Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas - nedostatek pameti pri ukladani

horava2 (44)|3.5.2011 00:23
Zdravim,
mam problem pri ulozeni videa. Sestrihal jsem si asi necele minutove HD video.
Ale kdyz jej chci ulozit, tak mi vyskoci tahle chyba:
http://file.webovereseni.cz/upload/error.JPG

DDR mam 2GB. Zda se mi to divny, protoze jestlize pri minutovem videu vyuzije celou pamet a jeste chybi, tak co potom bude delat pri hodinovem videu?
V cem muze byt problem? Diky!
noaid (284)|3.5.2011 10:02
Podívej se do správce úloh, záložka procesy, které programy zabírají kolik paměti. Kupodivu dost velkými žrouty paměti bývají i webové prohlížeče. Dále se podívej, jestli máš zapnut či vypnut swapovací prostor - Tento počítač, Upřesnit Výkon Nastavení, záložka Upřesnit, Virtuální paměť. Pokud tam máš nulu, pak Změnit, Velikost určí systém.
horava2 (44)|3.5.2011 15:48
Virtuální paměť mám zapnutou a hodnota je 2047MB.
horava2 (44)|3.5.2011 16:04
Zkoušel jsem to uložit i v jiném formátu (mp4), ale to mi hned po stisknutí uložit napíše tuhle hlášku:
http://file.webovereseni.cz/upload/error2.JPG

Já nechápu co se s tím děje. Najednou, když pracuji s HD, tak jsou takové problémy.
Kolikrát ten projekt ve Vegasu musím spustit několikrát, aby se mi načetl příslušný Video FX u všech videí.

Co mi můžete prodat?
Pave1 (4279)|3.5.2011 16:26
Málo informací (jaký máš OS - pokud WIN7, tak 2GB RAM budou málo, jakou grafickou kartu s jakou pamětí).

Pro každý střihový sw uvádí výrobce sw doporučenou konfiguraci pro střih SD i pro střih HD videa, takže doporučím juknout na stránky výrobců programu, podle všeho není tvůj počítač HW a SW vyladěný (pro střih HD videa).
horava2 (44)|3.5.2011 16:47
Win 7 Ultimate 32bit
Intel Pentium dual core 2.66GHz
ATI Radeon HD 3800 512MB
DDR 2GB
Pave1 (4279)|3.5.2011 17:30
Pokud k tomu máš solidní základní desku, pak je to slušná sestava. Osobně bych pro střih HD videa na WIN7 jako minimum považoval 4GB RAM, to jediné bych změnil.

Takže zbývá druhá otázka, jaké HD video jsi zpracovával (parametry videa, audia, nastavení projektu) a zda jsi měl v projektu např. nějaké další audio (mp3 apod), to občas může zlobit (přepočti ho do wave), případně zda jsi tam použil fotografie (a jakého rozlišení), apod.

Poslední poznámkou je doporučení - pokud jsi nainstaloval nějaký kodecpack, tak ho odinstaluj a zkus export znovu (a jen na okraj, další chyba může vzniknout používáním špatně nainstalovaného sw nebo použitím "příliš nové" verze sw, která může obsahovat nové chyby).
ai (2993)|3.5.2011 17:37
Neni to spise problem verze Vegasu, nemas nahodou verzi 9, ta byla tim proslula, memory problem, dal se odstranit, je na to fix, je to nekde na netu,

verze Pro 10 uz snad tyto problemy nema
horava2 (44)|3.5.2011 18:18
Video je originál ve formátu mp4, ale po vložení do Sony Vegas je obraz černý. Vloží se jen zvuk a černá video stopa. Takže jsem to převáděl pomocí Emicsoft HD do wmv.
Parametry videa:
http://file.webovereseni.cz/upload/parametry.JPG

Pro zkoušku jsem odstranil audio stopu + všechny efekty a dal renderovat do wmv.
Chyba zatím žádná, ale už 10min. je tam 0% a čas do konce se stále zvětšuje. Právě jsou tam už 4hodiny. Celkové sestřihané video má cca 50s.

