Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plasma

pylous (35)|17.12.2006 17:25
[quote=StayMan by €RikŁ€]Objektivna!!!, pripajam sa ku hlasovaniu :-D[/quote]
A na kterou stranu? :-)
stayman (12393)|17.12.2006 17:26
Vsetko ine len nie Yamaha :-D Je to fakt plochy, nevyrazny zvuk..
ODSakEda (2278)|17.12.2006 19:09
Jooo zrovna dneska jsme s kámošemprobírali Yamahu risívr a digitální Spdf digi připojení zvuku z PCI zvukovky SB Live! ,nějaký problém s kompatibilitou a hned kámoš co seděl se mnou u stolu, se nechalslyšet a potvrzoval, že to je zrovna u Yamah problém s kompatibilitou i Spdif... a ji málem koupil a kvůli tomu vzalpak raději Philipse i s optikou, ale ten má stejně plochý hnusný zvuk a stereo umí ještě blběji hrát...
Modena (1706)|17.12.2006 19:28
ODSakEda
nižší letošní model Yamaha RX-V 1700 - vítěz testu
http://www.areadvd.de/index2.html
Yamaha RX-V 2700 - reference a několikrát vítěz testu v odborných časopisech !
http://www.yamaha-hifi.de/index.php?lang=e&country=CZ&idcat1=1&idcat2=2

Yamaha AV receiver/procesor několikrát vyhrál novinářskou cenu EISA, ale oni jsou tam asi všichni hluchý, nebo to bylo koupený, že ? :-E :-E :-E

Ne, že bych byl ujetej z nějakých testů, protože jak praví staré moudro : Ucho není žádná piča, bo ucho slyší !, měl jsem předtím také Yamahu RX-V 1000 a na ten "plochý"zvuk, co slyší i všichni testující redaktoři jako nejlepší na trhu jsem si zřejmě zvykl . . . :-R :-)- :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|17.12.2006 19:50
Modena, já ani nevím jakej model maj borci, já jen, že i profi mixy, takový ty s integrovaným zesilovačem, i mnohé drahé klávsy zn. Yamaha i za 50.000 nebo 70.000, co koupil dceři kámoš-muzikat znaší kapely , docela dost šumí a u kláves je dokonce slyšet mírně spínání kontaktů... v reprákách. Ale jen u některých modelů samo. Např, jen koncový stupně, coi jsem měl kdysi pučený 2x1000w byly tichý jak hrob
mě zase nejhořšípřipadly SONY risívry...
pylous (35)|17.12.2006 20:26
[quote=ODSakEda]Modena, já ani nevím jakej model maj borci, já jen, že i profi mixy, takový ty s integrovaným zesilovačem, i mnohé drahé klávsy zn. Yamaha i za 50.000 nebo 70.000, co koupil dceři kámoš-muzikat znaší kapely , docela dost šumí a u kláves je dokonce slyšet mírně spínání kontaktů... v reprákách. Ale jen u některých modelů samo. Např, jen koncový stupně, coi jsem měl kdysi pučený 2x1000w byly tichý jak hrob
mě zase nejhořšípřipadly SONY risívry...[/quote]
S tim taky naprosto souhlasim.Nikdy jsem nerekl a ani nechtel rict, ze Yamaha je nejhorsi. Sam jsem ji mel 3 roky. Jenom me proste zvukove uspokojuje vic Pioneer. Ale znova opakuju, je to SUBJEKTIVNI. Kazdy ma rad neco jineho.
stayman (12393)|17.12.2006 21:09
Neutralitu zvuku musite hladat u inch znackach, ako MARANTZ, ONKYO, DENON a tak podobne, ved aj napriklad JVC EVIRIO ci ako ma ocenenia a obraz hnus :-k :-D
Modena (1706)|17.12.2006 21:52
Podle mého u zvukových kvalit a neutrality nejvíce záleží především na neutralitě a barvě připojených repro a je ohromný rozdíl, jestli ten, nebo onen silič je pouštěn na dostatečně dimenzovaných a cenově relevantních bednách ! A je smutný fakt, že studia (komůrky), kde si lze v klidu poslechnout známé songy, nebo filmové ukázky, lze spočítat v republice na prstech jedné ruky a bohužel tam mají převážně dva extrémy repro - superdrahé sloupy, nebo super šitoidní plastovohliníkové sloupíky z nějakého kombajnu ! Souvisí to přirozeně s poptávkou tohoto zboží a lidí, kteří "ještě" slyší a mají o tohle zboží zájem valem ubývá . . . :-(((
Proto nejsou redakční testy tak od věci, protože do těchto testů si dotyční redaktoři půjčují cenově adekvátní repra a staví za stejných podmínek a na shodném testovacím materiálu proti sobě cenově adekvátní soupeře ! Tuhle zkušenost nemáme my ostatní bohužel kde pořídit a při vlastním poslechu vycházíme jen z osobních zkušeností ! :-(

