Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma - obraz z blizka

obor (147)|1.11.2010 01:00
Viete mi popisat co vidite na FULL HD obrazovke plazmy z cca 50cm a trebars aj blizsie,odkial zaostrite? Myslim nielen farebne prechody - ten posterizing,neviem ci to dobre pisem, je strasny, plus ten sum v bunkach je tiez znacny a znervoznuje ma, lebo ho vidim aj zo skoro 2m (cca, zo 150cm urcite), plus je obraz tvoreny takymi hmm "vyrazkami" neviem ako to nazvat ;-). Moc do toho rypem ;-), z 3m je to vsetko prec, ale znervoznuje ma to, ci to nie je len na mojej telke, ale je to celkom debilna vlastnost plaziem. No a teraz ma ukamenujte ;-)).
lerby (906)|1.11.2010 01:50
[quote=obor;304290]Viete mi popisat co vidite na FULL HD obrazovke plazmy z cca 50cm a trebars aj blizsie,odkial zaostrite? Myslim nielen farebne prechody - ten posterizing,neviem ci to dobre pisem, je strasny, plus ten sum v bunkach je tiez znacny a znervoznuje ma, lebo ho vidim aj zo skoro 2m (cca, zo 150cm urcite), plus je obraz tvoreny takymi hmm "vyrazkami" neviem ako to nazvat ;-). Moc do toho rypem ;-), z 3m je to vsetko prec, ale znervoznuje ma to, ci to nie je len na mojej telke, ale je to celkom debilna vlastnost plaziem. No a teraz ma ukamenujte ;-)).[/quote]

Ja by som potreboval 0,5 dioptrie na dialku a z 1,5 metra uz plazmovy sum/dithering, ktory je rovnomerny bez "vyrazok", nevidim. Farebne prechody po kalibracii su hladke a porovnatelne s LCD.

Pohraj sa este s 20 bodovym vyvazenim bielej/gammy, najlepsie na pocitacovom obrazku o ktorom vies, ze je bez chyb. Skus moju gulu aj ked je to iba JPG https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=24414&page=2

Ja som si svoju plazmu testoval na 16bit originale priamo z Photoshopu, ale to uz je naozaj hardcore rypanie do technologie.
garb7 (1189)|1.11.2010 06:04
[quote=lerby;304295]
Pohraj sa este s 20 bodovym vyvazenim bielej/gammy, najlepsie na pocitacovom obrazku o ktorom vies, ze je bez chyb. Skus moju gulu aj ked je to iba JPG https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=24414&page=2

Ja som si svoju plazmu testoval na 16bit originale priamo z Photoshopu, ale to uz je naozaj hardcore rypanie do technologie.[/quote]

Ty tři obrázky jsou pěkně udělaný a i při 533kb má barva jemný čistý přechod , jen mě napadá jestli by nebylo lepší mít přímo v .bmp 1920x1080 to by mělo 6076kb jestli bude čas něco stvořím pak to pošlu na panel a uvidím co to zobrazí.
lerby (906)|1.11.2010 09:07
[quote=garb7;304297]Ty tři obrázky jsou pěkně udělaný a i při 533kb má barva jemný čistý přechod , jen mě napadá jestli by nebylo lepší mít přímo v .bmp 1920x1080 to by mělo 6076kb jestli bude čas něco stvořím pak to pošlu na panel a uvidím co to zobrazí.[/quote]

S tou gulou som pred pol rokom prechodil asi polovicu obchodov v BA a ked som ju vyrabal tak na uplne jemny prechod mi nestacila ani 8bitova farebna hlbka. Idealny by bol 16bit tiff, ale neviem ci by to vobec nejaka telka/prehravac zozral. JPG na testovanie staci a aj v BluRay su obrazove data zakodovane rovnako s chybami.

Co je pre verny obraz najzakladnejsia vec, je aby ta gula vyzerala ako cista jednofarebna gula a nie ako placka (nizka gamma) nie spicata, alebo nebodaj ako koleso od bicykla!. Ten bicykel je charakteristicky pre filmovy mod u Samsungu z coho mam dost nervy. Obraz je sice svetlejsi, ale zasa menej plasticky a pri silnejsich zlomoch v gamme zaroven dochadza aj k farebnym chybam.

