Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co po mrtvem VHS videu?

Krtek (1279)|10.8.2005 12:33
Pitomec: No já dělám každých 14 dnů cca 20 minutovej film na DVD. Jsou tam základní informace většinou v textové podobě. To pak dám na úřad, a tam to jede ve smyčce pořád dokola. Můžou to samozřejmě pouštět rovnou z PC, ale nejdřív jim to musí někdo udělat...Žádné filmy se tu nepouští, i když jsem několikrát nabízel sestřihy z různých kulturních událostí a dění...Jsou to normální obecní kabelovky. Žádné vysílání jako třeba v Brně.


Ještě k těm VHS. I když DVD postupně tento formát vytlačuje z trhu, píšeš, že na světě je několik miliard kazet.
Tím by se defacto otevřel prostor pro nový výrobek na trhu, bohužel výrobci jsou jiného názoru. Spousta lidí odkojených VHS by jistě uvítala záznam v digitální podobě na VHS. Něco takového už zkoušel i Panasonic (bohužel s na naše poměry tragikomickou cenou)
A pokud by tohle digitální video umělo přehrát i analogový VHS, pak by se tento výrobek určitě setkal s větší odezvou než současné DVD rekordéry.
redburger (499)|10.8.2005 14:40
Krtek
zaujimavy postreh...to si myslel d-vhs ????
Pitomec (10211)|10.8.2005 15:31
[quote=Krtek]Pitomec: No já dělám každých 14 dnů cca 20 minutovej film na DVD. Jsou tam základní informace většinou v textové podobě. To pak dám na úřad, a tam to jede ve smyčce pořád dokola. Můžou to samozřejmě pouštět rovnou z PC, ale nejdřív jim to musí někdo udělat...Žádné filmy se tu nepouští, i když jsem několikrát nabízel sestřihy z různých kulturních událostí a dění...Jsou to normální obecní kabelovky. Žádné vysílání jako třeba v Brně.[/quote]
V normální obecní kabelovce jedou zprávy z PC, protože zařadit aktualitu (nebo i normální zprávy) je naprostá banalita a zvládne to i cvičená opice :-) Toto dělat na DVD, je trochu o ho*ně - no on asi KabelSat-Veselý na víc nemá 9-)

[quote=Krtek]Ještě k těm VHS. I když DVD postupně tento formát vytlačuje z trhu, píšeš, že na světě je několik miliard kazet.
Tím by se defacto otevřel prostor pro nový výrobek na trhu, bohužel výrobci jsou jiného názoru. Spousta lidí odkojených VHS by jistě uvítala záznam v digitální podobě na VHS. Něco takového už zkoušel i Panasonic (bohužel s na naše poměry tragikomickou cenou)
A pokud by tohle digitální video umělo přehrát i analogový VHS, pak by se tento výrobek určitě setkal s větší odezvou než současné DVD rekordéry.[/quote]
D-VHS neuspěl ze dvou důvodů - jednak obavy o autorská práva (proto taky na žádném D-VHS rekordéru nebyl digitální vstup/výstup v MPEG-2, což je formát ve kterém D-VHS pracuje, ale pouze DV vstup - prostě paralela jako u stolních DVD rekordérů) a druhak přišel až v době, kdy už tady bylo lisované DVD (takže zapisovatelné DVD se dalo očekávat). Paradox je pouze to, že celá šaškárna ohledně autorských práv by v případě D-VHS vyzněla jednoznačně ve prospěch producentů, protože dělat kopie ve stylu DVD by nebylo zdaleka tak jednoduché...
Jinak se dá namítnout, že je tady DV rekordér, který kopie umožňuje bezproblémů, ovšem tady výrobci nasadili záměrně takové ceny, že nahrávat na DV pořady z TV vysílání je utopie.
Modena (1706)|10.8.2005 18:13
Pitomec + Krtek
jj :-(((
Jinak - brečíte krásně, ale uvědomte si, že nový formát BR klepe na dveře spotřebnímu kšeftu a páskový Betyny a DVCAM (a bohužel i DV) jsou dnes na ústupu i v profiscéně ve studiu (disková pole rullez :-E ).
S-VHS mám doma taky, ale používám ho na nahrávání TV programů, o který nechci přijít a pak mažu a nebo, když někdo ke mě přitáhne ojebanou VHS, VHS-C k masteru na DVD . . . :-k :-E
Pitomec (10211)|10.8.2005 18:21
[quote=Modena]Pitomec + Krtek
jj :-(((
Jinak - brečíte krásně, ale uvědomte si, že nový formát BR klepe na dveře spotřebnímu kšeftu a páskový Betyny a DVCAM (a bohužel i DV) jsou dnes na ústupu i v profiscéně ve studiu (disková pole rullez :-E ).
S-VHS mám doma taky, ale používám ho na nahrávání TV programů, o který nechci přijít a pak mažu a nebo, když někdo ke mě přitáhne ojebanou VHS, VHS-C k masteru na DVD . . . :-k :-E[/quote]

