Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40N87BD

Radoo (1302)|2.5.2007 14:27
S tímto označením se objevily na internetu v shopech tyto TV.
Můžete mi někdo říci, co to je za typ, který jsem nikde na stránkách výrobce nenašel,
případně dát odkaz ?
Na lince Samsungu ho také neznají.
Úajně má nahrazovat LE40N86BD, který zase shopy stahují.
Viděl už někdo vůbec nějaké N-ko ?
tonikus (21)|2.5.2007 16:11
jediný rozdiel, ktorý som našiel tak 86 má čiernu spodnú lištu a 87 má spodnú lištu striebornú,
ostatné parametre boli identické
Radoo (1302)|2.5.2007 21:07
[QUOTE=tonikus;140851]jediný rozdiel, ktorý som našiel tak 86 má čiernu spodnú lištu a 87 má spodnú lištu striebornú,
ostatné parametre boli identické[/QUOTE]
No, ale to jsi našel na stránkách prodejců.
Na lince Samsungu mi N87 zapřeli a na webech není nikde na světě...
To je záhada !
:)
tonikus (21)|3.5.2007 07:19
našiel som to na na webe Samsungu, len už neviem presne kde to bolo
tonikus (21)|3.5.2007 07:22
Tu je aj návod v češtine a slovenčine pre 87http://www.samsung.com/uk/support/productsupport/download/Model_Select2.aspx?type=Television&subtype=TFT+LCD&model=LE37M87BD&fileType=UM&LSSI=%2Fuk%2Fmodule%2Fssi%2Fleft%2Flmenu%5Ftelevision%5Ftftlcd%2Esec&RSSI=%2Fuk%2Fmodule%2Fssi%2Fright%2Frmenu%5Ftelevision%2Esec
tonikus (21)|3.5.2007 07:23
Radoo (1302)|3.5.2007 09:50
[QUOTE=tonikus;140899]A tu sú produkty http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le37m87bdxxeu.asp[/QUOTE]

Jak vidno, máš v tom také hokej.
M-ko se super clear panelem není N-ko bez super clear panelu !
tonikus (21)|3.5.2007 15:10
No, ja som daval len 86-87, konkretny model N86 aleboN87 je tam tiež, (len treba vybrať produkt)takže tak nejak s hokejom
Radoo (1302)|3.5.2007 15:22
Radoo (1302)|3.5.2007 22:09
Tak hurá, odpovím si sám.
Objevil jsem odkaz na maďarských stránkách, český Samsung je pobočkou maďarského zastoupení.
http://www.samsung.com/hu/products/tv/lcdtelevisions/le40n87bd.asp?page=Specifications
návod:
http://www.samsung.com/download/Model_Select.aspx?type=TV&typecode=1&subtype=LCD&subtypecode=101&model=LE40N87BD&fileType=UM
Radoo (1302)|10.5.2007 09:07
Dělali s novou řadou hurá v dubnu a zatím tento typ z nové řady není dostupný doteď.
Je pouze něco z R,S a M
Pokud někdo o dostupnosti něco víte, napište.
tunelar (57)|11.5.2007 08:19
K tomu se také přidávám, mě by se hodil kamenej obchod nebo eshop nejlépe v Brně. Dík
Radoo (1302)|1.6.2007 10:54
Tak jsem ji LE40N87BD naslepo objednal, už jim přišla a v pondělí ji zasílají.
Pokud někdo máte o tuto TV zájem, dejte vědět, dám sem pak info z praxe.
Zatím ji ještě nikdo neviděl a nerecenzoval. Hold budu předskokan.
robert.kotasek (777)|1.6.2007 11:46
tonikus (21)|1.6.2007 13:18
jedine co mi vadi, ze tam nedali slot na pamatove karty na prezeranie fotiek
Radoo (1302)|1.6.2007 16:08
[QUOTE=tonikus;143047]jedine co mi vadi, ze tam nedali slot na pamatove karty na prezeranie fotiek[/QUOTE]