Keby som nemal k dispozicii 10 bodove vyvazene bielej, tak by moj zazrak skoncil znova v obchode.

Kedy uz pani zo Samsungu dostanete rozum?
eldorado09 (1441)|1.11.2010 10:01
Šum v bunkách u PDP z blízka vidím aj ja.:o
obor (147)|1.11.2010 10:34
[quote=lerby;304295]Ja by som potreboval 0,5 dioptrie na dialku a z 1,5 metra uz plazmovy sum/dithering, ktory je rovnomerny bez "vyrazok", nevidim. Farebne prechody po kalibracii su hladke a porovnatelne s LCD.

Pohraj sa este s 20 bodovym vyvazenim bielej/gammy, najlepsie na pocitacovom obrazku o ktorom vies, ze je bez chyb. Skus moju gulu aj ked je to iba JPG https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=24414&page=2

Ja som si svoju plazmu testoval na 16bit originale priamo z Photoshopu, ale to uz je naozaj hardcore rypanie do technologie.[/quote]
OK, diky, poskusam, i ked som to uz kadejako ladil. Ono sum v bunkach je jedna vec ale druha vec je cosi ... nazval som to vyrazky ;-) co vidno hlavne na tmavych scenach a to cosi tvori obraz a je jedno ci SD, ci 720 ci 1080p. Ale zdroj je PC, blueray player nemam. Skusim to odfotit.
Co sa tyka porovnania obrazu s LCD, praveze ked porovnam obaz na LCD monitore co mam, hlavne u tmavych casti je ten prechod plynuly, ale na plazme je cierna takmer ostro ohranicena.
Zistil som zaujimave chovanie sa plazmy. Pustal som na tom obrazok s plynulym prechodom od bielej po ciernu. U LCD rovnomerne po pridani jasu sa tmave casti zosvetlili/stmavli, na plazme, napr. pri 50% jase pol na lavej strane kde to slo do cierna cca 15cm 100% cierny pas a az od neho sa postupne paleta zosvetlovala po bielu na pravo. Ked som pridaval jas, ten cierny pas na lavosa nezosvetloval ale sa posuval-stencoval sa smerom do lava, az zalieazol za okraj celkom a az potom tam zostl plynuly prechod z prava do lava od bielej az po najtmavsiu, ale nebola uplne cierna !, aksom chcel mat na lavo uplne ciernu aubral som jas, na lavo sa objavil zas ten cierny pas ale na 100% s ostro ohranicenym krajom. Pre mna zvlastne.
lerby (906)|1.11.2010 10:59
Oprobuj iny obrazovy profil a pohladaj nejaku funkciu na "vylepsenie" ciernej. Dolad to potom 20 bodovou gammou. Moj obrazok gule spolu s urovnami ciernej ti pomozu.

Ak beries signal z PC cez DVI musis zapnut v telke HDMI level na normal/full. Ak to pozeraz priamo z telky, tak je dost mozne, ze ti orezava obrazky rovnako ako video, od urovni 16-235. Robi aj mne, ale nie je to vlastnost plazmy :)

O vyrazkach/iskreni na LG plazmach som uz niekde cital, pohladaj na nete.
eldorado09 (1441)|1.11.2010 11:04
- Máš na mysli niečo podobné?
Pitomec (10211)|1.11.2010 15:38
[quote=obor;304290]Viete mi popisat co vidite na FULL HD obrazovke plazmy z cca 50cm a trebars aj blizsie,odkial zaostrite? Myslim nielen farebne prechody - ten posterizing,neviem ci to dobre pisem, je strasny, plus ten sum v bunkach je tiez znacny a znervoznuje ma, lebo ho vidim aj zo skoro 2m (cca, zo 150cm urcite), plus je obraz tvoreny takymi hmm "vyrazkami" neviem ako to nazvat ;-). Moc do toho rypem ;-), [COLOR=red]z 3m je to vsetko prec[/COLOR], ale znervoznuje ma to, ci to nie je len na mojej telke, ale je to celkom debilna vlastnost plaziem. No a teraz ma ukamenujte ;-)).[/quote]Taky Plazma není určená k tomu, abys na ni civěl z půl metru 9-)
obor (147)|1.11.2010 18:38
[quote=Pitomec;304381]Taky Plazma není určená k tomu, abys na ni civěl z půl metru 9-)[/quote]

