Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRT poradte

StD (8612)|24.1.2007 11:19
...tři jedničky na konci = není to do vrátnice? :-E :-E :-E
Atkins (447)|24.1.2007 11:21
Do skladu - cehokoli
petr1342 (200)|24.1.2007 17:58
[quote=Atkins]+420 296522111 :-I[/quote]

dík za číslo. :-E Tak už máš vše domluvené(špičkový ,známý mudr), nastupuješ zítra v 9 ráno, sekce E, Opava, sanatorium pro slabomyslné. Jo, ten známý říkal, že se pokusí Tě těch tvých mindráků zbavit at si úplně nezničíš osobnost, ale prý to zabere tak 12 týdnů, tak se drž! jo, vem si dovolenou, je to soukromé, na nemocenskou nemáš nárok! Drž se, jsme s Tebou. :BB:
Milosbb (889)|24.1.2007 18:01
[quote=StD]...tři jedničky na konci = není to do vrátnice? :-E :-E :-E[/quote]

No však chcel ten šmejd vrátit, tak do vrátnice, ne ? :-D

-------------
Atkins (447)|24.1.2007 20:50
Tak super a budou tam mit taky naky cisla ?
Barto (317)|24.1.2007 22:00
[quote=ODSakEda] Tak pak máš leda tak značku Panasonic?! Jako já 8-) Navíc ani "nepumpuje" při výrazněprůměrné zmeně jasu v obraze ve videu :-)[/quote]

-- ee staru OTF :BB:
petr1342 (200)|25.1.2007 10:35
[quote=Barto][quote=ODSakEda] Tak pak máš leda tak značku Panasonic?! Jako já 8-) Navíc ani "nepumpuje" při výrazněprůměrné zmeně jasu v obraze ve videu :-)[/quote]

-- ee staru OTF :BB:[/quote]
a jaké úhlopříčky je tvá OTF(to ještě byla kvalita)?
Barto (317)|25.1.2007 17:13
petr1342
len 55 :-( planujem wide ale ta tv ma obraz o triedu lepsi nez mnoho novych tv co som videl
petr1342 (200)|25.1.2007 17:36
[quote=Barto]petr1342
len 55 :-( planujem wide ale ta tv ma obraz o triedu lepsi nez mnoho novych tv co som videl[/quote]

já mám OTF 43cm, ale jinak souhlas, obraz jako víno, jen si dej pozor,at nedopadneš jako já, taky jsem chtěl něco většího, až jsem musel philips 9551 po třech dnech vrátit, hrůza co v tom philipsu mají za obchodní politiku.Vřele všem doporučuji přečíst si aktuální část fora o těchto tv.
Už aby tady byly OLED, no snad se ještě dožiju i 3D. :-)
Barto (317)|25.1.2007 22:39
jj OTF ruluje :-)
plikous_tvf (54)|26.1.2007 00:47
To je jasny, ze na takhle malejch televizich je obraz jak vinko, ja mel nakou starou ruskou hrcku kolem 40cm a taky to bylo pekne ostre apod. Jenze je to pouze tim, ze na tak maly obrazovce se ztrati nebo nejsou videt nedokonalosti TV vysilani.
petr1342 (200)|26.1.2007 10:02
[quote=plikous]To je jasny, ze na takhle malejch televizich je obraz jak vinko, ja mel nakou starou ruskou hrcku kolem 40cm a taky to bylo pekne ostre apod. Jenze je to pouze tim, ze na tak maly obrazovce se ztrati nebo nejsou videt nedokonalosti TV vysilani.[/quote]

zajisté máš pravdu, nekvalitní signál se ztratí snáze na malé,ale posud toto :-? . Měl jsem doma 3 dny 9551 philips(ted reklamace,ale ty 4 závady pominu a jen srovnám obraz) a soused v paneláku má OVP s úhlopříčkou 72cm starou asi tři roky taky 100HZ a upřímně má na ní lepší
obraz než na 9551(analog. kabelovka)To co nyní philips vyrábí je hrůza, očeše DNM,PP2,strčí tam levné invarky,... Ale co koupit, když chce člověk investovat do 20-25litrů a nechce se dívat na tu bídu lcd obrazu,že?
ODSakEda (2278)|26.1.2007 12:39
petr1342 PHILIPS nedávno s výrobou CRT TV krachnul! V Hranici na Moravě se sice fabrika jmenovala: PHILIPS Displays, ale bylo od začátku, tedy od poklepání Zemana a Grosse (oba čSSD!!!) na základní kámen, se zadněnou vakouvou(!...) obrazovkou, že půjde o výrobu vakuovek, či spíše díky dotacím a dan. úlevám a púozemku za 1Kč(!!!...), jen o doběh nerentabilní výroby CRT TV!!!! :((

