Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak převést MVK na WMVHD?

vlada (3470)|6.11.2006 12:55
StayMan by €RikŁ€
Jenže Vegas to prostě NEUMÍ (teda kromě toho Tvýho, kterej je jinej než všechny ostatní Vegasy na světě). Kdyby sis uměl vyrobit MPEG-4 AVC stream, tak by si to zjistil taky.

Jediná zřejmě použitelná možnost je demuxovat to MKV a potom v YAMB to muxnout do MP4.
stayman (12393)|6.11.2006 14:25
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Jenže Vegas to prostě NEUMÍ (teda kromě toho Tvýho, kterej je jinej než všechny ostatní Vegasy na světě). Kdyby sis uměl vyrobit MPEG-4 AVC stream, tak by si to zjistil taky.

Jediná zřejmě použitelná možnost je demuxovat to MKV a potom v YAMB to muxnout do MP4.[/quote]

Mpeg4 AVC Vegas otvori uplne v pohode, idno, ze o tom nic nevies !!!!!! O nicom inom nehovorim !!!!! Problem moze vsak nastat, ak je ten jeho stream nejake x264 ci XviD shitu a tak to Vegas neotvori !!!! Chapes uz konecne? Este raz: H.264 stream (Mpeg4 AVC) Vegas otvori, pretoze ma na to dekoder a vie s takym streamom pracovat a aj exportovat. Neviem ako inac ti to mam povedat. :-R \/

Navyse on to spravil jednym tahom v ProCoderi do WMV HD, tak ako potreboval.
vlada (3470)|6.11.2006 15:10
StayMan by €RikŁ€
Fakt seš úplně mimo, ale to je Tvůj problém. Vidím, že cokoliv Ti vysvětlovat je zbytečný... :-k

Dál si plácej pí*oviny o xshitech, ale prosím nepleť se do diskuzí o tématech o kterých evidentně nic nevíš.
stayman (12393)|6.11.2006 16:29
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Fakt seš úplně mimo, ale to je Tvůj problém. Vidím, že cokoliv Ti vysvětlovat je zbytečný... :-k

Dál si plácej pí*oviny o xshitech, ale prosím nepleť se do diskuzí o tématech o kterých evidentně nic nevíš.[/quote]

Tymto si chcel zakryt svoju nevedomost, ze Vegas Mpeg4 AVC otvori? :OO Nejak ti to nevyslo \/ :-E :-E :-E
Foolproof (2713)|6.11.2006 18:13
Tak jsem si to zkusil, abych si udělal vlastní názor.
Soubor - video H.264,audio AC3.

Kontejner MKV - neotevře
Kontejner TS- neotevře
Kontejner MPG - neotevře
Kontejner AVI - otevře pouze video (tedy asi umí, ale v properties má rozpoznanýný format, ffdshow video codec, to mě dost pobavilo)

Vegas tedy podle mě umí pomocí DShow zpracovat H.264, nativně ne.

Na některých typech, kontejnerů (MPG, které budou těžko shity, protože jsou ze satelitu a tam to asi jede podle normy) se hroutil "divide by zero", soubory jsou samozřejmě přehratelné. (Ne ve WMP :-D )

Zkusil jsem svoje oblíbené Avivo, MKV to nesežralo, ale ten stejný soubor jsem mu podstrčil jako AVS, bez problémů to bleskem převedl do Wmv sakumprásk.

Tož tak.
clee (6592)|6.11.2006 19:21
:-R :-E
stayman (12393)|6.11.2006 19:22
stayman (12393)|6.11.2006 19:25
[quote=Foolproof]Tak jsem si to zkusil, abych si udělal vlastní názor.
Soubor - video H.264,audio AC3.

Kontejner MKV - neotevře
Kontejner TS- neotevře
Kontejner MPG - neotevře
Kontejner AVI - otevře pouze video (tedy asi umí, ale v properties má rozpoznanýný format, ffdshow video codec, to mě dost pobavilo)

Vegas tedy podle mě umí pomocí DShow zpracovat H.264, nativně ne.