Proboha nešil - o Blu-Ray se mluví už přes 3 roky a skutek-utek. Do technologie DVD se investovalo příliš mnoho peněz a je to příliš dobrá zlatá finanční slepice, než aby to někdo odpískal a nahradil něčím jiným.
Mimochodem - DV páska 276minut (184DVCAM) má při těchto formátech (t.j. DV a DVCAM) kapacitu 60, resp. 40GB (DVCAM), což se i optickému nosiči bude dohánět jen stěží. A samozřejmě nemluvě o spolehlivosti a trvanlivosti záznamu - tam páska jednoznačně vede. Částečnou náhradou může být HDD, ale ten se hodí akorát do zpravodajství, a to ještě pro samotné pořízení záznamu (samozřejmě při zpracování taky, ale to je jasná věc).
Modena (1706)|10.8.2005 18:35
Pitomec
Abys nebyl překvapenej - jestliže přichází doba HDTV vysílání a i HD kamery jsou k mání, lidi to budou chtít archivovat na přenosném médiu, nemyslíš ? Jak se teď štěkaj ty tři formáty, jeden to stejně neunese a vystřelí to do světa - že by ty Číňani ? :-E
redburger (499)|10.8.2005 18:43
Modena
ale myslim, ze predsa len to este chvilu potrva....teraz sa len rozbieha viacmenej dvd,resp, uz sa rozbehlo,ale v tom ma pitomec pravdu...vhs tu je stale....ja vravim,tak skoro si film z br so vsetkym co k tomu patri nik nekukne.....
Pitomec (10211)|10.8.2005 18:52
[quote=Modena]Pitomec
Abys nebyl překvapenej - jestliže přichází doba HDTV vysílání a i HD kamery jsou k mání, lidi to budou chtít archivovat na přenosném médiu, nemyslíš ? Jak se teď štěkaj ty tři formáty, jeden to stejně neunese a vystřelí to do světa - že by ty Číňani ? :-E[/quote]
No tak doba HDTV přichází asi tak, že na SATu v Evropě z těch několikatisíc programů jich je cca 10 v HDTV (a to ještě pokusně) a trend je spíš ve snižování datovýho toku a rozlišení 9-) a HD kamera je šunt (navíc záznam stejně uchovává na pásce, takže netřeba vymýšlet další formát na uložení) :-)
Modena (1706)|10.8.2005 19:07
Pitomec
Evropa není svět - nebo jó ? 9-)
To, že na PAL se jakžtakž nechá (na rozdíl od NTSC :-E ) koukat, ještě neznamená, že to nerozjedou jinde a pak tady v Evropě budem zase jen chvíli čumět a obdivovat ! Holt novátoři jsou dnes tam, kde byli do teď s kvalitou TV v kelu (jůesej a šikmoocí na východ od Tatier). Rozdíl mezi PAL a HDTV je hodně patrný až na 42´zobrazovači, ale ty hamburgerožrouty zjevně posadil na p*del rozdíl mezi NTSC a HDTV - a právem ! Myslíš, že to budou chtět nahrávat na VHS ? 9-) :-E :BB:
redburger (499)|10.8.2005 20:26
Modena
to ako ntsc je horsi ako pal ? :-?
Modena (1706)|10.8.2005 20:38
:-E
redburger (499)|10.8.2005 20:56
ejha, som nevedel...tak potom ti amerikani fakt su asi mimo z hd 9-)
Modena (1706)|10.8.2005 22:02
D-VHS kde myslíš, že byla prvně prosazovaná JVC? No a důvod už taky znáš ! :-E
Amerika nemá k BR daleko - to je fakt, kterej se myslím brzo potvrdí ! B-)
Krtek (1279)|10.8.2005 22:46
[quote=Modena]Pitomec
Abys nebyl překvapenej - jestliže přichází doba HDTV vysílání a i HD kamery jsou k mání, lidi to budou chtít archivovat na přenosném médiu, nemyslíš ? Jak se teď štěkaj ty tři formáty, jeden to stejně neunese a vystřelí to do světa - že by ty Číňani ? :-E[/quote]