A co se týče toho ukládání ve formátu mp4, tak v čem může být problém, že vyskočí tohle:
http://file.webovereseni.cz/upload/error2.JPG a celý program se ukončí?
horava2 (44)|3.5.2011 18:19
[quote=ai;343564]Neni to spise problem verze Vegasu, nemas nahodou verzi 9....[/quote]
Jo. Mám verzi 9 PRO.
Pave1 (4279)|3.5.2011 18:28
Z jakého zdroje je ta mp4? Vegas by ji měl načíst, pokud je z videokamery. Převod do wmv není pro střih vhodný (wmv je distribuční typ komprese).

Zbytek odpovědí je tady - https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=343560&postcount=7, co třeba ten codecpack? Ber taky v potaz, že dnes je lepší nové verze programů provozovat na WIN7 64bit, jsou na to optimalizované.
horava2 (44)|3.5.2011 18:59
Je to točený Nokii N8. Nepamatuji se, že bych instaloval nějaký externí codecpack jako je třeba K-lite Mega codecpack. Možná tak s nějakým jiným SW jestli se něco nainstalovalo.¨

Pomohl bych si, kdybych vytvořil nový oddíl na disku a tam nainstaloval WIN7 64bit a jen SW potřebný pro střih? (sony vegas pro 10)

Budou do něj kompatibilní plug-iny jako byly do verze 9?
horava2 (44)|3.5.2011 20:53
Nainstaloval jsem si Sony Vegas 10 a je to stejné. Jen lze ukládat ve formátu mp4, ale to se uloží jen a pouze zvuk + titulky. Bohužel bez obrazu.
Pave1 (4279)|3.5.2011 21:11
Tady je problém ten zdroj, podle mě nedodržuje specifikace formátu, který podporuje střihový program (tedy specifikaci formátu AVCHD, kuk na net).

Tady ti nezbude, než původní video nejprve nějakou utilitou přechroupat do správné podoby (osobně tahle videa nezpracovávám, tak snad poradí někdo jiný - zkus TS muxer, apod.), teprve pak ho dát do střihového programu (každý střihový program má přesnou specifikaci normou daných formátů, které podporuje - tedy video z Nokie této specifikaci zjevně nevyhoví).

Ale zkontroluj i svůj počítač, zda je vše ok, zpracováním nějaké korektní mp4 z videokamery (formátu AVCHD, koncovka mts nebo m2ts). Své hraje i nastavení parametrů projektu, ale to už je drobnost.

Já osobně při problémech používám čistou instalaci OS a střihového programu a pro první testy jen klasické videoformáty (HDV, AVCHD, DV, XDCAM EX HQ, apod.), mám na to šuple a druhý disk s OS (čistou instalaci mám zálohovanou ghostem, takže stačí asi 15min na obnovení).
horava2 (44)|3.5.2011 21:51
Mimo tema - jaky pouzivate format pro finalni podobu videa (renderovani)?
horava2 (44)|3.5.2011 22:07
To uz snad ani neni mozny. Ja to video snad nikdy neulozim :(
Pouzil jsem TS muxer a video se prevede, ale zvuk preskakuje (o zvuk mi ani tolik nejde) ale obraz je lehce zrychleny. A kdyz to vlozim do Vegasu a renderuji jako mp4, tak to video se zrychly tak, ze ma ve skutecnosti 1s.
ai (2993)|3.5.2011 22:24
Pokud nemas cas to rozjet, tak pouzij DebugMode FrameServer ....

