Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon XH-A1

Pitomec (10211)|21.1.2007 19:59
[quote=Krtek]Já vám. Ty jsi zase nejchytřejší. Přesně tohle jsi mi psal asi před rokem. Už Tě vidím, jak se s nima budeš soudit, když se Ti něco pos*re. Oni Ti prostě dají papír, kde je jen půl roku. Ber nebo neber a zákon je nezajímá. Určitě to mají právně ošetřený v nějaké kupní smlouvě, kterou zákazník podepíše. Jinak by se s nima lidi soudili. Oni argumentují tím, že jejich dodavatel jim dává taky jen půl roku. Alespoň takhle mi to řekli, proto jsem si koupil kameru jinde. Možná, že už je to teď jinak. Já se s nima bavil v dubnu 2005.[/quote]
Zeptej se libovolnýho študáka v prvním semestru na PF jak se věci mají a budeš v obraze. Prodejce ti klidně může dát k podpisu, že máš záruku 2 dny a chybí ti kolečko v hlavě, ale je mu to stejně houby platný, protože i přes tvůj podpis s uvedeným blábolem bude záruka pořád 2 roky. Navíc pochybuju, že s takovým přístupem by v GMP-CZ vůbec něco prodali (jedině, že by smyslem jejich podnikání nebylo prodávat, ale neprodávat - pak se to dá pochopit).
Krtek (1279)|21.1.2007 20:06
Stayman:
Rozměry FX 7:

Hloubka (mm) 322,0
Výška (mm) 156,0
Šířka (mm) 145,0

Rozměry VX 2100

Hloubka (mm) 375,0
Výška (mm) 150,0
Šířka (mm) 115,0

Tady máš rozměry obou kamer. Myslím, že podle toho je jasně vidět, že ty kamery jsou úplně jiné, i když na obrázku vypadají skoro stejně. Takže nepiš hlouposti.
stayman (12393)|21.1.2007 20:07
[quote=yaso]... chlapi, pečlivě čtu vaše příspěvky a snažím se z nich udělat ucelený obrázek, ve kterém bych se zorientoval pro vyřešení svého problému... Kdybych neměl důvěru v toto fórum a v lidi na něm, tak bych tady nebyl..., přesto mi v těch odpovědích mnohdy něco chybí. Například informace, že ona kamera má vstupy XLR a ta druhá je nemá dle mého není až tak podstatné v případě, když jasné a zřejmé, k jakému účelu má sloužit. Dle mého je na místě otázka, jak často budou jisté přednosti té či oné kamery využívané a jestli v daném případě nebudou zbytečné. Před časem jsem tu diskutoval, když jsem kupoval kameru pro sebe... Nakonec jsem skončil u Sony HVR-Z1E a časem jsem zjistil, že v praxi polovičku vymožeností této kamery nepotřebuji. Je to dané zakázkami. FX1, FX7 a podobné diskutované kamery jsem v ruce neměl, ale tak nějak se domnívám, že by mi i stačily. Nejsem profík a ani se za něj nepovažuji a proto jsem tu na foru, kde mě skutečně a bezezbytku zajímají vaše názory a postřehy Z PRAXE !!! Díky za trpěliost v dokončení tématu, popřípadě nějaké shodě ve výběru kamery. :-)[/quote]

XLR by som nezatracoval, taktiez niektore ficurky ako 25p, metricky ukazany zoom, aj moznost DVCAM, aj ked to je asi uz to posledne, mozu byt skor ako plus, ked navyse ten rozdiel v cene nie je priepastny a vmesti sa do tvojich moznosti.

http://www.sundancemediagroup.com/articles/camcorders/V1u-FX7_comparison.htm

Inak chapem tvoje pochybnosti, ale nedaj sa prosim zmanipulovat nejakym Krtkom a podobne, radsej sa pytaj, spolu s ostatnymi co maju spravny pohlad na vec pideme na viac a ku spravnemu verdiktu :-)
yaso (304)|21.1.2007 20:15
to srovnání je naprosto bez komentáře ... Není známá ještě cena pro CZ ? Myslím, že se pomalu dostanu k té Z1 :-) :-D
stayman (12393)|21.1.2007 20:16
Ku Z1 ? :-? To si pockaj na Z2 !!!! Ale asi si myslel V1 :-D
Krtek (1279)|21.1.2007 20:17
Nevím jaký je Tvůj správný pohled na věc, jak píšeš. Zatím sem jen házíš odkazy. Co takhle nemlžit a počkat zda se neozve někdo, kdo ji zná nejen z obrázků ? Takhle jsi tu vychvaloval i FX 1 a jak to dopadlo.

