Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED televizor LG serie LE5500

Operator237 (256)|7.8.2010 14:50
ahoj
potřebuji poradit.: umi tahle TV skype. nemuzu to nikde najit nekde je napsany ano nekde ne.

viz.: euronics...NetCast, umožňující připojení k internetu, s podporou videohovorů přes Skype, prohlížení videí a fotografií na Youtube, či Picasa
dekuji za odpoved.
Operator237 (256)|7.8.2010 16:37
fajn o.k odpovím si sám...:))

Chcete-li TV takto vybavené, pak se podívejte po typech s modelovým číslem 5500. Existuje v různých úhlopříčkách – od 82 do 140 cm. Televizory nejsou vybavené kamerkou ani mikrofonem. Toto příslušenství si pro volání zdarma přes Skype budete muset dokoupit.
pk78pk (14)|9.12.2010 14:28
Koupil jste to LE5500. Zvazuji samy model. Jak jste spokojeny? Dekuji csem za info.
Operator237 (256)|9.12.2010 15:39
[quote=pk78pk;313697]Koupil jste to LE5500. Zvazuji samy model. Jak jste spokojeny? Dekuji csem za info.[/quote]

spokojenost velmi dobra .od 42" už ma led spod control tak ma 12 bloku co se vypiná podle obrazu.matny LCD panel je lepší ako lesklí.
ivoseg1 (7)|10.1.2011 12:48
Požívám již jeden měsíc.
Tato televize Skype neumí. Obraz se mi celkově líbí. Filmy si nejčastěji pouštím přes externí 2,5"HDD nepotřebující přídavné napájení. Jen u filmů širokoúhlejších než 16:9, kdy jdou vidět nad obrazem a pod obrazem černé pruhy - tak ty pruhy nejsou jednolitě černé po celou dobu filmu. LED podsvícení není až tak dokonalé.

A veliké zklamání pro mě bylo, že nedokáže přehrát mkv kódované v DTS. Takových mkv filmů je čím dál víc, takže to budu muset začít brzy řešit. A taky to nedokáže zobrazit titulky, které jsou přímo v mkv souboru. Ostatní titulky (srt,sub..) to zobrazuje korektně.
jarod72pm (841)|10.1.2011 13:05
[quote=ivoseg1;322083]
A veliké zklamání pro mě bylo, že nedokáže přehrát mkv kódované v DTS. Takových mkv filmů je čím dál víc, takže to budu muset začít brzy řešit. A taky to nedokáže zobrazit titulky, které jsou přímo v mkv souboru. Ostatní titulky (srt,sub..) to zobrazuje korektně.[/quote]
Až tak bych to nedramatizoval :-)
Tak filmy s DTS zvukem jsou vyjímkou stále více jsou preferované s DD 5.1 a je jich 99%
tjurny (496)|10.1.2011 13:17
u MKV je prave vetsina filmu v DTS. Samsungy ho umi dekodovat primo v tv. Tak na opticky vystup pripoj receiver.
jarod72pm (841)|10.1.2011 13:37
[quote=tjurny;322091]u MKV je prave vetsina filmu v DTS. Samsungy ho umi dekodovat primo v tv. Tak na opticky vystup pripoj receiver.[/quote]

no právě že u .mkv je 99% s DD5.1 ať už se podíváš kdekoli na forka nebo torrenty ,jo pokud ti jde o origoš zvuk v původním znění tak ano tam převládá DTS ale co se týče českého dabingu stále vládne DD 5.1,DTS je většinou BR a toho zatím moc není ,různé ripy jsou všehochuť s DD.
ivoseg1 (7)|10.1.2011 14:28
Mám zatím asi dvacet mkv filmů a už u 5-ti mi nejde přehrát zvuk. Je fakt, že DTS je pro český dabing téměř nepoužívaný. Jenže ne všechny filmy v mkv jsou dabované a navíc ne všechny filmy jsou dobře dabované.. a tam se dostávám do křížku s DTS.

No nevím jistě jestli by pomohl optický kabel a receiver, protože to při spouštění filmu napíše hlášku typu "nepodporovaný audio format".

