Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Staré dobré DVD Maestro

qwak (8)|19.10.2006 15:01
Zdravím, už nějakou dobu používam na DVD authoring Spruce DVD Maestro a řekl bych, že v něm už celkem umím dělat a jsem s ním naprosto spokojený. Hlavně jsem se v něm naučil používat command sequences, kterýma jde více méně i "programovat" DVD přehrávač, až jsem se divil co to všechno umí.

---odbočka---
Typicky příklad kde mi pomohli command sequences, a který jsem v jiném authoringovém softu nevyřešil je tento: Mám na DVD řekněme 4 videa a v menu 5 tlačítek - Přehrej video 1, Přehrej video 2, Přehrej video 3, Přehrej video 4 a Přehrej vše, s tím, že když kliknu na příslušé video, přehraje se jen ono samotné a po přehrání skočí zpět do menu, pokud kliknu na přehrát vše, tak po sklončení videa 1 se automatický začne přehrávat 2, pak 3 a 4 a do menu to skočí až p přehrání všech čtyř.
---konec odbočky--- :-)

No a teď na co jsem zatím nepřišel: zajímalo by mě, zda se dá (a pokud ano, tak jak) udělat v Maestru animované menu třeba pro kapitoly, tak, že u každé kapitoly bude jiná smyčka videa v malinkém okýnku, jak to bývá u většiny DVD. Zatím jediný postup, který mě napadl je, že si to menu připravím jako mpg v nějakém stříhacím softu a to mpg pak použiju v Maestru. Já bych ale radši chtěl, kdyby šlo, že bych měl jako mpg jen ty jednotlivé smyčky a v Maestru bych to vložil do menu, připadně tomu upravil velikost "okýnka", v kterém to poběží. Zkoušel to někdo?

P.S. Našel jsem tyhle stránky:
http://oemsoftware.ws/index.php?target=desc&progid=1550
kde prodávají DVD Maestro za 40 dolarů, za ty prachy bych si ho koupil, ale ty stránky ve mně moc důvěry nebudí, znáte je někdo? Je to opravdu tak, že budu mít tento soft oficiálně, když jim zaplatím těch 40 dolarů?
clee (6592)|19.10.2006 15:19
to asi ne, jednak maestro stalo mnohonasobne vic a za druhy uz se nekolik let neprodava ani nevyviji, pac spruce koupil apple nebo nekdo takovej, jinak animovany menu sem delal v nakym videoeditacnim softu, premiere, vegas nebo after effects a do maestra uz sem to jen naimportoval a nastavil buttony...
stayman (12393)|19.10.2006 15:27
Toto vie DVDArchitect pomocou playlistu, a pomocou IN a OUT si vies rozdelit akykolvek titul na podtituly dokonca v novej verzii 4 sluzia tie body ako "noznicky". Takisto ak si vies commandy sam programovat, nie je ziadny problem. Ak si vsak zvyknuty na Maestro, doporucujem DVDLabPro2.
qwak (8)|19.10.2006 15:30
No ony ty stránky jsou vůbec zajímavé, třeba Photoshop CS2 za 45 dolaru :-)

Jinak co se týká toho Maestra, asi to menu budu muset udělat někde jinde a do Maestra ho jen vložit, jak říkáš.
qwak (8)|19.10.2006 15:38
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ak si vsak zvyknuty na Maestro, doporucujem DVDLabPro2.[/quote]

Jo ten vypadá podobně, ale je drahý. Říkám si, že když používám soft, který se už nevyvíjí a v podstatě ani neprodává (a tudíž nelze koupit), tak snad je to jen malinké zlo a nikomu to nebude vadit :-)
stayman (12393)|19.10.2006 15:41
Divny nazor :-)
clee (6592)|19.10.2006 15:44
[quote=qwak]No ony ty stránky jsou vůbec zajímavé, třeba Photoshop CS2 za 45 dolaru :-)

Jinak co se týká toho Maestra, asi to menu budu muset udělat někde jinde a do Maestra ho jen vložit, jak říkáš.[/quote]

jj, no ja ted delam v dvdlabpro a motion menu vyrabim porad stejnym postupem, poradny authoringovy softy sou jen na kompilaci, profesionalove delaj menu uplne v jinejch programech typu combustion a digital fusion apod. na amatersky urovni bohate stacej afterfx nebo i ten vegas
Whitejoker (616)|19.10.2006 15:45
On asi myslel, že to nikomu nebude vadit, když nebude úplně celý zaplacený :-), že teda defacto nikomu nevznikne majetková újma
qwak (8)|19.10.2006 16:02
[quote=Whitejoker]On asi myslel, že to nikomu nebude vadit, když nebude úplně celý zaplacený :-), že teda defacto nikomu nevznikne majetková újma[/quote]