No tak vystřelí do světa. A dopadne nejspíš jako Minidisc a pod. Vzhledem k rozšíženosti DVD bude mít tento formát velké problémy. Nástup může být třeba příští rok, ale rozšíření může trvat i 10 let \/ .
Pokud budou výrobci dělat HD DVD nebo BlueRay, pak stejně budou muset i nadále dělat klasický DVD.
Krtek (1279)|10.8.2005 22:50
[quote=redburger]ejha, som nevedel...tak potom ti amerikani fakt su asi mimo z hd 9-)[/quote]

NTSC není horší než Pal, pokud máš NTSC film, přehrávač i TV. Rozhodně nelze srovnávat kvalitu NTCS na TV Pal, i když to přehrávač umí přehrát. NTSC je o něčím jiným \/
Krtek (1279)|10.8.2005 22:53
[quote=Modena]D-VHS kde myslíš, že byla prvně prosazovaná JVC? No a důvod už taky znáš ! :-E
Amerika nemá k BR daleko - to je fakt, kterej se myslím brzo potvrdí ! B-)[/quote]

I Evropa nemá k BR daleko. Jenže všechno to bude stát pěknej balík, a kdo si to koupí ???
Myslím, že BR bude několik let pouze formátem vyvolených, a ne normálních lidí. Ne každej má doma plasmu za 100 litrů...
Modena (1706)|10.8.2005 22:55
Krtek
[quote]NTSC není horší než Pal, pokud máš NTSC film, přehrávač i TV. Rozhodně nelze srovnávat kvalitu NTCS na TV Pal, i když to přehrávač umí přehrát. NTSC je o něčím jiným \/ [/quote]
No . . . A teď tak trochu kecáš, viď ? 9-)
Krtek (1279)|10.8.2005 23:10
[quote=Modena]Krtek
[quote]NTSC není horší než Pal, pokud máš NTSC film, přehrávač i TV. Rozhodně nelze srovnávat kvalitu NTCS na TV Pal, i když to přehrávač umí přehrát. NTSC je o něčím jiným \/ [/quote]
No . . . A teď tak trochu kecáš, viď ? 9-)[/quote]

Nekecám. Jestliže hodnotíš NTSC podle toho co Ti jede na TV, tak věř tomu, že v USA jim to jede jinak.
Modena (1706)|10.8.2005 23:22
Krtek napsal :
[quote]Ne každej má doma plasmu za 100 litrů...[/quote]

Krtku, ta plasma mě stála míň, než tebou vyvolenej Paňár ve slevě - chápeš ? Až ji koupíš, budeš mít doma dražší telku, než já, tak se uklidni ! ! ! :((
Krtek (1279)|11.8.2005 00:33
[quote=Modena]Krtek napsal :
[quote]Ne každej má doma plasmu za 100 litrů...[/quote]

Krtku, ta plasma mě stála míň, než tebou vyvolenej Paňár ve slevě - chápeš ? Až ji koupíš, budeš mít doma dražší telku, než já, tak se uklidni ! ! ! :(([/quote]