Jinak zatím uvažuji o koupi receiveru, tak to nemůžu vyzkoušet. Nemá někdo zkušenost?
tjurny (496)|10.1.2011 15:30
[quote=jarod72pm;322094]no právě že u .mkv je 99% s DD5.1 ať už se podíváš kdekoli na forka nebo torrenty ,jo pokud ti jde o origoš zvuk v původním znění tak ano tam převládá DTS ale co se týče českého dabingu stále vládne DD 5.1,DTS je většinou BR a toho zatím moc není ,různé ripy jsou všehochuť s DD.[/quote]
Tak to je mozne, nemam jediny film v cestine. Zasadne puvodni zneni, nemam rad przneni filmu dabingem.
Ladys (1829)|11.1.2011 07:13
Pouzivam sestavu - viz muj podpis a nemuzu si to vynachvalit.
MKV jsou z 99% v DTS a cesky dabing v DD neboli AC3, ktery stejne nepouzivam, bo si chci film uzit v originale, takze s titulkama.
Ale jde o to, ze samotny receiver ti nepomuze k rozkodovani zvuku kdyz vyuzivas usb port na tv, k tomu je potreba nejaky prehravac jako Western Digital Live nebo Xtreamer atd.
USB primo na telce je jiste dobra vec, ale kdyz pres nej pustis film s vysokym bitratem, tak budes mit take po zabave, takze resenim je plnohodnotna sestava, nejlepe i s repraky, pak ocenis naplno smysl MKV.
jarod72pm (841)|11.1.2011 10:59
[quote=tjurny;322137]Tak to je mozne, nemam jediny film v cestine. Zasadne puvodni zneni, nemam rad przneni filmu dabingem.[/quote]

Já to mám zase opačně ,když filmu nerozumím a půlku filmu pročumím místo na obraz na titulky tak z toho filmu nic nemám.Dabing beru jako nutné zlo ale film je u mě především obraz+zvukové efekty a jak mluví to je na každém co preferuje ale tvrdit že je to prznění filmu je obyčejná hloupost a nevyzrálost!
Všechny filmy mám v češtině protože co s jazykem kterému nerozumím_? Ten film je pak o ničem a zbytečné se dívat jen na obrázek když člověk neví o co tam jde.

Musíte to brát tak že je tu spousta lidí co mají rádi původní znění ale i naopak spousta lidí preferuje češtinu, takže tvrdit že to nebo to je lepší to opravdu nemá smysl.
Ladys (1829)|11.1.2011 11:29
Samozrejme ze kazdemu vyhovuje neco jineho, ale musis uznat, ze koukanim na film s dabingem se ochuzujes o castecny kus orig projevu ve filmu, bo ti herci co tam hraji, tomu dali svuj hlas, ktery je spojen s tou danou postavou.Mluva proste patri k jistemu vyjadreni a dava celkovemu vysledku danou originalitu.Dabingem tohle vsechno prebijes a v podstate to jsou dva filmy v jednom, nehlede na to, ze dabingem se mnohdy vyjadruje i to, co ve filmu vubec nezazni a kolikrat je to omezeno na kratke vety dle otvirani ust apod.
Ja sam kolikrat nestiham deni na obrazovce na 100% a klidne to priznam, bo cist titulky a sledovat obraz je nekdy hodne obtizne, nicmene i presto volim cestu originalu.
Takze nikomu filmy s dabingem neberu, ale tim padem nekdo takovy nemuze tvrdit, ze videl ten a onen film, bo ho proste videl uz upraveny.
jarod72pm (841)|11.1.2011 13:26
[quote=Ladys;322372]Samozrejme ze kazdemu vyhovuje neco jineho, ale musis uznat, ze koukanim na film s dabingem se ochuzujes o castecny kus orig projevu ve filmu, bo ti herci co tam hraji, tomu dali svuj hlas, ktery je spojen s tou danou postavou.Mluva proste patri k jistemu vyjadreni a dava celkovemu vysledku danou originalitu.Dabingem tohle vsechno prebijes a v podstate to jsou dva filmy v jednom, nehlede na to, ze dabingem se mnohdy vyjadruje i to, co ve filmu vubec nezazni a kolikrat je to omezeno na kratke vety dle otvirani ust apod.
Ja sam kolikrat nestiham deni na obrazovce na 100% a klidne to priznam, bo cist titulky a sledovat obraz je nekdy hodne obtizne, nicmene i presto volim cestu originalu.
Takze nikomu filmy s dabingem neberu, ale tim padem nekdo takovy nemuze tvrdit, ze videl ten a onen film, bo ho proste videl uz upraveny.[/quote]