Na některých typech, kontejnerů (MPG, které budou těžko shity, protože jsou ze satelitu a tam to asi jede podle normy) se hroutil "divide by zero", soubory jsou samozřejmě přehratelné. (Ne ve WMP :-D )

Zkusil jsem svoje oblíbené Avivo, MKV to nesežralo, ale ten stejný soubor jsem mu podstrčil jako AVS, bez problémů to bleskem převedl do Wmv sakumprásk.

Tož tak.[/quote]

Pravdepodobne sa jedna o nejaky zase xHshit a tym, ze prepises priponu na avi, vola si Vegas cez svoju avi kniznicu nejaky fiter zo systemu, narazil na ten ffdshow. Ak je to presneho standardu H.264, nie je ziadny problem to otvorit aj s priponou mpg, mp4 atd. :-)
Foolproof (2713)|6.11.2006 20:53
Maslím, že ne.
Je velikým nedostatkem tohoto programu, že prioritu klade na extender souboru, ne na header.
Jestliže mu avi přejmenuji na mpg, bohužel protestuje, kdežto různé amaterské soubory si vyhodnotí hlavičku a podle toho nastaví prostředky pro zpracování. Dokazoval jsem tu již dříve, že např. MPC přehraje soubor bez ohledu na koncovku.
Používá splitter ze systemu, jehož základním nedostatkem je to, že jako MediaSubType nemá pod CLSID definovánu možnost i MPEG4. Takže je to mpg, musí to být MPEG1 nebo 2 atp.,není nazdar.

Ta tabulka, na kterou odkazuješ nijak nevysvětluje, jestli je tam nativní podpora MPEG4 nebo přes system (a jakého - MPEG4 je i Divx atak.), takovou podporu má i WinAmp a pod. že si zavolá podle subtype filtr.

Ten video stream Vegas načetl, normálně se s ním dalo šachovat, ale pouze z AVI.O formátu mnou použitých souborů se mi nechce moc diskutovat, nezdá se mi, že by se Murdochovi lidé, kteří zabezpečují vysílání v MPEG4 chodili učit k nějakým řekněme amatérům.

Je v tom chaos - zejména ono satelitní vysílání je velmi různé a málokterý dekoder to zvládne všecko.

Píší, že se vysílá video AVC/H.264 podle normy MPEG4 část 10 ISO/IEC 14496-10 a stream může mít formát NALU nebo AnnexB.Jako u MPEG2 tam může být Main,High profile a levels. Záleží i na tom, jak je stream paketizován, ne každý splitter si s tím poradí, je to v plenkách.

Zkrátka asi to jde nějak přes Vegas, ale s kanónem na vrabce, při dostatečně vybaveném systému to zvládne jednořádkový, prakticky automaticky vytvořený skript a jednotlačítkový konverter (i Total converter).
vlada (3470)|6.11.2006 22:41
Foolproof
Zkus schválně ještě ty RAW streamy (m2v a h264). Taky nejdou otevřít.

Vegas má v sobě zabudovaný Main Concept AVC kodek, takže by to měl umět dekódovat vlastníma prostředkama. Jenže dle mych testů se chová tak, že pro AVI si volá DirectShow, MPG (MPEG-1, MPEG-2) si dekóduje zřejmě sám a MP4 asi potom dekóduje taky tim MainConcept kodekem. Jiný kontejnery (OGG, MKV) rovnou odmítne.

Ještě zkusim, co bude řikat na MPEG-4 ASP v MP4 kontejneru.

