Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: PROSÍM, jak dostat CZ titulky na DVD bez CZ podpory????????

Je tu občas Avatar uživatele delay
    Registrace
    Sep 2004

Ještě jednou, naposledy... může někdo obětovat čas a popsat postup...
    Já jsem jaksi prošvihl dobu. Na DOOM9 se moc neorientuju - spíš neumím anglicky tak dobře.
    Jde mi jen o to, jak nejlépe dostat CZ titulky na DVD bez CZ podpory.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

V DVDArchitecte pohoda . A odkial ze mas tie titulky, co si ich nemal na DVD ???

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Navázal bycch na Staymana - v jakém formátu máš ty titulky?

Zrovna teď jsem si přidával české titulky na Star Trek: First contact

postup:
    -Vobeditem demux původní dvd
    -stažené titulky převést pomocí Subtitleworkshop a SRT2SUP do formátu SUP
    -Authoring pomocí IFOedit
    pozri na https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=, něco se tam řešilo
    -vypálení Nerem

Registrace
    Sep 2004

No já ještě žádný titulky nemám, ale vlastním pár "vypečenejch" filmů, který tady s klidem distributor vydal v originálním DD 5.1 a bez titulků + českej dabing samozřejmě, kterej mě ani moc nezajímá. Konkretně se jená o animované filmy SLEPIĆÍ ÚLET, MRAVENEC Z a ŽIVOT BROUKA.
    Nebo třeba AMERICKÁ KRÁSA. Dále bych potřeboval udělt titulky (které teda nemám) k DUNE (od Lynche) nebo třeba i k THE WALL (ale to není nutný).
    Stačí mi, když mi někdo napoví dobrej software a kde je třeba nějakej českej návod.
    Díky...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

já jsem jen tak z p*dele zkusil google a titulky bez problému našel na první pokus
    jinak ty titulkové softy umí i vytvářet titulky, pokud máš jakykové znalosti, čas a trpělivost. Já ani jedno ...

Registrace
    Sep 2004

Jasně, titulky bych asi nasel, ale nejdriv potrebuju vedet, jak na to.
    Byl jsem na tý diskusi, jak jsi psal prve a pochopil jsem fakt hovno. Ja tak umím udělat obal na DVD po grafický stránce, no a samozřejmě primitivní authoring v DVDShrink, ale tim to končí. Asi bych potřeboval podrobnější návod, pro blbce začátečníka - stylem v tomhle SOftu otevři tohle, tady to nezaškrtávej, tady napiš blabla a to ti to převede..., pak to musíš... atd. Nejsem uplně blbej, ale spíš pohodlnej.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od delay
    ..... Nejsem uplně blbej, ale spíš pohodlnej.
    Aspoň že se přiznáš.... Chce to něco se naučit, jsou tu články, diskuse,... a zjistit si, na co se chceš vlastně ptát. Takové hlášky typu: Teď mě všechno naučte.... jsem zvědavej, kolik lidí se na to chytne

To půjde, zvlášť když nejseš úplně blbej

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Tak si stiahni tie titulky, rozhodni sa pre authoring soft (Architect) stiahni si Subtitle Workshop a tam prehod tie titulky (format Mac DVD Studio) a vypal DVD. Lahke nie?

Registrace
    Sep 2004

To Miuvek:
    Zažil jsi někdy takovej ten časovej press?
    Mám na mysli třeba pracovní. Já mam fakt malo casu, věnoval jsem dost času grafice (hlavne DVD obaly atd.) - porad se neco ucis. Španělština, barák, pak hlavně muzika. Jo nějakej cas by byl, ale ja se na ty filmy chci taky podívat. Chápu, že třeba nemam zato co nabídnout, konkrétně Tobě...
    Hele, dřív to fungovalo, že ten dělá mouku a tamten chleba... UTOPIE.