Tak pravda že mám povětšinou i origoš hlasy a i to si vyposlechnu sice prd rozumím ale občas původní znění navodí pravou atmosféru toho filmu a když už člověk to slyšel v češtině a ví o co tam jde pak je ten zážitek možná lepší ,a ti kteří umí třeba perfektně anglicky pak mají ideální origošku.
I tak se češtině nebráním -každý ten dabing vidí jinak ,já jsem vcelku spokojen -zatím dobré druhé hlasy.
Ladys (1829)|11.1.2011 13:36
...a co si budem povidat, spoustu dabingu pridaneho do filmu nekdy ovlivni celkovy zvuk, at uz se jedna o orig film nebo treba MKV, tam je to na dennim poradku.
To je dalsi duvod proc radsi vyuzivam orig audio, bo ostatni zvuky ve filme jsou 100% zachovane.
ucho1212 (4)|18.1.2011 13:24
Nedavno mi prisla.
LG 47LE5500.
Zatial velka spokojnost. Neleskne sa ani nic podobne kable ze maju vystu dozadu mi nevadi .
Filmy vyzeraju fainovo aj 720p sa da bez problemou pozera( tv si to "odsumi" a zarovna.)
zvuk: no je to LED takze male repraciky. Hlasitost je ale velmi vysoka ( nad 60 som neporeboval) no a kvalita .... zalezi na co je clovek zvyknuty
USB: zatial som nasiel iba jedno co neprehral(kvoli bitratu) samsung testovacie video mkv 40mbps
inak mkv,avi,mp4,mp3 vsetko prehrava bez problemu, tytulky zobrazuje spravne. Pouzivam USb disk 2TB aj ten ide bezproblemou.
Podsietenie. eco rezimy sa daju pouzivat vlastne ako stlmovanie ak pozerate vecer a tahalo by vam to oci .
Local dim mam zapnuty a funguje ako ma . niekedy to robi problemy ale najme pri scenach v tme v horore kde sa zrazu ztmavy stred lebo, herec sa otoci a ma cierne vlasi.
inak funguje tak ze si to clovek ani nevsimne. (najviac pozorovatelne rozdieli su napr ked je uuuplne cierna obra iba logo tv vam svieti v rohu alebo pri tytulkoch.
Nemenil by som za 5300
Net neskusam neni rpeco.
no a tj tak vsetko asi. Pytajte sa odpoviem :)
BTW ake mate nastavenia tejto TV je tam toho naozaj veeela
Tv je pripojeny cez HDMI (orange aj DVD)
Dovi
Ladys (1829)|18.1.2011 13:44
tomu nerozumim:
"Filmy vyzeraju fainovo aj 720p sa da bez problemou pozera( tv si to "odsumi" a zarovna.)" ???

"Local dim mam zapnuty a funguje ako ma . niekedy to robi problemy ale najme pri scenach v tme v horore kde sa zrazu ztmavy stred lebo, herec sa otoci a ma cierne vlasi." ???

Jaky je teda obraz na SD a HD ?
Co clouding ?
Jaka je cerna ?
Obraz pri zapnutem a vypnutem 100Hz ?