Já jsem klidnej...Nějak si mě nepochopil. Já neřeším to, za kolik jsi ji koupil, ale dívám se na problém BR očima normálního spotřebitele.
Ty tu TV máš sice levně, ale ostatní lidi si ji musí koupit za nemalé peníze. Proto pro ně nebude BR zajímavej... Dneska koupíš klasickou namakanou TV uhl. 72 za 17 tis...uhl. 55 za 5 tis. A vo tom to je...
Pitomec (10211)|11.8.2005 07:41
[quote=Modena]Pitomec
Evropa není svět - nebo jó ? 9-)
To, že na PAL se jakžtakž nechá (na rozdíl od NTSC :-E ) koukat, ještě neznamená, že to nerozjedou jinde a pak tady v Evropě budem zase jen chvíli čumět a obdivovat ! Holt novátoři jsou dnes tam, kde byli do teď s kvalitou TV v kelu (jůesej a šikmoocí na východ od Tatier). Rozdíl mezi PAL a HDTV je hodně patrný až na 42´zobrazovači, ale ty hamburgerožrouty zjevně posadil na p*del rozdíl mezi NTSC a HDTV - a právem ! Myslíš, že to budou chtět nahrávat na VHS ? 9-) :-E :BB:[/quote]
Měl by ses trochu vzdělat, protože už analogový W-VHS uměl záznam HDTV (samozřejmě se jedná o analogové HDTV, které bylo v Zemi vycházejícího Slunce) \/ :-D
Pitomec (10211)|11.8.2005 07:42
[quote=Krtek]Já jsem klidnej...Nějak si mě nepochopil. Já neřeším to, za kolik jsi ji koupil, ale dívám se na problém BR očima normálního spotřebitele.
Ty tu TV máš sice levně, ale ostatní lidi si ji musí koupit za nemalé peníze. Proto pro ně nebude BR zajímavej... Dneska koupíš klasickou namakanou TV uhl. 72 za 17 tis...uhl. 55 za 5 tis. A vo tom to je...[/quote]
Přesně :-!!!
Modena (1706)|13.8.2005 09:49
Pitomec
Natolik vzdělán jsem a o menšinových formátech záznamu :-E jako např. W-VHS se záměrně nezmiňuju proto, že proletěl jako rachejtle bez podpory kteréhokoliv významného filmového studia - na rozdíl od D-VHS ! ! ! :-R
Malá poznámka na okraj - kdo myslíš, že hýbe spotřebitelským trhem elektroniky ? Malej šikmookej činorodej Japonec, nebo tlustej prachatej a věčně nespokojenej hamburgerožrout ?
I Ty bys měl být vzdělán a to natolik, abys na tohle dokázal odpovědět . . . :-E :BB:
Pitomec (10211)|13.8.2005 18:24
[quote=Modena]Pitomec
Natolik vzdělán jsem a o menšinových formátech záznamu :-E jako např. W-VHS se záměrně nezmiňuju proto, že proletěl jako rachejtle bez podpory kteréhokoliv významného filmového studia - na rozdíl od D-VHS ! ! ! :-R
Malá poznámka na okraj - kdo myslíš, že hýbe spotřebitelským trhem elektroniky ? Malej šikmookej činorodej Japonec, nebo tlustej prachatej a věčně nespokojenej hamburgerožrout ?
I Ty bys měl být vzdělán a to natolik, abys na tohle dokázal odpovědět . . . :-E :BB:[/quote]
Technikou samozřejmě hýbe hlavně ten Japonec - vždyť prakticky všichni výrobci jsou právě z Japonska. A jenom na nich je, aby to dokázali USA vnutit a dobře prodat (což jde v pohodě).
A co se týká filmových studií, tak tady jsi trochu ulítl, protože takový DV formát se taky podařilo prosadit do praxe a v životě jsem na něm neviděl jeden jediný film z významného filmového studia :-E
Modena (1706)|13.8.2005 18:57
Pitomec
[quote]Technikou samozřejmě hýbe hlavně ten Japonec - vždyť prakticky všichni výrobci jsou právě z Japonska. A jenom na nich je, aby to dokázali USA vnutit a dobře prodat (což jde v pohodě).
A co se týká filmových studií, tak tady jsi trochu ulítl, protože takový DV formát se taky podařilo prosadit do praxe a v životě jsem na něm neviděl jeden jediný film z významného filmového studia :-E [/quote]
Ale h*vno sem ulít ! :((
V životě jsem neviděl amatéra s DV kamerou, anžto točí rodinné záběry dětí a manželky na pláži u moře - bo by ho svojí titěrností po půlhoďce zabila ! :-E
Se asi bavíme o tom, jestli na ten formát ta filmová studia pošlou spielfilm a daj ho do prodeje, né o tom, v čem to oni masterujou a čistěj a převáděj z celuloidu atd. atd. atd. ! No a o W-VHS jsem pokud vím ani v technicky vyspělém Japonsku nikdy neslyšel, že by alespoň nějaké věhlasné :-E japonské filmové studio na něj poslalo něco víc, než prezentační 20min. program!
V USA se ale již pár filmů na D-VHS dostalo - a to je ten gruntovní rozdíl! A šlo to i docela dobře načasovat se zahájením jejich satelitního HDTV vysílání, takže kšeft se mohl rozeběhnout - byly mastery s filmama i možnost pořizovat záznam - 2 dobré důvody koupit ! :-R
Kua - nejde o to, kdo jak dokonalej technickej formát vypotí v laboratoři - takovejch bylo víc a kdyby se prosazovaly podle kvality, nebyla by, pokud mě paměť nešálí, ani VHS, že ? Jde přesně o to, jak se ho podaří prodat konečnému spotřebiteli a k tomu potřebuješ co ? Asi ňákej dobrej program na tom novým prosazovaným formátu (médiu) !
Pitomec (10211)|13.8.2005 19:51
[quote=Modena]Ale h*vno sem ulít ! :((
V životě jsem neviděl amatéra s DV kamerou, anžto točí rodinné záběry dětí a manželky na pláži u moře - bo by ho svojí titěrností po půlhoďce zabila ! :-E[/quote]
Tak to tě dost lituju, protože na DV formát dneska točí prakticky každý amatér (byť několik jedinců ještě využívá D8 a analogové VHS-C, V8, S-VHS-C, Hi8 nebo plnoformát VHS, S-VHS), přičemž je samozřejmě jedno, jestli je páska v provedení mini nebo plnoformát (protože jde o naprosto identický formát, t.j. DV) :-)