Od krachující značky (alespon v oboru CRT i když jinde prosperuje-a to chtěl Philipsovi-asi 3. nejbohatší firmě světa v oboru!!! škromach nasypat zase další dotaci!) a končicí výroby se není co divit! Ještě se divíš?! :OO
(omlouvám se za to politikum, ale může být, že je to jedenz důvodů nekvality výroby! Jen pro zaměnstnanost a dotace a né pro kvalitu pro zákazníka! Prostě sociálizmus v praxi jak vyšitý...)
roman2277 (582)|26.1.2007 12:53
[quote=ODSakEda]petr1342 PHILIPS nedávno s výrobou CRT TV krachnul! V Hranici na Moravě se sice fabrika jmenovala: PHILIPS Displays, ale bylo od začátku, tedy od poklepání Zemana a Grosse (oba čSSD!!!) na základní kámen, se zadněnou vakouvou(!...) obrazovkou, že půjde o výrobu vakuovek, či spíše díky dotacím a dan. úlevám a púozemku za 1Kč(!!!...), jen o doběh nerentabilní výroby CRT TV!!!! :((

Od krachující značky (alespon v oboru CRT i když jinde prosperuje-a to chtěl Philipsovi-asi 3. nejbohatší firmě světa v oboru!!! škromach nasypat zase další dotaci!) a končicí výroby se není co divit! Ještě se divíš?! :OO
(omlouvám se za to politikum, ale může být, že je to jedenz důvodů nekvality výroby! Jen pro zaměnstnanost a dotace a né pro kvalitu pro zákazníka! Prostě sociálizmus v praxi jak vyšitý...)[/quote] Tohle je bohužel pravda.
petr1342 (200)|26.1.2007 15:11
[quote=ODSakEda]petr1342 PHILIPS nedávno s výrobou CRT TV krachnul! V Hranici na Moravě se sice fabrika jmenovala: PHILIPS Displays, ale bylo od začátku, tedy od poklepání Zemana a Grosse (oba čSSD!!!) na základní kámen, se zadněnou vakouvou(!...) obrazovkou, že půjde o výrobu vakuovek, či spíše díky dotacím a dan. úlevám a púozemku za 1Kč(!!!...), jen o doběh nerentabilní výroby CRT TV!!!! :((

Od krachující značky (alespon v oboru CRT i když jinde prosperuje-a to chtěl Philipsovi-asi 3. nejbohatší firmě světa v oboru!!! škromach nasypat zase další dotaci!) a končicí výroby se není co divit! Ještě se divíš?! :OO
(omlouvám se za to politikum, ale může být, že je to jedenz důvodů nekvality výroby! Jen pro zaměnstnanost a dotace a né pro kvalitu pro zákazníka! Prostě sociálizmus v praxi jak vyšitý...)[/quote]

To, že philips dal přednost výrobě a montáži 9551 a 9521 v polsku místo v hranicích, byt v bývalém čssr byla tradice výroby TESLA a do hranic umístil starší a méně kvalitní linku než v polsku, je jeho blbost(dnes na to zákazníci a brzo i philips doplatí).

nemluv nesmysly, kvalita výroby je na nic, holt crt TV výroba je překonaná technologii(nákladovostí výroby) LCD(ale ty levné zase nestíhají kvalitativně na crt TV -obraz), což neznamená, že Philips v crt krachuje, jen se vykašlal na skupinu zákazníků v okruhu CRT TV!!!
V hranicích, byt v konkurzu či v čem to jsou ,chrlí více obrazovek za minulý rok než za rok 2005!!
jinak čistý zisk za minulý rok vzrostl philipsu z necelých 4miliard na skoro 9miliard v eurech.
Ale to je jedno, každý máme jiné informace a jiný názor, to je ok.

