Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejlepsi analog PCI karta pro MCE - nezalezi na cene

kuba78 (39)|31.10.2006 10:04
ahoj vsem, rad bych se na vas obratil jako na odborniky na tv karty. chci si postavit HTPC ze strev z meho stareho PC a mam problem s TV kartou.
jako zaklad bude tento case http://www.silverstonetek.com/products-lc16m.htm (skvele ladi k memu recieveru :-). zakladni deska Abit NF7-Sv2, procesor AMD burton 2500+, 1GB RAM. to si myslim ze je dostatecny HW, problem mam ale s TV kartou.
mam staricky Pinnacle PCTV Pro a kdyz sem experimentoval tak moc nejede ani s MCE, ani Nero HOme nebo s Media Portalem. myslel sem ze poridim novy pinnacle, ale na webu sem se docet ze takovy ktery potrebuju (analog - na kabelovku, do PCI slotu) neumi probudit pocitac ze spanku pres PCI slot.
jakou kartu byste mi poradili jako nejlepsi do PCI slotu, analogovou, tak aby fachala bez problemu ve vyse zminenych aplikacich a aby umela probudit pocitac? staci jednotunerova. HTPC bude jako nahrada DVD rekorderu, na hrani mam velke PC a na praci notebuk. je potreba aby karta mela HW MPEG dekoder? na cene az tak nezalezi, preferuji bezproblemovy chod, cisty prijem a dostatecny vykon pro nahravani. co treba takova Hauppauge WinTV PVR-250MCE, PVR-150 a PVR-500.. ?

jeste nejsem rozhodnut jakou aplikaci na tom pobezim, mozna ten MediaPortal.

dekuji vsem odbornikum za odpoved. FAQ sem cetl, diskusi prohledaval, ale o tom probouzeni ze spanku pres PCI slot sem fakt nikde nic nenasel
StD (8612)|31.10.2006 10:12
Na MediaPortal, MCE a další ptákoviny se vy... a nech si osvědčenou PCTV Pro (sám mám 2) - jako SW použij Sceneo TVCentral a budeš mít vše co chceš (PCTV Pro pod tím s WDM i BDA-ovladači fachá = osobně vyzkoušeno) plus pro Vistu už existuje nadstavba Bonavista... 8-)
kuba78 (39)|31.10.2006 10:15
taky nazor :-) problem je ze nahravat z TV bude hlavne moje mlada a tak potrebuju co nejvic user friendly interface. ten media portal se mi celkem libil, Sceneo TVCentral neznam ale vyzkousim, diky. kde se to da stahnout?
ODSakEda (2278)|31.10.2006 10:17
WinFast Expert od Leadteku - probouzí i usne (nebo vypne, nebo nahrává diskrétně a pod.) po recordingu PC, ale šlape jen s orig. aplikací PVR! A těch je mnoho verzí s mnha opravami (alespon je vidět a je milé že to výrobce neustále řeší a je i česky :-) ) a je zde i diskuse, kterákombinace PVR ale i s ovladači(!) funguje nejideálněji v českých podmínkách.
StD (8612)|31.10.2006 10:22
Doom (2331)|31.10.2006 10:38
Leadtek postavil i kartu, co má HW MPEG2 enkodér a tudíž je provozuschopná i pod MCE. jak ona se jenom jmenovala... buď PVR2000 nebo tak nějak, Ivo, pomoooc :-)
ODSakEda (2278)|31.10.2006 10:42
[quote=kuba78]taky nazor :-) problem je ze nahravat z TV bude hlavne moje mlada a tak potrebuju co nejvic user friendly interface. ten media portal se mi celkem libil, Sceneo TVCentral neznam ale vyzkousim, diky. kde se to da stahnout?[/quote]
Expert je česky a DO (ovladač) je jednoduchý jak u VHS recorderu s TV tunerem 8-) a funguje vše bez problémů :-)
kuba78 (39)|31.10.2006 10:46
a jak moc je ten HW enkoder dulezity? priznam se ze v TV kartach se moc nevyznam
ten leadtek je sice fajn, ale nechci byt omezen na jednu aplikaci, rad bych aby to slapalo v mediaportalu.
co takova Hauppauge Win TV PVR500 MCE, ma to tu nekdo?
kuba78 (39)|31.10.2006 10:48
[quote=DoomHammer]Leadtek postavil i kartu, co má HW MPEG2 enkodér a tudíž je provozuschopná i pod MCE. jak ona se jenom jmenovala... buď PVR2000 nebo tak nějak, Ivo, pomoooc :-)[/quote]

ze by tato? http://www.leadtek.com/multimedia/winfast_pvr2000_1.html

jde mi taky o to aby karta byla certifikovana a podporovana v MCE z toho duvodu chcu pouzit DO co je u toho case od silverstone - je to DO do MCE. ted mam doma DO Remote Wonder od ATI, ten se moc nekamaradi, jen par tlacitek
Doom (2331)|31.10.2006 11:59
jo, to je von...

XP MCE požadují TV kartu s hardwarovým enkodérem...
ináč, leadtek v seznamu tunerů píše "WinFast PVR2000 (MCE2005 Certified)"
Ivo Mašek (10205)|31.10.2006 12:46
Ano, WinFast PVR2000, s ovladači pro MCE. (jsou pro ni dva drivery - jeden pro klasická Win a druhý pro WinMCE).
Oba drivery jsou na mých web. stránkách ke stažení. (momentálně ale stránky nejdou - provozovatel se asi "nudí" a koná pracovní činnost - už to moc dlouho fungovalo :-D , to je pro výkaz pracovní činnosti nebezpečné)

.. ale to, co radí StD, není vůbec špatný. Tazatel by se měl ještě rozmyslet :-) .
kuba78 (39)|31.10.2006 14:06
tazatel se rozmysli, zkusi tu aplikaci co mu std poradil a pak si pripadne pujci toho leadteka na hrani esi to facha :-) ne ze by me penize za novou kartu zruinovaly nicmene neni nic horsiho nez pocit kdyz si clovek koupi novy hw (je jedno za jaky prachy) a ono to nefacha podle jeho predstav :-/
takze moje stara pinnacle este porad neni tak uplne nad hrobem jak sem pochopil?

dik vsem za rady
StD (8612)|1.11.2006 07:52
...pochopil správně. 8-) Já mám na jedné "připíchlý" DVB-S a na druhé S-VHS VCR s analog-Satem a spokojenost. Ovšem nepotřebuji k životu takové "vyfikundace" jako MCE... :-E :BB:
zputna (6)|2.11.2006 10:50
[quote=DoomHammer]jo, to je von...

XP MCE požadují TV kartu s hardwarovým enkodérem...
ináč, leadtek v seznamu tunerů píše "WinFast PVR2000 (MCE2005 Certified)"[/quote]

Nesouhlasím, ve svém PC s win MCE provozuju kartu ASUS MyCinema 7131 dual, a ta nemá HW dekodér. Pro plynulejší běh je samozřejmě lepší s HW, nicméně MCE to NEVYŽADUJÍ.....
Ivo Mašek (10205)|2.11.2006 14:26
V threadu "než se zeptáte", v této sekci, je odkaz na adresu Microsoftu, kde je seznam tv tunerů, které mají podporu pro MCE. (jestli ten seznam aktuelně Microsoft rozšiřuje - nevím)