Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 25 z 25

Téma: zapojení YPbPr -> SCART

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Tam bude nějakej zádrhel - kdyby to bylo tak jednoduchý, tak už se takovej kabel dávno válel v každým krámu na pultě...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Myslím že zapojení Scartu je dost benevolentní a někteří výrobci dodržují normy jiní ne. Někdo vyvede RGB někdo ne a tak je to i s YPbPr. Sám jsem viděl satelitní receiver který měl místo RGB na scartu vyvyedno YPbPr. Ale jinak rád sleduji vaše diskuze a nejednou jsem se z nich poučil. Howg

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Tak kabel jsem vyrobil, ale horší je že mi to funguje jen na starším DVD přehrávači zn. Mascom, na novějším DVD přehrávači Panasonic, videu Panasonic a sateůitu Strong bohužel ne, takže budu muset dělat redukci SCART / S-Video

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

taktiez som si spravil kabel zo scartu na YPbPr pretoze nejaky saso to tak vymyslel na digitalnom satelite cez scart .ale neviem si dost dobre predstavit opacne zapojenie z YPbpR NA SCART odkial vziat ostatne zlozky RGBsignalu.inac kvalita sa cosi zlepsila.aj ked neviem ci mi to stalo za tu namahu aleco som prerobil kabel z playstation 2 na YPbPr tak to je ina kava.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ahoj,
    muzu se zeptat nac je prepinac u kabelu - 3xCINCH konektor <-> SCART konektor, s přepínačem
    na
    http://www.bandridge.cz/cz/index.php...urrent_item=50

Diky

Registrace
    Mar 2004

U SCARTu přepíná vstup/výstup signálu.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Zapojení takového kabelu není problém, stejně tak se dá sehnat redukce, třeba zrovna od Bandridge, stejně tak i od Mascomu i jiných. Zapojení je:
    Y = G pin 11 a 9(zem) scart zásuvky
    Pr = R pin 15 a 13(zem)
    Pb = B pin 7 a 5(zem)
    Synchronizace běží po jasové složce (u RGB přes scart je synchro v zelené).
    Zbastlit takový kabel za použití 3 koaxů stejné délky (a myslím na mm stejné délky, jinak hrozí časový nesoulad mezi složkami a tím slévání barev na přechodech, případně duchy) a kvality, 3 cinchových konektorů a scartu tedy není nic složitého. Ale pochybuji že TV bude umět pracovat s komponentním signálem, pokud vím tak tohle uměj jen Loewe a Metz.
    Jinak zcela logické je připojit DVD k projektoru komponentem a k televizi přes RGB a vůbec to nepřipojovat přes receiver.

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Specifikace (a zapojení) Scart.

A tady je ta redukce:

Naposledy upraveno uživatelem stani: 13-11-2007 v 09:43

Registrace
    Mar 2004

SCART cannot officially carry non-RGB (e.g., [COLOR=#0000ff]YPbPr[/COLOR]) [COLOR=#0000ff]component video[/COLOR] signals, which are gaining ground as an improvement over S-Video in markets where SCART is not used. However, some manufacturers of set-top-boxes and DVD players are known to provide optional (menu-selectable), non-standard YPbPr output through the pins that are officially reserved for RGB color components.

Nováček
    Registrace
    Dec 2018

Citace Původně odesláno od hafca Zobrazit příspěvek
    Potřeboval bych si udělat redukci YPbPr -> SCART. Z receiveru mi jde signál YPbPr a v televizi je scart.
    Hledal jsem na internetu, ale nebyl jsem úspěšnej. Nemá někdo tip, kam kouknout, nebo dokonce přímo schema zapojení? Nechce se mi degradovat všechno na composit video.

Dík hafca
    Udělám redukci YPbPr -> SCART nebo SCART -> YPbPr
    sebere

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Problemy scart zapojeni
    Od niolou v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 06-10-2009, 09:20
  2. SCART konektor / zapojení
    Od Ivo Mašek v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-06-2007, 20:47
  3. Zapojení AV vs. SCART a kvalita obrazu...
    Od Encore1106 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-04-2007, 20:19
  4. zapojení SCART -> YPbPr
    Od ziraraynor v sekci Bastlení
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 21-01-2007, 20:09