Každopádně je podpora různých souborů asi největší slabinou Vegasu. Daleko líp by klucí ze SONY udělali, kdyby se spolehli na DirectShow, protože to jejich řešení je ještě větší shit než DirectShow.
Foolproof (2713)|6.11.2006 23:13
Soubor s koncovkou H.264 - pouze video stream - referenční "An unexpected error has occured"

Jenom z toho udělám AVI - zvuk ticho a otevře to.(FFDShow) :-?
stayman (12393)|7.11.2006 00:24
[quote=Foolproof]Maslím, že ne.
Je velikým nedostatkem tohoto programu, že prioritu klade na extender souboru, ne na header.
Jestliže mu avi přejmenuji na mpg, bohužel protestuje, kdežto různé amaterské soubory si vyhodnotí hlavičku a podle toho nastaví prostředky pro zpracování. Dokazoval jsem tu již dříve, že např. MPC přehraje soubor bez ohledu na koncovku.
Používá splitter ze systemu, jehož základním nedostatkem je to, že jako MediaSubType nemá pod CLSID definovánu možnost i MPEG4. Takže je to mpg, musí to být MPEG1 nebo 2 atp.,není nazdar.

Ta tabulka, na kterou odkazuješ nijak nevysvětluje, jestli je tam nativní podpora MPEG4 nebo přes system (a jakého - MPEG4 je i Divx atak.), takovou podporu má i WinAmp a pod. že si zavolá podle subtype filtr.

Ten video stream Vegas načetl, normálně se s ním dalo šachovat, ale pouze z AVI.O formátu mnou použitých souborů se mi nechce moc diskutovat, nezdá se mi, že by se Murdochovi lidé, kteří zabezpečují vysílání v MPEG4 chodili učit k nějakým řekněme amatérům.

Je v tom chaos - zejména ono satelitní vysílání je velmi různé a málokterý dekoder to zvládne všecko.

Píší, že se vysílá video AVC/H.264 podle normy MPEG4 část 10 ISO/IEC 14496-10 a stream může mít formát NALU nebo AnnexB.Jako u MPEG2 tam může být Main,High profile a levels. Záleží i na tom, jak je stream paketizován, ne každý splitter si s tím poradí, je to v plenkách.

Zkrátka asi to jde nějak přes Vegas, ale s kanónem na vrabce, při dostatečně vybaveném systému to zvládne jednořádkový, prakticky automaticky vytvořený skript a jednotlačítkový konverter (i Total converter).[/quote]

Ak mas dojem, ze niekde v broadcaste pre AVC/H.264 streamy pouzivaju x264 a podobne shity, potom s tebou suhlasim a ani sa Vegasu necudujem,ze taky stream odmieta, ale pokial je stream presneho standardu,vytvoreny trebars nejakym normalnym enkoderom (ProCoder, MainConcept, Sony...) tak Mpeg4 AVC/H.264 stream Vegasik v pohode otvori. :-)

Jedna poznamka ku elementary a transport streamom (niekto tu tomu hovori RAW Mpeg2, RAW AVC ci ako) a to, preco potom Vegas aj v starsich verziach otvori VOB a taku priponu ani nepodporuje a teda dokonca nacita ten subor z VOBu, a samotny elementary stream nie? Architectik je ina kava, ten uz nacita aj samotny, ale aj tak si ho preklopi na program stream. :-D
vlada (3470)|7.11.2006 00:54
StayMan by €RikŁ€
Už jsi pouze k smíchu, takže po 4 stránkách diskuze připustíš, že Vegas RAW stream neumí otevřít, což je to, co píšu od začátku. 9-)

Jinak x264 je NEJKVALITNĚJŠÍ MPEG-4 AVC enkoder. Dělá vide naprosto přesně podle standardu MPEG-4 AVC. A Vegas taky video zkomprimovaný x264 bez problémů otevře. Ale musí být v MP4, pokud to je pouze čistý stream, tak ho neotevře a je úplně jedno jakym enkoderem to je zkomprimovaný. U RAW streamů to totiž stejně nejde poznat a u MP4 taky ne. Tady už se na nějaký nesmyslný FourCC nehraje.
stayman (12393)|7.11.2006 00:57
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Už jsi pouze k smíchu, takže po 4 stránkách diskuze připustíš, že Vegas RAW stream neumí otevřít, což je to, co píšu od začátku. 9-)