Jakž takž bych pochopil, jak ty titulky převést, ale jak je potom napasovat do ifo souborů DVD, tak aby se mi třeba objevily třeba v tom DVD Shrinku, já nevím asi to odložím na neurčito. Chce to fakt úsilí a to já te´d musím vložit úplně jinam. Zdravím

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

delay: to co ty chceš se dělá právě při té autorizaci. Tam si zvolíš video+audio(audia)+titulky, které chceš a program to upraví do DVD-Video podoby. Pak už jen vypálíš.
    Ale jestli nemáš čas a nebaví tě to, tak se na to vybodni a dej si to někomu udělat. Digivideo je hroznej žrout času věř mi.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

delay:
    demux = "rozložení" obsahu VOBů na video stream (soubor *.m2v), audio streamy (soubory *.AC3, *.mp2, ....), titulky (soubory *.sup)
    Demux musíš udělat, když chceš k DVD přidat další titulky. Já na demux používám VOBedit.
    autorizace = opak k demuxu, z výše uvedených souborů se vytvoří struktura DVD, tj. soubory *.vob (obsahují video, audio i titulky) a soubory *.ifo a *.bup
    Autorizačních softů je hodně, pokud nechceš menu u DVD, stačí IFOedit. Neumí sice menu, ale umožňuje vkládat více zvukových stop a titulky, což např velmi user-friendly TMPEG DVD author neumí (ale zase umí menu).
    Při autorizaci se vytvoří struktura DVD, kerá se poté vypálí třeba Nerem

Takže postup přidání titulků k DVD:
    1) titulky převést do formátu SUP (Subtitleworkshop + srt2sup)
    2) původní DVD demuxnout
    3) autorizace včetně nových titulků
    4) vypálení na DVD
    (před vypálením je dobré ověřit, jestli je výsledek autorizace funkční - přehrátím přímo z HDD pomocí nějakého soft DVD přehrávače - třeba powerdvd. a nebo pálit napřed na RW na zkoušku)

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

Miuvek: ty máš pedagogické vlohy..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od delay
    To Miuvek:
    Zažil jsi někdy takovej ten časovej press?
    Mám na mysli třeba pracovní. Já mam fakt malo casu, věnoval jsem dost času grafice (hlavne DVD obaly atd.) - porad se neco ucis. Španělština, barák, pak hlavně muzika. Jo nějakej cas by byl, ale ja se na ty filmy chci taky podívat. Chápu, že třeba nemam zato co nabídnout, konkrétně Tobě...
    Hele, dřív to fungovalo, že ten dělá mouku a tamten chleba... UTOPIE.

Jakž takž bych pochopil, jak ty titulky převést, ale jak je potom napasovat do ifo souborů DVD, tak aby se mi třeba objevily třeba v tom DVD Shrinku, já nevím asi to odložím na neurčito. Chce to fakt úsilí a to já te´d musím vložit úplně jinam. Zdravím
    Tady nejde o neochotu radit, nebo něco za něco. Ctěl jsem jenom říct, že ti každej rád poradí, akorát musíš mít trochu konkrétnější dotazy. Nejsi jedinej, kdo má fůru práce. Napsal jsem ti, jaké programy používám, tak je zkus a hned uvidíš na co se ptát.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od ViKinG
    Miuvek: ty máš pedagogické vlohy..
    že by?

Registrace
    Sep 2004

Kluci, vy jste srandovní, ale v pohodě.
    Kdo má pedagogické vlohy? Miuvek? No, jestli nosí brejle, tak jo!

Víte, mě to připadá, jak když přijedete třeba do polska, nebo poslocháte brněnskej hantec. Prostě, rozumíte tak napůl.

Já vám všem děkuju za snahu, snad mi to pomůže...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jak dostat titulky z MKV?
    Od funda v sekci Titulkování
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 17-01-2015, 12:49
  2. Samsung BD-C8900, jak dostat externí titulky na HDD
    Od petrjelda v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 27-02-2012, 11:06
  3. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 31-12-2010, 07:49
  4. Jak dostat na DVD titulky v azbuce? ( rustina )
    Od LOPOLO_2 v sekci Titulkování
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-04-2008, 12:02
  5. Ulead Movie factory - lze tam dostat titulky?
    Od Juvenalis v sekci Mastering
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 24-03-2006, 11:04