Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Potřebuji poradit s výběrem rekordéru

ibauer (122)|17.12.2006 19:49
Dobrý den,

stávájící CRT televizor a VHS videorekordér už pomalu dosluhují, a tak se poohlížím po něčem novém na způsob domácího kina. Představoval bych si LCD nebo plazmový televizor (o tom se zde rozepisovat nebudu, nechám to na příslušné fórum) a pravděpodobně nějaký DVD/HDD rekordér.

Přiznám se, že v tomhle oboru nemám mnoho zkušeností, a tak bych si chtěl s výběrem komponent nechat poradit. Rekordér by měl umět nahrávat televizní programy (jak ze stávajícího analogového signálu, tak i z nově zaváděného DVB-T signálu, který bude dopravován stejným hvězdicovým anténním rozvodem) jak na hard disk, tak i na DVD disk. Dále by měl samozřejmě umět přehrávat DVD disky nejrůznějších formátů. Vlastním také již trochu starší kameru SONY DCR-TRV240E (Digital8), takž by měl disponovat vstupním rozhraním FireWire (IEEE 1394), kterým bych mohl nahrávat video přímo z této kamery nebo i z počítače na HDD/DVD disk v rekordéru. Nebylo by na škodu, aby měl ten samý vstupní výstup ještě pro přesun dat z rekordéru (DVD disk, ale i z HDD) do počítače pro další úpravy.

Než se zeptám na to, jaký typ/značku rekordéru bych rozhodně neměl vynechat, tak by mne zajímalo, jak to vlastně doma v obýváku uspořádat. Bylo by dobré, abych mohl nahrávat televizní signál, aniž by televizor byl zapnutý. Takže bych měl opět napojit anténní koaxiální kabel do rekordéru a pak dalším kabelem z výstupu z rekordéru vést televizní signál do televizoru? Nebo se to teď realizuje jinak? Chtěl bych, aby to fungovalo už nyní pro analogové televizní vysílání a zároveň i pro budoucí vysílání DVB-T. Bydlím v paneláku a zatím se řeší, zdali se koupí jeden centrální set-top-box, který se umístí někam na střechu a bude společný pro všechny obyvatele domu nebo si koupím STB přímo domů, popřípadě bude nutní zajistit, aby televizor a/nebo rekordér disponovali DVB-T tunerem. Mohli byste mi poradit, jak bych si to měl doma uspořádat pro jednotlivé varianty? Existuje nějaká věc, na kterou jsem zapomněl a kterou bych si měl obstarat, aby mi to celé doma fungovalo?

Omlouvám se, pokud někomu mé otázky připadají stupidní, ale nejnovější trendy v oblasti audio/video se zajímám pouze velmi okrajově (nedostatek času) a chtěl by si celý scénář naplánovat dříve než něco koupím, abych se pak vyhnul zbytečným kompomisům.

I když jsem se snažil poskytnout všechny důležité vstupní informace, je možné (a velmi pravděpodobné), že jsem na něco zapomněl. V tomto případě mi prosím dejte vědět a ihned chybějící informaci doplním.

Díky za vaše rady,
Ivo
Pitomec (10211)|17.12.2006 19:54
CRT TV Philips 9551 a DVD rekordér od Panasonicu.
ibauer (122)|17.12.2006 20:09
[quote=Pitomec]CRT TV Philips 9551 a DVD rekordér od Panasonicu.[/quote]

Díky za odpověď. Diskuzi o televizoru sem nechci míchat (mám jedno téma zrovna otevřené na jiném fóru TVFreak), ale o CRT už neuvažuju, teď se spíše rozhoduju o plazmě nebo LCD s úhlopříčkou do 40".

Co se týče toho rekordéru od Panasonicu, na co bych si měl dát při výběru pozor (technické parametry)?

Spíše než diskuze o televizoru by mě zajímalo, jak to vše v obýváku uspořádat a propojit.

Díky,
Ivo
Pitomec (10211)|17.12.2006 20:44
U DVD rekordéru Panasonic je celkem jedno co vybereš - použít lze každý model. Ale neodpustím si poznámku k té TV - jestli ji máš na sledování běžného TV vysílání, tak budeš notně zklamán. Tomu věř.
ibauer (122)|17.12.2006 21:10
[quote=Pitomec]Ale neodpustím si poznámku k té TV - jestli ji máš na sledování běžného TV vysílání, tak budeš notně zklamán. Tomu věř.[/quote]

Jak zklamán? Mohl byste být konkétnější? To jako, že běžný televizní signál je reprodukován lépe na CRT zařízení než na plazmě/LCD? Nejsem sice žádný odborník, ale podle toho, co jsem viděl v různých elektroprodejnách na vlastní oči, tak některé LCD televizory reprodukovaly klasický televizní signál mírně řečeno legračně, ale u většiny LCD/plazmových přístrojů se mi na to koukalo lépe. A to nemluvím o únavě očí při dlouhodobém nepřetržitém sledování CRT televize.

