Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: XviD 2 pass

Nováček Avatar uživatele doxa
    Registrace
    Aug 2004

Uz se mi nekolikrat stalo, ze zadam velikost finalniho souboru na treba 1.4gb a udela mi to jen na treba 720mb a je to navic nekvalitni, poradite nekdo v cem delam chybu? Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...segmentování. A ty vlastníš CD-media o velikosti 1,4 GB? Já to mám nastaveno Default na 698MB a zbytek "reguluji" počtem CD...

Registrace
    Aug 2004

No ja mam dost mista na disku (diskach a tohle se jedna o nahravky z tv karty a pri komprimaci v realnym case to pri velikosti do 700mb vypada blbe... takze jestli jsem to dobre pochopil, tak mam delat dva soubory po 700mb, nebo se to da nekde nastavit na jeden velkej? Delam to ve virtualdubmodu, prip. v simledivx pokud to delam z dvd...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Já to dělám ve Vidomi: Volba A) podle velikosti výstupních medií, nebo Volba B) podle velikosti výstupního souboru. Všechno 2-pass z už zachycených MPG nebo z VOBů. Ve VD je to na houby, neboť to tam můžež ovlivnit pouze přes Bitrate a Size, tudíž si to musíš předem dobře spočítat... Pozdější rozdělování souborů na segmenty (CD) už jde blbě, respektive to není nic pro mne, lenocha...

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

ja pouzival virtualdub a v xvidu se zadava primo vysledna velikost, nikdy s tim nebyl problem, mas vubec koepi verzi xvidu???

Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od StD
    Já to dělám ve Vidomi: Volba A) podle velikosti výstupních medií, nebo Volba B) podle velikosti výstupního souboru. Všechno 2-pass z už zachycených MPG nebo z VOBů. Ve VD je to na houby, neboť to tam můžež ovlivnit pouze přes Bitrate a Size, tudíž si to musíš předem dobře spočítat... Pozdější rozdělování souborů na segmenty (CD) už jde blbě, respektive to není nic pro mne, lenocha...
    To mas pravdu, ve virtualdubu jsem nikde nenasel moznost rozdeleni souboru na segmenty, o to vi nechapu proc kdyz dam velikost tech 1.4gb proc je to jen 700mb nebo vic...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od doxa
    o to vi nechapu proc kdyz dam velikost tech 1.4gb proc je to jen 700mb nebo vic...
    Protože to je debilní Xvid, sniž max.kvantizátor, 2pass - takovou prasečinu raději nedělej vůbec.

Proč to neuděláš do MPEG-2 ???, nechápu

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

...aby viděl bikubicky! A už je to tu zas'... [/i]

Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od Bullback
    o to vi nechapu proc kdyz dam velikost tech 1.4gb proc je to jen 700mb nebo vic...
    Protože to je debilní Xvid, sniž max.kvantizátor, 2pass - takovou prasečinu raději nedělej vůbec.

Proč to neuděláš do MPEG-2 ???, nechápu
    Protoze me proste nebavi vypalovat debilni dvd, se kterejma ma problemy kde kdo, a obklopovat se plastama se mi uz vubec nechce. Pro me jediny reseni, ktery mam je velkej disk + druhej na zalohy, hotovo, tecka

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Protoze me proste nebavi vypalovat debilni dvd, se kterejma ma problemy kde kdo, a obklopovat se plastama se mi uz vubec nechce. Pro me jediny reseni, ktery mam je velkej disk + druhej na zalohy, hotovo, tecka
    Nemusíš vypalovat debilní DVD, ale zkus místo toho Xvidu udělat MPEG -2, máš kvalitu lepší a plynulost z PC je lepší, zkrátka všecko je lepší než Xvid a DivX apod

Registrace
    Aug 2004

Nemusíš vypalovat debilní DVD, ale zkus místo toho Xvidu udělat MPEG -2, máš kvalitu lepší a plynulost z PC je lepší, zkrátka všecko je lepší než Xvid a DivX apod
    No, mam takovej pocit, ze mpg2 zabira o hodne vic pri stejny kvalite nez XviD ci Divx, az budou terrabajtovy disky, tak neni samozrejme duvod cpat film do 700mb...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

No, mam takovej pocit, ze mpg2 zabira o hodne vic pri stejny kvalite nez XviD ci Divx, az budou terrabajtovy disky, tak neni samozrejme duvod cpat film do 700mb...
    Naopak MPEG-2 je dnes na výborných encoderech daleko lepčí než DivX (při stejném toku), bohužel ..., a asi hodně dloho bude ... Zkus

Registrace
    Aug 2004

Aha, tak to je pro me novinka, ted ovsem vyvstava spousta problemu nemam nic co by umelo ukladad mpg a ty encodery asi nebudou volne ke stazeni...

Nováček Avatar uživatele King
    Registrace
    Sep 2004

Naopak MPEG-2 je dnes na výborných encoderech daleko lepčí než DivX (při stejném toku), bohužel ..., a asi hodně dloho bude ... Zkus
    chceš mi říct, že když budu chtít udělat DVD rip na dvě CD s rozlišením min 608X bla bla, tak mpeg2 bude mít lepší kvalitu ???

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

na puvodni bitrate jo, mpeg2 na dve cd bude des a hruza, ale xvid na dve cd nebude nikdy stejne kvalitni jako mpeg2 na 1DVD

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. převod do WMA: VBR, 2-pass
    Od human200 v sekci Editace audia
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-05-2011, 20:47
  2. VBR 2 pass Vegas 7c
    Od ai v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-12-2006, 19:17
  3. Two pass render