Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba x Philips

pylous (35)|13.11.2006 10:39
Prolezl jsem to tady odshora az dolu a zase naopak. A jako na vsech forech i tady se potvrzuje, ze co clovek, to nazor a nebo rovnou nazoru nekolik. A proto doufam, ze i me nekolik nazoru pridate a poradite. Dva roky mam doma plazmu a ted porebuju jeste jednu TV. Vzhledem k tomu, ze na prehravani XviD, MP3 atd. pouzivam Windows Media Center, cili HTPC, chce to zmenu technologie. Takze LCD! Prolezl jsem vsechny mozne obchody, porovnaval a srovnaval bez ohledu na cenu. Proste me jenom zajimalo jak to hraje. Muj soukromy nazor je, ze plazma ma porad hezci obraz.Ale vem to cert, stejne so clovek po case zvykne na vsechno. A ted k samotnemu problemu. Mam momentalne dva favority.
Toshiba
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=53885
nebo
Philips
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=69113
A nevim kudy z toho ven. Parametrove jsou obe LCD podobne, cenovy rozdil tam sice je, ale jsem ochoten ho akceptovat. proste me jenom zajima vas nazor, pripadne osobni zkusenost. Ta by byla vubec nejlepsi :-)
Predem diky.
mikulasandelcert (42)|13.11.2006 17:11
pokud vybíráš už jen z těhle dvou modelů, pak vsaď na philipse. je to sice o dvacet papouchů víc, ale zase se ti tenhle panel odvděčí o dost lepším obrazem než toshiba ... o full hd až tak tolik nejde, jako o technologii pixel plus 2hd, což už opravdu poznáš. i když někdo remcá proti ambilightu, že je to hloupost, pak uvidíš sám, že to zas taková blbost není a při sledování bijáků je světlo kolem televize moc příjemný ... možná ti víc poví o tomhle zázraku pointer :) ale jako uživatel philipsů bych ti doporučoval toho "polskýho šmejda" ... toshibu jsem dva měsíce zkoušel (jinej model) a moc nadšenej jsem zrovna nebyl ... šťastnou ruku při výběru :)
pylous (35)|13.11.2006 21:51
[quote=mikulasandelcert]pokud vybíráš už jen z těhle dvou modelů, pak vsaď na philipse. je to sice o dvacet papouchů víc, ale zase se ti tenhle panel odvděčí o dost lepším obrazem než toshiba ... o full hd až tak tolik nejde, jako o technologii pixel plus 2hd, což už opravdu poznáš. i když někdo remcá proti ambilightu, že je to hloupost, pak uvidíš sám, že to zas taková blbost není a při sledování bijáků je světlo kolem televize moc příjemný ... možná ti víc poví o tomhle zázraku pointer :) ale jako uživatel philipsů bych ti doporučoval toho "polskýho šmejda" ... toshibu jsem dva měsíce zkoušel (jinej model) a moc nadšenej jsem zrovna nebyl ... šťastnou ruku při výběru :)[/quote]
Diky. Jen tak dal, jsem vdecny za kazdy postreh. Jinak rozhodne nevybiram pouze z techto dvou. To jsou me osobni favority, rad si necham i trochu poradit.
ODSakEda (2278)|13.11.2006 23:13
pylous -vzhledem k tomu, že ještě dlouho bude minimálně doznívat zdroj videa analogový prokládaný PAL, neb i z digitální TV 99% lidí propojuje přijímač i s LCDTV analogově-scartem, doporučuji PHILIPS!

- K PC je to skor jedno! Vliv má spíše a více PCgrafika (která umí i deinterlaci v realtime)! Obejdeme tak analogové vtupy LCDTV s A/D převodníky a deinterlátor, které se hůře či lépe s analogovým prokládaným PALem vypořádaj 8-)
pylous (35)|14.11.2006 08:29
[quote=ODSakEda]pylous -vzhledem k tomu, že ještě dlouho bude minimálně doznívat zdroj videa analogový prokládaný PAL, neb i z digitální TV 99% lidí propojuje přijímač i s LCDTV analogově-scartem, doporučuji PHILIPS!