P.S. Yamaha a Marantz používají u svých A/V siličů naprosto shodná trafa i kondenzátory/kapacitory !
perpetumobile (12)|17.12.2006 22:41
Raději se vraťme plazmám co říkáte byl by to velkej risk:
http://www.az-elektro.cz/plazmove-televizory/samsung-ps50p7h
Pitomec (10211)|17.12.2006 22:46
480W, to už je nářez. Za rozmatlanej obraz a vypálený logo, fakt paráda :-k
stayman (12393)|17.12.2006 22:48
[quote=perpetumobile]Raději se vraťme plazmám co říkáte byl by to velkej risk:
http://www.az-elektro.cz/plazmove-televizory/samsung-ps50p7h[/quote]

Za tu cenu jednoznacne LCD s 1920x1080 \/ :-R
ODSakEda (2278)|17.12.2006 23:47
Plasmy Samsung i LG i Panasonic chodí pěkně, ale né 50"! To raději "jen" 42" zatím a jen za 1/3 ceny a nebo pak za takovej ranec raději fuul HD LCD PHILIPS 42" s pixel+3D a pod. s mnohem lepčím obrazem jak pro analogový zdroj, natož HD zdroj videa! mrknoutna to v datartu popříadě něco maj k vidění vedle sebe(!) v Makru (Pitomec-já tam moc nenakupuji, jen vočumiju, mám levnější zdroj, od dovozců ve velkoobchodě přes kámoše z velké IT firmy z Brna, co maj již velkou množstevní cenu -DPH :-D !)
perpetumobile (12)|18.12.2006 08:16
Lcd rozhodně za sebe ne (aspoň zatím).Jsem rozhodnut pro plazmu jen tu velikost ještě nevím.N aněmeckejch fórech kokají na 50´od 3 do 5 metrů.
Unás asi moc majitelů padesátek ještě není anebo ty co je mají se nechtějí moc podělovat o své dojmy-škoda.Takže plazma určitě ,ale 42 nebo 50 ?
bitskull (77)|18.12.2006 09:10
Koukat na ne FullHD 50" ze 3 metru, to uz je slusna magorina. Plasmu Samsung 42" sem videl na zivo a obraz byl vic nez slusny - LCD se k me nelibosti nechytalo zadne. Vsechno to ovsem byly starsi modely, jak uz to tak ve vetsine kamennych obchodu byva...
ODSakEda (2278)|18.12.2006 11:12
50" maj velmi malý jas a tedy mdlý, ale i rozplizlý obraz i když si relativně odstoupím dále než od 42"-vých! :-k Nejjasnější pak byly 42" od LG, Panasonic, Samsung. Některé však horší než LCDTV Philips, LG, Samsung! (porovnáváno na analogovém zdroji videa!)
woland (305)|19.12.2006 12:01
Na plasmě lg mam při reprodukci z PC -vga kabel- na větších jednolitých barevných plochách mozaiku- fragmentování což je dost nepříjemné- jinak je obraz nádhernej. Nevíte čím by to mohlo být?? - osobně se domnívám že je to kompresí -menším bar rozlišením. film 1,5h Xvid 4,5GB.
amadores_tvf (33)|19.12.2006 12:49
Taky jsem o tom dlouho přemýšlel a porovnával. Nakonec to vyhrálo LCD [color=red]LG 42LB1R[/color] . Když LCD připojím k počítači v 1366 x 768 60Hz je obraz lepší jak na plazmě....Když jsem porovnával DVD vyšlo to na stejno a při špatném analogovém signálu byla o trošku lepší plazma. Pokud ale připojím signál ze satelitu je obraz výborný. Samozřejmě, že ze vzdálenosti 1 metru by se mouchy našly.....záleží taky na datovém toku kterým je vysíláno...V případě HDTV bych taky řekl, že je LCD lepší....Jediný problém jsem měl, že při přepnutí na 4:3 nebyly pruhy po stranách tmavé ale světle šedé a nešel český teletex, což byla katastrofa a nešlo to změnit. Na zahraničních fórech jsem zjistil, že stačí podržet klávesu MENU na ovladači a zároveň MENU na TV a dostal jsem se do firemního menu kde to jde vše v pohodě nastavit....Cena TV byla 44990,- a jsme s ní spokojeni.
ODSakEda (2278)|19.12.2006 13:50
amadores málo černé pruhy (nejen!) po stranách: LG jako jedna z mála LCDTV umí né jen přednastavené režimy obrazu-tedy skokově, ale i jednotlivé položky-kontrast, jas a pod. přejte kontrast, ale mírně uberte jas, kvůli přepalům na bílých plochách. LCD bejvaj přednastavený na příliš vysoký jas, kvůli osvětleným prodejnám mnoha zářivkami a prodeji ve dne, kde by zaostávali za zářící CRT s aktivními body-luminofory!
pylous (35)|1.1.2007 22:16
[quote=zkero][quote=pylous]Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.[/quote]