Jinak tu televizi plánuju koupit v horizontu půl až jednoho roku, samozřejmě na ní budu sledovat současné analogové vysílání do doby, než se u nás v Trutnově spustí DVB-T. Pak možná i HDTV, ale i filmy z DVD disků a podobně.
Pitomec (10211)|17.12.2006 21:14
Neviděl jsem ani jednu LCD/Plazma TV, kde by obraz běžného TV vysílání byl stejně čistý jako u CRT TV - jsou to jenom mazanice. A to, že ti někde v prodejně (Datart) pustí ukázkový záznam z Blu-Ray přehrávače je hezká věc, ale v 99% budeš sledovat signál z kabelovky/satu (nebo nedejbože pozemního analogu) a z obrazu se zbliješ.
Modena (1706)|17.12.2006 22:09
ibauer
Mám asi 2 měsíce Panasonic DMR 65 a myslím, že splňuje to, co očekáváte ! 8-)

Při výběru TV dejte především na své oči a ne na přihlouplé rady ! :-R :-)

Pro propojení a rozvod TV/SAT/DVB-C signálu používám toto
http://www.emp-centauri.cz/products.php?menuId=3&page=146-ap
ale ve firmě i po telefonu vám rádi a česky poradí Vaši variantu
:BB:
ibauer (122)|17.12.2006 22:16
[quote=Pitomec]A to, že ti někde v prodejně (Datart) pustí ukázkový záznam z Blu-Ray přehrávače je hezká věc, ale v 99% budeš sledovat signál z kabelovky/satu (nebo nedejbože pozemního analogu) a z obrazu se zbliješ.[/quote]

Zatím jsem navštívil jen několik málo prodejen, ale všude jsem si nechal pustit do LCD/plasma TV analogový signál (ČT, NOVA, PRIMA) a musím říct, že u těch dražších modelů jsem byl z obrazu nadšený. Rozhodně to nebylo na pozvracení.

Původně jsem doufal na zodpovězení otázek uvedených v tomto tématu, ale diskuze se začíná ubírat úplně jiným směrem, než jsem předpokládal. :-I
Pitomec (10211)|17.12.2006 22:41
Tak na otázky ti bylo odpovězeno (=koupit DVD rekordér Panasonic), a že by byl někdo nadšený z toho, že na LCD/Plazma TV vidí plastikový obraz, kde jsou detaily mázlý do sebe (aby nebylo vidět zrno), to teda slyším poprvé (přičemž pro rýpaly podotýkám, že už jsem ze pár desítek LCD/Plazma TV viděl, a to jak na signálu z pozemního analogu/kabelu, tak na DVB-S/T a vždycky to stálo za vyliž řiť) :-I
ibauer (122)|18.12.2006 10:36
[quote=Modena]Mám asi 2 měsíce Panasonic DMR 65 a myslím, že splňuje to, co očekáváte ! 8-)[/quote]

Pokud myslíte DMR-EH65EP-S, tak jsem se na něj mrknul a vypadá rozhodně zajímavě. Na e-obchodech se dá sehnat za cenu pod 13 tis, což taky nezní špatně. Moje oblíbená značka byla doposud SONY, ale jejich videorekordér SLV-SE820, který mám mimochodem doma, mne moc nepotěšil. Pravidelně se v přehrávací hlavě uvolňuje nějaký šroubek, což při přehrávání způsobuje dost otravný horizontální pruh bílé barvy ve spodní části obrazovky. Každého půl roku tak musím dávat 500,- za opravu, tak teď zkusím asi ten Panasonic.

[quote=Modena]Pro propojení a rozvod TV/SAT/DVB-C signálu používám toto http://www.emp-centauri.cz/products.php?menuId=3&page=146-ap ale ve firmě i po telefonu vám rádi a česky poradí Vaši variantu :BB:[/quote]

Díky za informaci, ale takovou obludu snad ani potřebovat nebudu. Kabelové ani satelitní vysílání nechytám a ani neplánuju. V současné době přijímám pouze klasický pozemní analog a od příštího roku (pokud se to zprovozní) také DVB-T signál. Jen mne zajímalo, jak propojit ten rekordér a televizor s anténou (ve které pak bude i ten DVB-T signál), abych mohl nahrávat na rekordér i televizní pořady bez nutnosti mít zapnutý televizor.

Navíc, ještě se ani neví, zda u nás v paneláku si bude kupovat každý sám svůj vlastní set-top-box, nebo zda se koupí jeden společný pro všechny bytové jednotky. Zkusím kontaktovat tu firmu, na kterou jste mi dal avízo, snad mi taky něco poradí.
ibauer (122)|18.12.2006 10:43
[quote=Pitomec]že by byl někdo nadšený z toho, že na LCD/Plazma TV vidí plastikový obraz, kde jsou detaily mázlý do sebe (aby nebylo vidět zrno), to teda slyším poprvé[/quote]

Na svůj názor máte samozřejmě právo stejně tak, jako mám já na svůj. Už ve svém prvním příspěvku jsem napsal, že v tomhle vlákně nechci rozebírat diskuze o televizoru a také si nepamatuji, že bych někde zmínil o tom, že mezi kadidáty na nový televizor počítám i CRT přístroj. Rozhoduji se pouze mezi LCD a plazmovou TV.
Pitomec (10211)|18.12.2006 10:55
OK - kdo chce kam, pomozme mu tam :-)
woland (305)|21.12.2006 14:18
Já bych místo toho panasonika doporučil PIONEER DVR-545HX-S má navíc itegr. dvbt a par dobrých funkcí jako ukládání přes firewire ve vysokém dat. toku, CI slot a pod... A pokud nechcete nahrávat jen ze satu tak dvdrec bez dvbt jsou do budoucna k ničemu. V příštím roce snad budou i panaosonici už proboha konečně s integr. dvbt /i když to není vina jen panaku ale spíš našich legislativců-kteří teda podělali co se dalo/.
Pitomec (10211)|21.12.2006 17:44
K čemu je ti integrovaný DVB-T tuner, když přímo stream vysílání to stejně nezaznamenává? Nemluvě o tom, že v okamžiku příjmu kódovaných programů budeš v troubě, protože integrovaný tuner žádnou čtečku na karty nemá...
jjhh (2)|3.1.2007 08:56
Co takhle LG RH 200MHS ? Inzerované parametry se mi zdají celkem dobré - náhrávání na HDD v MPEG4.