export do mp4 (Ripbot264,MeGui)nebo i wmv (Microsoft Expression) pres Avisynth skript
horava2 (44)|3.5.2011 22:53
Video se ulozi, ale pouze vse krome obrazu :(
A kdyz oznacim trochu vetsi cast, tak stejne opet stejny problem (chyba c. 1)
Pave1 (4279)|3.5.2011 22:56
[quote=horava2;343621]Mimo tema - jaky pouzivate format pro finalni podobu videa (renderovani)?[/quote]

Já osobně HDV, protože točím HDV. Je to jednoduchý a efektivní formát.
Pave1 (4279)|3.5.2011 22:58
Z toho mobilu to má jakou snímkovou rychlost? Pokud menší, pak to může být ve standardním projektu zrychlené. Budeš se asi muset poprat s těmi utilitami, v tom ti já ale neporadím.
horava2 (44)|3.5.2011 23:25
Originalne to nataci 24fps. Ale na Ovi je soft CameraPRO, ktery umozni natacet v 30fps. A prave tohle snimky jsou tocene v 30fps.

BTW: Je velky rozdil mezi 24 a 30fps? Poznam to pouze v pripade, kdyz budu chtit znacne zpomalit to video?

Co se tyce te utility, tak hledam, zkousim a porad nic. Kdyby mi nekdo nejaky poradil, tak budu vdecny.
man100 (235)|4.5.2011 06:52
Pokud mě paměť neklame, tak horava2 nazval své video "originál MP4". V době, když každá krabice se sklem vepředu dokáže natáčet "video" je velmi riskantní nazývat to originálem. Nedivím se Vegasu, že je z toho zblblý!

Videa z mobilních telefonů a levných fotoaparátů nejsou primárně určena k editaci - prostě se natočí, zkoukne a vymaže. Šmytec.
Nanejvýš tu mazaninu vezme TV Nova jako několikavteřinový šot do hlavního zpravodajství...
Saxel (2279)|4.5.2011 09:33
horava2:
Vystav někde kousek toho originálního videa, zkusím ho ve Vegasu načíst a zpracovat.
horava2 (44)|4.5.2011 14:51
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] | 24fps

Ikdyz se mi povede ulozit aspon cast, tak mi to vubec neulozi efetky jako treba "Sharper", "Soft Contrast" apod.
Ulozi se jen ciste video bez tech pridanych video filtru. A nebo ten filtr tam je, ale problikava jen.
ai (2993)|4.5.2011 15:50
videa maji variabilni frame rate,

Vegas 8 nacte ten 25fps a rendruje, ten 30fps nacte jen s audiem
Vegas 10 nacte obe, rendruje obe
motaji se ti tu dve veci tedy ,Vegas video nemusi nacist (nebo tedy mozna jen nizsi verze) a pak jeste ten low memory problem
horava2 (44)|4.5.2011 16:11
[quote=ai;343776]videa maji variabilni frame rate,

Vegas 8 nacte ten 25fps a rendruje, ten 30fps nacte jen s audiem
Vegas 10 nacte obe, rendruje obe
motaji se ti tu dve veci tedy ,Vegas video nemusi nacist (nebo tedy mozna jen nizsi verze) a pak jeste ten low memory problem[/quote]

Takže ti to jde bez problému? Vyrenderuje se to až do konce? Do jakého formátu jsi to ukládal? Kvalita ti zůstala stejná? Když přidáš jeden ze zmíněných filtrů a uložíš to, tak to tam je bez sebemenšího problému?
ai (2993)|4.5.2011 16:30
Ano rendroval jsem to schvalne s tim Soft contrast do mp4, Mainconcept mp4, custom preset s custom frame size = 1280x720, field order = none

pro tech 1280x720 je datovy tok 6-7,000,000 CBR dostacujici
man100 (235)|4.5.2011 17:00
Oba soubory renderovány ve Vegas Movie Studio HD 10.0, vložen filtr Brightness atd..., pohnuto posuvníky (aby se něco dělo), 25fps 8,0/16Mbps, 30p 7,8/16Mbps. Vše v mp4, 1280x720, "spotřeba" paměti: 1,35GB, volnoběh 0,98GB.
Kopie OK bez vad.
Win7 Home Premium
horava2 (44)|4.5.2011 20:26
Tak to asi bude chyba v PC.
Muzete tu kopii nekam uploadnout na web?