[quote=Modena]Kua - nejde o to, kdo jak dokonalej technickej formát vypotí v laboratoři - takovejch bylo víc a kdyby se prosazovaly podle kvality, nebyla by, pokud mě paměť nešálí, ani VHS, že ? Jde přesně o to, jak se ho podaří prodat konečnému spotřebiteli a k tomu potřebuješ co ? Asi ňákej dobrej program na tom novým prosazovaným formátu (médiu) ![/quote]
No VHS byl na svou dobu určitě jedním z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) a nic na tom nezmění ani tvrzení SONY o dokonalosti Betamaxu - to je jenom mediální tlach firmy, která šla vlastní cestou a natloukla si hubu (dle očekávání) :-E
Modena (1706)|13.8.2005 19:53
VHS byl na svou dobu právě ten nejhorší ! No nic, musíš se ještě učit ! 9-) Myslel jsem video 2000, ale to je jedno . . . B-)
Na rozdíly tebou uváděného W-VHS v souvislosti s mou neznalostí a mnou jmenovaného D-VHS jsi mi stejně nenapsal nic - co by, odpovídat můžem přece na to, na co sami chcem, že ? Někoho jsi mi připomněl, ale celé Tatry asi nevidíš, viď ? :BB:
Pitomec (10211)|13.8.2005 20:01
[quote=Modena]VHS byl na svou dobu právě ten nejhorší ! No nic, musíš se ještě učit ! 9-) Myslel jsem video 2000, ale to je jedno . . . B-)[/quote]
Ale chlapče - takhle se znemožnit, to bych od tebe fakt nečekal :-E :-E :-E :-E :-E
Video 2000 jednak přišlo v roce 1979 (t.j. 4 roky po VHSce, takže bylo mladší a nelze mluvit o formátu stejné doby), ale každopádně systém využití pásky oboustranně z toho udělal jeden z nejhorších produktů vůbec - ostatně nikdy už žádný další formát takto nepracoval. Proč asi? Hádej... :-E :-E :-E :-E :-E
Modena (1706)|13.8.2005 20:18
Zase plácáš konec laboratorního výzkumu JVC a prosazení na trh spotřební techniky dohromady, ale už mě to nebaví ani číst, ani na nic odpovídat ! :-)-
Někdy je dobré se společensky znemožnit, a proto končím diskusi o ničem a na oltář tohoto vlákna a Tvé velikosti kladu svou hlavu, aby to už ani ostatní náhodní návštěvníci nemuseli číst ! :BB:
delay (159)|17.8.2005 08:30
Chlapci, chlapci...
Dnes kupovat video?
S-VHS ET Rekordér jsem kupoval před třemi-čtyřmi lety. Byla to značka JVC a stál mě se slevou 9.000 Kč, protože byl z Německa, jinak tady stál 15.000 Kč, a to byl ten základní S-VHS model.
Dva roky jsem nahrával systémem S-VHS ET, kde řádkování je až 400 oproti max. 250 u VHS, čiliže větší ostrost a prokleslení obrazu.
Má to ovšem jeden podstatnej problém, na ET musíte používat kvalitní videokazetu, nejlépe PANASONIC Hi-FI, nebo SVH-S ET. Cena 80 - 120 Kč. Pokud použijete třeba i nejprodávanější EMTEC EQ-240, tak Vám garantuji, že nahrávka v režimu ET bude pro videopásku předimenzovaná, a to se projeví nesčetnými drop-outy, čili výpadky nahraného signálu v horizontálním směru.

Mám takhle nahraných asi 150 videokazet, a když si je dnes pustím, tak některý jsou prostě k blití. Proto jsem ca. po dvou letech začal nahrávat opět jen na VHS a kvalita obrazu je prostě stabilní, ikdyž méně ostrá.