Jinak x264 je NEJKVALITNĚJŠÍ MPEG-4 AVC enkoder. Dělá vide naprosto přesně podle standardu MPEG-4 AVC. A Vegas taky video zkomprimovaný x264 bez problémů otevře. Ale musí být v MP4, pokud to je pouze čistý stream, tak ho neotevře a je úplně jedno jakym enkoderem to je zkomprimovaný. U RAW streamů to totiž stejně nejde poznat a u MP4 taky ne. Tady už se na nějaký nesmyslný FourCC nehraje.[/quote]

Aha :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E Ved ale ja pisem, ze otvori elementary a aj transport stream !!!!!!!! No a ak budes mat nejaky RAW, tak to skus sam, Takze??? :-R \/ B-)
Foolproof (2713)|7.11.2006 01:00
[quote=vlada]
Ale musí být v MP4,.[/quote]

nebo v AVI
Foolproof (2713)|7.11.2006 01:26
Stayman,

Transport stream neotevře, mám na disku několik desítek vzorků od společností jako je Eutelsat, Canal+, TPS atd., které rozhodně nemůžeš podezřívat, že by nekodovaly podle normy nebo za pomoci x.264. Ale to jsem napsal výše.

Jinak GSpot to referenční video s exrenderem H.264 identifikuje jako H.264/AVC a to stejné video pouze dané do AVI kontejneru identifikuje jako H.264/MPEG-4 AVC.
Vypl jsem v MMCompview FFDShow a Vegas trvá na svém. To je nějaké divné.
stayman (12393)|7.11.2006 01:49
Foolproof
Ked ma chces oslovit, klikni na moj nick, budem tucnym pismom a je to pohotovejsie ako pisat moje meno este aj neuplne (to na okraj). :-D

Transport stream samozrejme otvori, neviem vsak, ake produkuju SAT ani v Mpeg2 a ani Mpeg4 kompresii, avsak z kamier urcite ano (m2t, m2ts...), takisto elementary tym "otukom" otvori. Nemam vsak este skusenosti s Mpeg4 AVC, ale teraz som si stiahol sampel MKV (Mpeg4/AVC HD) avsak ten mi ani po demuxe a ani po remuxe (mp4) vladovym softikom neotvori, dokonca ten remuxnuty subor mi nabura explorer (a samozrejme WMP :)))). Experimentoval som s CoreAVC s ffdshow a tak podobne, problem vidim tam, naburany mam aj Nero (hlavne ShowTime), ale dost pochybujem, ze to vezme, obdobny pripad je DivX vs. XviD, s tym poslednym sa Vegas taktiez neserie.
clee (6592)|7.11.2006 02:07
GTFOOH
stayman (12393)|7.11.2006 04:11
[quote=clee]GTFOOH[/quote]

Cooo? Co to vraviiiis??? Nepocujeeeem !!!! Toto je ceske forum myslim, alebo zda sa ti, ze si niekde s fetakmi na ichate? :-R
vlada (3470)|7.11.2006 05:50
StayMan by €RikŁ€
A co si jako představuješ pod pojmem "elementary stream"? To by mělo být samé co RAW stream a ten prostě Vegas neotevře. Tak co to zase plácáš? Tak si to sakra zkus, ne?
stayman (12393)|7.11.2006 06:18
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
A co si jako představuješ pod pojmem "elementary stream"? To by mělo být samé co RAW stream a ten prostě Vegas neotevře. Tak co to zase plácáš? Tak si to sakra zkus, ne?[/quote]

Elementary je samostatny audio alebo video subor, raw su surove data, program stream je s audiom atd. placaj si dalej, neviem o co ti ide, ked kvoli takej blbosti nespis 9-) , radsej vyries, aby ten xHshit zobral Vegasik \/
vlada (3470)|7.11.2006 21:13
StayMan by €RikŁ€
Vegas XviD video normálně otevře. Akorát musíš přepsat FourCC kód. Čů*ácí ze SONY úmyslně bojkotujou XviD, protože je podle nich "pirátský formát". Stačí přepsat FourCC a Vegas najednou to samý video otevře bez mrknutí oka.

