Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

5.1 vs 7.1

harmon3k (207)|8.11.2010 18:28
chtěl bych se optat ...
myslite ze u techo "lacinejsich modelu repro "
lg hx995tz 5.1
samsung HT-C5550 5.1 3d
samsung HT-C6730W 7.1
HT-C6930W 7.1 3d
Ma cenu priplatit za 7.1 repro ?

Jake je dnes vlastne takove vyuziti.Nak sem tu k tomu nic moc nenasel.
dodomt (276)|8.11.2010 18:52
Ak mas kde dat repro po byte/dome tak nie je problem... dalej k tomu aby si mohol prehravat 7.1 potrebujes aj nejaky zdroj BD...
Moje odporucanie radsej kup poriadne 2.1 alebo 5.1 repro ako 7.1

dodo
Leroj (85)|8.11.2010 18:53
obecně platí, že lepší slušné 5.1, než slabší 7.1
u těch sestav mám dojem, že ani ta 5.1 není zrovna moc slušná - při té ceně to snad ani není možný
doporučuju připlatit a koupit nějaký receiver /třeba bazarový/ + slušný bedny - 5.1 stačí
problém je, že těch peněz je dost málo, takže vzít třeba jen přední a na zbytek došetřit.
harmon3k (207)|8.11.2010 19:09
[quote=Leroj;306006]obecně platí, že lepší slušné 5.1, než slabší 7.1
u těch sestav mám dojem, že ani ta 5.1 není zrovna moc slušná - při té ceně to snad ani není možný
doporučuju připlatit a koupit nějaký receiver /třeba bazarový/ + slušný bedny - 5.1 stačí
problém je, že těch peněz je dost málo, takže vzít třeba jen přední a na zbytek došetřit.[/quote]

to bych udelal ale nenasel sem podobneho desingu ...navic vic jako 15t do toho investovat nechci ...doted mam logitech z5500 a kdyby se me nehnusil jejich pc vzhled v poho nanich na sve vyuziti frcim dal.
ale kdyz uz neco kupuju radeji se optam a v ramci moznosti koupim neco co je z meho vyberu nejvhodnejsi
7.1 se me libilo ze podporuje ps3 hry
nelibi se me drevene do obyvaku se me to nehodi u polovicky to neprojde..
kdyby prodavaly podobneho stylu jako lg ht953tv tak nevaham a resim to takto.

tady u tech repro vykonove je to stejne jak u 5.1 tak u 7.1 takze otazka je jestli to ma vubec prinos ty dve bedny navic
jarod72pm (841)|8.11.2010 20:03
Nemá to žádný přínos.Navíc domácí efekt 7.1 přináší až velká místnost.
Kup raději pořádné 5.1 bedny
harmon3k (207)|8.11.2010 20:14
[quote=jarod72pm;306029]Nemá to žádný přínos.Navíc domácí efekt 7.1 přináší až velká místnost.
Kup raději pořádné 5.1 bedny[/quote]

ok diky
a co investice 4500 navic za 3D blue ray oproti normal...

jde o to ze to bude zakorenene v sestave
tak porad nevim jestli jit pripadne do normal blue ray ...co kdyz se casem 3d rozsiri pak kupovat cele repro nebo to nejak stim propojovat s novim a mit jeste starsi co 3d nema
vivid.sk (11472)|8.11.2010 21:14
co kdyz se casem 3d rozsiri pak kupovat cele repro nebo to nejak stim propojovat s novim a mit jeste starsi co 3d nema

Sam si si odpovedal, ze kupovat kompletne AIO s playerom je nezmysel. Ak uz AIO, kup len AVR a bedne v jednom (napriklad Onkyo 22 HDX). Je tam specifikacia HDMI 1.4, takze to tak skoro (resp koli 3D) nevyhodis.Najlepsie je samozrejme solo AVR, solo bedne, ale na to mas maly rozpocet
harmon3k (207)|8.11.2010 21:22
[quote=vivid.sk;306049]co kdyz se casem 3d rozsiri pak kupovat cele repro nebo to nejak stim propojovat s novim a mit jeste starsi co 3d nema

Sam si si odpovedal, ze kupovat kompletne AIO s playerom je nezmysel. Ak uz AIO, kup len AVR a bedne (napriklad Onkyo 22 HDX). Je tam specifikacia HDMI 1.4, takze to tak skoro (resp koli 3D) nevyhodis.Najlepsie je samozrejme solo AVR, solo bedne, ale na to mas maly rozpocet[/quote]

POKUD BY SI vedel o takovemto nebo podobne desingu beden tak rad http://images.trustedreviews.com/images/article/inline/8959-ht953tv01.jpg

bohuzel me jde dost i o vzhled aby me to zapadalo a polovicka odmita nejake skatule,nebo jen male kostky
vivid.sk (11472)|8.11.2010 21:40
nuz s tym ti neporadim, kazdy si musi tu svoju polovicku spracovat sam

ja by som sa asi bal, ze mi tie 'bedne' zhodi prievan, ked zabudnem zavriet okno :D, ale to uz je ina tema. Radsej tieto na zemi ako male 'kocky' zavesene nad hlavami posluchacov nad sedackou (aj to som uz videl).


napriek tomu si myslim, ze plnohodnotne bedne dokazu su krajsie, ako tieto plastaky (ale uznavam, ze je to vec vkusu)

napriklad lacne (ale elegantne) Heco Victa. Sice to nejako extra nehra, ale nepriek tomu je to omnoho lepsie ako plastove krabice.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
harmon3k (207)|8.11.2010 21:45
[quote=vivid.sk;306057]nuz s tym ti neporadim, kazdy si musi tu svoju polovicku spracovat sam

ja by som sa asi bal, ze mi tie 'bedne' zhodi prievan, ked zabudnem zavriet okno :d, ale to uz je ina tema. Radsej tieto na zemi ako male 'kocky' zavesene nad hlavami posluchacov nad sedackou (aj to som uz videl).