Asi jediny reseni bude, kdyz si na samostatny oddil dam win7 64bit a do nich jen sony vegas. Pak by to melo jit urcite, ze?
man100 (235)|4.5.2011 21:05
Renderované soubory jsou zde:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
horava2 (44)|4.5.2011 22:32
Dekuji. Takze chyba musi byt u me v PC, kdyz je zrejme, ze obe videa jdou bez problemu zpracovat.
"30p 7,8/16Mbps" lze presneji nastavit u mp4 kde? Constant bit rate (bps)? Lze nastavit 10 000 000 a pak 14 000 000 apod. Moznost 7,8/16Mbps tu neni.

BTW: jak dlouho se vam ukladal ten jeden snimek? 10minut?
ai (2993)|4.5.2011 22:32
[quote=horava2;343837]Tak to asi bude chyba v PC. [/quote]
To asi bude Vegasuv problem , povestny "low memory" problem . Googluj "Vegas low memory" a hledej reseni. Jedna se o urcite dll, kterym se musi dat nejaka povoleni, nastaveni, najdi to na netu.

A za druhe, starsi Vegas muze mit problemy s nactenim tveho mp4, podle me zkusenosti, kde jedno video mp4 nenacet Vegas 8 ale Vegas 10 uz ano.

Uz se po treti krat zminuju o Vegasove bugu "low memory problem". Musis do toho jit , nebo pockat a nekdo se ti ozve jak to vyresit.
man100 (235)|5.5.2011 07:34
[quote=horava2;343864]
"30p 7,8/16Mbps" lze presneji nastavit u mp4 kde? Constant bit rate (bps)? Lze nastavit 10 000 000 a pak 14 000 000 apod. Moznost 7,8/16Mbps tu neni.

BTW: jak dlouho se vam ukladal ten jeden snimek? 10minut?[/quote]

Použil jsem "Uložit jako typ: Sony AVC", šablona "Internet 1280x720, 30p" (poněkud nelogické označení, že?). Po stlačení tlačítka "Custom" lze na kartě "Video" nastavit "Bit rate (bps): od 192 000 do 20 000000". Bylo nastaveno 16 000 000 - Vegas si to nějak inteligentně přebral a bez mého zásahu snížil datový tok. Dokazuje to i menší velikost výsledného souboru.
Rendering (30p) trval na mém slabém notebooku cca 1:50 (110 sec). Intel Dual Core 1,7GHz, 2GB RAM.

Použit byl Vegas Movie Studio HD Platinum 10 - dnes ve výprodeji za pár šupů na: http://www.erpea.cz
Od "dospělého" Vegasu s liší jen málo a pro domácí video bohatě stačí (to není reklama!).
horava2 (44)|5.5.2011 19:48
Tak ted uz tomu vubec nerozumim - nainstaloval jsem si novy OS a do nej dal ciste Vegas.
Vse jelo OK. I ukladani. Dnes to zkusim ulozit znovu a uz je problem. Video se sice ulozi, ale tam kde jsou efekty, tak se misto nich zobrazi jen cerno. Pokud pouziju filtr na video, tak to jen problikava cerne. V cem muze byt zase problem?
man100 (235)|5.5.2011 20:17
[quote=horava2;344034]Tak ted uz tomu vubec nerozumim - nainstaloval jsem si novy OS a do nej dal ciste Vegas.
Vse jelo OK. I ukladani. Dnes to zkusim ulozit znovu a uz je problem. [/quote]

1. Vadná instalačka Vegasu - zde ke stažení plná verze: http://www.sonycreativesoftware.com/download/updates
zde ke stažení trial: http://www.sonycreativesoftware.com/download/trials

