Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: CRT PANASONIC TX-32PX30 - digitální šum v obraze

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

Zdravím kluci, mám problém se sledováním obrazu na této TV.
    Při záběrech na obličej je patrný digitální šum (jako když někdo maluje štětcem na plátno a z dálky to vypadá ok a z blízka nevíte co to je). Podotýkám, že mám příjem DVB-T a DVB-S a vše propojeno kvalitními SCARTY. Ta TV je podle mne vyrobená v Polsku, protože v DO byly polské baterky. Nevím co s tím. Třeba máte někdo podobnou zkušenost.
    Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Modena
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od Doktor2
    Zdravím kluci, mám problém se sledováním obrazu na této TV.
    Při záběrech na obličej je patrný digitální šum (jako když někdo maluje štětcem na plátno a z dálky to vypadá ok a z blízka nevíte co to je). Podotýkám, že mám příjem DVB-T a DVB-S a vše propojeno kvalitními SCARTY. Ta TV je podle mne vyrobená v Polsku, protože v DO byly polské baterky. Nevím co s tím. Třeba máte někdo podobnou zkušenost.
    Díky
    Povypínej v menu TV ty s***urvyudělátka, co je Panasonic v poslední výrobní křeči CRT obrazovek nazývá AI - umělá inteligence - obraz se o dost zlepší - věř mi . . .

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

Modena

Vypnul jsem všechny acuity,omezovače šumu apod. Je to o kousek lepší. Ale pořád se nemohu zbavit dojmu,že tv je špatně seřízená. Místo růžového obličeje je nádech oranžové. Propojením RGB by to tak být nemělo.
    Jinak díky za odpověď

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Já tuto tv koupil asi před měsícem a zítra ji vezu do servisu, protože obraz se úplně strašně matlá a například vrásky jdou až za obličejem. Zítra snad budu vědět víc, tak dám pak vědět, jestli je to opravitelný. Doufám, že jo, protože s tou televizí jsou všichni maximálně spokojený. Kdyby něco tak muj mail je janvratislav@post.cz

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

digitální TV je především digitálně kodovaný transport dat, ale nakonec propojujete telku s dig. přístrojem analogově... (Scart)

Digitální=nespojitý, skokový, např. zápis průběhu odstínů a barev... tedy digitální (vysílání) neznamená lepčí než analogové!!!!! A současné dig. vysílání a některé stanice s velmi malým dat tokem (např. Očko...) maj opravdu hrozný (silně komprimovaný) obraz barevně i kostičkováním..., nekoukatelný na obrazovce nad 7cm úhlopříčky! Záleží i na dopdaném videou, kdy naplnit nonstop vysílání a zadarmo(!...) nutně postihne i kvalitu obsahu ale i kvalitu obrazu dodaných videí...

Z takového zdroje obrazu bych neposuzoval kvalitu obrazu vaší telky ani její obrazovky!

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Jenže ono to dělá z jakéhokoliv zdroje včetně dvd přehrávače a videokamery. Proto myslím, že bude nějaká součástka v háji (zřejmě něco co zodpovídá za kompenzaci pohybu) nebo máte nějaký jiný názor?

Registrace
    Aug 2004

Problém bude s výběhovou výrobou CRT jinak dobré značky sice z Japonsky, al mentalitou národa země výroby- Made in Czech... (tento čekšmejd se vyrábý někde u Plzně) (nezodpovědnosti seřízení a výstupní kontroly-šak levné vakuovky se prodávaj jen do zaostalejších zemí, kdo by se tím zabýval při nerentabilnosti a neperspektivnosti výroby! ne?...)

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Je to dost možné, ale tato tv by měla být z výroby z UK. Každopádně myslíte, že je to seřiditelné v odborném servisu na počkání, nebo je spíš chyba v nějaké součástce?

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od Doktor2
    Modena

Vypnul jsem všechny acuity,omezovače šumu apod. Je to o kousek lepší. Ale pořád se nemohu zbavit dojmu,že tv je špatně seřízená. Místo růžového obličeje je nádech oranžové. Propojením RGB by to tak být nemělo.
    Jinak díky za odpověď

Mám to taky propojený kvalitním scartem přes rgb a to podání barev je dost příšerný. Podařilo se Vám vyřešit ten problém?

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

Mám to taky propojený kvalitním scartem přes rgb a to podání barev je dost příšerný. Podařilo se Vám vyřešit ten problém?[/quote]

Nepodařilo se mi problém vyřešit. Váhám,jestli zavolat nějakého servisáka. Abych ze sebe neudělal blbce. A co vy, měl jste to v tom servisu?

Registrace
    Aug 2004

vakuová telka a barvy? Ta je ráda, že přešla z černobílého systému kompromisně na barevný...

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

Doktor2

Nepodařilo se mi problém vyřešit.

Problém vyriešiš tým, že sa vrátiš k analogovému príjmu a mazanice zmiznú, spolu s pár TV stanicami. Alebo budeš sledovať telku zo vzdialenosti min. 10 metrov - ak máš tú možnosť

----------------

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Milosbb
    Doktor2

Nepodařilo se mi problém vyřešit.

Problém vyriešiš tým, že sa vrátiš k analogovému príjmu a mazanice zmiznú, spolu s pár TV stanicami. Alebo budeš sledovať telku zo vzdialenosti min. 10 metrov - ak máš tú možnosť

----------------

Asi to bude tím, že sleduju digitální vysílání. A mám vlastně digitální příjem a ještědigitální zpracování obrazu v telce. Takže si asi zvětším obývák na úkor ložnice (stejně tam jenom spím - občas)

Registrace
    Aug 2004

digitální znamená lepčí??? Digitální znamená: zapsaný nespojitě, tedy konečným počtem údajů a tedy skokově,jako když napreslíš graf z bodů, ale nepropojíš je!!! Analogový je pro změnu jakoby ono propojení těch bodů-parametrů. Digitápní se snaží přiblížit analigu tím, že těch údajů (za 1s) je co nejvíce,kdy jakoby hustota bodů vytvoří koro onu křivku, tedy je nutné vysoké rozlišení i rozlišovací schopnost A/D převodníků a jejich bytová-úrovnová hloubka-počet údajů/s i počet úrovní (skoků) např. jasu a barvy!
    Tedy je sice digitální=moderní, sice nevnášející další poruchy a šum s lepší možností řídit zpracování-úpravy (nejde o vnášení šum, ale o nedostatečný počet údajů a tedy o velmi hrubý popis děje-např. obrazu) , ale za předpokladu, že sama digitaslizace nezprasí analogové vtupní parametry malou rozlišovací schopností úrovní výstupních údajů (rozlišení, vzorkování, bitová hloubka jasů a barev).

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

Jo jo určitě záleží na tom, v jaké rychlosti je zrovna program vysílán a jestli to není sprasené jako třeba na UPC. Třeba Prima z ASTRY má skvělý obraz, ale už je to horší třeba s programy na DVB-T, kdy odpoledne je přenosová rychlost menší než večer. Třeba u opakovaček na ČT4 sport

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Nový Panasonic S30 - pruh v obraze
    Od llair v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-09-2011, 20:36
  2. Timecode v obraze
    Od cuaron v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-03-2009, 12:16
  3. CRT PANASONIC TX-32PX30