Dik za info.
jarod72pm (841)|18.1.2011 14:44
Mno 5300 je na tom podobně jako 5500 krom net,kontrast,podvícení stmívání,ale jinak je to totožná TV střední třídy.Local diming není až taková výhoda!
100Hz je obraz líbivější a u sportu výborný není problém ho nechat zaplý jen někdy se vyskytne film či pořad kde to nesedí (efekt telenovely),zlepšení ostrosti hran na nízké nebo vypnout -dost nepoužitelné při špatném signálu .
Redukce šumů analog/digital je taky solidní při nastavení na nízké lze pozorovat zlepšení a to hlavně u kolísavého bitrate (satelit) TV solidně převzorkuje nižší rozlišení
pokud je zdroj signálu Analog nebo SD a dobré kvalitě tak není problém a tV ho zobrazí ve velmi dobré kvalitě a HD je prostě výborné.(osobně si myslím že TV dává lepší obraz než Samsung C650 a to velkým rozdílem) ,LG má výborné podání pleťových barev a nastavení Gamma ,
clouding je kus od kusu někde vůbec někde viditelný ale to je u každé značky ,záleží na jaký kus narazíš.
Uspora energie doporučuji vypnout a spíš snížit podsvícení a podle sebe doupravit jas
Těmto TV je podsvícení ideal kolem 30-50 jednotek podle toho jak kdo snáší tmavé scény (i večer)

Psal že by neměnil za 5300 :-) je to jeho volba(možná výbavou drobnosti) ale jen podotknu že obrazově jsou si identické a rozdíl je tak nepatrný že ho sotva postřehne!
psv1 (458)|18.1.2011 15:18
Já myslím, že všichni kdo se zde pohybují už ví, že máš tu nejlepší televizi. Proč o tom ale pořád dokola x-krát denně znovu a znovu přesvědčovat ? Pořád ta samá písnička. Vždyť ta 5500 nemusí mít ani stejný panel, tak jak je můžeš takhle srovnávat?
ucho1212 (4)|18.1.2011 16:08
[quote=Ladys;324190]tomu nerozumim:
"Filmy vyzeraju fainovo aj 720p sa da bez problemou pozera( tv si to "odsumi" a zarovna.)" ???
"Local dim mam zapnuty a funguje ako ma . niekedy to robi problemy ale najme pri scenach v tme v horore kde sa zrazu ztmavy stred lebo, herec sa otoci a ma cierne vlasi." ???
Jaky je teda obraz na SD a HD ?
Co clouding ?
Jaka je cerna ?
Obraz pri zapnutem a vypnutem 100Hz ?
Dik za info.[/quote]
Na FullHD je obraz perfektny . Na SD je treba niektore veci vypnut a niektore zapnut. ( nastavenie sa da ulozit pre konkretny vstup (hdmi1-4)
1080p bezchybny obraz
720P obaz sa po zapnuti spravnych veci velmi podoba na 1080p. len velke jednofarebne plochy maju problem ( napr cierna pri MKV co je ale chyba kompresie asi.)
Cierna: pri nastaveni max jasu (DEN) sa v lavom hornom rohu objavi bledsia oblast ako je zvysok TV asi tak polka 15 monitora ale toto sa da odstranit pomocou eco rezimu(pouzite vecer) a local dimming to padlacuje aj cez den. Ked mate vela ciernej tak vam to LDimm vypne : slnko cez pol obrazovky v avatarovi polka obrazovky bolo slnko (naj jas) tak do polky tv boli zapnute aj ledky a cirna tam prechadzala do uuplne ciernej bez podsvietenia. Pri pohybe si clovek vsimne iba uuplnu tmu a uuplne svetlo pri pauze vydi aj prechod.
True motion sa da nastavit judder a bloom po krokoch od 0-10 na hd mam 7-7 ale na SD sa mi zdalo ako keby to sekalo tak som to dal na 0-6 a vyzera to vyborne lepsie ako na 0-0
Tv ponuka tolko nastaveni ze si najde kazdy to co potrebuje . Mne sa napr teraz zdala do modra. vyriesil som to a potom dal spet lebo to bolo signalom :)
jarod72pm (841)|18.1.2011 16:29
[quote=psv1;324208]Já myslím, že všichni kdo se zde pohybují už ví, že máš tu nejlepší televizi. Proč o tom ale pořád dokola x-krát denně znovu a znovu přesvědčovat ? Pořád ta samá písnička. Vždyť ta 5500 nemusí mít ani stejný panel, tak jak je můžeš takhle srovnávat?[/quote]

