutoGK mam najnovsiu verziu, ako ked cez tento program spravim nahravku s DVD recordera je to vsetko vpohode, ale ked vnom spravim nahravku s DVD-T karty (Leadtek) je to ku koncu rozbehnute!!! A to som uz skusal nahravku v .ts aj v mpg. A dokonca aj demuxovanu v strumente. Ako prv som si tiez myslel ze je to vzostrihu, tak som nestrihal adal som to tam cele aj zreklamou vsak reku potom odrezem v Xvide koniec. Ale robi to rovnako, no dnes som tu vpraci stiahol te PX a potrebne runtaimi od javi a pobede idem skusat cezen.

A samotnu kompresiu do Xvidu som tiez skusal uz vo viacerich programoch od Virtualddubu as po DVDX, a vsetky to robia rovnako, dokonca som uz skusal aj preinstalovat codeky!! no proste urcite je tam nejaka prkotina.
artdodo (7)|15.1.2007 12:41
[quote]artdodo
Jak píše SS2CZ, trocha práce s instalací PX se určitě vyplatí. Tady máš návod, třeba se bude hodit.[/quote]

ten navod som uz stiahol pred casom mam dakujem je naozaj dobre spraveny. Len proste som si najivne myslel ze sa bez nejakej javovej aplikacie zaobidem. No ale ked to tu tak este raz citam tak viacery maju stym programom dobre skusenosti, ktovie ci niekto nepsravi nejaky normalny program na spracovanie .ts aby to vedelo rovno plut Xvid!!!
Predsa len sa mi pri tom nechce travit vecnost.

Inac som porovnaval .ts subor z .mpg suborom co zachyti karta a parametre obsiahnuteho mpg suboru su na chlpa rovnake,naozaj ak clovek nepotrebuje titulky alebo dve audio stopy je to asi zbytocne strkat do .ts lenze preco aj .mpg vykazuje rozbehnutie zvuku tak to mi jezahada, lebo ked si pustim .mpg tak je zvuk vporiadku !!!!
artdodo (7)|15.1.2007 20:10
Tak som trosku predsa len hladal po nete a nieco som nasiel a odskusal.
program freeware avi.net
[code]http://www.clonead.co.uk/[/code]
Vie to priamo z .ts suboru a cuduj sa svete zvuk sedi!!!!!
Uz som skusal dva .ts spravit a vobidvoch pripadoch je to OK ;)

Samozrejme moje .ts su zminimal chybami (10-20 na 1.hod zaznamu)
No oporucam skusit