Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

videosvetlo HAMA

Pitomec (10211)|4.1.2007 23:53
Proboha ty mrtvolky nemluví vůbec za nic - mě zajímá světlo, který je použitelný v reálu v terénu a ne při točení nějakýho děcka kdesi ve fixní poloze v postýlce (tos mohl klidně nasvítit přenoskou používanou při opravě auta v garáži a vyšlo to nastejno). Hama je sračka s mizerným rozptylem a ostatně i cena tomu odpovídá, že se jedná o podřadný krám někde z Koreje nebo z které prdele :-k
Krtek (1279)|5.1.2007 11:16
[quote=Pitomec]Proboha ty mrtvolky nemluví vůbec za nic - mě zajímá světlo, který je použitelný v reálu v terénu a ne při točení nějakýho děcka kdesi ve fixní poloze v postýlce (tos mohl klidně nasvítit přenoskou používanou při opravě auta v garáži a vyšlo to nastejno). Hama je sračka s mizerným rozptylem a ostatně i cena tomu odpovídá, že se jedná o podřadný krám někde z Koreje nebo z které prdele :-k[/quote]

Nechci Ti oponovat, ale bohužel nemáš pravdu. Můžu Ti poslal jakýkoliv jiný mrtvolky ve stejně dobré kvalitě. Tohle jsem semka vložil jen proto, protože to zrovna stříhám. A tam byla skoro tma. Jinak to světlo není zrovna levný ( i když Unomat je dražší) a dělá se v Německu. :BB:
videoman (178)|5.1.2007 19:48
to Pitomec: - jaký model Unomat používáš?
Pitomec (10211)|5.1.2007 22:20
[quote=videoman]to Pitomec: - jaký model Unomat používáš?[/quote]
VL100
Pitomec (10211)|5.1.2007 22:24
[quote=Krtek]Nechci Ti oponovat, ale bohužel nemáš pravdu. Můžu Ti poslal jakýkoliv jiný mrtvolky ve stejně dobré kvalitě. Tohle jsem semka vložil jen proto, protože to zrovna stříhám. A tam byla skoro tma. Jinak to světlo není zrovna levný ( i když Unomat je dražší) a dělá se v Německu. :BB:[/quote]
Ha, ha, ha - v Německu se na to tak možná lepí návod na obsluhu (i když pochybuju i o tom) a výroba je komplet Korea, Čína, Taiwan apod. Jinak jsem nikde neviděl žádnýho profi-kameramana, kterej by někde opruzoval s Hamou. Takže taková "pecka" a lídr v osvětlovací technice to asi nebude... 9-)
Kevin (136)|5.1.2007 23:56
A kde mají nějaký sortiment od Unomatu. Na exelu mají jenom ceník?
focus (253)|6.1.2007 07:41
[quote=Pitomec][quote=focus]Ty si ale pekny pako, ked si precitas tu diskusiu poriadne, tak zistis, ze som nekupil HAMU, ale origos panak VW-LDC10E. Ale to neva, u teba je to normalne. :-E :-E :-E[/quote]
Fakt nemůžu za to, že celou dobu je tady řeč o Hamě, ty si koupíš úplně jiný světlo, nic sem nenapíšeš (akorát nějaký odkaz, který nejde bez přihlášení otevřít) a pak se ještě divíš, když někdo reaguje tak, jak reaguje 9-) Zkus si dát studenou spršku, abys nebyl rozumově (tradičně) vedle :-E[/quote]
Tak sorry, asi fakt nechapes, o co vastne na diskusiach ide. Ludia mi tu poradili, aby som tu hamu nekupil, vratane teba, ze sa dlho nabija, kratko svieti a ze je tazke, tak som sa rozhodol inak prave na zaklade odpovedi, a teraz si mam dat studenu sprchu.
Poradim ti ako vzdy, daj si ju ty..... :-E :-E :-E
Ja som sa rozhodol pre panak a som naozaj spokojny. A to co si myslis ty je len tvoja vec. :-)-
Pitomec (10211)|6.1.2007 07:56
Sorry, ale nějak mně v té záplavě zdejších nesmyslů uteklo, že sis nekoupil Hamu. Možná je to i tím, žes to tady jasně nenapsal. No každopádně dobře udělals, akorát bych se podíval na žárovku, jestli není možné ji změnit na alespoň 20W 8-)
focus (253)|6.1.2007 08:19
[quote=Kevin]A kde mají nějaký sortiment od Unomatu. Na exelu mají jenom ceník?[/quote]

http://www.unomat.de/en/
Krtek (1279)|6.1.2007 10:47
Pitomec:
Je mi jedno, kde se ta Hama vyrábí. Ofic. dovozce (na ulici Kšírová v Brně) ji vozí z Německa. Navíc Hama svůj sortiment přeorientovala a ze světel toho už moc nedělá. Já tvrdím, že Magnum 30 UNI je dobré světlo a snese i profesionální nasazení. Ostatně to vidíš sám na těch mrtvolkách. Argument že bys měl přepálený záběry jak píšeš je také naprosto zcestný. Je to hlavně o nastavení kamery a clony. Pokud ji necháš v auto režimu, pak se nediv. To pak přepálí každé světlo. Tento model od Hamy už se nedělá hlavně proto, že tam byl nástavec na NiCd baterie, které už se dnes nevyrábí.
Nemusíš se rozčilovat. Netvrdím, že ten Tvůj Unomat je špatnej. Za těch 5 tis. to musí svítit samo. Já viděl Unomat, který svítil asi jako horské kolo mé manželky. Oni těch světel dělají hodně. Mě ale vyhovuje ta Hama, tak proč ji měnit ?