Presne takhle jsem to řešil já a skončil jsem u Pioneeru 427XD. Nezbývá než doporučit. Pokud k ní máš nějaké dotazy tak rád zodpovím.
Tomáš[/quote]
Tak uz se doma taky kocham. Obraz je proste naaadhera. I klasicke TV vysilani me mile prekvapilo. Mel jsem pred tim plazmu dva roky a opravdu se to neda srovnavat. Tohle je uplne jina trida. Mimochodem, Tomasi mas k tomu pripojene PC? Zkousel jsem pripojeni pres D-SUB i HDMI (kabel DVI>HDMI) a HDMI jasne vitezi. Jenom nevim, jestli se to libi i tomu Pioneeru. Chce mi zobrazovat jen 1080i. Nic proti tomu, pokud mu to nevadi, tak me taky ne :-)
zkero (91)|8.1.2007 21:13
Mám to napojený na ppřes D-Sub, zkoušel sem to i přes DVI>HDMI ale hrozne se mi to klepalo tak sem se na to vykašlal a dál to neřešil. Prořídil sem tenhle kabel za 2500 a trochu sem zaplakal nad vysledkem. TObe to funguje normalne?
zkero (91)|8.1.2007 21:16
Mimochodem ty tu televizi ještě máš nebo přecházíš na LCD od Philipse 42PF9641D co píšeš v jijém tématu?
POiNTER (311)|8.1.2007 21:28
[quote=Pitomec]480W, to už je nářez. Za rozmatlanej obraz a vypálený logo, fakt paráda :-k[/quote]Bude to urcite realne este o nieco viac... tipujem priemer na cca 520W. Vychadzam z toho ze PS42P7H ma papierovo 360W a v teste je priemer zmerali na 412W (S&V 12/06). Panasonic 42pv600e mal v tom istom teste 242W (a to papierovo udavaju nejakych 270W). Spotreba je jedna z hlavnych veci co ma na samsung plazmach seru...
pylous (35)|8.1.2007 21:55
[quote=zkero]Mám to napojený na ppřes D-Sub, zkoušel sem to i přes DVI>HDMI ale hrozne se mi to klepalo tak sem se na to vykašlal a dál to neřešil. Prořídil sem tenhle kabel za 2500 a trochu sem zaplakal nad vysledkem. TObe to funguje normalne?[/quote]
Normalne to funguje.A to mam uplne obycejny VGA kabel. Jenom pri rychlem svenku kamery se v obraze objevi "jakysi zlom-cara".Na vterinku, ale je tam. Nepopiram, ze me to trochu stve. Pri propojeni DVI>HDMI se to prestane klepat, kdyz nastavis na PC rozliseni 1920*1080, ale je tam samozrejme overscan. Uz se to ruzne probiralo, ale mrkni kdyztak sem : http://www.avforums.com/forums/archive/index.php/f-82-p-97.html
Po temer trech tydnu uzivani ale musim rict, ze propojeni s PC je to jedine, co me zatim nenadchlo. Jinak obraz z DVD paradni a TV vysilani me taky uspokojuje.
petr1342 (200)|17.1.2007 14:38
[quote=milan79][quote=ODSakEda]CyberTec to je pravda a je to asi jediná plasma s fuul HD!
Dnes jsem v to Makru byl a ten 50" plasmák měl nejrozplizlejší obraz!... Nejlepší v plasmách byl 40" Philips a Samsung a nejlepší obraz vůbec 37" LCD(!!!) v pořadí kvality obrazu (vše z analogu rejpalové) Philips, Samsung-ale řada tuším LB, LG, daleko lepčí než nejaká mléčná plasma s rozplizlým logem a šedou bílou...[/quote]