- K PC je to skor jedno! Vliv má spíše a více PCgrafika (která umí i deinterlaci v realtime)! Obejdeme tak analogové vtupy LCDTV s A/D převodníky a deinterlátor, které se hůře či lépe s analogovým prokládaným PALem vypořádaj 8-)[/quote]
Zatim se mi ten Philips taky libi vic. Ovsem co se prijmu TV tyka, hodlam velmi brzy poslat cele DVB-T do kopru. Tenhle projekt se proste v CR nepovedl.Budoucnost je podle me v DVB-S. A kdyz uz si poridim DVB-S, tak rovnou reciever s podporou MPEG4 a tim padem HDTV a HDMI vystup. Mimochodem mam informace primo od zdroje, ze ceske HBO hodla (mozna uz v roce 2008) experimentovat s HDTV. Zatim zacali aspon s AC3 :-)
Honza11 (15)|14.11.2006 08:48
Taky jsem měl podobnou ůvahu (jedině Philips), ale nakonec mně čím dál víc přesvědčuje plazma. Chodil jsem po různych obchodech, obhlížel testoval apod. Jelikož čumím i dost na sport, tak tam plazma bezkonkurenčně zvítězila. Sledovat tenis na LCD s normálního signálu - to bylo utrpení - i na té drahé.

Chtěl jsem Plazmu jedině od Panasonica, ale začína se mi jevit LG jako srovnatelná varianta.
Mimochodem jsem se včera díval na nabídku MACRO, nabízí tam plazmy LG s vyšším rozlišením (NAPŘ. LG 128 uhl., rozl. 1366 x 768, jas 1000, kontrast 10000:1, PIP, filtry jak mají být, apod.) Dokonce verze s uhl. 106 je vestavěným Hard discem 80 GB apod. A cena je Proti LCD je více než normální.

Ja být tebou, tak ještě chvíli s LCD počkám, jsou drahé (75.000,-), snaží se dotáhnout na plazmy a mají pořád co zlepšovat (komentáře v jiných debatách).

Chce to čas.

Jinak je to pouze můj názor.

Měj se.

Když něco koupíš, tak pak dej vědět.
Domácí praxe je domácí praxe

H.
pylous (35)|14.11.2006 09:06
V podstate s tebou souhlasim. Taky se mi obraz na plazme porad jevi lepsi. Ale mozna je to zpusobene i tim, ze ji mam doma uz dva roky a zvyk, je zelezna kosile. Na druhou stranu, kdyz jsem ji pred tema dvema lety koupil, taky jsem si na ni musel zvykat. Takze pocitam s tim, ze i na LCD si behem nekolika hodin privyknu. Ale kdyz uz si zvykat, tak aspon na neco poradnyho. Proto hledam nejoptimalnejsi variantu. Chci neco s Full HD a dvema HDMI. Full HD na plazme nabizi jenom Pioneer a cena je pouze na dotaz. Radeji se mi ani nechce ptat :-)
zkero (91)|14.11.2006 09:09
Přesně jak říkáš, já byl ochotnej vypláznout za LCD televizi i nekřestanský peníze (nad 80 000), ale po projití mnoha obchodů byla pro mě volba jasná - plasma. Osobně jsem si myslel, že technologie plasmy je už za zenitem, ale pro naše podmínky bude ještě mnoho let podávat výborné výsledky. LCD musí silně zapracovat na zpracování klasického příjmu a né pouze na technologie HD.

Pokud budeš vybírat plasmu, poslední týden jsem se tomu celkem věnoval :) tak opravdu dobrá za slušné peníze je LG 42PC1R podobně jako TH-42PV60EH. Moc hezká je též Philips 42PF9631D/10 ovšem o dost dražšší, já nakonec vybral Pioneera PDP-427XD, kvůli mnoha důvodům, pravděpodobně i kvůli dobrému prodavači v Basysu, který mě přesvědčil, že je to ta správná volba :)

Tomas
zkero (91)|14.11.2006 09:20
[quote=pylous]V podstate s tebou souhlasim. Taky se mi obraz na plazme porad jevi lepsi. Ale mozna je to zpusobene i tim, ze ji mam doma uz dva roky a zvyk, je zelezna kosile. Na druhou stranu, kdyz jsem ji pred tema dvema lety koupil, taky jsem si na ni musel zvykat. Takze pocitam s tim, ze i na LCD si behem nekolika hodin privyknu. Ale kdyz uz si zvykat, tak aspon na neco poradnyho. Proto hledam nejoptimalnejsi variantu. Chci neco s Full HD a dvema HDMI. Full HD na plazme nabizi jenom Pioneer a cena je pouze na dotaz. Radeji se mi ani nechce ptat :-)[/quote]