Yaso:
Nejlíp uděláš, když si zajdeš do nejbližšího Sony centra a tam Ti ji předvedou. Pak se můžeš rozhodnout sám. Rozhodně lepší, než číst jen to co píše výrobce.

Pitomec:
Jak už jsem psal. Možná že je to teď jinak. Můžeš si tam zavolat a zeptat se, jak záruku dříve řešili. Určitě Ti rádi odpoví.
stayman (12393)|21.1.2007 20:18
[quote=Krtek]Nevím jaký je Tvůj správný pohled na věc, jak píšeš. Zatím sem jen házíš odkazy. Co takhle nemlžit a počkat zda se neozve někdo, kdo ji zná nejen z obrázků ? Takhle jsi tu vychvaloval i FX 1 a jak to dopadlo.[/quote]

Ak to bolo na mna, tak FX1 tu mame 2ks a navyse ja som ich uz zopar predal, takze na obrazku si ich mozes akurattak pozerat ty sam :-)
Krtek (1279)|21.1.2007 20:22
Gratuluji. Zřejmě jsi dobrý obchodník.
Nějak jsi se nevyjádřil k těm rozměrům VX a FX 7 co jsem psal. Je na nich jasně vidět, že ty kamery jsou už na první pohled odlyšné.

Znamená to snad, že nechceš přiznat svůj omyl, když jsi tvrdil, že jsou obě kamery totožné ? 9-)
Nebo jen odpovídáš na to, co se Ti zrovna hodí do krámu ?
stayman (12393)|21.1.2007 20:25
[quote=Krtek]Gratuluji. Zřejmě jsi dobrý obchodník.
Nějak jsi se nevyjádřil k těm rozměrům VX a FX 7 co jsem psal.
Znamená to snad, že nechceš přiznat svůj omyl, když jsi tvrdil, že jsou obě kamery totožné ? 9-)[/quote]

Az po tebe Krtku, neboj a ja nepriehliadam, o chvilu ti nieco pekne napisem!!!! B-)

Takze pisat budem az kym sa vyjadris ty !!!!

[color=red]Navyse stale si sa nevyjadril nad tou kamerou na vazne tocenie !!!!! Preboha a to pisem uz najmenej po stvrtykrat !!!!!!![/color]

Stale cakam, uz chcem pisat !!!!! 8-)
yaso (304)|21.1.2007 20:40
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ku Z1 ? :-? To si pockaj na Z2 !!!! Ale asi si myslel V1 :-D[/quote]
špatně jsem se vyjádřil. Jaká bude cena té V1 na českém trhu ? a navíc si nejsem jist, jestli hned bude skladem v kamenných obchodech. Ty prachy nemůžu nechat dlouho ležet. Mám na to týden a když budu hodně tlačit na investora, tak mi počká tak měsíc...
Krtek (1279)|21.1.2007 20:54
Stayman:
Tak třeba ta kamera není schopná napájet žádný externí mikrofon, protože nemá XLR, což je při natáčení rozhovorů k ničemu. Já používám bezdrátovou sadu. Každá kamera je vhodná na něco jiného. Taky jsem si myslel, že to nebudu potřebovat, ale opak byl pravdou. Prostě to není profi model, ale na svatby zřejmě stačí.
Už to konečně chápeš ? Zase jsme tu zasr*li celé vlákno a mě už to neba.