Dnes mám již DVD rekordér (opět JVC), a kvalitou se sním SVH-ET nemohou rovnat, na to rovnou zapomeňte, a nevyhazujte peníze zbytečně.

Navíc, kolik stojí médium DVD-R, a kolik kvalitní videokazeta?
mirekv (7169)|17.8.2005 09:19
VHS a jeho odrůdy je takový Pitomcův syndrom, já nikdy video neměl, stačilo mi, co jsem viděl u kámošů, většinou to bylo k :-k , buďto byly k dispozici kazety, které kolovaly mezi lidmi, nebo z půjčoven, které nebyly o moc lepší. Originálku si koupil málokdo, stejně ji časem půjčil, děti apod., a za chvíly vypadaly, jak ty ostatní. Navíc kopírovat prakticky nešly. Budoucnost vidím v DVD recorderech, chce to však ještě vymakat.
delay (159)|17.8.2005 09:36
Když on to Pitomec bere moc z PROFI hlediska. Vím jak vypadá střižna takovýho studia tady u nás ve městě. Dnes, ale doopravdy spíš začínají používat PC a formát DVD. Na S-VHS ještě točí, ale to je normálním lidem nepřístupné...
Pokud by kazeta S-VHS stála 40 Kč, tak nebudu z TV nahrávat na nic jinýho.
Nadruhou stranu mám DVD rekordér se slušnými MPEG obvody, nahrávám na RAMky a v PC upravím, jednoduše. Nejsem PROFík a neživím se tím, takže je to třeba brát z této stránky.

Prvodní dotaz v tomto fóru byl, co nyní koupit na nahrávání...
Tak já doporučuji kvalitní DVD-Rekordér (JVC, Pioneer) pro nahrávání z TV a DVD vypalovačku do PC.

Netřeba tady pěstovat technickou onanii, která stejně "skoro" nikam nevede.
ViKinG (793)|17.8.2005 09:55
už teď se těším na Pitomce :-)
DVD rekorder bez HDD nebrat...
delay (159)|17.8.2005 09:57
Proč bez HDD nebrat?
Nahraju na RAM nebo DVD-RW a v počítači pečlivě sestříhám, a nemusím to dělat na pro tuto funkci primitivním DO.
mirekv (7169)|17.8.2005 10:02
Bohužel, kapacita DVD nosiče je dost omezující, ten HDD bych bral raději.
delay (159)|17.8.2005 10:09
To chápu, když chceš třeba nahrát něco, co má 8 hodin, třeba v poslední době LIVE8... Já to usel nahrát na RAMKu v režimu FR 480. Světe div se, a já se hlavně divil, že se na to necholo koukat...
Pro archivaci samozřejmě asi na prd...

Když u mě rozhodovala ta cena, a ta před rokem ještě nebyla tak příznivá.

Stejně nahrávám jen FK z ČT2, což jsou filmy s délkou od 80 - 180 min. a na to mi ten jeden disk vždycky stačí.

Jako výhodu nových rekordérů s HDD vidím hlavně v dvouprůchodovém kódování obrazu.
ViKinG (793)|17.8.2005 10:26
delay: a kapacita media??? Beru v úvahu jen 4,3GB = 1 hod (archivní/protoženenílepší!!!/kvalita a 2 hod = kouknout a smazat. A když budu chtít zaznamenat více než 1(2) hod ???
Já byl v pokušení napsat že DVD rekorder je naprd komplet ale uznavam, že ne každej chce pro záznam TV pořadu zapínat PC.
I když píšeš něco o kvalitních převodnících (dovolím si tvrdit že pokud není obraz naprosto bez šumu tak jakýmkoliv převodníkem A/D dojde k viditelné degradaci). Já osobně dosáhnu lepší kvality S-VHS záznamem než dvd rekorderem. Záznam z DVB-S do PC je o něčem jiném... k tomu se můžeš s dvd rekorderem snažit (marně :-) ) přiblížit.
delay (159)|17.8.2005 11:15
Tak mi dej min. 200 Kč na SVHS kazetu, a já na ně budu nahrávat.
Mám pouze "zašuměnou" kabelovku, a JVC mi ten obraz spíše vyčistí, smozřejmě, že jen opticky, ale o to jde ne? Co oko nevidí to ho netrápí.

