Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC - nesynchro zvuk a video při přehrávání

mirekv (7169)|9.1.2007 23:55
Connor
Já už mám třetí nový systém na různých PC a nikde to nechodí. Trvám na tom, že po instalaci NĚČEHO problém pomine, protože na dvou starých systémech to chodí správně!
Jo a v nastavení MPC jsem se nikdy nehrabal!
stayman (12393)|10.1.2007 03:28
Pouzivam WMP a s takymito problemami som sa nestretol ani po stej instalacii :-D
Connor (509)|10.1.2007 15:33
Stayman: Jasně. :-) A jak ti jdou ve WMP přehravat MPV a MPA soubory naráz?
vlada (3470)|11.1.2007 13:23
Connor
No právě že nejdou a proto s tím nemá problémy. :-E
Connor (509)|11.1.2007 16:14
[quote=vlada]Connor
No právě že nejdou a proto s tím nemá problémy. :-E[/quote]

No právě. :-)

Je to ale stejně záhada. :-G
Connor (509)|11.4.2007 09:48
Podařilo se někomu z vás spravit ten problém se synchronizací??
Uplynulo pár měsíců, já upgradoval PC, ale problém stále přetrvává. :-( Zkouším to tedy řešit znovu a z čistou hlavou, ale neúspěšně. Záhada.
mirekv (7169)|11.4.2007 13:58
Connor: čoveče nepřišel jsem na to, systém mám už půl roku, doinstalovávám různé sw a nic. Sám jsu zvědavý, kdy se to zlomí!
Connor (509)|11.4.2007 15:49
mirekv: U mě to samé, ach jo. Zvláštní je, že dříve, před pár měsíci mi to fungovalo v pohodě, ale od té doby ani ťuk. Matně si vzpomínám. že před cca rokem, jsem s tímhle zápasil (v době kdy jsem poprvé instaloval DVB-T tuner, ProjectX, GK apod.) a tenkrát jsem si musel hrát s nějakým manažerem filtrů abych to rozchodil... ale moje paměť mi už hodně slábne a podrobnosti už nevím.
Jak to, že to někomu chodí na čistém systému v pohodě a někomu ne? To by ukazovalo na problém mimo MPC a filtry, ale spíš nějaké vadné systémové nastavení?
mirekv (7169)|2.5.2007 16:25
V čistém systému to nikomu nechodí, to si akorát vlada vymýšlí. U mě zatím nic nového.
Foolproof (2713)|2.5.2007 18:48
Nechce se mi číst celý thread, ani nevím, jestli jsem tu už reagoval, ale zkusit přehrát GraphEditem s tím, aby byly zapnuté hodiny, tedy sledovat, který audio dekoder je automaticky zapne, s kterým rendererem, pokud jsou vlastní soubory dobře zesynchronizovány, tak to musí být OK, no a pak se pokusit nastavit ten stejný audiorenderer apod. i v MPC nebo v čem se to rozchází.
mirekv (7169)|3.5.2007 09:29
Foolproof: No já nevím, zkoušeli jsme i v G-spotu zjistit čím to MPC přehrává a nic. Řekl bych, že si MPC víc všímá audia a video jen přidává. Na starších systémech jak doma, tak i v práci to chodí v pohodě, kdo zjistí, co je třeba nainstalovat, tomu dám Nobelovu cenu!
Miuvek (858)|25.6.2007 23:31
Mně se nahrávky z dvb po demuxu (m2v+mp2) chovají taky podobně problémově, ale jak už tady bylo řečeno, player se u elementary streams asi fakt nemá čeho chytit. V každém případě to tak bude, protože když to natáhnu do MPEG2Schnitt, je všecko vpoho - o synchronizaci se asi postarají soubory *.idd. Pokud provedu mux do *.mpg, je to vpoho i v MPC - o to se zase postará kontejner.
mirekv (7169)|3.10.2007 13:33
Problém zmizel po instalaci Sony Soundforge! Mezi špatnou a dobrou funkcí kdy jsem si toho všiml naštěstí uplynuly jen 2 týdny a v té době jsem nic jiného neinstaloval. Při zkoušce u druhého PC jsem porovnal video a audiokodeky ve vlastnostech PC a beze změny. Takže SF zřejmě někam něco dopíše. Tím se potvrdila moje teorie, že při špatné funkci něco chybí a nepřebývá.