To by chtěl člověk moc, ale věřím, že pro někoho to může být minus.
USB budu mít v DVD přehrávači s upscalingem 1080p
viz: http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/cs/cz/consumer/home_entertainment_gr_cz_consumer/dvd_home_theater_ca_cz_consumer/dvd_players_su_cz_consumer/ce/_productId_DVP5980_12_CZ_CONSUMER/DVD_p%C5%99ehr%C3%A1va%C4%8D_s%C2%A0HDMI_a_USB+DVP5980_12
a taky v Media Center PC, mám tam čtečku na všechny typy karet.
Radoo (1302)|1.6.2007 16:26
[QUOTE=robert.kotasek;143035]http://www.samsung.com/cz/products/lcdtelevisions/comming/le40m86bd.asp?page=Specifications

Vypada to ze to bude delo... pak dej vedet[/QUOTE]

Tvůj odkaz je na M-ko.
M ko má sklo a vyšší kontrast a vyšší cenu.
Toto vlákno je celé o N-ku, N87, N86 ...
SIMSON (39)|1.6.2007 18:59
[QUOTE=Radoo;143072]To by chtěl člověk moc, ale věřím, že pro někoho to může být minus.
USB budu mít v DVD přehrávači s upscalingem 1080p
viz: http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/cs/cz/consumer/home_entertainment_gr_cz_consumer/dvd_home_theater_ca_cz_consumer/dvd_players_su_cz_consumer/ce/_productId_DVP5980_12_CZ_CONSUMER/DVD_p%C5%99ehr%C3%A1va%C4%8D_s%C2%A0HDMI_a_USB+DVP5980_12
a taky v Media Center PC, mám tam čtečku na všechny typy karet.[/QUOTE]

Mám dotaz spíše k tomu DVD Philips. Chceš si ho teprve koupit nebo už ho máš ? Je to můj nažhavější favorit jako DVD přehrávač. Nejprve jsem přemýšlel o nějakém "echt DivXu" jako je XORO 8410, ale raději omezím přehrávání některých "avíček" a bude sázet na kvalitu značkového přístroje. I když si myslím, podle popisu, že by toho Philips mohl přehrát hodně. Taky jeho firmwarová podpora bývá celkem slušná. Zatím jsem nenašel, za tuto cenu, značkový DVD přehrávač, který by uměl 1080p, měl HDMI a přehrál tolik různých formátů. Pokud s ním má někdo zkušenost, rád uvítám nějakou minirecenzi. Taky doufám, že propojení HDMI mezi SONY 32V2500 a DVD bude bez problémů fungovat.
Radoo (1302)|2.6.2007 07:29
[QUOTE=SIMSON;143079]Mám dotaz spíše k tomu DVD Philips. Chceš si ho teprve koupit nebo už ho máš ? Je to můj nažhavější favorit jako DVD přehrávač. Nejprve jsem přemýšlel o nějakém "echt DivXu" jako je XORO 8410, ale raději omezím přehrávání některých "avíček" a bude sázet na kvalitu značkového přístroje. I když si myslím, podle popisu, že by toho Philips mohl přehrát hodně. Taky jeho firmwarová podpora bývá celkem slušná. Zatím jsem nenašel, za tuto cenu, značkový DVD přehrávač, který by uměl 1080p, měl HDMI a přehrál tolik různých formátů. Pokud s ním má někdo zkušenost, rád uvítám nějakou minirecenzi. Taky doufám, že propojení HDMI mezi SONY 32V2500 a DVD bude bez problémů fungovat.[/QUOTE]
Philips mám předobědnaný, teprve přijde na trh. Kromě jiného ho beru i kvůli desigenu, protože není tolik černý, jako Samsung DVD-1080P7 http://www.samsung.com/cz/presscenter/pressrelease/pressrelease_20070418_0000340368.asp
,protože mám stříbrný rceiver a popravdě bych nejradši vše ve stříbře (kartáčovaný hliník).
Hold doba je taková, že vše je z černého leštěného akrylátu.
Funkce Samsungu - Anynet+ by se stejně u DVD přehrávače příliž nevyužila ...
KUFI (63)|3.6.2007 13:30
[QUOTE=Radoo;143030]Tak jsem ji LE40N87BD naslepo objednal, už jim přišla a v pondělí ji zasílají.
Pokud někdo máte o tuto TV zájem, dejte vědět, dám sem pak info z praxe.
Zatím ji ještě nikdo neviděl a nerecenzoval. Hold budu předskokan.[/QUOTE]
Cau. Ted hci kupovat LE40"M"87BD coz je pravdepodobne az na vyssi kontrast uplne stejna bedna. Tak se te chci zeptat jak uz ji mas dlouho, jak ses s ni spokojenej, na co ji vsechno pouzivas atd. Dikec
Radoo (1302)|4.6.2007 21:11
[QUOTE=KUFI;143178]Cau. Ted hci kupovat LE40"M"87BD coz je pravdepodobne az na vyssi kontrast uplne stejna bedna. Tak se te chci zeptat jak uz ji mas dlouho, jak ses s ni spokojenej, na co ji vsechno pouzivas atd. Dikec[/QUOTE]
Zítra mi má přijít. Co vám budu povídat, jsem napnutej jak kšandy !
POiNTERx (436)|4.6.2007 21:35
[QUOTE=KUFI;143178]Cau. Ted hci kupovat LE40"M"87BD coz je pravdepodobne az na vyssi kontrast uplne stejna bedna. Tak se te chci zeptat jak uz ji mas dlouho, jak ses s ni spokojenej, na co ji vsechno pouzivas atd. Dikec[/QUOTE]40M87 ma oproti 40N87 reflexnu vrstvu (po samsungacky Super Clear panel)... cize bud pripraveny ze sa ti bude odrazat ako plazma. A najme vdaka tejto vrstve si moze Samsung napisat ten "vyssi" kontrast. :)