Jinak ty obvody fungujou (nahrává se trochu se zpožděním).
A fungujou i při přehrávání obyč. DVD disku, který je příliš zkomprimovaný a třeba na mém Pan. S-75 příšerně kostičkuje.
JVC obraz umí vyhladit a hned to vypadá jinak.
Ikdyž to jsou kraviny, tak právě tohle se mi líbí.
Né každý má digtální satelit apod. a občas si chce něco nahrát a archivovat...
ViKinG (793)|17.8.2005 11:30
s S-VHS ET nahráváš S-VHS na normální kazetu (což víš) a např Basf/Emtec cca 50-60 Kč 240 min jsou naprosto OK. To "vyhlazení" tě připraví o detaily a např lidi jsou jak po megaliftingu a místo vlasů mají "koupací čepice". A bohužel tohle moje oko vidí a radši se podívám na snesitelnou dávku analogovýho šumu než digitálně vyhlazený "cartoon". Ale proti gustu žádný dišputát, já tě do pekel posílat nebudu :-) .
delay (159)|17.8.2005 11:44
Hele, s S-VHS ET na mě nechoď, tohle jsem psal ráno a je to pravda.

***

Má to ovšem jeden podstatnej problém, na ET musíte používat kvalitní videokazetu, nejlépe PANASONIC Hi-FI, nebo SVH-S ET. Cena 80 - 120 Kč. Pokud použijete třeba i nejprodávanější EMTEC EQ-240, tak Vám garantuji, že nahrávka v režimu ET bude pro videopásku předimenzovaná, a to se projeví nesčetnými drop-outy, čili výpadky nahraného signálu v horizontálním směru.

Mám takhle nahraných asi 150 videokazet, a když si je dnes pustím, tak některý jsou prostě k blití. Proto jsem ca. po dvou letech začal nahrávat opět jen na VHS a kvalita obrazu je prostě stabilní, ikdyž méně ostrá.

***

A mluvil jsem o vyhlazení čtverečků, ne změkčení obrazu.
Na filmy stejně koukám na Panasonic DVD přehrávači, kterej je ostrej až dost. A že by ta nahrávka byla míň ostrá než S-VHS ET, to asi ne...
ViKinG (793)|17.8.2005 11:56
delay: S-VHS ET mám už moc dlouho na to abych se nechal přesvědčit o něčem jinym... tvrdim, že Emtec je v pohodě a nehodlam to měnit. Nechci nijak brojit proti DVD recorderum ale nedostatečná kapacita media je předem znevýhodňuje. Až bude digitální vysílání DVB-T (nebo kdo už může přijímat) a bude mít digitální tuner, je to zase o něčem jiném.
delay (159)|17.8.2005 12:03
Já ti rozumím, ale nebejt těch drop-outů, tak na to nahrávám, ale ikdyž jsem si dvakrát koupil kazetu Panasonic S-VHS ET za 120 Kč, tak tam ty drop-outy byly. Nejlepší byly Panasonic HiFi, Emtec HiFi. Pak Maxell vše za 80 - 100 Kč. EMTECy nebo BASF za 40 - 50 nic moc pro ET. Jinak na VHS super.

Tohle jsem řešil před dvouma rokama. Strávil jsem třeba hodinu porovnáváním stejného záznamu na ET a na VHS SP. Na malé televizi do 55 cm není vidět to, co na 100 Hz 72 cm.

ViKinGu, nic proti tobě, ale musel by jsi mi říct, že mám šmejdský video, který dělá ty drop-outy (JVC S-VHS ET (HR) 5950), a vem jed na to, že jsem mu hlavy čistil, jako sobě uši...
Jinak fakt nevím...
ViKinG (793)|17.8.2005 12:14
delay: já už teď S-VHS ET používám jen když jde něco v době kdy nejsem doma a vim že se chci jen podívat(nikoliv archivovat). Takže nejsem žádnej zarytej analog brzda pokroku. JVC 5xxx a 9xxx mám taky (S-VHS ET) a po několikátém recordingu se drop-outy objeví a je jich s každou další nahrávkou víc a víc. Totéž platí i pro přehrávání. To je ale normální... takže šmejdský video nemáš (mám praktisch totéž), jed nevezmu a doufám že nemáš špinavý uši.
Pitomec (10211)|17.8.2005 18:30
[quote=delay]Má to ovšem jeden podstatnej problém, na ET musíte používat kvalitní videokazetu, nejlépe PANASONIC Hi-FI, nebo SVH-S ET. Cena 80 - 120 Kč. Pokud použijete třeba i nejprodávanější EMTEC EQ-240, tak Vám garantuji, že nahrávka v režimu ET bude pro videopásku předimenzovaná, a to se projeví nesčetnými drop-outy, čili výpadky nahraného signálu v horizontálním směru.[/quote]
Kecy... - v S-VHS ET nahrávám výhradně na Emtec EQ-240 (JVC HR-DVS2, SR-VS30, HR-S7700, HR-S5950 a Panasonic NV-HD930, NV-SV120) a nikdy jsem tam žádný dropout neměl. Klidně ti těch cca 200 pásek dovezu a můžeš mně ty dropy ukázat :-E U tebe bude spíš asi problém v samotném rekordéru...

