Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Systemové zvuky

Foolproof (2713)|20.10.2006 12:42
Z neznámé příčiny mi přestaly fungovat systemové zvuky a ztratil se z traye ovladač hlasitosti.
Prolezl jsem na netu různé možné příčiny a solutions, ale nic.
Nějak mi to až tak nevadí, je to jenom vada na kráse, protože jinak zvuk funguje ve všem, jenom system nic nehraje, vše co by mělo být schopno pustit v systemu zvuk je vyšeděné, od ovládacích panelů, až po Soundrecorder.Jakýkoliv jiný program než Microsoftí funguje.
Ovladač hlasitosti jsem si vytáhl do quicklauncher panelu, tam fungují všechny táhla.
Porovnával jsem všechny soubory mm*.* v systemových adresářích s dllcache, zdá se, že nic nechybí, nedokážu ani identifikovat okamžik nebo událost, při níž to nastalo, uvědomil jsem si, že to nefunguje, až když pomocník v Office držel hubu.


Nesetkal se s tím někdo?
Doom (2331)|20.10.2006 12:55
možná pomůže odinstalovat a znova nainstalovat zvukovku. teoreticky může stačit jenom odebrat ji ve správci zařízení...
Foolproof (2713)|20.10.2006 14:13
Tím jsem se zabýval, dokonce jsem zkoušel exotické neoficální drivery, nějak to nemá vliv, kdyby tak někdo věděl co vlastně v systému ovládá ten zvuk.
Chyba je zřejmě v inicializaci waveout, directsound,cyberlink audio renderer atd. vše funguje i WinAmp přes ten waveout, pouze to co má ovládat system ne.
Našel jsem na netu několik prakticky shodných dotazů, ale k řešení se tam nikdy nedobrali.