Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Kvalita sat. programov

Je tu pravidelně Avatar uživatele Tilk
    Registrace
    Mar 2004

Zaujimalo by ma ci by sa dalo cez dig. sat. vysielat v dvd kvalite. mpeg2 to je tak co? Zavisi to jen na tv stanici? ak ano tak chysta sa take nieco?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

v DVD kvalitě normálně vysílá. Třeba takové Premiere Direct rozhodně DVD kavlitu mají. Ale takové UPC Direct HBO to je bída i oproti DivX. Záleží to hlavně na tom kolik stanic je na daný datový proud transporderu.

Nováček Avatar uživatele feedjo
    Registrace
    Mar 2004

mpeg-2 je kodek, ktory sa pouziva rovnako pri DVB ako aj pri DVD. Tiez sa pouziva pri S-VCD.
    Kvalita obrazu rovnako ako pri ktoromkolvek inom kodeku zalezi od datoveho toku (resp. od komprimacie). Spravidla plati - cim nizsi datovy tok (vysia komprimacia), tym menej miesta na disku film zaberie ale tym je aj nizsia kvalita.
    Pre porovnanie - pri programoch z paketu Czechlink dosahuje datovy tok 6Mbit/s, kdezto pri U*C Direct je datovy tok niekde medzi 2 - 3 Mbit/s.
    To iste plati aj pre zahranicne pakety - niektore su kvalitne (porovnatelne s DVD kvalitou) a niektore su "menej kvalitne"... a niektore su uplne shitove.

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

feedjo:
    MPEG(Moving Picture Experts Group) je formát pro zápis a kompresi videa, nikoliv kodek.
    Czechlink má datový tok ještě o něco vyšší než uvádíš.
    Kvalita obrazu bude závidet nejvíce na kvalitě zdrojového videa a jeho následném zpracování.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

kvalita je velmi rozdílná, UPC nemám, takže nemohu referovat, ale co si pamatuji, tak u placených kanálů jsem nejlepší kvalitu viděl u loni zhasnoucí německé Premiere, nyní pro ilustraci , o víkendu nahraný StarTrek Nemesis ze SkyItalia, rozlišení 720/576, datový tok cca 3MB, film o délce 1h51min už převedený zkusmo na DVD i s titulky 2.52 GB.
    Česká televize je v tomhle trochu vyjímka, datový tok okolo 7.3MB pro video a 384kb pro zvuk, což jsem jinde pomalu neviděl a taky už to má i nevýhodu, protože na DVD vleze tak 1h20min, takže se musí delší věci přepočítat.
    jinak do DVD kvality má většina kanálů daleko

Mates
    Guest

Tak tu (ne)kvalitu HBO možu potvrdit,byla to fakt hrůza,taky to byl hlavní důvod,proč sem je před asi 3/4 rokem zrušil.Ještě celkem hodně vysoký datový tok bývá v paketu Viasat,programy Cinema a TV 1000,stabilně 5-7 Mb/s,což si myslím že je hodně slušné.A navíc na rozdíl od SkyItalia a Digital+ jsou tam všechny filmy v originálním znění (tudíž většinou v angličtině) a ne v nějaké "šílené" španělštině nebo italštině

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Thor Canal+Swe dnes už bohužel bez AC3 zvuku,ale pořád má zvuk 256 a ne 192 jako ostatní.
    Na Astře staré dobré ORF má AC3 zvuk i když většinou pouze 2.1,taky 256

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

já jen poznánku pro Matesa, jak u SkyItalia tak i u španělského Digital+ jde u většiny filmových kanálů zapnout orig. zvuk, což je většinou angličtina

Mates
    Guest

2 Libor - jak se to dělá ? taky mě to napadlo že by to mohlo jít ale nedošel jsem na to jak ? Mám ProgDvb,prolezl jsem snad celé menu a nic ?

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

V ProgDVB zkus treba nastaveni kanalu (property channels) a tam si muzes vybrat audiostream , ketry chces (z tech ktery ten kanal prenasi)

Jinak co se tyka kvality tak nedam dospustit na kanaly (dnes nechytatelne) PREMIERE Direct ( 100% kvalita obrazu 16:9 a zvuk AC3 original i dabing , proste parada - asi vysilaji opravdu DVD ) a na druhe strane jsem nevidel nic horsiho nez UPC Direkt (mozna snad jeste nektere Asijske televize - Gruzie, Kazachstan, Irak atd.) .

Mates
    Guest

Trochu mimo téma - jde vám Sky Italia ? mě jde snad jedna prima fila a jinak vůbec nic ? ani cinemy,ani sporty,snad ještě nejaká MTV a discovery apd ?

Je tu pravidelně Avatar uživatele blueant
    Registrace
    Feb 2007

Bohuzial je to tak. Skyitalia nam pomaly prechadza na neznamu hash tabulku 9X a pomaly ostava tma .

Nieje mi smutno ani tak za skyitalia a pod. Ale za zlomenym systemom.
    Na druhej strane ak niekto vycita hash tabulku z ROMu tak by mohla byt rovnaka na vsetkych kartach a v tom pripade by bola zlomena SE*Ca 2 uplne.

Podobná témata

1. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 03-03-2013, 09:17
  2. Kvalita ČT HD
    Od pepawo v sekci DVB-S
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-09-2009, 12:27
  3. Padanie programov na strih
    Od ringlspil v sekci Editace videa
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 12-02-2009, 20:36