Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

poradte pri kupe

altway (3)|2.11.2006 09:10
zdravim,potreboval by som poradit...
doteraz som tocil s kamerou,ktora bola pre studenta cenovo pristupna,cize nic extra....klasicka jvc gr-21 ...cize 0,8Mpx miniDV kamera... nedavno mi ale vypovedala sluzbu a uz nebudem vrazat peniaze na jej dalsiu opravu a chystam sa kupit si novu kameru a rad by som sa s vami poradil.
momentalne mam na vyber z troch typov-miniDV ,DVD a HDD ...pokial mam spravne informacie,najlepsie je ostat pri miniDV,pretoze ostatne typy uz komprimuju vsetko do mpeg2...a na strih je najlepsia miniDV...
ale uvazujem o 3ccd cipovej panasonic nv-gs180 . avsak hned dalsia v tejto rade je panasonic nv-gs280. hlavny rozdiel pokial viem je ten,ze prva kamera ma optiku od panasonic a druha leica dicomar... ja som doteraz pouzival sirokouhly nastavec na kameru... v com sa lisia tie dva objektivy na tych panasonic kamerach? myslite si,ze ako amatersky filmar zbadam nejaky rozdiel vo vyslednom obraze? ak ano, tak v com?
a este na zaver....je lepsie mat kameru 3ccd cipovu alebo kameru s jednym cipom ,ktora ma 3310 tisíc pixelov?
verim,ze sa dockam odpovede,pretoze v tejto oblasti je lepsie si nechat poradit od skusenejsich.
Pitomec (10211)|2.11.2006 09:26
Oboje to má CCD 1/6" (sice 3x), takže klidně vem tu GS180ku, pokud už musíš zrovna volit mezi těmito dvěma kamerami (já bych nevzal ani jednu z nich). Na objektiv se nedívej, páč v této cenové kategorii to jsou všechno víčka od jogurtu.
altway (3)|2.11.2006 09:29
no ok...ale ako sa prejavi rozdiel medzi jednym 3Mpx cipom a 3x800tis ?
popripade aka naj kamera je podla vas tak do 20 000,- pokial tocim akcie typu jackie chan a sem tam nejaky dokument o prirode?
Fantas! (3016)|2.11.2006 09:30
altway
kolik max penez?
altway (3)|2.11.2006 09:31
uz som pisal nad hranicu 20 000 by som nechcel ist.preco?
Diablo (668)|2.11.2006 11:01
altway
Tak se vykašli na Panasonic a běž do SONY HC96. Ty tři čipy u Panasonicu jsou jen obchodní trik, jsou tak malé, že nikdy nedosáhnou na kvalitu obrazu jako např. dává HC96 při jednom, ale větším CCD.

HC96 mám, ale dnes už bych ji taky asi nekoupil. Raději bych si připlatil pár tisíc a šel např. do HC3


:-!!!
MikeM (194)|8.3.2007 23:46
Muzete mi poradit, mam koupit HC96 nebo nekde sehnat posledni kusy HC3 ?
Ta HC5 uz ma byt zase ocesana.
dik
stayman (12393)|9.3.2007 07:24
Samozrejme ze radsej HC3, pisal ti to aj diablo vyssie. A preco si myslis, ze su posledne kusy? :confused:
javelino (45)|9.3.2007 11:40
[QUOTE=stayman;136632]Samozrejme ze radsej HC3, pisal ti to aj diablo vyssie. A preco si myslis, ze su posledne kusy? :confused:[/QUOTE]

HC3se ještě dá sehnat.V Datartu v Brně ji mají za 37000.Ve značkové prodejně Sony ji už ale nemají s tím že je to výběhový typ.Mají HC7 za 39000 a pár typu se záznamem na DVD.V ostatních prodejnách vymeteno,čekájí po vánocích na novinky.Chtěl bych se zeptat jestli není lepší si objednat s inter.obchodu nebo máte špatné,dobré skušenosti,popřípadně odkud.
Jozef2 (188)|9.3.2007 12:31
A co takto Canon HV20. Podla www.camcorder-test.com by mala zvladat aj 1080 progresivne (ale treba radsej preverit).
MikeM (194)|9.3.2007 13:59
[QUOTE=stayman;136632]Samozrejme ze radsej HC3, pisal ti to aj diablo vyssie. A preco si myslis, ze su posledne kusy? :confused:[/QUOTE]

no jednoduse, protoze mi to uz v nekolika obchodech rekli "nemame, a uz nebudou, bude az HC5". Takze tak.
Uplne jste me zblbli, mel jsem vyhlidnutou HC96 za 15tis., pak jsem se tu docetl o Panas GS500 a ted uz diky vam koukam po HC3 :-))). Takze zkusenosti s tou HC3 mate dobry ? Mel jsem pujcenou SR90 a mel jsem pocit jako by zabery byly trosku rozostreny proto jsem zacal uvazovat o tom Panasoniku. Ale je pravda, ze tim uz se dostanu s cenou bliz te HC3.