Ja viem kua chlape!!! ;-))), uz som si myslel ze toto tu nikto nenapise. ;-))
Ja len do toho rypem viac nez bezny konzument (manzelka, deti, mama, otec ;-))) ).
Len som zvedavy co tam ma byt a co nie, co by mohla byt chyba a co vec nastavenia. Porovnavam obraz so zasranym LCD 21" monitorom(1600x1200) za 12tis.skk z r. 2008. Vela som o tom nevygooglil. tazko sa na to hlada presny a vystizny vyraz aby to nenaslo 40tis. odkazov alebo uplne odveci ;).

NIE NIE nIE, nie je to to zname iskrenie. Az pridem domov to odfotim ak sa bude dat, a poviete mi co to je! ;-) Zatial klud a dik.
ucetni (312)|2.11.2010 06:25
kedy ideš fotit obor?
vivid.sk (11472)|2.11.2010 22:23
Nemusis nic fotit, je to vlastnost plaziem a nic s tym nespravis (treba si sadnut do normalnej pozorovacej vzdialenosti a nebudes mat problem).
garb7 (1189)|3.11.2010 00:43
[quote=vivid.sk;304630]Nemusis nic fotit, je to vlastnost plaziem a nic s tym nespravis (treba si sadnut do normalnej pozorovacej vzdialenosti a nebudes mat problem).[/quote]

Tak nevím, ale i při max jasu na P42GT20 se nic zvláštního nevyskytuje vše je přesvětlený klasika.

pro představu jsem to vyfotil asi z 0,5m ve stoje a pro ilustraci přidám foto z cca 2m na HDsig.
P42GT20 jas30.JPG P42GT20 jas30a.JPG P42GT20 jas2.JPG P42GT20 HD.JPG P42GT20 HDa.JPG P42GT20 HDb.JPG
marco.polo (43)|3.11.2010 08:46
ja mám PK250 a ten šum,iskrenie tam mám tiež,som to aj reklamoval a povedali mi že to je normálna vlastnosť PDP panelov,a že by som si mal kúpiť LCD aby som to nevidel !!! :-)
lerby (906)|3.11.2010 09:29
Tak obor ma asi ine starosti ako fotit svoje "vyrazky" :)

Iskrenie (nie dithering) by mohlo byt sposobene aj zle fungujucim nulovanim bunky, ktore ma robit plazma po kazdom snimku. Inak zostava na elektrodach nad bunkou zvyskovy naboj, ktory sa pri nasledujucom snimku/cykle prejavy intenzivnejsim vybojom. Tak to aspon chapem ja.
marco.polo (43)|3.11.2010 10:26
[quote=lerby;304680]Tak obor ma asi ine starosti ako fotit svoje "vyrazky" :)

Iskrenie (nie dithering) by mohlo byt sposobene aj zle fungujucim nulovanim bunky, ktore ma robit plazma po kazdom snimku. Inak zostava na elektrodach nad bunkou zvyskovy naboj, ktory sa pri nasledujucom snimku/cykle prejavy intenzivnejsim vybojom. Tak to aspon chapem ja.[/quote]

najhoršie na tom je to,že my spotrebitelia-netechnici sme v nevýhode oproti servisákom v tom,že ked on povie že je to normálna vlastnosť TV nemáme ako oponovať z argumentami z technickej oblasti.Tak si myslím že je veľa domácností z vadnými TV prístojmi/plazma,LCD/ a ich majitelia určite by mali nárok reklamovať chybu,len nám ako spotrebitelom nemá kto poradiť/v technike/:-(
ja si myslím že môj LG PK250 tiež nezobrazuje všetko OK,servis stále tvrdí že je to OK.....tak kto mi poradí,skalibruje obraz?:-)
Pitomec (10211)|3.11.2010 16:48
Pokud na Plazmu divák nekouká z toho půl metru, ale dívá se z cca 3-4m, tak je obraz úplně v pohodě a i SD signál, vč. analogu, je normálně sledovatelný. Oproti LCD pak není problém ani s dynamickými záběry (hokej apod.), protože Plazma nemaže obraz.
obor (147)|3.11.2010 22:24
[quote=lerby;304295]Ja by som potreboval 0,5 dioptrie na dialku a z 1,5 metra uz plazmovy sum/dithering, ktory je rovnomerny bez "vyrazok", nevidim. Farebne prechody po kalibracii su hladke a porovnatelne s LCD.

