Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za TMPGEnc DVD Author

milsyr (4)|10.10.2006 10:40
Delší dobu jsem používal TMPGEnc DVD Author 1.6 k plné spokojenosti. Byl velice jednoduchý a velmi chytrý. Jednoduše se naimportovaly kratší filmy (třeba z kamery) v DVD formátu, vytvořilo se jednoduché menu a mastering byl velmi rychlý hlavně proto, že při materingu nebylo video resamplovano. Nyní s ním mám občas problémy ve spojení s nahravkami z DVD rekordéru Panasonic, kdy některé nahrávky nemají v TMPGEnc DVD Author po naimportování zvuk ačkoliv jsou v pořádku (kontrola třeba přes WinDVD).
Nová verze TMPGEnc DVD Author 2.0 tyto problémy odstraňuje, ale má pro funkčnost a validaci licenčního klíče nutný přístup na internet, což doma nemůžu použít.
Proto hledám podobný šikovný program jako náhradu. Hlavně jednoduchý, možnost importu DVD videa, rychlá tvorba menu a mastering bez resamplování.

Díky za tip.
kukolarik (99)|10.10.2006 12:45
Sony VEGAS + Sony DVD Architect - nie je to az tak rychle, ale za to profesionalnejsie
mirekv (7169)|10.10.2006 13:18
No, pokud má tazetel se zagestrováním TDA, tak nevím jak si poradí s Vegasem a Architectem. Já bych se TDA nevzdával, existují přece i jiné způsoby registrace než přes internet.
ladinek (494)|10.10.2006 15:04
[quote=kukolarik]Sony VEGAS + Sony DVD Architect - nie je to az tak rychle, ale za to profesionalnejsie[/quote]

DVD Architect je mu na houby....pokud to má záznam z DVB-S, tak od té doby, co se začalo šachovat s těma GOPama, tak to Architect nesežere bez toho, aby to ve výsledku nepřepočítával...TDA to zkousne tak jak to je, proto bych to viděl stejně jak Mirek a nevzdával to...
milsyr (4)|10.10.2006 17:33
DVD Architect jsem již dřív zkoušel a na to, že potřebuji poskládat pár kratších filmů z kamery (renderované na DVD v Pinnacle studiu 10) a někdy pár filmů z rekordéru (MPEG-2 video,720x576 pixels,9549 Kb/s;Dolby Digital,48000 Hz, stereo, 16bit, 384 Kb/s) do jednoduchého řádkového menu a rychle autorizovat bez resamplování, tak je sice profesionální, ale příliš složitý a pomalý.
rudlaizihno (41)|2.11.2006 15:15
ahojte chlapy ............
prosim Vas po instalacii Tsunami Author 2 som prisiel na maly problem ked chcem na pozadie menu natiahnut zvuk vypisemi ze niejde otvorit dany subor zvuk normalne comp prehrava tak tam by som nevidel problem a moc by som to potreboval ale neviem si s tym rady aj som preinstaloval softik a stale to iste ????........ nestretol sa uz niekto s tymto problemom ????
dakujem :BB:
ladinek (494)|2.11.2006 15:37
[quote=rudlaizihno]ahojte chlapy ............
prosim Vas po instalacii Tsunami Author 2 som prisiel na maly problem ked chcem na pozadie menu natiahnut zvuk vypisemi ze niejde otvorit dany subor zvuk normalne comp prehrava tak tam by som nevidel problem a moc by som to potreboval ale neviem si s tym rady aj som preinstaloval softik a stale to iste ????........ nestretol sa uz niekto s tymto problemom ????
dakujem :BB:[/quote]

no nejspíš to bude tím, že ho Tsunami nepodporuje...
chartreux (7)|4.11.2006 18:16
[quote] Nyní s ním mám občas problémy ve spojení s nahravkami z DVD rekordéru Panasonic, kdy některé nahrávky nemají v TMPGEnc DVD Author po naimportování zvuk [/quote]

Je třeba si do instalovat TMPGEnc Sound Plugin AC-3 , pak bude i zvuk :-)