Přesně tak, netvrdím, že mám vše legálně, ale jsou programy, do kterých jsem schopen investovat a tenhle by byl asi jeden z nich (samo kdyby stál těch 40 dolarů nebo tak) ;-)
ai (2993)|19.10.2006 17:17
qwak - ten priklad (prehraj filmy, prehraj vsechno) neni nejstastnejsi, ponevadz jak bylo receno, je tato moznost uz ve vsech solidnich authorech dneska,

a i v Maestru to jde automatizovat,
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10017,
bez nutnosti znat command sequences
qwak (8)|23.10.2006 12:05
[quote=ai] i v Maestru to jde automatizovat,
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10017,
bez nutnosti znat command sequences[/quote]

Návod jsem si přečetl, ale absolutně jsem ho nepochopil, jak pomocí těch playlistů docílíš, že po stisknutí jednoho tlačítka se přehraje všechno za sebou (video 1, pak 2, 3 atd) a po stisknutí jiného tlačítka (např. video 2) se přehraje jen to video 2 a pak se to vrátí do menu?
ai (2993)|23.10.2006 16:08
qwak
aha, ty mas uz ty videa zvlast, to mas pravdu

nejlepe je vytvorit vzdy jedno dlouhe video uz pri enkodovani a pak pracovat z kapitolama , da se to spojit primo v Maestru (Export MPEG file, kdyz se daji na timeline za sebou, kdyz to chces mit spojene na disku), zvuk se da dohromady jinde a pak pomoci tech playlistu
ptak (25)|23.10.2006 19:53
[quote=qwak]
---odbočka---
Typicky příklad kde mi pomohli command sequences, a který jsem v jiném authoringovém softu nevyřešil je tento: Mám na DVD řekněme 4 videa a v menu 5 tlačítek - Přehrej video 1, Přehrej video 2, Přehrej video 3, Přehrej video 4 a Přehrej vše, s tím, že když kliknu na příslušé video, přehraje se jen ono samotné a po přehrání skočí zpět do menu, pokud kliknu na přehrát vše, tak po sklončení videa 1 se automatický začne přehrávat 2, pak 3 a 4 a do menu to skočí až p přehrání všech čtyř.
---konec odbočky--- :-) [/quote]
Tak ja to take resim pomoci plejlistu.
Ke kazdemu videu udelam plejlist a do plejlistu necham dat (Add All Chapters to playlist).
A na konci posledni kapitoly kazdeho plejlistu (krome posledniho samo) dam aby skocil na 1. kapitolu plejlistu dalsiho videa.

Command sequence jsem vyuzil, abych udelal dvoujazycne menu a pamatovalo si to jaky jazyk menu je vybrany (ukladam do registru a v menu delam odkaz podle obsahu registru na odpovidajici jazyk menu)
qwak (8)|25.10.2006 11:03
[quote=ptak]
Tak ja to take resim pomoci plejlistu.
Ke kazdemu videu udelam plejlist a do plejlistu necham dat (Add All Chapters to playlist).
A na konci posledni kapitoly kazdeho plejlistu (krome posledniho samo) dam aby skocil na 1. kapitolu plejlistu dalsiho videa.
[/quote]

Dobře, ale jak uděláš to, když budeš chtít přehrát jen video z prostředka aby po přehrání skočil do menu a nepokračoval dalším videem? Pořád to nějak nechápu :-)
ai (2993)|25.10.2006 15:51
ten postup podle ptak - video a to same video ovsem jako playlist ,muzou mit kazde jiny end action,
pro play all das prvnimu playlistu end action na druhy playlist atd.,
jednotlive videa budou mit end action zpet do menu
qwak (8)|25.10.2006 16:14
Ahaaaaa :-)
Diky
ptak (25)|27.10.2006 02:15
[quote=qwak]Dobře, ale jak uděláš to, když budeš chtít přehrát jen video z prostředka aby po přehrání skočil do menu a nepokračoval dalším videem? Pořád to nějak nechápu :-)[/quote]
Presne jak pise ai. Jednotliva videa maji na konci akci vratit se do menu, ale konce plejlistu jsou provazane za sebou.
qwak (8)|27.10.2006 12:42
jo, už jsem to pochopil :-)