Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Windows Media Center a jeho zachytavani videa

Sephiroth (2)|19.12.2006 13:02
mam jeden problem. Koupil jsem si TV kartu od Lifeview, funkcne mi vyhovuje, ale jelikoz se jedna o levnejsi kousek, samozrejme jak uz tomu tak byva, jeji soft nestoji za moc... ze zacatku jel v pohode, obcas se ale sekl obraz ci zvuk, jako by se hadaly kodeky, pak jsem se docetl, ze to je chyba win se sp2 a tak jsem nainstaloval aktualizaci, ktera tento problem resi.... casem se vsak problem zacal projevovat znovu, ovsem to uz byla chyba software, protoze kdyz jsem chtel neco nahrat, po stisknuti tlacitka na nahravani se soft zavrel.. odinstaloval jsem tedy drivery i soft a instl znovu i novejsi, i starsi a furt to samy.... problem tkvi v tom, ze na ten soft jsem tam nekde instl i cz a jaksi tam asi zustava, protoze po reinstallu je softu je stale program cesky... bud to dela cestina, protoze to pada stale... nainstaloval jsem si proto soft do systemu se sp1 a uvidim, jak se to bude chovat...

Nicmene k jadru problemu...

Jako primarni system mam Win Media Center Edition. Tam je to vse v pohode. Problem je, ze kdyz nahrava film, nakoduje si to do nejakeho zvlastniho formatu, ktery prehrava jen WMP a WMCE. Na microsfotu jsem se docetl, ze to je MPEG2, nicmene koncovku to ma rozhodne jinou a zadny soft na editaci videa neni schopen tento format rozpoznat. MAte nekdo zkusenosti s timto problemem? Chtel bych video nahravat do klasickeho mpeg2, abych z nej mohl vystrihat reklamy a podobne. Diky moc za rady.
Brko (201)|19.12.2006 18:56
TMPGEnc easypack umí načítat i ten paformát WMCE. Lze v něm i vystříhat reklamy, bez rekomprese uložit jako klasické MPEG pro authoring na DVD v tomtéž programu.
Sephiroth (2)|20.12.2006 07:28
SUPER, hned jak dojdu domu, tak na to mrknu! Diky moc! :)
dzefo (11)|27.7.2007 07:04
mam win vista ultimate a kartu pinacle pctv 330eV , chcem sa opytat ked nahravam video vo win mce nedava tam nahodou nieaku ochranu proti kopirovaniu? mozem si potom normalne vytvorit dvd vo windows dvd maker a prehravat na hocijakom stolnom dvd prehravaci? dakujem za odpoved