spíše doporuč, co koupit do těch 25 litrů,HA?!?!?! asi nic, že?!?!
petr1342 (200)|26.1.2007 15:29
jo a pro případné námitky, že TESLA jako výrobce byla šunt:

licence na výrobu kvalitních barevných obrazovek od toshiby v 80 létech
v rožnovské TESLE byla natolik kvalitní, že je od nich brali Philips i třeba namátkou Nokie do svých TV i v 90 létech(a ne do modelů za 10litrů,našel jsi je i v modelech za 30litrů).
Bohužel,to,co se dneska prodává pod značkou TESLA(tv) už je jiná kapitola levných asijských komponentů.
ODSakEda (2278)|26.1.2007 15:53
[quote=petr1342]jo a pro případné námitky, že TESLA jako výrobce byla šunt:

licence na výrobu kvalitních barevných obrazovek od toshiby v 80 létech
v rožnovské TESLE byla natolik kvalitní, že je od nich brali Philips i třeba namátkou Nokie do svých TV i v 90 létech(a ne do modelů za 10litrů,našel jsi je i v modelech za 30litrů).
Bohužel,to,co se dneska prodává pod značkou TESLA(tv) už je jiná kapitola levných asijských komponentů.[/quote]
Ano počínaje tuším modelelm 110ST spočátku dokonce s obrazovkami z japonska později vlastními, byly TV s mnohem lepčím obrazem než tehdy stejně velká a stará Philips! To jsme dom koupiliprávě onu 110ku a strejda v Plzni Philipse a nestačil se divit, jakej je to rozdíl!
petr1342 (200)|26.1.2007 18:04
[quote=ODSakEda][quote=petr1342]jo a pro případné námitky, že TESLA jako výrobce byla šunt:

licence na výrobu kvalitních barevných obrazovek od toshiby v 80 létech
v rožnovské TESLE byla natolik kvalitní, že je od nich brali Philips i třeba namátkou Nokie do svých TV i v 90 létech(a ne do modelů za 10litrů,našel jsi je i v modelech za 30litrů).
Bohužel,to,co se dneska prodává pod značkou TESLA(tv) už je jiná kapitola levných asijských komponentů.[/quote]
Ano počínaje tuším modelelm 110ST spočátku dokonce s obrazovkami z japonska později vlastními, byly TV s mnohem lepčím obrazem než tehdy stejně velká a stará Philips! To jsme dom koupiliprávě onu 110ku a strejda v Plzni Philipse a nestačil se divit, jakej je to rozdíl![/quote]

jojo, lidi si za to mohou sami, že podlehli tlaku firem v reklamě na lcd a plazmy, byt s horším obrazem než crt a dneska už je taková doba jaká je, že na crt TV firmy kašlou(ty evropské určitě a zase třeba kvalitní sonky už se do Evropy nedovážejí).

po zkušenosti s 9551(myslím že ta druhá nebude o moc lepší po té, co se rozpoutalo na foru- 9551) už asi nenajdu odvahu si pořídit LG či samsung
72,82cm 100Hz crt tv a koupím obyč. 50 Hz do 55cm, třeba blbé OVP.

A to ještě když čtu některé ohlasy na tu 9551('jak si někdo stěžuje, že kdyby to forum nečetl, tak si těch chyb TV ani nevšimne a nevadí mu :OO 9-) :-? 9-) :OO ), tak kulím oči, kam jsme se to s tou prodávanou kvalitou TV dostali.Možná ti lidi mají horší zrak, jináč nevím.

Co máš doma ty za zobrazovadlo? :-)
Atkins (447)|26.1.2007 18:55
Zde mi nezbyva nez souhlasit - lide si zvykaji na sunt - zrovna nekde vedle resili chlapci, ze jim jakasi TV pri VYPNUTI jaksi vrci. Inu pokecali si a zkonstatovali, ze je to vlastnost a ten jeden dokonce podotknul, ze to neni tak hrozne :-k
stani (1647)|27.1.2007 14:50
Já nevím, ale já osobně jsem s mojí Philips 9521 velmi spokojen - nádherný obraz, a to jsem před tím vyzkoušel 107 plazmu LG a 94 LCD Amoi a u známých často viděl 94 LCD Samsung, a ty se obrazově s tímto CRT Philipsem nemůžou vůbec srovnávat...

Také jsem toužil po nějaké velké ploché TV, ale je to zatím špatné. Proto jsem koupil tuto CRT s tím, že cca 2 roky počkám a pak si už koupím konečně kvalitní LCD, opravdovou HD, pixel maping 1:1 a hlavně takovou co dává jasný a čistý obraz i na analog a nemaže....

Takže shrnuto: koupě CRT Philips 9521 byl velmi dobrý krok. :BB:
petr1342 (200)|27.1.2007 16:29
[quote=stani]Já nevím, ale já osobně jsem s mojí Philips 9521 velmi spokojen - nádherný obraz, a to jsem před tím vyzkoušel 107 plazmu LG a 94 LCD Amoi a u známých často viděl 94 LCD Samsung, a ty se obrazově s tímto CRT Philipsem nemůžou vůbec srovnávat...