Pohraj sa este s 20 bodovym vyvazenim bielej/gammy, najlepsie na pocitacovom obrazku o ktorom vies, ze je bez chyb. Skus moju gulu aj ked je to iba JPG https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=24414&page=2

Ja som si svoju plazmu testoval na 16bit originale priamo z Photoshopu, ale to uz je naozaj hardcore rypanie do technologie.[/quote]

Tak je to nakoniec to "iskrenie", na tej tvojej guli na jej tmavom okraji to pekne vidno. Som z toho na prasky. V shope som to u inej 50PK950 a ani u Panakoch nevidel. Ono je to bezne vidiet na kazdom obraze v tmavych oblastiach. V podstate to robi obraz menej detailny.
ucetni (312)|3.11.2010 22:34
daj foto obor. to iskrenie som videl aj na G20 ked tam išlo demo z blue-ray prehravača...
marco.polo (43)|4.11.2010 08:15
[quote=obor;304919]Tak je to nakoniec to "iskrenie", na tej tvojej guli na jej tmavom okraji to pekne vidno. Som z toho na prasky. V shope som to u inej 50PK950 a ani u Panakoch nevidel. Ono je to bezne vidiet na kazdom obraze v tmavych oblastiach. V podstate to robi obraz menej detailny.[/quote]

ako si to prosím ťa vyskúšal,som v tejto oblasti úplny laik....prosím o radu
obor (147)|5.11.2010 01:25
[quote=marco.polo;304984]ako si to prosím ťa vyskúšal,som v tejto oblasti úplny laik....prosím o radu[/quote]

Co myslis? Ked nevies pripojit PC k TV tak to si musis zohnat niekoho kto ti to doma ukaze. Mne osobne sa litanie o tom nechce pisat ;-))). Mozno tu vie niekto vsemi deseti a napise ti postup.

Ale normalne, pozeras telku, napr. Music box a vpravo hore kde je ten tmavy napis vidis evidentne hemzenie farebnych bodov.
lerby (906)|24.11.2010 16:17
Pre vrtakov zopar makro foto z PS63C7000 ...

Prva je detail na staticky kurzor, kde vidno nove technicke riesenie riadiacich elektrod.
Na dalsich dvoch znova staticky kurzor ale zachyteny pohybom fotoaparatu, kde pekne vidno ako plazma vytvara obraz pomocou subfields a pomalsiu odozvu cerveneho a zeleneho fosforu. 0,1ms ako sa zvykne casto uvadzat to teda nie je :)
detail.png 60Hz.png 96Hz.png
stev (45)|24.11.2010 16:24
obor.mal si si kupit asi LCD a vykaslat sa na plazmu :-(
Pitomec (10211)|24.11.2010 17:43
[quote=lerby;309456]Pre vrtakov zopar makro foto z PS63C7000 ...

Prva je detail na staticky kurzor, kde vidno nove technicke riesenie riadiacich elektrod.
Na dalsich dvoch pekne vidno ako plazma vytvara obraz pomocou subfields a pomalsiu odozvu cerveneho a zeleneho fosforu. 0,1ms ako sa zvykne casto uvadzat to teda nie je :)[/quote]Co to má za význam sem házet nějaký fotky? To tady pak klidně dej ještě totéž z LCD ať se každej může podívat na ten mázlej obraz při rychlý scéně 9-)
Ivo Mašek (10205)|24.11.2010 17:58
Plasmy a CRT mají odezvu nula, nula, nic. To je prostě holý fakt a nikdo ho nezměníte. A koukat na televizi tak, že budu sledovat jednotlivé pixely - no to ani nekomentuji :-D
lerby (906)|24.11.2010 18:22
[quote=Pitomec;309483]Co to má za význam sem házet nějaký fotky? To tady pak klidně dej ještě totéž z LCD ať se každej může podívat na ten mázlej obraz při rychlý scéně 9-)[/quote]

Vobec som nemal v zaujme demonstrovat rozmazany pohyb na plazme ale ako obraz vznika.
Myslel som ze to bude ludi zaujimat a mozno pochopia co znamena "600Hz". Pripajam aj vystup z osciloskopu.

