Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
reklama

rodinna kamera

skeble (17)|2.11.2006 13:03
Dobry den,

chci si koupit kameru a neorientuji se na trhu, prosim tedy zkusene o radu.

Mam predstavu, ze bych chtel neco vice nez klasicke rozliseni.

Dale, s ohledem na cas, neni pro mne realne, ze bych si
s natocenym materialem hral nekolik hodin a tudiz bych asi
uprednostil rychlost zpracovani - tj. asi kamera s HDD.

Vychazi mi z toho tedy nejaka HD HDD kamera - pripadne,
protoze nejsem odbornik, mate nejake doporuceni s ohledem na
vyse popsane pozadavky?

Dekuji
Diablo (668)|2.11.2006 13:15
skeble
Bylo by dobré kdyby ses zmínil i o ceně. :-I

HDD kameru bych nebral, už se to tu řešilo několikrát, zatím má víc negativ jak předností. Zatím je asi nejrozumější volba HDV kamera na klasickou miniDV pásku.

Počkal bych na HC7, s jakou vylezou cenou.


:-!!!
Modena (1706)|2.11.2006 13:29
skeble
Osobně bych být Vámi počkal, až tato kamera přijde na náš trh - podle mého to bude ještě do konce letošního roku, nebo na začátku příštího ! Splňuje to, co požadujete !
http://www.sonystyle.com/is-bin/20INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?ProductSKU=HDRSR1&Dept=cameras&CategoryName=dcc_DICamcorders_HighDefinitionVideo
Na "chytré" rady mého předřečníka nedejte, protože já tedy o žádné nevýhodě zápisu na HDD nevím, ba naopak ! ! !
HDV je takový zvláštní mezikus vývojové křeče směrem k full HD standartu a navíc tato technologie komprese do starého dobrého MPEG2 taky zrovna není posledním Shot into the future ! :-E
Závěrem - v dnešní době radit jako záznamové médium pokovený celuloid je pěkná hloupatost když navíc uvážíte, že ona kamerka Vás bude ve vaší rodině nějakou tu chvilku provázet, než morálně zestárne ! :-R :-)
Diablo (668)|2.11.2006 13:38
[quote=Modena]Na "chytré" rady mého předřečníka nedejte, protože já tedy o žádné nevýhodě zápisu na HDD nevím, ba naopak ! ! ![/quote]

Neznalost ovšem neomlouvá.... :-I


:-!!!
skeble (17)|2.11.2006 13:44
[quote=Diablo]skeble
Bylo by dobré kdyby ses zmínil i o ceně. :-I

HDD kameru bych nebral, už se to tu řešilo několikrát, zatím má víc negativ jak předností. Zatím je asi nejrozumější volba HDV kamera na klasickou miniDV pásku.

Počkal bych na HC7, s jakou vylezou cenou.


:-!!![/quote]

Jenze, jak jsem laicky pochopil z diskusi, tak to zpracovani z pasku trva
hodne dlouho oproti zpracovani zaznamu z HDD. A ja rozhodne nebudu moci travit tak dlouhou dobu zpracovavanim - jde prece jen o rodinnou kameru a nikoliv profesionalni.

Co se tyce ceny, tak ta myslim v tomto okamziku neni aktualni k reseni.
skeble (17)|2.11.2006 13:47
[quote=Modena]skeble
Osobně bych být Vámi počkal, až tato kamera přijde na náš trh - podle mého to bude ještě do konce letošního roku, nebo na začátku příštího ! Splňuje to, co požadujete !
http://www.sonystyle.com/is-bin/20INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?ProductSKU=HDRSR1&Dept=cameras&CategoryName=dcc_DICamcorders_HighDefinitionVideo
Na "chytré" rady mého předřečníka nedejte, protože já tedy o žádné nevýhodě zápisu na HDD nevím, ba naopak ! ! !
HDV je takový zvláštní mezikus vývojové křeče směrem k full HD standartu a navíc tato technologie komprese do starého dobrého MPEG2 taky zrovna není posledním Shot into the future ! :-E
Závěrem - v dnešní době radit jako záznamové médium pokovený celuloid je pěkná hloupatost když navíc uvážíte, že ona kamerka Vás bude ve vaší rodině nějakou tu chvilku provázet, než morálně zestárne ! :-R :-)[/quote]

Diky, ta vypada zajimave. Nevite, jak jsou na tom ostatni vyrobci?
Modena (1706)|2.11.2006 13:48
[quote=Diablo] Neznalost ovšem neomlouvá.... :-I [/quote]
Nápodobně, pane kolego ! 9-) :-I
Diablo (668)|2.11.2006 13:50
[quote=skeble]Jenze, jak jsem laicky pochopil z diskusi, tak to zpracovani z pasku trva
hodne dlouho oproti zpracovani zaznamu z HDD. A ja rozhodne nebudu moci travit tak dlouhou dobu zpracovavanim - jde prece jen o rodinnou kameru a nikoliv profesionalni.

Co se tyce ceny, tak ta myslim v tomto okamziku neni aktualni k reseni.[/quote]

Trvá to déle v tom, že z pásky to natahuješ do PC v reálném čase.


:-!!!
Modena (1706)|2.11.2006 13:51
[quote=skeble] Diky, ta vypada zajimave. Nevite, jak jsou na tom ostatni vyrobci?[/quote]
Panasonic cosi "potí" v tomto AVCHD formátu a předpokládám, že jistě nebude mít shitCMOS čip, ale tříčip s optickou stabilizací, ale ta sonka bude jistě dřív ! B-)
stayman (12393)|2.11.2006 13:54
Modena, tvoje nazory (nikoliv vedomosti) su uchvatne :-k \/
Modena (1706)|2.11.2006 13:57
[quote=StayMan by €RikŁ€]Modena, tvoje nazory (nikoliv vedomosti) su uchvatne :-k \/[/quote]
Já vím - děkuji ! :-) :-!!! :-!!! :-!!!
Zato Ty jsi zamrzl - něco s tím udělej ! :-R :-E
stayman (12393)|2.11.2006 13:58
Som v pohode, pustil som si ohrievac, ale ty si si to este nemohol stacit nastudovat, tak sa ozvi az potom B-)
skeble (17)|2.11.2006 14:55
[quote=Diablo]

Trvá to déle v tom, že z pásky to natahuješ do PC v reálném čase.


:-!!![/quote]

A mam to ve formatu, ktery se da jiz primo prehravat?

Mam predstavu, ze si stahnu film z kamery, nahraji na medium
a pak napr. u pribuznych prehraju na jejich PC.

A nebo to musim jeste nejak reencodovat ci co, aby to bylo
pro bezne koukani?