Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Jak přidat titulky do .TS

Nováček Avatar uživatele pavelz
    Registrace
    Jan 2005

pro zajímavost jsem to VMR7/9 zkusil i na svém pracovním počítači (Pentium 4 HT 940 3,2 GHz, 2 GB RAM, ATI X1300 256 MB) a při tomto nastavení video cukalo strašně, zatížení procesoru 100% (ať jsem přehrával cokoliv). Pokud to nechám na overlay mixer tak je zatížení tak kolem 20%.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

pavelz
    Na titulky použij FFDShow v módu RAW. Pokud chceš dát titulky i video do jednoho souboru, hoď to do Matroška kontejneru.

To už ostatně znáš

Co se týká VMR7, VMR9, Overlay atd., tak to jsou různé zobrazovací režimy grafické karty. Pro nějaké podrobnosti zkus zagooglovat.

Nováček Avatar uživatele pavelz
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od vlada
    pavelz
    Na titulky použij FFDShow v módu RAW. Pokud chceš dát titulky i video do jednoho souboru, hoď to do Matroška kontejneru.

To už ostatně znáš

Co se týká VMR7, VMR9, Overlay atd., tak to jsou různé zobrazovací režimy grafické karty. Pro nějaké podrobnosti zkus zagooglovat.
    jasně, to s tím RAW už znám. Problém je ale s TS. Pokud ho přehrávám bez titulků, tak jde krásně plynule (díky HW akceleraci), ale pokud k tomu jakýmkoliv způsobem nechám zobrazit tiulky, tak se to cuká a nebeží ta HW akcelerace.

Registrace
    Mar 2004

pavelz
    Proč by neměl běžet HW akcelerace, když přidíš titulky? To je nějaká hloupost, ne?

Zkontroluj si, jaký filtry se Ti používají.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

To je myslím to, to jsem se tu dohadoval už vícekrát.

Hardwarová akceleraxe je něco jiného než DXVA.HA je pouze deinterlace, vyhlazování přechodů a jiné kartou, ne softwarově.Tedy vylepšuje zobrazování z komprimovaného zdroje, odlehčuje procesoru.
    Pokud použiji overlay, nefunguje DXVA, ale zátěž procesoru je o takových 30 % nižší.Nechám-li stejný dekoder a přepnu na VMR, jde to o 30 % nahoru.Ovšem může nastoupit dekoder, který to umí DXVA.Já znám 3.Cyberlink,Intervideo a Elecard.

Přemýšlel jsem kolikrát, jak to vypnout, abych si ověřil pokles výkonu, ale nejsem si jistý výsledky. Zatížení procesoru se u mě ani nehne, když vypnu zatržítko DXVA a to ani u H.264.
    FFDShow to jednoznačně neumí a ani CoreAVC to neumí, ale zatěžují CPU o 20 % míň než ty značkové s visačkou.Takže buď jsou autoři supergeniální nebo někdo kecá.

Nyní vyšel patch na PowerDVD7, AVC/H.264 dekoder se zlepšil alespoň o 15 %, ale totéž, atˇmám zapnuto DXVA on nebo off, nemá to vliv.
    Fakt je, že asi ale volá uživatelem nekontrolovtelný postprocesing, protože obraz je jednoznačně lepší ve srovnání s FFDShow nebo CorAVC.

Titulky nemohou jet v overlay, takže musí použít VMR, no a výkon mu jde do pr.....

Registrace
    Mar 2004

Foolproof
    Ale s FFDShow jako postprocessingovym titulkovym filtrem by s tím neměl být problém. To je i přes overlay. Ale asi jde o to, že dekoder není přímo napojený na overlay, ale je mezi tím ještě nějaký filtr. To potom bude způsobovat to vyšší zatížení.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jak přidat titulky k DVD
    Od jkl123 v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-05-2011, 18:43
  2. Jak přidat k *.mkv audiostopu *.dts?
    Od RiMr v sekci Editace videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-04-2009, 17:16
  3. Jak přidat (nebo editovat) na DVD titulky?
    Od Ulrico v sekci Titulkování
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2008, 18:47
  4. ako pridať zvuk na dvd
    Od mišo v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 08-11-2006, 16:52
  5. Dá se přidat datum??
    Od Erko v sekci DV/HDV
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 10-09-2005, 15:56