Tie dve fotky su robene rychlym pohybom fotoaparatu a kurzor stoji (nieco ako osciloskop). Oneskorenie a dosvit fosforov sposobuje tiez urcite male rozmazanie resp. zlto modry zavoj a v 3D rezime duchov.

V mojom pripade ako vidno je dosvit zhruba 3-4ms. Pri nizsich jasoch sa tento cas skracuje.

Pri LCD sa bezne v prospektoch uvadza odozva 2-5ms, ale ta sa dosahuje len pomocou prebudenia (overdrive). Tato metoda sa da pouzit iba na velke zmeny mezdi urovnami a casto sposobuje v obraze preostrene hrany okolo objektov. Inokedy sa odozva LCD casto pohybuje zhruba okolo 20-40ms.
ocsiloskop.png
lerby (906)|24.11.2010 18:30
[quote=Ivo Mašek;309486]Plasmy a CRT mají odezvu nula, nula, nic. To je prostě holý fakt a nikdo ho nezměníte. A koukat na televizi tak, že budu sledovat jednotlivé pixely - no to ani nekomentuji :-D[/quote]

To su samozrejme dlhorocne a nespravne dogmy. Priroda "0" nepozna.
Ivo Mašek (10205)|24.11.2010 18:36
ty chceš vážně polemizovat o odezvě plasmy ?? Zvaž to ještě ..... radši
Pitomec (10211)|24.11.2010 18:41
[quote=lerby;309492]Vobec som nemal v zaujme demonstrovat rozmazany pohyb na plazme ale ako obraz vznika.
Myslel som ze to bude ludi zaujimat a mozno pochopia co znamena "600Hz". Pripajam aj vystup z osciloskopu.

Tie dve fotky su robene rychlym pohybom fotoaparatu a kurzor stoji (nieco ako osciloskop). Oneskorenie a dosvit fosforov sposobuje tiez urcite male rozmazanie resp. zlto modry zavoj a v 3D rezime duchov.

V mojom pripade ako vidno je dosvit zhruba 3-4ms. Pri nizsich jasoch sa tento cas skracuje.

Pri LCD sa bezne v prospektoch uvadza odozva 2-5ms, ale ta sa dosahuje len pomocou prebudenia (overdrive). Tato metoda sa da pouzit iba na velke zmeny mezdi urovnami a casto sposobuje v obraze preostrene hrany okolo objektov. Inokedy sa odozva LCD casto pohybuje zhruba okolo 20-40ms.[/quote]Jako zajímavost se to možná dá brát, ale jinak je to prakticky o ničem, protože rozhodující je kvalita obrazu a ne zvětšená obrazovka na fotce 8-)
Milan C (191)|24.11.2010 18:41
[quote=lerby;309497]To su samozrejme dlhorocne a nespravne dogmy. Priroda "0" nepozna.[/quote]

Len by som chcel vidieť aj " fotečky " LCD :) ....

Každému sa páči niečo iné, ale plazmu LCD jednoducho neprekoná v kvalite a reálnosti obrazu. Je to fakt a to nik nezmení....Plazma je plazma, bohu žial alebo skôr, bohu dík...
Pitomec (10211)|24.11.2010 18:41
[quote=lerby;309497]To su samozrejme dlhorocne a nespravne dogmy. [COLOR=red]Priroda "0" nepozna[/COLOR].[/quote]Však se taky u Plazmy obvykle uvádí 0,001 :D
lerby (906)|24.11.2010 19:00
[quote=Pitomec;309504]Však se taky u Plazmy obvykle uvádí 0,001 :D[/quote]