Kevin:
Jinak zastoupení Unomatu je v Brně na ulici Cejl. Firma Fotopartner. Mají tam téměř celý sortiment a rádi předvedou. Je to sice velkoobchod, ale s jistou marží prodají bezproblémů i maloobchodně.
Pitomec (10211)|6.1.2007 15:31
[quote=Krtek]Navíc Hama svůj sortiment přeorientovala a ze světel toho už moc nedělá.[/quote]
Asi ví proč :-E :-E :-E :-E :-E
stayman (12393)|6.1.2007 15:44
[quote=Krtek]Klídek Edo. :-E
Pitomec má sice někdy řekněme poněkud nestandartní názory opírajíci se o až přílišnou averci vůči některým značkám či systémům, avšak pořád je to lepší, než se dohadovat s některými kolegy ze Slovenska, kteří melou jen to svoje aniž by chápali podstatu věci..

Já osobně bych do Canonu nikdy nešel. Neznám sice konkrátně ten Tvůj model, ale mám osobní zkušenosti z XL 1S, XM 2 a měl jsem zapůjčenou byť jen na krátkou dobu i XL 2. O neduhách těchto kamer jsem se už několikrát rozepisoval.
Ty seš ale spokojenej a to je hlavní.

Mimochodem ta Tvoje věta "Nakonec obsah videa je naštěstí stále důležitější, než obraz! " mne také rozesmála. :-E To snad nemůžeš myslet vážně Edo, vzhledem k tomu co tu píšeš. B-)[/quote]

Myslim ze tvoje chapanie podstaty veci je si dat minimalne 20dennu sprchu s domnenim, ze sa na vsetko, ako tu klames, zabudlo :-D Navyse teraz si sam dokazal, ako "chapes" podstatu veci ty sam, kedze Edo ziadnu Canon kameru nema :-I :-R :-E :-E :-E :-E :-E :-E B-)
Krtek (1279)|6.1.2007 16:19
Stayman:
Ale má... Jen to tu zase někdo promazal a Tvůj příspěvek je vytržený z kontextu.. 9-)
stayman (12393)|6.1.2007 16:33
[quote=Krtek]Stayman:
Ale má... Jen to tu zase někdo promazal a Tvůj příspěvek je vytržený z kontextu.. 9-)[/quote]

Tak to som zvedavy, ci Edo ma aj Canona, potom si to radsej vytrhni ty, lebo vsetky prispevky su v kosi a tam asi nic take nejades, NECHCES SI SPRAVIT RADSEJ ESTE JEDNY VIANOCE ? :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E

Tu je diskusia, kde nam mas vsetkym ukazat, ako ma Edo Canona

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=
ODSakEda (2278)|9.1.2007 12:19
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Stayman:
Ale má... Jen to tu zase někdo promazal a Tvůj příspěvek je vytržený z kontextu.. 9-)[/quote]

Tak to som zvedavy, ci Edo ma aj Canona, potom si to radsej vytrhni ty, lebo vsetky prispevky su v kosi a tam asi nic take nejades, NECHCES SI SPRAVIT RADSEJ ESTE JEDNY VIANOCE ? :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E

Tu je diskusia, kde nam mas vsetkym ukazat, ako ma Edo Canona

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=[/quote]
Mám JVC HD100!
Pitomec (10211)|9.1.2007 13:13


ODSakEda (2278)|9.1.2007 14:15
Pardon, Oprava! Mám JVC HD 10.
stayman (12393)|9.1.2007 14:16
[quote=ODSakEda]Pardon, Oprava! Mám JVC HD 10.[/quote]

Takze nemas Canona ako to tu tvrdi Krtek vsak? :-E
ODSakEda (2278)|9.1.2007 14:20
StayMan by €RikŁ€ NE! Nevím, jak na to došel???
stayman (12393)|9.1.2007 14:23
Pretoze Krtek nevie kolka bije a svoje neschopnosti chce zvalit na druhych :-E :-E :-E :-E :-E :-E
arpi (3)|14.1.2007 22:40
to focus.: Len by som chcel vediet ci si nepozeral -ako hovoril pitomec ,ci je do toho PANASONICU VW-LDC10E mozne pouzit aj 20W ziarovku.
focus (253)|15.1.2007 08:09
[quote=arpi]to focus.: Len by som chcel vediet ci si nepozeral -ako hovoril pitomec ,ci je do toho PANASONICU VW-LDC10E mozne pouzit aj 20W ziarovku.[/quote]
Zatial este nie, ale skusim pozriet.
VideoP (35)|24.2.2007 17:42
Aku mas kameru? Super svetlo je Canon VL10.
milannr (20)|19.3.2007 14:14
Ja mam podobne Unomatacke svetlo a niekedy bývam zúfali. Pri niektorých svetlách, totiž nikdy nevieš, kedy ti to dosvieti. Mam kameru Sony 2100 a rozhodujem sa kúpiť Sony HVL-20DW2, lebo používa akumulátor rovnakého typu ako kamera. Tým pádom, si budem vedieť overiť stav kapacity batérie. Aspoň dúfam. Len ta cena