Také jsem toužil po nějaké velké ploché TV, ale je to zatím špatné. Proto jsem koupil tuto CRT s tím, že cca 2 roky počkám a pak si už koupím konečně kvalitní LCD, opravdovou HD, pixel maping 1:1 a hlavně takovou co dává jasný a čistý obraz i na analog a nemaže....

Takže shrnuto: koupě CRT Philips 9521 byl velmi dobrý krok. :BB:[/quote]

jo stani, tvůj krok to byl dobrý u tvé tv, ale objektivně musíš uznat, že po
mé koupi 9551 a poté, co jsem tam vypsal mé vady TV jsem v žádném případě nezůstal osamocen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stani (1647)|27.1.2007 18:41
[quote=petr1342]

jo stani, tvůj krok to byl dobrý u tvé tv, ale objektivně musíš uznat, že po
mé koupi 9551 a poté, co jsem tam vypsal mé vady TV jsem v žádném případě nezůstal osamocen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Jasně, já také nepředpokládám, že ty desetitisíce dalších spokojených co si koupili 9521 nebo 9551 jsem nebudou každý po jednom chodit a říkat "OK, já jsem spokojen" :-E Ty tohle forum asi vůbec nevyhledávají... B-)

Ale to je pouze můj názor...
petr1342 (200)|27.1.2007 22:37
[quote=stani][quote=petr1342]

jo stani, tvůj krok to byl dobrý u tvé tv, ale objektivně musíš uznat, že po
mé koupi 9551 a poté, co jsem tam vypsal mé vady TV jsem v žádném případě nezůstal osamocen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Jasně, já také nepředpokládám, že ty desetitisíce dalších spokojených co si koupili 9521 nebo 9551 jsem nebudou každý po jednom chodit a říkat "OK, já jsem spokojen" :-E Ty tohle forum asi vůbec nevyhledávají... B-)

Ale to je pouze můj názor...[/quote]

myslím, že jich nejsou desetitisíce a mrkni na příspěvek romanaV z ostravy, prošel tři obchody, viděl 5 TV(dvě z toho měl doma) a všechny blbly, to už není promile nekvalitních výrobků, v tom už bude něco horšího!!!!!!!!!
Utek (162)|21.3.2007 16:47
[QUOTE=johan40;128278]Má s tímto kouskem někdo zkušenost?
MASCOM MC7471B TF/100 PiP[/QUOTE]

Zdravim... Chtel bych se podelit s osobnimi zkusenostmi s TV MASCOM 82W71TF/100. Neni to sice primo model na ktery se ptas, ale myslim si, ze me poznatky ti pomuzou pri rozhodovani. Viditelne svisle mlecne pruhy jsou opravdu otravne a neprijemne hlavne pri sledovani DVD pres AV vstup. Po pulroce provozu prvni reklamace, protoze nesla televize vubec zapnout. Po te co jsem opraveny pristroj privezl ze servisu objevila se dalsi zavada a to takova , ze pokavad je DVD prehravac propojeny s televizorem pres scart a u DVD zapnuty videovystup RGB, tak televize pri kazdem zapnuti naskoci se zvukem posledniho sledovaneho kanalu pred vypnutim, ale neni zadny obraz. Pred opravou se tato zavada neprojevovala. Nyni po dalsim pulroce se televize musi zapnout minimalne na dvakrat, protoze v ni jenom cvakne, zacne v ni chrcet, ale nic vic se nedeje. Musi se pres DO vypnout a znovu zapnout. Parkrat se mi uz take stalo, ze jsem ji vecer pred spanim vypnul DO a behem 3 vterin, se zapnula bez jakehokoliv pricineni uplne sama znovu. Dalsi problem je s teletextem. Pri zapnuti teletextu se televize obcas sam uplne vypne. Jinak jsem nespokojeny i se zajistovanim zarucnich oprav. Pan Ludvicek, ktery je hlavnim servismanem v Praze pro MASCOM v ČR je velmi neochotny a firma, ktera zajistuje servis v Plzni kde bydlim a spada pod pana Ludvicka na tom s ochotou neni o moc lepe. Nevim jak je to s jinyma zackama TV, ale co se tyce MASCOMu, tak musim televizi, ktera vazi 50kg a siroka je pres metr pokazde dopravovat do servisu na vlastni naklady. Opravy v byte u zakaznika se od techto firem nedockate. Takze po dalsim pulroce me ceka znovu preprava tohoto kolosu do servisu. Myslim si, ze tyto zkusenosti mluvi o televizorech MASCOM za vse a uprime lituji nove majitele techto televizoru.