...pre modru farbu.
Ivo Mašek (10205)|24.11.2010 19:04
no tak to dopověz celý, to pokračování.
lerby (906)|24.11.2010 19:07
[quote=Ivo Mašek;309514]no tak to dopověz celý, to pokračování.[/quote]

Napisal som uz vsetko. Cervena a zelena farba je u mna posunuta/meska zhruba o 3-4ms.
Ivo Mašek (10205)|24.11.2010 19:15
A máš tam menu, kde jde seřizovat (hýbat) s jednotlivými barvami? Tedy logicky jenom s těmi třemi (R G B). nebo to jde jen přes servis?
Jde o to, že vstupní signál, a tedy barevná složka, jde současně., není trhaná a už vůbec nechodí "na pokračování". To platí u všech zobrazovadel. tedy případná odchylka vzniká až za vstupem
lerby (906)|24.11.2010 19:37
[quote=Ivo Mašek;309518]A máš tam menu, kde jde seřizovat (hýbat) s jednotlivými barvami? Tedy logicky jenom s těmi třemi (R G B). nebo to jde jen přes servis?
Jde o to, že vstupní signál, a tedy barevná složka, jde současně., není trhaná a už vůbec nechodí "na pokračování". To platí u všech zobrazovadel. tedy případná odchylka vzniká až za vstupem[/quote]

Nie, nie... to nie je o nastavonani alebo dekodovani farieb, ale o principe fungovania plazmovych obrazoviek.

Jednotlive bunky maju pre vsetky 3 farebne pixle spolocnu spustaciu (sustain) elektrodu a nie je mozne casovat zapalenie samostatne pre kazdu farbu zvlast. Na tom vystupe z osciloskopu to dobre vidno.
lerby (906)|24.11.2010 20:38
Este pre istotu pripomeniem fakt, ze moje fotky nie su zobrazenim pohybu kurzora (stoji na mieste), ale ukazuju ako jeho obraz vznika v case (princip PWM modulacie) zachyteny rychlym pohybom fotoaparatu. Toto na LCD neodfotim, pretoze jeho pixle svietia viac/menej stale a na fotke by bola iba suvisla machula (neberiem do uvahy blikanie podsvietenia).

Pohyb kurzora zobrazuje plazme v presnych krokoch bez vzniku duchov, ktore je mozne pozorovat na LCD v tmavsej oblasti.
Jediny efekt je ten, ze celo bieleho pohybujuceho sa objektu je namodrale a naopak jeho koniec zasa ma zlty nadych (Phosphor Trail).
jarino1978 (8045)|24.11.2010 20:45
@lerby : meral si to síce blbo, ale v princípe je to dobré na to, aby to ľudia pochopili ... Ten +RB máš hlavne za to...
lerby (906)|24.11.2010 20:51
[quote=jarino1978;309538]@lerby : meral si to síce blbo, ale v princípe je to dobré na to, aby to ľudia pochopili ... Ten +RB máš hlavne za to...[/quote]

Ja viem ze amaterske, ale je to vlastne vedlajsi produkt zistovania, na akej frekvencii obrazovka blika.
jarino1978 (8045)|24.11.2010 21:22
tak aby som to zasa nedramatizoval, stačí si pozrieť film Sin City na PDP :)

Ale vážne, ten jav je jasný z princípu PDP technológie. Eliminovať to ide napr. :
- nepozerať ČB filmy alebo Sin City
- znížiť úroveň bielej resp., kontrast
- nepozerať z blízka

Je pravda, že z RGB je B rýchlik, G je slimák a R je tak niekde medzi nimi.
1000.png
lerby (906)|24.11.2010 22:06
[quote=jarino1978;309549]tak aby som to zasa nedramatizoval, stačí si pozrieť film Sin City na PDP :)

Ale vážne, ten jav je jasný z princípu PDP technológie. Eliminovať to ide napr. :
- nepozerať ČB filmy alebo Sin City
- znížiť úroveň bielej resp., kontrast
- nepozerať z blízka

Je pravda, že z RGB je B rýchlik, G je slimák a R je tak niekde medzi nimi.[/quote]

Nie ja som to ani nechcel dramatizovat pretoze 3ms je uz slusna hodnota. Sin City je velmi dobry priklad, ale nemam ani tu vaznejsi problem.