2. Vada v PC - po prvním použití OK, druhé použití má vady...
a) vada operačního systému
b) hardwarová chyba - disk, paměti...
c) cokoliv
horava2 (44)|5.5.2011 21:04
Tak ted uz mi to hlasi opet i ten "low memory". Pri prvnim spusteni to slapalo vse naprosto bez problemu a OK. Dnes uz vubec :(

Ale je zvlastni, ze i na novem OS to zaclo delat hned pri druhym spusteni.
Zkusim jeste tady tu plnou verzi stahnout.
horava2 (44)|5.5.2011 21:22
Po nainstalovani updatu se vegas vubec nespusti.
To je prace :(
Kdybych aspon vedel co presneji mam udelat, abych problem odstranil
man100 (235)|6.5.2011 07:36
[quote=horava2;344055]Po nainstalovani updatu se vegas vubec nespusti.
To je prace :(
Kdybych aspon vedel co presneji mam udelat, abych problem odstranil[/quote]

Vegas úplně odmítá pracovat? Tak to asi "nevykecáme". Fórum nemůže sloužit jako komplexní učebnice ovládání PC. Co třeba zapojit selský rozum? Odborně se tomu říká "vylučovací metoda":

A. Software:
1. Mám originál Vegas, nebo Trial? (Trial běží i bez registrace)
2. Mám k originálu příslušné údaje? (seriové číslo, registraci)
3. Zkoušel jsem moje klipy editovat i v jiné střižně? (Pinnacle, Edius, Premiere, Windows Movie Maker)
4. Pracuji na PC jako admin, nebo jako standardní uživatel?
(poznámka: některé programy se na Win7 rozběhnou jen pod účtem admin, jinak se musí povolit "Úplné řízení" jejich složky v Program Files)
5. Chová se takto moje instalace Vegasu i na jiném počítači?
6. Není na chování mého počítače něco nápadného?
7. Co lze nalézt v Prohlížeči událostí?

B. Střih videa:
1. Lze označit moje klipy za "standardní"? (video s "variabilním fps" rozhodně NE!)
2. Projevuje se chyba jen na jediném klipu, na skupine, nebo na všech?
3. Projevuje se chyba jen po vložení určitého filtru FX?
4. Jak vypadá v náhledovém okně přehrání klipu z časové osy?
(poznámka: okno lze rozdělit tak, že ukazuje část obrazu bez filtru FX)
5. Rendering havaruje jen když určitý klip je v řadě s ostatními?
(poznámka: jsou všechny použité klipy stejného "druhu"? Čím se liší?)
6. Rendering havaruje jen při konverzi do jiného formátu, než mají zdrojová videa?

P.S. Výše uvedené by se dalo jistě doplnit o další otázky, případně rozdělit na podrobnější body. PC je natolik komplexní stroj, že obecné rady nemusejí vést k uspokojivému řešení.
Úroveň odpovědi je dána i "úrovní" otázky - na otázku, která nepopisuje skutečný stav, nelze řádně odpovědět...
Saxel (2279)|6.5.2011 08:00
horava2:
Jako dlouholetý "vegasák" bych to neměl říkat, ale co takhle zkusit jiný střihový soft? Za ty roky vím, že některá videa (formáty) Vegas zpracovává obtížně a objevuje se low memory problém. Programátory od Sony to asi moc netrápí, protože problém přetrvává i v nových verzích. Další možnost je překonvertovat video např. do formátu Cineform, s tím si Vegas rozumí, ale to bys musel vyzkoušet.
horava2 (44)|6.5.2011 15:00
To je na hodiny práce zjišťovat a odstraňovat ten problém :(
Na vegas jsem zvyklý a je parádní.

Když bych zkusil třeba tu verzi Platinum HD, tak jak se liší od PRO? Má to cenu zkoušet zda to v něm půjde?