Myslím, že jsem na ní koukal a cena té 55 bylo okolo 260 000. Holt HD komponent roku. Mimochodem jseš si jistý, že si zvykneš z plasmy na LCD? Opravdu bych zašel do obchodu (což jsi jistě učinil) a podíval se na analogové vysílání. Možnán ještě rád zůstaneš u plasmy. Bohužel jsem neměl možnost nikde vidět Philips 42PF9731D, který vypadá velice zajímavě
viz.
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9/philips-42pf9731d-cineos
nicméně jeho cena už není nejmenší.

Tomáš
ODSakEda (2278)|14.11.2006 10:39
No já viděl právě tenis z DVB-S a tedy z analogového prokládaného zdroje a to u LCDTV PHILIPS 37PF9731D,

- no a nejsuli slepej, tak to byla v celým Datartu a electrowordu dokopy, telka s nejlepším obrazem z analogu, s nejvěrnější pletovou ale i barvu trávy a bez bílejch přepalů bílé sukýnky moooc pěkné tenistky :-)

- a přes největší ostrost malých hvězdiček loga Eurosporu a nejsatbilnějšío, nechvějícího se obrazu, nebylo vidět prokládání, kdy jiné LCD majproblém ani né tak s rychlostí kristlů obrazovky, jako spíše s el. obvody analog předžvejhkávající a kvůliprokládání často i mlžící...

Ani jedna plasma se temuto Philipsi nevyrovnala!!!

---------------------------------------------------------------------------
NeprotěžujiPhilips, mě spíše štve, že je best, neb Philips néni z nejen mojich zkušeností z minula nejen v oboru Tv (baterie Philips jsou asi tak nejhorší, horší než čínské noname!...) mojí nejoblíbenější značkou, navíc mu zkrachovala mega dotovaná výroba v Hranicích na Moravě (Philips DISPLAYS co tam nevyráběl displeje - ten socdemák Zeman je ale slepej blb, když s Grossem poklepával kladívkem na základní kámen se zazděnou vypouklou obrazovkou vakuovky v době, kdy na Invexu nebyl již jedinej CRT PC monitor ani CRT TV...), čímž mě Philips spíše štve a kdo mě štve tomu nevěřím a nerad mu nechávám vydělávat. Ale je best a koupil bych ho jinak-nejsem komunistickej zaslepenec...
pylous (35)|14.11.2006 16:12
[quote=zkero][quote=pylous]V podstate s tebou souhlasim. Taky se mi obraz na plazme porad jevi lepsi. Ale mozna je to zpusobene i tim, ze ji mam doma uz dva roky a zvyk, je zelezna kosile. Na druhou stranu, kdyz jsem ji pred tema dvema lety koupil, taky jsem si na ni musel zvykat. Takze pocitam s tim, ze i na LCD si behem nekolika hodin privyknu. Ale kdyz uz si zvykat, tak aspon na neco poradnyho. Proto hledam nejoptimalnejsi variantu. Chci neco s Full HD a dvema HDMI. Full HD na plazme nabizi jenom Pioneer a cena je pouze na dotaz. Radeji se mi ani nechce ptat :-)[/quote]

Myslím, že jsem na ní koukal a cena té 55 bylo okolo 260 000. Holt HD komponent roku. Mimochodem jseš si jistý, že si zvykneš z plasmy na LCD? Opravdu bych zašel do obchodu (což jsi jistě učinil) a podíval se na analogové vysílání. Možnán ještě rád zůstaneš u plasmy. Bohužel jsem neměl možnost nikde vidět Philips 42PF9731D, který vypadá velice zajímavě
viz.
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9/philips-42pf9731d-cineos
nicméně jeho cena už není nejmenší.