[quote=delay]Navíc, kolik stojí médium DVD-R, a kolik kvalitní videokazeta?[/quote]
A kolik se vleze na VHSku a kolik na DVD, ha...? :-E (nápověda: na VHSku 300 minut a na DVD v ještě sledovatelné kvalitě 120 minut)
Pitomec (10211)|17.8.2005 18:32
[quote=mirekv]VHS a jeho odrůdy je takový Pitomcův syndrom, já nikdy video neměl, stačilo mi, co jsem viděl u kámošů, většinou to bylo k :-k , buďto byly k dispozici kazety, které kolovaly mezi lidmi, nebo z půjčoven, které nebyly o moc lepší. Originálku si koupil málokdo, stejně ji časem půjčil, děti apod., a za chvíly vypadaly, jak ty ostatní. Navíc kopírovat prakticky nešly. Budoucnost vidím v DVD recorderech, chce to však ještě vymakat.[/quote]
Žes byl ujetej celej život, to je tvůj problém :-E :-E :-E A budoucnost v DVD rekordérech rozhodně není - až si nějaký koupíš (já už ho nějaký ten pátek mám), tak pochopíš proč :-I
Pitomec (10211)|17.8.2005 18:34
[quote=ViKinG]už teď se těším na Pitomce :-)
DVD rekorder bez HDD nebrat...[/quote]
Omyl - DVD rekordér s HDD nebrat (pokud ten HDD není ovšem výměnný za libovolný jiný) :-)
Pitomec (10211)|17.8.2005 18:40
[quote=ViKinG]Záznam z DVB-S do PC je o něčem jiném... k tomu se můžeš s dvd rekorderem snažit (marně :-) ) přiblížit.[/quote]
Problém je jenom v tom, že na SATu se ne vždy vysílá ve formátu aspoň po minimální úpravě slučitelném s DVD - taková Galaxie Sport jede v 480x576, což je naprosto o ničem. Nahraješ stream, ale co s ním dál? Buď překopat do formátu DVD-kompatibilní, anebo to musíš mít navždy jenom v PC. Ten stolní rekordér aspoň tento problém řešit nemusí. A navíc u SATu seš ještě limitován nikoliv kapacitou média (DVD disk), ale velikostí datovýho toku ze strany vysílatele (takže v případě nevyhovující velikosti jedině překódovat, což je zase na prd).
Pitomec (10211)|17.8.2005 18:43
[quote=ViKinG]delay: S-VHS ET mám už moc dlouho na to abych se nechal přesvědčit o něčem jinym... tvrdim, že Emtec je v pohodě a nehodlam to měnit. Nechci nijak brojit proti DVD recorderum ale nedostatečná kapacita media je předem znevýhodňuje. Až bude digitální vysílání DVB-T (nebo kdo už může přijímat) a bude mít digitální tuner, je to zase o něčem jiném.[/quote]
To bude totéž, co jsem psal o příspěvek výše - jestli DVB-S nebo DVB-T nebo DVB-C, to je jedno. Ono to ale stejně dopadne tak, že pokud bude mít DVD rekordér i ten DVB-T tuner, tak tam bude překlop do analogu, protože z podstaty věci nelze přímo stream vysílání pálit na placku.
mirekv (7169)|17.8.2005 18:58
[quote=Pitomec][quote=ViKinG]už teď se těším na Pitomce :-)
DVD rekorder bez HDD nebrat...[/quote]
Omyl - DVD rekordér s HDD nebrat (pokud ten HDD není ovšem výměnný za libovolný jiný) :-)[/quote]
Samo, že výměnný.
Pitomec (10211)|17.8.2005 19:30
Ale za libovolný jiný - nikoliv ten, který dodává výhradně výrobce DVD rekordéru. Jestli máš tip na takový přístroj, kam lze napasovat běžný HDD z prodeje, tak sem s ním :-)