Jinak Vegas neotvírá některý MP4 vytvořený programem YAMB (MP4Box). Videa vytvořený pomocí x264 otevře všechny. Problém je zcela jistě na straně Vegasu, protože všechny ostatní programy nemají s MP4 z YAMB vůbec žádnej problém.

Z Vegasu se stává pod taktovkou SONY neuvěřitelně shitoidní program, kterej půlku formátů neumí a tu druhou jenom když má dobrou náladu.

Jinak tedy ještě jednou naposledy. Přestaneme se hádat o tom co je raw a elementary (je to jedno a to smý). Prostě máš v terminologii zmatky, ale to je jedno, budu používat tu Tvojí.

Řekni mi tedy, jak otevřu ve Vegasu elementary MPEG2 nebo MPEG-4 video stream. To je základ celý hádky a pořád čekám na Tvoji odpověď. Nebo napiš "promiň, mýlil jsem se a Vegas neumí otevřít elementary stream". Chci fakta místo keců.
stayman (12393)|7.11.2006 21:31
U Mepg2 vo VOBoch u Mpeg4 neviem presne co za subory vypluva napr. AVCHD kamera. Ten tvoj slavny mp4 multiplexer mi zhodil dokonca explorer. Normalne Vegas staci osaliet, tod vse. A pozor, Vegas otvori XviD s DivX dekoderom uplne v pohodeco je sice obdoba,a le nemusis pouzivat ten Xshit \/
vlada (3470)|14.11.2006 14:51
Tak jenom abych to shrnul po pár pokusech co jsem udělal.

1) Vegas (přes MainConcpet kodek) umí načíst MPEG-4 AVC baseline a main profile. High Profile neumí, zobrazí místo toho jenom zelený obraz.

2) Vegas načte MP4/AVC pouze pokud je brand nastavený na "AVC1". Pokud je brand "ISOM" (též může být podle ISO standardu), tak Vegas takovou MP4 nenačte. MP4Box umí brand nastavit na cokoliv, dá se to při muxování zadat z příkazového řádku. YAMB (GUI pro MP4Box) to v současnej verzi neumí, ale bude to prý brzy přidáno.

Takže pokud mam MKV a chci to dostat do Vegasu, tak musim demuxnout video stream (.h264). Ten potom muxnu do MP4 pomocí prográmku MP4Box s parametrem -brand avc1. Taky musím zadat z příkazový řádky snímkovou frekvenci (např. -fps 25), protože z .h264 streamu se nedá vyčíst. Vůbec netušim, jestli se dá do Vegasu dostat VFR video.

Pokud mam MPEG-4 AVC High Profile, tak i takovej soubor můžu dostat do Vegasu. Musim ho ale muxnout do AVI programem AVC2AVI a mít nainstalovanej ffdshow dekoder. Vegas potom použije na dekompresi místo integrovanýho MainConceptu ffdshow a funguje to.

Takže asi tak.
stayman (12393)|16.11.2006 23:33
:BB:
Špeta Marek (92)|20.12.2006 13:55
Vlada, aniz bych si to poradne precetl tak jsem sel pres mp4box a mel jsem zelene video, no a pak jsem to docetl. Jenze ten druhy zpusob pro high profile mi nejde.
vlada (3470)|20.12.2006 16:07
Špeta Marek
Co Ti konkrétně nejde, který krok? Musíš udělat 3 věci:

1) Demuxnout AVC stream z MKV do .h264. (pomocí MKVToolnix + MKVExtract GUI)
2) Pomocí AVC2AVI muxnout AVC stream do AVI
3) Musíš mít nějaký dekoder pro .h264, například ffdshow. Teď si nejsem jistý, jestli bere Vegas DirectShow nebo VfW dekodery, každopádně ffdshow má obě rozhraní, ale pozor - konfigurovatelný jsou zvlášť.