Takze nova otazka HC3 nebo HC5 ?
HC5 ma sirsi objektiv (37mm), HC3 ma zase manualni ostreni. Doporucite mi kterou z nich ?
diky
Saxel (2279)|9.3.2007 14:26
[quote=javelino;136651]HC3se ještě dá sehnat.V Datartu v Brně ji mají za 37000.Ve značkové prodejně Sony ji už ale nemají s tím že je to výběhový typ.Mají HC7 za 39000 a pár typu se záznamem na DVD...[/quote]
Chceš říct, že HC7 je už u nás v prodeji? Dobrá zpráva! Je tu někdo, kdo taky zvažuje její koupi?
Saxel (2279)|9.3.2007 14:39
[quote=MikeM;136658]...Takze nova otazka HC3 nebo HC5 ?
HC5 ma sirsi objektiv (37mm), HC3 ma zase manualni ostreni. Doporucite mi kterou z nich ?[/quote]
To záleží na tom, kolik chceš/můžeš utratit. Dá se předpokládat, že obrazová kvalita bude u obou stejná, HC3 je trochu lépe vybavená pro manuální funkce, ale HC5 by měla být levnější.
Jozef2 (188)|9.3.2007 15:33
[quote=MikeM;136658]Takze nova otazka HC3 nebo HC5 ?
HC5 ma sirsi objektiv (37mm), HC3 ma zase manualni ostreni. Doporucite mi kterou z nich ?
diky[/quote]

Ako som uz pisal pred chvilou, uvazoval by som este nad Canon HV20. Naviac od Sony pravdepodobne progresivny rezim 1080p, opticka stabilizacia. Cena bude taka ista, alebo len nepatrne vyssia.
MikeM (194)|9.3.2007 19:54
[QUOTE=Jozef2;136667]Ako som uz pisal pred chvilou, uvazoval by som este nad Canon HV20. Naviac od Sony pravdepodobne progresivny rezim 1080p, opticka stabilizacia. Cena bude taka ista, alebo len nepatrne vyssia.[/QUOTE]

NO problem je, ze HC3 co nevidet zmizi z trhu. HC5 uz se da sehnat, HC7 ma byt udajne jen pro vybrane prodejce (napr. obchodni-dum.cz je nebude nabizet). A ja do toho zase nechci nacpat majlant. Puvodne jsem uvazoval o HC96 kvuli cene, takze jestli se odvazu k lepsi, tak rozhodne do cca 32 tis. HC7 uz bude asi drazsi.

Prislo mi, ze je lepsi ta HC3 nez HC5. Souhlasite ?

Takze jsem tu zase po nekolika hodinach prohledavani webu nasel info o tom Canonu HV20 a zamiloval jsem se do ni take. Jenze dokud nebudou testy (hlavne low light) tak se to neda porovnat a do te doby uz HC3 asi nepujde sehnat. Ale jestli koupit HC3 za 32 tis, nebo za stejnou cenu tu HV20 to je opravdu na povazenou. Navic mi vyresi problem s A/D prevodnikem.
Jen bych se chtel zeptat (mozna i se zkusenostma s HV10) bude umet ta HV20 konvertovat HDV zaznam na DV zaznam pri kopirovani do PC pres Firewire ?
MikeM (194)|10.3.2007 19:43
[QUOTE=javelino;136696]Snad přes HDMI?

http://www.pixel.cz/forum/viewtopic.php?t=84&postdays=0&postorder
=asc&start=195&sid=cab2d50c899603e50c9021dca75b1d6d[/QUOTE]

Ted jsem trochu zaskocen, myslel jsem ze HDV je zaznam video dat na zaznamovem mediu ktezto HDMI je format prenosu dat mezi kamerou a napr. televizi pri prehravani dat. Ale pokud to budu chtit strihat v PC, tak to stahuju pres Firewire jako HDV (zdrojova data).
Sony umi ty zdrojova data v HDV prenasel jako DV - coz bych asi ted potreboval, protoze zatim nemam PC na to strihat primo HD zaznam, ale zaznam deti uz bych takto chtel mit porizen.
stayman (12393)|10.3.2007 23:32
[QUOTE=MikeM;136727]Ted jsem trochu zaskocen, myslel jsem ze HDV je zaznam video dat na zaznamovem mediu ktezto HDMI je format prenosu dat mezi kamerou a napr. televizi pri prehravani dat. Ale pokud to budu chtit strihat v PC, tak to stahuju pres Firewire jako HDV (zdrojova data).
Sony umi ty zdrojova data v HDV prenasel jako DV - coz bych asi ted potreboval, protoze zatim nemam PC na to strihat primo HD zaznam, ale zaznam deti uz bych takto chtel mit porizen.[/QUOTE]

V podstate hovoris dobre a dufam, ze aj vies o com ;) Ano, mozes tak, ze si to prehodis do DV uz v kamere, alebo este lepsie pomocou CFHD kodeku do AVI a strihas ako DV, avsak neprichadzas tak o kvalitu (ako pri tom DV). Samozrejme stale ti povodny HDV ostava na paskach.
MikeM (194)|11.3.2007 08:19
[QUOTE=stayman;136739]V podstate hovoris dobre a dufam, ze aj vies o com ;) Ano, mozes tak, ze si to prehodis do DV uz v kamere, alebo este lepsie pomocou CFHD kodeku do AVI a strihas ako DV, avsak neprichadzas tak o kvalitu (ako pri tom DV). Samozrejme stale ti povodny HDV ostava na paskach.[/QUOTE]

Jasne , me jen neni jasne jak s tim souvisi ten HDMI ?
stayman (12393)|11.3.2007 11:58
Nijak, teda do PC cez FireWire a na obrazovku ako nahlad ten HDMI, kde mas dokonca aj zvuk.:)