Sorry ale ta informace byla pro ty které to zajímá jde o názor ,a ne pro ty kteří tváří že tomu zozumí.
PS: není tu ani jedno písmenko přesvědčování! (to už je snad nemoc nebo co tady)
Ladys (1829)|19.1.2011 07:08
Pokud je ta LG series 5300 dobra, tak proc ji nevychvalovat, to bych jarod72pm nezazlival.
Spousta lidi co se tady na neco dotazuje nemusi mit hnedka telku za 50tis, takze dle meho neni od veci nektere veci neustale opakovat a tyhle LG series 5300/5500 jsou zrovna cileny na sirsi sortu lidi, bo jsou za rozumnou cenu a dle vseho nabizi dostatecne kvalitni obraz.

to ucho1212:
Takze zatim plna spokojenost s tv ?
Nebo si cekal nektere veci na lepsi urovni, at uz to podsviceni nebo obraz pri SD ?
ucho1212 (4)|30.1.2011 22:38
[quote=Ladys;324321]
to ucho1212:
Takze zatim plna spokojenost s tv ?
Nebo si cekal nektere veci na lepsi urovni, at uz to podsviceni nebo obraz pri SD ?[/quote]

z tv som spokojny ALE
no + nebudem menovat to by zme boli dlho ale
plusi (+)
-SD/HD kvalita je vyborna len treba menit nastavenie TV ...
-podla zdroja sa vyberie nastavenie obrazu
-okamzite rozpoznanie USB ( do 20Mbps videa) zatial vsetko islo okrem samsung40-ocean (mam 2TB disk)
-podsvieteny ovladac(automat vypnutie podsvietenia)ovladac celkovo
-eco rezim (pri zhasnuti svetla to dam na stredne a mam kino)
-moznost vipnutia indikatorou aj loga aj pri zapnutom TV
-moznosti nastavenia obrazu
-matny
....

MINUSI (-)
-clouding iba v rohoch a iba pri 30a viac supnoch (z predu neni) ( local diming to zachranuje kde sa da)( podla mna to pojde nastavit nejak ale,podsvietenie,svetlost,gama nieco z toho :)))
-youtube nemoznost nastavit kvalitu(vzdy 480p alebo menej)
-moc siroke dimm zony ( prijal by som tie krajne uzsie, pri obraze 4:3"dimovanie"nestmavy ten sierny okraj.
-zvuk ( ani nechcite vedet co to robi pri basoch tj nieco ako lizickou o hrnec) (max som mal 30/100(asi))
-televizor je nahnuty dolava(strana kablou) asi o 1 cm (vyrovnane protizavazim 1,5kg)

Tv sa mi stale paci co som ocakaval som aj dostal ( hlavne super rychle USB).
Kupil by som znova. (ue40C6900 mala mensi clouding(lebo nema ziadny) ale ta stoji o polku viac :))
MartinNR (19)|25.2.2011 08:59
Vedel by niekto este overit tu funkciu prehravania mkv so zvukom DTS - konkretne sa mi jedna, ze ci ten zvuk DTS pusti TV do optickeho zvukoveho vystupu. Aj ked ho neprehra priamo, ale mne by stacilo ak by ten zvuk isiel aspon do toho optickeho vystupu a rozkodujem si ho inym zariadenim.
Vdaka vopred za odpoved.
dendy01 (16)|27.4.2011 07:39
Zdravím Vás, jsem majitel nové tv 47LE5500.
Chtěl bych se zeptat na aktualizace firmware. V tv mám firmware 3.20.19 a na stránkách LG jsem našel aktuální 3.20.21. Při aktulizaci v tv přes net žádné nové aktualizace nenajde.
Zkoušel někdo aktualizovat přes USB?
Ladys (1829)|27.4.2011 08:10
Tak se s nama podel o dojmy z nove TV ?
Co obraz atd ?