Aj preto som vyberal medzi 3D plazmami, pretoze musia mat co najrychlejsi fosfor kvoli duchom v aj tak zatial slabom 3D.
obor (147)|24.11.2010 22:17
Zalozil som toto vlakno, aby som sa dozvedel co vidia ostatni na svojich plazmach zblizka. Proste ma to zaujima (a urcite aj viacerych), zaujima ma co je tam normalne a co nie, ak to vidia vsetci co ja tak sa postupne ukludnim ;-) a uz to dalej neriesim proste je to tak dane technologiou ako sa tu pise. Takze dristy ze necumiet na to z polmetra ci s nosom na obrazovke si piste do inych vlakien, na to nie je nikto zvedavy, ale na info k veci hej. Nikdy som plazmu nemal, ani nemal moznost blizsie sa zoznamit,ani s velkym LCD nie. Takze zrazu sa ocitne doma 50" opacha za nie maly peniaz, tak clovek nevie co od toho ocakavat. Ale z HD obrazu som urcite na zadok nepadol. Taka normalka, fajn pozeratelne. Skor som soknuty zo SD obrazu ktoreho zdrojom je kablovka z dob socializmu. Ked si odmyslim rozlisenie/ostrost tak obraz nema chybu co sa tyka farebneho podania, aj ciernej a celkoveho dojmu. V pohode pozeratelne od 1,5m (real pozerame vo zd. 2-3,5m). Uvidim az k tomu raz pripojim BlueRay, mozno az potom uvidim skutocne bombove full hd ;-).
jarino1978 (8045)|24.11.2010 22:24
[quote=obor;309564] Skor som soknuty zo SD obrazu ktoreho zdrojom je kablovka z dob socializmu. Ked si odmyslim rozlisenie/ostrost tak obraz nema chybu co sa tyka farebneho podania, aj ciernej a celkoveho dojmu. V pohode pozeratelne od 1,5m (real pozerame vo zd. 2-3,5m). Uvidim az k tomu raz pripojim BlueRay, mozno az potom uvidim skutocne bombove full hd ;-).[/quote]

založil si blbé vlákno, dokonca si si už aj sám odpovedal. Takže ja ti odpoviem tvojim štýlom. Drísty si nechaj pre druhých do iných vlákien, pretože tvoje oči budú vidieť len to, čo vidieť budú. Čo uvidia, je len na ich kvalite a na kvalite tvojho vnímania a do toho láskavo druhých neťahaj.

Už ďalej nemáš čo riešiť....Skôr sa nauč slušnosti...Aspoň to ťa posunie ďalej, aby sme tu nemuseli popísať ešte ďalších 200 príspevkov pre človeka, ktorý nie je schopný pochopiť významy a pojmy z reálneho života.
SlavoF (834)|24.11.2010 22:39
pravda, súhlas
obor (147)|25.11.2010 01:13
[quote=jarino1978;309568]založil si blbé vlákno, dokonca si si už aj sám odpovedal. Takže ja ti odpoviem tvojim štýlom. Drísty si nechaj pre druhých do iných vlákien, pretože tvoje oči budú vidieť len to, čo vidieť budú. Čo uvidia, je len na ich kvalite a na kvalite tvojho vnímania a do toho láskavo druhých neťahaj.

Už ďalej nemáš čo riešiť....Skôr sa nauč slušnosti...Aspoň to ťa posunie ďalej, aby sme tu nemuseli popísať ešte ďalších 200 príspevkov pre človeka, ktorý nie je schopný pochopiť významy a pojmy z reálneho života.[/quote]

Pises trosku zmetene, ja sa nebavim o farebnom vnimani ale o urcitych artefaktoch v obraze, resp. na obrazovke, alebo ako to presne popisat. A to vidi kazdy, ak nevidi prirodzene dobre ma na to okuliare. Pytal som sa tu na konkretne veci v obraze , nie na pocity,dojmy z obrazu.