Možná nejjednodušší řešení bude to překonvertovat na nějaký ten vhodný formát.
Jaky soft mi na to můžete doporučit?
ai (2993)|6.5.2011 16:11
tys ten low memory problem negoogloval, ze jo, :), 10s hledani ...."Vegas low memory fix"a naskocily i nejake videa, s tim jsi mel zacit

zacni s timto! prispevkem:
http://www.dvinfo.net/forum/what-happens-vegas/468152-vegas-9-low-memory-2.html#post1469825
kde pouzij CFF explorer a uprav header pro ty asi 3 dll soubory a ten hlavni exe co mas pro Vegas
pokud by ti to nebylo jasne video tut je tu popsano ve videu, plus tedy jeste ty 3 dll:



dalsi nejake tipy, ktere by mohly take pomoct


horava2 (44)|7.5.2011 01:37
Dekuji moc. Pustil bych se do toho hned, ale ted si zase vegas vymyslel novou chybu.
http://file.webovereseni.cz/upload/error3.JPG

To je opravdu o nervy a hlavne nekonecna prace :(
man100 (235)|7.5.2011 07:51
Vegas nevymýšlí chyby - chyby máš v systému. Logicky: když to nefachčí (nebo jen jednou a dost) na čerstvě nainstalovaném systému je chyba v počítači: buďto vadný hw, nebo Windows. Pokud se nepletu, uživatel "horava2" používá Windows 7 Ultimate, tj. tu nejvyšší...

Bez velmi důkladného "proklepání" PC všemi možnými testovacími utiliami se nepohneme dál.
Zkus editovat normální video z nějakého jiného zdroje. Ideálně z opravdové video kamery, ne z fotoaparátu nebo telefonu (fuj!).

Jestliže Vegas 9.0 má chyby, které uvádí "ei", tak je to na pováženou. Nikde jsme neviděl oficiální opravné balíčky pro výrobky Sony. To je divné - prodat zákazníkovi za těžké peníze software a potom mu nabídnout jako "opravu" novou verzi (opět za peníze). Proto raději zůstávám u edice Vegas Movie Studio, která přece jen není takovou ranou do rozpočtu...

Z mého pohledu celé toto vlákno nic nevyřešilo ani nevyřeší, přesto přeji uživateli "horava2" mnoho štěstí se střihem "videa" natočeného telefonem a končím.

P.S.
Ta rozvláčná videa, která tu poslal "ei" mají nesrozumitený komentář. Nevím, jak bych podle nich opravil domnělou chybu Vegasu 9. Místo nich by stačilo pár řádek textu (česky).
horava2 (44)|7.5.2011 12:15
Videa ze starsi kamery editovat jdou. Bez problemu.
To neexistuje nejaky dobry konvertor, ktery dokaze prevest ten mp4 treba do avi bez ztraty kvality a aby to bylo pak plne kompatibilni?

Jediny mozny reseni snad vidim to, ze ten telefon proste prodam :/
Resim to uz snad tyden a porad zkousim vsechno mozny. Akorat se objevuji stale nove chyby :(
To neni mozny.
Pave1 (4279)|7.5.2011 17:47
Načetl jsem obě videa do mého střihového sw (Avid Media Composer 5.5.1), obě bez problémů i se zvukem. Obě jsou neprokládaná H264, zvuk je AAC, jednou jsem je linknul (na původní médium), jednou jsem je načetl s přepočtem (do HDV), oba způsoby práce v projektu HDV 1080/50i nebo 25p (- tedy udělal jsem přepočet snímkové rychlosti na 25p) ok. Tak nevím, kde je problém, asi máš binec v PC, případně špatně nainstalovaný sw (nebo neoriginální), případně máš problém s HW (základní deska, paměti) nebo je tam nějaký vir na nějakém disku, apod.