Napriek tomu si myslim, ze plnohodnotne bedne dokazu su krajsie, ako tieto plastaky (ale uznavam, ze je to vec vkusu)

napriklad lacne (ale elegantne) heco victa. Sice to nejako extra nehra, ale nepriek tomu je to omnoho lepsie ako plastove krabice.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

a co rikas na kvalitu jamo s 606 hcs 5
vivid.sk (11472)|8.11.2010 21:55
nepocul som tak nehodnotim, ale jamo uz nie je to co bolo (osobne by som od toho dal ruky prec - aspon co sa tyka posluchu muziky).

Ale pri kine by prebasovanost nejako vadit nemala, takze mozno budes viac nez spokojny.
Ono je to viacmenej skor pravidlo, ze vsetky lacne stlpy budu viac basovat ako je treba. A budu skor pre fanusikov tanecnej a techno muziky. Detaily na stredoch a priestor tam nehladaj.

Osobne by som vsak siel cestou kupy overeneho modelu sa 1/2 ceny z vypredaja (noveho).
vid ceny na hifibazar.cz


updated:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
harmon3k (207)|8.11.2010 22:08
[quote=vivid.sk;306065]nepocul som tak nehodnotim, ale jamo uz nie je to co bolo (osobne by som od toho dal ruky prec - aspon co sa tyka posluchu muziky).

Ale pri kine by prebasovanost nejako vadit nemala, takze mozno budes viac nez spokojny.
Ono je to viacmenej skor pravidlo, ze vsetky lacne stlpy budu viac basovat ako je treba. A budu skor pre fanusikov tanecnej a techno muziky. Detaily na stredoch a priestor tam nehladaj.

Osobne by som vsak siel cestou kupy overeneho modelu sa 1/2 ceny z vypredaja (noveho).
vid ceny na hifibazar.cz


updated:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
A PODLE CEHO SE MAM TEDY RIDIT
kdyz uz tak bych byl rad kdyby byli cerne lakovane pokud mozno to bych mozna ukecal :D
vivid.sk (11472)|8.11.2010 22:17
A PODLE CEHO SE MAM TEDY RIDIT

To je jednoduche. Vyberaj podla svojho ucha :)

V praxi je postup opacny, povies si kolko si ochotny minut za komplet, a potom vyberas vhodne komponenty. Cierne lakovane su napriklad Canton Chrono, ale to je uz mimo tvoj rozpocet.

Rada nakoniec: dobre repro nekupis cez web (to vsak neznamena ze ich neponukaju hifi shopy, len sa neobjavuju v kazdom z internet shopov ako spotrebky Samsung, LG a podobne).
Navstiv specializovane hifi studio/studia, kde ti poradia a kde si vsetko mozes vypocut.


a nakoniec:
- je relativne jedno, ake si kupis prve repro, pri dalsom vybere o par rokov uz budes presne vediet, co ti na nich vadi a preco chces lepsie (ine). Ak nie, tak sa stanes jednym z mnohych spokojnych majitelov na velmi dlho.
harmon3k (207)|8.11.2010 23:12
[quote=vivid.sk;306076]A PODLE CEHO SE MAM TEDY RIDIT

To je jednoduche. Vyberaj podla svojho ucha :)

V praxi je postup opacny, povies si kolko si ochotny minut za komplet, a potom vyberas vhodne komponenty. Cierne lakovane su napriklad Canton Chrono, ale to je uz mimo tvoj rozpocet.

Rada nakoniec: dobre repro nekupis cez web (to vsak neznamena ze ich neponukaju hifi shopy, len sa neobjavuju v kazdom z internet shopov ako spotrebky Samsung, LG a podobne).
Navstiv specializovane hifi studio/studia, kde ti poradia a kde si vsetko mozes vypocut.


a nakoniec:
- je relativne jedno, ake si kupis prve repro, pri dalsom vybere o par rokov uz budes presne vediet, co ti na nich vadi a preco chces lepsie (ine). Ak nie, tak sa stanes jednym z mnohych spokojnych majitelov na velmi dlho.[/quote]

diky za trady
jeste trocha premyslim nad temato myslim ze by to byla lepsi volba nez vsechny nahore co jsem postoval
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kdyz uz bych sel do neceho lacinejsiho
harmon3k (207)|9.11.2010 17:57
jeste k tomu 7.1 jak velka ta mistnost aby to melo smysl .
Ja mam obyvak 6m x 5,5m