PS: ten druhy odsek som vobec nepochopil, v podstate si nemusel vobec reagovat.
Milan C (191)|25.11.2010 07:06
[QUOTE=jarino1978;309568]

Píšeš dobre Jarino. Každému vyhovuje resp. vidí niečo iné. Ja mám už tretiu plazmu,dva krát Panasonic a teraz to " delo " Samsung a nedám na plazmu dopustit. Mám oči také, že žiadne blikanie na plazme nepozorujem. A mám možnosť si postaviť vedľa seba na ten istý signál aj LCD aj plazmy a porovnávať. U mňa jednoznačne,po obrazovej stránke, vyhráva plazma Panasonic rady PX , Samsung rady C450 a LCD Philips rady siedmej a ôsmej. Plazma Panasonic G20E rersp.S20E,na dnešné satelitné vysielanie, má vôbec neoslovili a bol som sklamaný po obrazovej stránke, keď som to porovnával s Panasonicom PX rady resp. Samsungom C 450 B1.... Opakujem mám možnosť ich mať vedľa seba na ten istý zdroj. Tak to vidím ja, iný má možno iné oči. Rôzne fotečky zblízka, sory to je o ničom. Môže pomôcť k orientácii, ale výsledok sú zase len vlastné oči. Toto moje porovnanie platí pre dnešné " kvalitné" vysielanie zo satelitu, čiže pre pripojenie HD satelit - HDMI - plazma. Prajem každému dobrý výber.
marco.polo (43)|25.11.2010 08:51
chcel by som sa vyjadriť aj ja k téme,ja mám 50 PK250,je to moja tiež prvá plazma,/mám ešte LCD Sony/ale to "iskrenie farieb" v obraze LG pri pohlade zblízka mi fakt vadí.Som to ž reklamoval,samozrejme že technik od LG mi všetky moje požiadavky na reklamáciu zamietol,a ako perlička na torte je to,že do vyjadrenia reklamácie napísal že si mám kúpiť LCD aby som tieto javy nevidel.Pripravujem žalobu na servis LG,tak dám potom vedieť ako to všetko z LG dopadlo:-)
jarod72pm (841)|25.11.2010 09:27
Já patřím bohužel mezi ty kteří když vidí zastřený zašedlý obraz Plasmy a ještě se k tomu trochu chvěje (Pan. G20) navíc to hučení bylo slyšet i přes okolní hluk na prodejně kde se sešla parta lidí a vybírala se TV(jeden už měnil 4 Plasmu za sebou ), nakonec brali pro mnohé k nepochopení nižší řadu která byla OK (Pan. S10E) a to zkoušeli štelovat obraz,no vedle stojící LCD mě opět oslovilo víc než Plasma a jak už se tu píše je to na očích každého a ne na tom jak kterou technologii budeme hanit!(viz pitomec různé reakce)tady už neplatí argumenty -odezva,kontrast,rozmazaný obraz atd atd. Ale opravdu rozhodují oči a pokud někomu vyhovuje pouze HD ready Plasma tak proč ne že... :-)
jarod72pm (841)|25.11.2010 09:30
[quote=marco.polo;309624]chcel by som sa vyjadriť aj ja k téme,ja mám 50 PK250,je to moja tiež prvá plazma,/mám ešte LCD Sony/ale to "iskrenie farieb" v obraze LG pri pohlade zblízka mi fakt vadí.Som to ž reklamoval,samozrejme že technik od LG mi všetky moje požiadavky na reklamáciu zamietol,a ako perlička na torte je to,že do vyjadrenia reklamácie napísal že si mám kúpiť LCD aby som tieto javy nevidel.Pripravujem žalobu na servis LG,tak dám potom vedieť ako to všetko z LG dopadlo:-)[/quote]

Jo technik ti poradil další možnost pokud ti něco nesedí a už se těším na tu žalobu ! a doufám že bude a nebude to jen takové plácání do větru protože je spousta hrdinů co umí vyhrožovat !
marco.polo (43)|25.11.2010 10:27
[quote=jarod72pm;309633]Jo technik ti poradil další možnost pokud ti něco nesedí a už se těším na tu žalobu ! a doufám že bude a nebude to jen takové plácání do větru protože je spousta hrdinů co umí vyhrožovat ![/quote]

neboj,bude....švagor je sudca:-)