Tomáš[/quote]
Ten Philips co jsem si vybral :
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=69113
Ma tusim stejne parametry jako 42PF9731D. Jen nema Ethernet, coz mi teda opravdu nevadi. Streamovat z netu se na nem nechystam, kdyz k nemu pripojim HTPC. Jde mi hlavne o DVD a do budoucna ( doufejme, ze nedalekeho) Blue-Ray a HDDVD. Ovsem ne z PC, ale z nejakeho pekneho a nechutne draheho prehravace :-) HTPC vyuzivam opravdu jen XviD a nahravani TV z DVB-T. Ale jak uz jsem psal, to podle me nema moc budoucnost. Spis zakotvim u DVB-S a to opet ne z HTPC, ale z DVB-S Set Top Boxu s 1920x1080. Sice je to zatim asi ponekud predcasne a vzhledem k nizkemu datovemu toku napriklad u UPC to asi nebude zrovna moc pekny pokoukani, ale do budoucna...
ODSakEda (2278)|14.11.2006 16:39
pylous http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=69113 -velmi dobrá volba! (Pixel Plus 2HD postačí!)
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9/philips-42pf9731d-cineos -best volba! (Pixel plus 3HD!!!)
pylous (35)|14.11.2006 17:25
[quote=ODSakEda]pylous http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=69113 -velmi dobrá volba! (Pixel Plus 2HD postačí!)
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9/philips-42pf9731d-cineos -best volba! (Pixel plus 3HD!!!)[/quote]
Chapu. V tom bude asi zakopanych tech skoro 30 000 :-) Myslim, ze zustanu u te velmi dobre volby. Mam sice rad kvalitu, a nebranim se tomu si za ni priplatit, kdyz na to zrovna nekdy mam, ale prece jenom dat za TV 100 000 to je i na me zhuverilost. Kazdopadne diky za vsechny tipy a rady a budu se klidne a rad tesit na dalsi.
zkero (91)|14.11.2006 23:11
Nevíte někdo kde by byla k vidění ta LCD PHILIPS 42PF9731D?

Tomáš
ODSakEda (2278)|14.11.2006 23:21
zkero - 37" s full HD 1920x1080 je v Datartech -má nejlepší obraz z analogového zdroje! Ale 42" nevím.
Honza11 (15)|15.11.2006 12:22
Chci neco s Full HD a dvema HDMI. Full HD na plazme nabizi jenom Pioneer a cena je pouze na dotaz. Radeji se mi ani nechce ptat

Odpověď:
Počkej ještě chvílí a uvidíš, že plazma tam bude. Za poslední rok přešla z 800x480 na 1366 x 768 a cena navíc klesá a dnes je pod 40.000,- (např. LG) a 2 HDMI má.

http://www.dno.cz/product_detail.php?id=23266

Cena jde pořád dole a rozlišení roste.

H.
zkero (91)|15.11.2006 15:56
[quote=ODSakEda]zkero - 37" s full HD 1920x1080 je v Datartech -má nejlepší obraz z analogového zdroje! Ale 42" nevím.[/quote]

Díky zaskočím se na ní podívat, 19. 11. končí reklamační řízení na můj Benq DV3750, který se mi sám vypínal a po dnešním telefonátu do společnosti asupport to vypadá, že jim nepřijde díl a nestihnou měsíční lhůtu, tak přemýšlím jak to provedu dál, zda si nechám vrátit peníze a půjdu do něčeho jiného nebo si to nechám opravit, protože trovna s touhle TV jsem byl spokojen.

Tomas
zkero (91)|17.11.2006 00:16
[quote=zkero][quote=ODSakEda]zkero - 37" s full HD 1920x1080 je v Datartech -má nejlepší obraz z analogového zdroje! Ale 42" nevím.[/quote]

Díky zaskočím se na ní podívat, 19. 11. končí reklamační řízení na můj Benq DV3750, který se mi sám vypínal a po dnešním telefonátu do společnosti asupport to vypadá, že jim nepřijde díl a nestihnou měsíční lhůtu, tak přemýšlím jak to provedu dál, zda si nechám vrátit peníze a půjdu do něčeho jiného nebo si to nechám opravit, protože trovna s touhle TV jsem byl spokojen.

Tomas[/quote]

Oni si to tady snad přečetli a na just mi zavolali, že to je hotový :) Nevim jak je to s dodávkama náhradních dílů od Benq, nicméně v případě mé televize byl asi nějaký problém, protože mi dali naprosto nový kus.