P.S. Ptal jsi se opravdu 4x, ale kdo by to počítal, žejo.. :-E
Budu teď zase pár dní mimo, tak si ty Tvoje argumenty přečtu až v týdnu. Zatím mi můžeš napsat jak jsi to myslel s těma mírama těch kamer. Ptám se už po druhé.. \/
stayman (12393)|21.1.2007 21:12
[quote=Krtek]Stayman:
Tak třeba ta kamera není schopná napájet žádný externí mikrofon, protože nemá XLR, což je při natáčení rozhovorů k ničemu. Já používám bezdrátovou sadu. Každá kamera je vhodná na něco jiného. Taky jsem si myslel, že to nebudu potřebovat, ale opak byl pravdou. Prostě to není profi model, ale na svatby zřejmě stačí.
Už to konečně chápeš ? Zase jsme tu zasr*li celé vlákno a mě už to neba.

P.S. Ptal jsi se opravdu 4x, ale kdo by to počítal, žejo.. :-E
Budu teď zase pár dní mimo, tak si ty Tvoje argumenty přečtu až v týdnu. Zatím mi můžeš napsat jak jsi to myslel s těma mírama těch kamer. Ptám se už po druhé.. \/[/quote]

V1 nema XLR ???? Preboha chlape sa spamataj !!!!!! To nema FX7 a tu chces kupit ty, ja praveze doporucujem V1, stale pisem len o nej, ktora tie XLR ma ako PD napriklad (ta tvoja VX ich nema, bohuzial), na druhej strane ak povazujes na vazne tocenie iba tento argument s XLR, tak sa na mna nehnevaj, ale to si zase robis tu z nas vsetkych srandu ano???


A ako to je s rozmermi???

Tak takto:

PD170 133x180x456
VX2100 120x159x393
FX7 145x156x322

takze teraz mi vysvetli, akoze je mozne, ze PD ma ine rozmery ako VX, ked su to rovnake kamery??? :-R \/ B-) Ja ti na to odpoviem, ale samoze najskor necham priestor tebe. 8-)

PS: nemusis sa pytat po druhykrat, pretoze ja som pisal, ze ti odpoviem, to je velky rozdiel Krtku, neodpovedas na to, co sa ta pytaju len ty. Kludne chod radsej aj na mesiac, to musis chodit do riadnej diery, ked tam nemaju internet :-E :-E :-E
Krtek (1279)|21.1.2007 21:41
Stayman:
Jenže já celou dobu píšu o FX 7. To je asi ten rozdíl. 9-) Musíš lépe číst.
Když jsem s kamerou v terénu a spím po penzionech nebo hotelích, tak těžko můžu mít přístup na internet. Notebook bohužel nemám.

Jinak ty rozměry VX a PD, tak to snad pozná každý od oka, i když je to tvarově v podstatě shodná kamera. Ty jsi tvrdil že VX a FX 7 jsou stejné, a vidíš, že nejsou.
stayman (12393)|21.1.2007 21:43
[quote=Krtek]Stayman:
Jenže já celou dobu píšu o FX 7. To je asi ten rozdíl. 9-) Musíš lépe číst.
Když jsem s kamerou v terénu a spím po penzionech nebo hotelích, tak těžko můžu mít přístup na internet. Notebook bohužel nemám.

Jinak ty rozměry VX a PD, tak to snad pozná každý od oka, i když je to tvarově v podstatě shodná kamera. Ty jsi tvrdil že VX a FX 7 jsou stejné, a vidíš, že nejsou.[/quote]

Vyssie som to dopisal, takze este raz

[color=red]na druhej strane ak povazujes na vazne tocenie iba tento argument s XLR, tak sa na mna nehnevaj, ale to si zase robis tu z nas vsetkych srandu ano???[/color]

Jo, kedze ty sa bavis o FX7, tak potom preco sa s nami bavis o V1 ??? Zase kedze pises o tych XLR, tak preco riesis (u seba, co mi je u riti) nejake XLR a takisto neodpovedal si na to DV ????? \/

Kazdy slusny hotel a penzion ma dnes internet, mozes teda prezradit po akych to spavas aby sme sa im vyvarovali???
stayman (12393)|21.1.2007 21:48
[quote=Krtek]Jinak ty rozměry VX a PD, tak to snad pozná každý od oka, i když je to tvarově v podstatě shodná kamera. Ty jsi tvrdil že VX a FX 7 jsou stejné, a vidíš, že nejsou.[/quote]

Vobec si nepochopil tie rozmery, ktorymi tu argumentujes, ani nic ineho som necakal 9-) :-E :-E :-E , ja nikde netvrdim, ze maju stejné !!!! Mozes mi ukazat kde? :-R
Krtek (1279)|21.1.2007 21:55
Stayman:
Opravdu nevím, jestli si tak natvrdlej, nebo jestli si ze mě jen děláš srandu. Přečti si ještě jednou co jsem psal, protože já už se opakovat nebudu. Tohle je diskuse, kde se tazatel ptal na XH-A1, FX7 a V1. Já se celou dobu bavím o FX 7, ale s Tebou je to stráta času. Nejdřív reaguješ na každý můj příspěvek, a pak píšeš proč se s váma bavím o V1. 9-) 9-) 9-)
To snad není pravda. Stál jsi mě skoro celej veřer mého drahocenného času, a teď vidím, že to bylo opět k ničemu... :-I
stayman (12393)|21.1.2007 22:04
[quote=Krtek]Stayman:
Opravdu nevím, jestli si tak natvrdlej, nebo jestli si ze mě jen děláš srandu. Přečti si ještě jednou co jsem psal, protože já už se opakovat nebudu. Tohle je diskuse, kde se tazatel ptal na XH-A1, FX7 a V1. Já se celou dobu bavím o FX 7, ale s Tebou je to stráta času. Nejdřív reaguješ na každý můj příspěvek, a pak píšeš proč se s váma bavím o V1. 9-) 9-) 9-)
To snad není pravda. Stál jsi mě skoro celej veřer mého drahocenného času, a teď vidím, že to bylo opět k ničemu... :-I[/quote]

Mam spravit sumasumarum??? To si nezelaj a chod radsej spinkat, pises tu nezmysly, sam seba vyvracias a ani neopovedas na jednoduche otazky, stale riesis mna, to nechapem vobec, ja tu nepises ziadne osobne moje nesympatie ku tebe, ale drzim sa len toho, co pises \/ B-) Ak ti ide o cas, nepis tu vobec, nic si ku konkretnemu nepovedal a tak ani vobec si nemusel stracat svoj drahocenny cas, nikto ta nenutil, bolo to na tebe :-R
stayman (12393)|21.1.2007 22:16
Ech a tu sa bavis vlastne o com??? Ved sam zrovnavas ako znalec V1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[quote=Krtek]Takhle asi začínal každý. Těch 100 tis je dle mého názoru přelomová částka a FX 7 za ty peníze nestojí. Na druhou stranu je oproti V1 kompaktnější.[/quote]

Takze bud nevies ani kolka bije, alebo to ostava pri tej srande (ze nevies naozaj, kolka bije) :-E :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|22.1.2007 11:03
Myslím si že Pitomec nevlastní žádnou kameru! Ty veleprofi kamery maj prostě jen u něj v práci!!! A navíc se tady neustále jako správnej profík pohrdavě pře s amatéry a jejich stroji za jejich prachy(!) a kritizuje amatérům tyto jejich(!) kamery, dosahujcí dnes za zlomek ceny i váhy velmi dobrých obrazopvých výsledků, podobných filmovým!
Jaký to má smysl???!...
Pitomec (10211)|22.1.2007 11:25
[quote=ODSakEda]Myslím si že Pitomec nevlastní žádnou kameru! Ty veleprofi kamery maj prostě jen u něj v práci!!! A navíc se tady neustále jako správnej profík pohrdavě pře s amatéry a jejich stroji za jejich prachy(!) a kritizuje amatérům tyto jejich(!) kamery, dosahujcí dnes za zlomek ceny i váhy velmi dobrých obrazopvých výsledků, podobných filmovým!
Jaký to má smysl???!...[/quote]
A to si myslíš, ty modroptáku, že každý kameraman v TV je zárověň vlastníkem i té kamery? 9-) Měl by ses jít opravdu nechat vyšetřit na psychiatrii, protože tvoje retardace právě kulminuje 9-)
ODSakEda (2278)|25.1.2007 15:54
Pitomec já o koze a ty o voze...
Pitomec (10211)|25.1.2007 16:12
... spíš ty (tradičně) o ho*ně :-(((