Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nefunguje mi "print to tape" na Panasonic NV-GS15

vrtaak (11)|6.9.2004 21:12
Prosím o radu: mám kameru Panasonic NV-GS15, ve Vegas 5 chci prerenderované video "print to tape", ale Vegas mi hlásí "device offline". Přitom zachytávání z kamery do PC jde bez problému. Podle manuálu by přes DV kabel měla kamera umět normálně nahrávat... ???
stayman (12393)|6.9.2004 22:53
A mas tu kameru v nahravacom rezime? Ak ano, skus este WinDV, ci ju vidi on :-)
vrtaak (11)|6.9.2004 23:22
No jasně že ji mám v nahrávacím režimu, zkoušel jsem nahrávání spustit i ručně na kameře a pořád nic. Vyzkoušel jsem Pinnacle, taky ji nevidí. Ale já ji vidím!!! :-?
MOJE (537)|7.9.2004 00:07
Vyskúšaj najprv zapnúť kameru a potom PC (niekedy to funguje - núdzový režim nahrávania Z a DO PC keď je problém s IEEE1394)

B-)
vrtaak (11)|9.9.2004 16:22
Tak já nevim...
Když si ve Vegas otevřu okno Video Capture, v něm Print to tape, tak nahrávání do kamery funguje. Ale když dám přímo v otevřeném projektu v Tools pokyn Print Video to DV tape, tak mě to projekt sice prerenderuje, ale potom to zase nahlásí že device je offline... :-I
stayman (12393)|9.9.2004 16:51
[quote=vrtaak]Tak já nevim...
Když si ve Vegas otevřu okno Video Capture, v něm Print to tape, tak nahrávání do kamery funguje. Ale když dám přímo v otevřeném projektu v Tools pokyn Print Video to DV tape, tak mě to projekt sice prerenderuje, ale potom to zase nahlásí že device je offline... :-I[/quote]

Tak pouzivaj ten prvy sposob :-D
vrtaak (11)|9.9.2004 17:06
No jo, ale to je "nesystémové"! \/ :-)
stayman (12393)|9.9.2004 17:08
Ale vidíš sám, že účinné \/ :-D
Kolbis (0)|14.9.2004 14:45
[quote=vrtaak]Prosím o radu: mám kameru Panasonic NV-GS15, ve Vegas 5 chci prerenderované video "print to tape", ale Vegas mi hlásí "device offline". Přitom zachytávání z kamery do PC jde bez problému. Podle manuálu by přes DV kabel měla kamera umět normálně nahrávat... ???[/quote]

Možná se pletu, ale podle mne máš špatně nastavené FireWire výstupní rozhraní ve Vegasu. Sám jsem vypozoroval, že pokud chci dělat Print to Tape přímo z Vegasu, musím mít toto rozhraní nastaveno jako OHCI (nebo co - nemám tady Vegas tak neporadím přesně), ale v tom případě se zase v okně náhledu nic nezobrazuje při spuštění videa. (Je to logické, protože to video jde místo do okna náhledu do kamery).

"Problém" je v tom, že ve Vegasu je asi malinká chyba a i když tam ten ovladač FireWire nastavíš, tak to nepomůže, dokud Vegas nevypneš a znovu nezapneš (i když se Vegas tváří, že je to zbytečné).

Pokud chceš vědět víc, tak se ozvi. Večer se na to mrknu a napíšu to přesně. Kameru mám taky nějakou Panasonic, takže by to mělo být stejné.