No nevadí pošilhával jsem po Philipsu 42PF9641D/10 nicméně po opětovném zapojení 3750 sem byl mile překlapen kvalitou PALu (s tím co jsem viděl v Datartech na LCD televizích je tohle super) a jsem opět štastný kluk. Po měsíci s televizí o úhlopříčce 34cm je těch 37" celkem znát :)

Tomas
pylous (35)|17.11.2006 10:37
[quote=zkero][quote=zkero][quote=ODSakEda]zkero - 37" s full HD 1920x1080 je v Datartech -má nejlepší obraz z analogového zdroje! Ale 42" nevím.[/quote]

Díky zaskočím se na ní podívat, 19. 11. končí reklamační řízení na můj Benq DV3750, který se mi sám vypínal a po dnešním telefonátu do společnosti asupport to vypadá, že jim nepřijde díl a nestihnou měsíční lhůtu, tak přemýšlím jak to provedu dál, zda si nechám vrátit peníze a půjdu do něčeho jiného nebo si to nechám opravit, protože trovna s touhle TV jsem byl spokojen.

Tomas[/quote]

Oni si to tady snad přečetli a na just mi zavolali, že to je hotový :) Nevim jak je to s dodávkama náhradních dílů od Benq, nicméně v případě mé televize byl asi nějaký problém, protože mi dali naprosto nový kus.

No nevadí pošilhával jsem po Philipsu 42PF9641D/10 nicméně po opětovném zapojení 3750 sem byl mile překlapen kvalitou PALu (s tím co jsem viděl v Datartech na LCD televizích je tohle super) a jsem opět štastný kluk. Po měsíci s televizí o úhlopříčce 34cm je těch 37" celkem znát :)

Tomas[/quote]
Ja po tom Philipsu posilhavam porad. Ale jeste jsem se nedostal k tomu, abych se zasel poradne podivat, jak to vlastne v realu hraje. Porad o tom jenom nekde debatuju a sbiram vsechny mozne poznatky. A cim dal tim vic dochazim k zaveru, ze na TV vysilani budu mit proste svoji starou plazmu v obyvaku a na zbytek poridim toho Philipse. Jeste by me dost zajimalo, jak vypada treba takove DVB-S, konkretne UPC (o jeho "kvalite" vysilani si nemusime nic vykladat) pripojene k LCD pres HDMI.Nemate nekdo nejakou zkusenost?
ODSakEda (2278)|17.11.2006 11:43
zkero -to jsem potěšen, že tady nedoporučuji přes rok (!) LCDTV, které se neumí poprat s prokládaným PAL-em a navíc 37" velký a přitom do 39.000, což byla tehdy navíc s vůbec první sobrazovkou 1920x1080 za tu cenu pecka! Nemámliš pravdu?!
zkero (91)|18.11.2006 02:02
[quote=ODSakEda]zkero -to jsem potěšen, že tady nedoporučuji přes rok (!) LCDTV, které se neumí poprat s prokládaným PAL-em a navíc 37" velký a přitom do 39.000, což byla tehdy navíc s vůbec první sobrazovkou 1920x1080 za tu cenu pecka! Nemámliš pravdu?![/quote]

JJ za ty peníze výborný nákup nicméně chudák holka pomaže do ložnice :)
Včera mi přišel Pioneer 427XD a po připojení nebylo pochyb co bude jako hlavní TV. Celý večer sem jí zkoušel a opravdu to co jsem od ní očekával to splnila na 100%. Perfektní obraz a skvělé podání PALu i přes UPC, sem moc spokojený. Zkoušel jsem jí propojit i s počítačem a dává 1024x768 oproti 1280x720 u Benq, což bylo sice lepší rozlišení nicméně takový rozdíl to není a navíc HTPC co mám doma má zatím pouze GeForce6600 takže na to rozlišení je to tak akorát, menší už bych to stejně asi neviděl :)
No do středy dorazí Xbox360 tak doufám, že jí dám co proto, uvidíme jak si poradí s vyšším rozlišením.
Jediná věc, která mě malinko zarazila, že televize za nějakých 80 000 nemá ani český teletext (menu má) sice je mi k ničemi, ale přítelkyně kouká na počasí a asi bude nadávat :)

Tomáš