Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE32R87 - důvod k reklamaci?

kzlatak (29)|8.10.2007 21:44
Koupil jsem si tento model jako svou první LCD televizi v Datartu a moc se mi líbí. Po dvou dnech užívání jsem si v pravém horním rohu všiml odchlipování obrazovky /vypadá to jako by na sobě měla TV ochrannou fólii a pod tu se dostala voda, nebo se částečně odlepila/, zatím je šířka tohoto místa asi 2,5 cm a výška asi 2mm /těsně nad část obrazovky, která již zobrazuje/. Při sledování TV to není moc vidět, jen při tmavé ploše, ale pak to celkem poutá pozornost. Jsem opravdu začátečník, není tam snad žádná fólie, kterou jsem měl odstranit? :evil: A myslíte, že je to důvod k reklamaci? TV jsem pořizoval před pár dny v Datartu (bohužel ne po netu, jinak bych ji vrátil, není to pro mě malá částka). Jinak mě ještě zarazilo, že v ovládání byly baterie a televize už byla přednastavená (musel jsem ji resetovat) :? Že by už ji někdo měl přede mnou :(
Díky moc za radu.
michal_h (492)|9.10.2007 10:37
baterky by v ovladači být neměly, asi už to někdo používal...
podle mě na TV žádná ochranná folie, která by se sundavala před používáním, není
robert.kotasek (777)|9.10.2007 10:46
myslim ze byla vystavena na pultu...
kzlatak (29)|9.10.2007 12:49
Když si pročítám návod, měl by tam být ještě speciální hadřík na otírání obrazovky, kupodivu chybí. Nevíte někdo, jestli se u Samsungu dá třeba v servisním menu zjistit, jak dlouho už TV běžela? Že já musím mít takovou smůlu, koupil jsem jetou TV za dost peněz, příště už jen po netu s možností vrácení:(
Milhor (118)|9.10.2007 13:11
Nemám Samsung, ale Philips. Přesto si myslím, že to i u Samsunga jde zjistit, jak dlouho je jetej, u Philipsa to jde. Ale jinak, dle mne, je to vada výrobku a ihned bych šel reklamovat, nečekal bych na nic. Čím dříve, tím lépe. V tomto by ti dobře poradili na lince Sdružení na ochranu spotřebitelů. Najdeš na netu.
zoba (41)|9.10.2007 14:27
V servisnim menu se ukazuje kolik ma najeto ...
Uz nevim jak se to jmenovalo, ale bylo to hned na uvodni obrazovce toho servisniho menu - nahore.
Jak se dostat do toho menu sem videl nekde na eng. foru (mozna to bude i tady nekde).
ezechiel1917 (498)|9.10.2007 16:32
do servisniho menu se dostanes z vypnuteho stavu televize, na ovladaci zmacknes INFO, pote MENU, pote MUTE a nakonec tlacitko pro zapnuti. Udaj o tom kolika ma tv nabehano v hodinach najdes hned nahore.

Upozornuju ale ze vstupem do servisniho menu prijdes o vsechny nastaveni jednotlivych vstupu tv. Navic se tento citac se da vynulovat RESETEM primo pres menu, takze pokud by prodejce chtel mohl to teoreticky udelat.

Jinak doporucuju na nic nesahat, omylem neco zmenis a tezko dohledas co. Zkoukni udaj a vypni tv.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kzlatak (29)|9.10.2007 17:21
Díky moc, jdu to zkouknout.
Bobanovicz (169)|9.10.2007 17:53
Pokud jsou v ovladači baterie, nemáš tam čistící hadřík a na TV je vidět, že někde běžela tak ji okamžitě vrať.
Tohle se mi stalo před sedmi lety, když jsem kupoval ještě CRT TV za 130.000,-
Nechápu tu drzost prodejce, který tohle zkouší.
kzlatak (29)|15.10.2007 11:15
Díky moc za rady, v sobotu jsem dorazil do Datartu, výměna naprosto bez potíží, nový televizor byl balený originál :P
Snad už bude vše v pohodě. Hned jsem si koupil lepší scart kabel (Phillips) a napojil jsem na něj DVD přehrávač. Obraz je super. Jinak televize má 2 scarty, ale jen 1 podporuje RGB a já bych potřeboval 2 :cry: (1. na DVD a 2. na Digi-TV set top box). Takže jsem vyhodil peníze za ten scart zbytečně, protože to DVD budu muset mít do TV napojené přes set-top box a na to spojení mám jen obyčejný scart :roll: