Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

změna hlasitosti v mpeg2

JoudaHrouda (5)|15.11.2006 21:06
Zdravím, měl bych takový dotázek, mám poměrně hodně souborů s videem ve formátu MPEG2 (SVCD) a potřeboval bych u nich zvýšit hlasitost o 100procent. Jde to dobře třeba v MediaStudiu nebo Womble MPEGu, ale vždy pro jeden soubou a pak se to přepočítává, takže bych u toho strávil mládí. Neexistuje nějaké udělátko ve kterém by to šlo dávkově? Nastavil bych parametry, večer to spustil a ráno by bylo hotovo. Díky.
Fantas! (3016)|15.11.2006 23:51
to chces vsechno prebudit? O 100% procent je docela kravina, nemyslis? 9-)
mirekv (7169)|16.11.2006 07:30
Fantas!
Není. Mám taky dost SVCD z dob, kdy nebyly DVD výpalky. Ten slabý zvuk vzniknul nesprávným převodem z 5.1 na 2.0 a těch 100% (6dB) je tak akorát, možná by to chtělo i víc. Asi bych zvuk demuxnul, zesílil a vložil zpátky. Ovšem tím se nezabývám, raději jsem si DVD sehnal znovu, to víš, bitrate na hranici koukatelnosti, 2.0 zvuk, natvrdo vypálené titulky...
Fantas! (3016)|16.11.2006 10:03
mirekv
no jestli jsou vsechny tim prevodem slabsi opravdu o 6dB a vice a vi to stoprocentne, tak pak jo, ale neni to moc pravdepodobne. Spicky jsou vzdy...
JoudaHrouda (5)|17.11.2006 12:47
Mám zkrátka poměrně dost souborů s nízkou hladinou hlasitosti, špatně jsem si ji nastavil při nahrávání přes TV kartu. Ostatní mám se správnou hlasitostí, tak to chci mít všechno stejně hlasité, to je celé. Strach z přebuzení mít nemusíte. :) A i kdybych to měl desetkrát přebuzené, tak je to můj problém - dotaz zněl na dávkovou změnu hlasitosti, ve Womble to dělá přesně 5db. Poradí někdo?