PS: ja nevim ze se vsichni hnedka honi za aktualnim firmwarem :)
sirdo (1320)|27.4.2011 19:11
[quote=Ladys;342391]PS: ja nevim ze se vsichni hnedka honi za aktualnim firmwarem :)[/quote]

deformacia z Windows :) ...
dendy01 (16)|27.4.2011 19:58
S Tv jsem maximálně spokojenej v této uhlopříčce a cenové kategorii je to asi nejlepší volba.
Co se týče obrazu je super jak SD tak i HD.
Veměs co napsal ucho 1212 tak sedí.
Lokální regulace jasu funguje perfektně žádný clouding.
Přehrávání přes síť z NASu funguje bez problémů. Tv přehraje téměř všechny podporované formáty mkv., avi., DivX. VOB.
Co se týče přehrávání videí na YouTube tak to je hrůza. A to je taky důvod proč jsem se ptal na aktualizaci firmware. Možná se něco změnilo ale moc tomu nevěřím. No až bude trochu času tak zkusím aktualizaci přes USB.
hdcz (6)|27.4.2011 21:57
TV si koupil kamarad, neni to spatna TV. Ale me vadilo, ze cerna neni cernou. Je to tmave modro fialova. Obcas v panelu bile smouhy ala clouding....obraz jak telenovela se da pekne prenastavit...ma nekde doporucovane nastaveni pro tuto tv podle ktere to nastavil a pak to uslo..asi bych sel do novejsi verze LV5500. ALe ty penize.
dendy01 (16)|27.4.2011 23:49
[quote=hdcz;342532]TV si koupil kamarad, neni to spatna TV. Ale me vadilo, ze cerna neni cernou. Je to tmave modro fialova. Obcas v panelu bile smouhy ala clouding....obraz jak telenovela se da pekne prenastavit...ma nekde doporucovane nastaveni pro tuto tv podle ktere to nastavil a pak to uslo..asi bych sel do novejsi verze LV5500. ALe ty penize.[/quote]

Máš pravdu že clouding je znát ale když zapneš lokální regulaci jasu tak černá je super.
Když jsem tak porovnával LV5500 s LE5500 tak jsem tam nenašel nic tak extra za co by stálo si připlatit. Tak že bych koupil opět LE5500.
Ladys (1829)|28.4.2011 07:49
A ten clouding je viditelny pri vsech tmavych / svetlych scenach nebo treba jen pri totalnim zhasnuti a prepinani programu ?

Taky o ni premyslim v 55", ale prave kvuli obavam z nerovnomerneho podsviceni mozna zvolim klasickou CCFL Samsung C650.
dendy01 (16)|28.4.2011 08:54
[quote=Ladys;342589]A ten clouding je viditelny pri vsech tmavych / svetlych scenach nebo treba jen pri totalnim zhasnuti a prepinani programu ?

Taky o ni premyslim v 55", ale prave kvuli obavam z nerovnomerneho podsviceni mozna zvolim klasickou CCFL Samsung C650.[/quote]

Tak clouding je viditelný pouze při totalním zhasnutí a přepínání programů jinak není vidět. Při zapnutí Local Dimming je to OK. Možná při velkém hledání je vidět mírně v rozích.
Ladys (1829)|28.4.2011 09:44
Takze to neni nijak rusive a viditelne pri bezne koukani ?

On je totiz clouding a clouding a nektere jeho podani je proste neakceptovatelne.
Decado (9)|28.4.2011 18:55
zvuk DTS v mkv filme - ano, LG TV tento zvuk neprehravaju, ani moja LE8500. proste ten format nezerie. rovnako ma samsung problem tusim s AC3 zvukom.
pre LG je riesenie jednoduche, prv ako film nahras na hdd/usb, tak ho skonvertujes dvoma klikmi v jednoduchom programe z DTS na AC3 a hotovo. na tie repraky, co su v TV, to je aj tak fuk. rekompresia trva, v zavislosti od PC, cca 10-30 minut.
ja robim tak, ze akonahle dotaha film, skonvertujem a potom praskam na 2TB 2,5'' HDD a hotovo.
jarod72pm (841)|28.4.2011 21:24
Ten clouding je vyloženě kus od kusu někde je to OK při přepínání a při rozumném podsvícení/jas je to na unosné urovni ale někde je to síla už při přepínání programů nebo ve světlích scénách filmu - hold výrobce má nějakou toleranci a občas do prodeje pouští i to co by neměl a zkouší co zákazník vydrží!
dendy01 (16)|1.5.2011 07:33
Tak jsem stáhnul firmware ze stránek LG určený pro tuto Tv. Rozbalil a překopíroval na flashku.
Ale bohužel Tv firmware nedetekuje, tak nějak nechápu proč to tam dávaj.
gonsa (208)|26.5.2011 21:37
Dobrý den,