ty si uz tak zaujaty voci plazme ze keby mala obraz ostry ako ziletka, tak napisese ze je hnusny. Chlape uz sa preber. Kazde LCD to je uplne jedno aka znacka a technologia je pri uhlopriecke od 42" a viac pri signale s 576 riadkami hnusne. Pozeratelne to je len na malych uhloprieckach.[/quote]

ani na těch malých to není nic moc :-k
petr1342 (200)|17.1.2007 14:39
[quote=milan79][quote=ODSakEda]CyberTec to je pravda a je to asi jediná plasma s fuul HD!
Dnes jsem v to Makru byl a ten 50" plasmák měl nejrozplizlejší obraz!... Nejlepší v plasmách byl 40" Philips a Samsung a nejlepší obraz vůbec 37" LCD(!!!) v pořadí kvality obrazu (vše z analogu rejpalové) Philips, Samsung-ale řada tuším LB, LG, daleko lepčí než nejaká mléčná plasma s rozplizlým logem a šedou bílou...[/quote]

ty si uz tak zaujaty voci plazme ze keby mala obraz ostry ako ziletka, tak napisese ze je hnusny. Chlape uz sa preber. Kazde LCD to je uplne jedno aka znacka a technologia je pri uhlopriecke od 42" a viac pri signale s 576 riadkami hnusne. Pozeratelne to je len na malych uhloprieckach.[/quote]
i na těch malých je to slabota
Jozef035 (646)|18.1.2007 17:21
Na 42" LCD nie je SD obraz o moc horší ako na plazme. Myslím že je to niekedy nepozorovateľný rozdiel ak sa bavíme o kvalitných LCD. Ale je fakt, že keď mali v NAY vedľa seba dve 46" Sony a 50" Panasonic tak ten aj keď mal najväčšiu uhlopriečku, mal najkrajší ( najmenej rozmazaný ) obraz. Jednoznačne najhoršie na tom bolo LCD s Full HD. Pustené bolo reklamné DVD, nie HD samozrejme. V nastavení to nebolo lebo sme sa s tým trošku hrali.