Sosám ti tu HD verzi na web, dám sem za chvíli odkaz.
http://leteckaposta.cz/465046072

Doporučuju projet celé PC antivirem, použít ověřenou instalaci sw na WIN7 64bit (a posílit RAM na 4GB, případně upgradovat základní desku), případně se obrátit na někoho, kdo počítadlům rozumí. Pro komfortnější práci s H264 při střihu je C2D procesor málo, takže tady jsou uživatelé pod kuratelou výrobců, je třeba buď zdroj přepočíst do jiné komprese vhodnější pro střih, nebo posílit procesor.
man100 (235)|7.5.2011 19:43
Už jsem chtěl "vystoupit" z tohoto vlákna. Ale přesto zopakuji:
Tazatel horava2 se pokouší editovat video z mobilního telefonu. To má svá podivná specifika - viz obrázek - variabilní fps! Je to výsek z obrázku, který byl v jeho příspěvku 3.5.2011, 18:18

Nemám dost fantazie představit si, jak vypadá taková projekce na zobrazovači, který běží na standardu PAL nebo NTSC, oba pracují s konstantním fps.
Jak se z toho zblázní Vegas nám celou dobu barvitě líčí horava2...

P.S.
Výrobci ještě vymyslí proměnné hodnoty rozlišení Width, Height a Display aspect ratio a bude dokonáno. Amen.
Pave1 (4279)|7.5.2011 20:19
[quote=man100;344368]Už jsem chtěl "vystoupit" z tohoto vlákna. Ale přesto zopakuji:
Tazatel horava2 se pokouší editovat video z mobilního telefonu. To má svá podivná specifika - viz obrázek - variabilní fps![/quote]

Mně se to v rámci možností (videa z telefonu .-) ) celkem zpracovat povedlo, takže problém je jinde, (samozřejmě od výsledku člověk nemůže čekat kdovíjaké zázraky, ale HDV s výsledkem je ke stažení, kuk výš na odkaz).
man100 (235)|7.5.2011 20:35
To nešťastné video s variabilním fps tu nebylo vystaveno - jen kopie z MediaInfo. Videa ke stažení byla 25 a 30 fps, oba progressive.
Pave1 (4279)|7.5.2011 20:52
Já to tady sleduju jen jedním okem, tak jsem možná něco přehlídnul (někdo chtěl, aby vystavil originály, tahle videa byla jako jeho odpověď na tento požadavek).

Jen mi přijde prostě pesimistický říkat, že to vůbec nejde zpracovat (ta nova to koneckonců taky nějak musí zchroupat .-) ). Jinak to druhý video nebylo 30fps, ale 29,..., jen pro pořádek.
man100 (235)|8.5.2011 08:22
[quote=Pave1;344378]Jinak to druhý video nebylo 30fps, ale 29,..., jen pro pořádek.[/quote]

Asi nemá význam dbát na nějaký pořádek u těch "videí" z mobilů... MediaInfo ukázal min: 15,008, střed: 29,879, max: 30,030 fps. Nevím, co si o tom myslet. Vegas to vyplivnul jako 29,970fps a šmytec.

Jen podotýkám, že podobný pseudoproblém jsem řešil nedávno s videem z fotoaparátu: i když to kolega měl nastavené na PAL, natáčelo to 30fps. Vegas to nepoznal (viz Match Media Settings) a pracoval s tím paskvilem jako s 25 fps. Výsledný rendering nebyl uspokojivý...

Natáčení videa na všech možných i nemožných mašinkách je "In". Mnozí uživatelé se nechali přesvědčit, že natáčejí plnohodnotné video. Nešťastný horava2 se to pokouší stříhat. Možná, že je sám kdo o tom napsal do fóra. Ostatní uživatelé to mají jen pro pobavení a po zhlédnutí na PC (nebo TV) to smažou.

Myslím, že v sekci o střihu videa bychom se mobilními telefony neměli zabývat (třeba jim vyčlenit samostatný oddíl?).