mám modul SMiT Conax Chipset Pairing CAM, který používám v TV LG 37 LE5500. Využívám služeb kabelové televize UPC. Mám naladěny kanály při nastavení Švédsko tak jak je doporučeno. Všechny kanály v pořádku nastaveny. Čas nastaven na aktuální u nás..Jenže v EPG je chyba s časem. Já se dívám na určitý program ale informace o pořadu je o hodinu dřív..Tzn. Sleduji třeba televizní noviny na nově a když zmáčknu info o pořadu tak Mám 18:30 Ulice, další pořad 19:30 televizní noviny..Dá se to nějak přenastavit aby se mi to zobrazovalo správně..Pokud bych změnil čas na 20:30 tak by EPG sedělo (myslím info k vysílaným věcem) ale ty časy by bylu všude zmatené...Nemáte někdo stejný problém s korektním zobrazováním pořadů taky aby souhlasily i s časem ? Hodněkrát se mi stalo, že TV třeba nezobrazila vůbec žádnou informaci...
Dále se chci zeptat, zda kdyby byl zájem společnost LG naučit TV naladit kabelového operátora UPC i přes nastavení česko, zda by se to dalo pomocí firmweru a nebo už je to na složitější zásah ? Televize nemá ani USB nahrávání tedy věc, kterou umí TV i za pár šupů..Samozřejmě při zakoupení této TV sem s tím počítal ale pomohla by změna firmweru ? V tomto případě už asi ne, je to tak ?

Díky
gonsa (208)|27.5.2011 21:29
Ještě se chci zeptat majitelů této televize zda nemají problém s TV jako já, že z ničeho nic se začne zvyšovat hlasitost s TV, najednou se objeví na obrazovce různá menu, někdy zase info o pořadu, pak začnou dole na televizi blikat bílé kontrolky které jsou na TV, nebo někdy vyplne Logo LG..Má s tím někdo taky problém a nebo mám doma duchy ?
Další věc, která mě u této TV štve, je že někdy vydává úplně blbý zvuk (při zvýšených bassách ale někdy úplně nečekaně) a je dost otravný zvuk..
dendy01 (16)|28.5.2011 22:26
[quote=gonsa;348263]Ještě se chci zeptat majitelů této televize zda nemají problém s TV jako já, že z ničeho nic se začne zvyšovat hlasitost s TV, najednou se objeví na obrazovce různá menu, někdy zase info o pořadu, pak začnou dole na televizi blikat bílé kontrolky které jsou na TV, nebo někdy vyplne Logo LG..Má s tím někdo taky problém a nebo mám doma duchy ?
Další věc, která mě u této TV štve, je že někdy vydává úplně blbý zvuk (při zvýšených bassách ale někdy úplně nečekaně) a je dost otravný zvuk..[/quote]

Problémy které popisuješ se u mne neprojevují. Kabelovku nemám. Spíš bych se poďíval na ten modul SMiT o kterém jsi psal v předchozím příspěvku. Samozřejmě je to jen nápad, protože s tímto modulem namám žádné zkušenosti. Co se týče toho zvuku. Nemáš zapnutý Dialóg? Při jeho zapnutí ty basy vydávaj někdy blbej zvuk.
gonsa (208)|29.5.2011 17:47
Dialog používám, zkusím ho tedy přenastavit..Jinak teď se mi třeba zase nezobrazuje žádné info o vysílaném programu..Modulem to snad nebude, jelikož jsem na jiném fóru, kde se věnovali tomuto modulu nečetl takové problémy..Ale jestli mě bude TV ještě chvíli štvát, tak půjde do reklamace..Zkusím si tam hodit ten FW co je k dispozici jen na netu a přes TV aktualizovat nejde ale obávám se, že nepoznám žádnou změnu..