Radoo... myslim ze Nko bola lepsia volba... potom daj vediet co a ako..

EDIT:
Tu este jedna moja sukromna fotka z testov (tie TV co sa odrazaju na obrazovke boli oproti)... mimochodom prave bol do nej pusteny signal 1080p24 (ak si dobre pamatam) a TV vypisala NOT support mode.
Ale inak je to celkom schopna masina...
M87.jpg
KUFI (63)|4.6.2007 22:28
[QUOTE=POiNTERx;143299]40M87 ma oproti 40N87 reflexnu vrstvu (po samsungacky Super Clear panel)... cize bud pripraveny ze sa ti bude odrazat ako plazma. A najme vdaka tejto vrstve si moze Samsung napisat ten "vyssi" kontrast. :)[/QUOTE]

No co. TV a zrcadlo v jednom je nahodou docela prakticka vec... Ale vazne. Vzhledem k tomu, ze mam pri sledovani filmu, nebo masteni gamesy, v mistnosti totalne zatemneno, tak me to nejak zvlast nevadi.
K tomu rozdilu M a N - vychazim z datasheetu, kde u N je psanej kontrastni pomer 10000:1 a u M 15000:1, a u Mka vyssi barevna skala (127% vs 100%). Este uvadi u toho M asi o 2kg mensi vahu. Krom toho se mi o neco vic libi design Mka, ale to je ciste subjektivni.
POiNTERx (436)|4.6.2007 23:01
[QUOTE=KUFI;143306]No co. TV a zrcadlo v jednom je nahodou docela prakticka vec... Ale vazne. Vzhledem k tomu, ze mam pri sledovani filmu, nebo masteni gamesy, v mistnosti totalne zatemneno, tak me to nejak zvlast nevadi.
K tomu rozdilu M a N - vychazim z datasheetu, kde u N je psanej kontrastni pomer 10000:1 a u M 15000:1, a u Mka vyssi barevna skala (127% vs 100%). Este uvadi u toho M asi o 2kg mensi vahu. Krom toho se mi o neco vic libi design Mka, ale to je ciste subjektivni.[/QUOTE] No v tom datasheete urcite najdes informaciu pri M ze ma Super Clear Panel (ktory je marketingovo vselijako popisovany, len nie ako reflexna vrstva znama napr. z notebookou :) )... a vdaka tomu ma tych "15:000" oproti N "10 000". Ja ani nechcem tvrdit ze reflexna vrstva je nevyhoda... to urcite nie... prinasa aj svoju vyhodu... obraz nabera trochu vyssiu hlbku... a pokial to budes pozerat po tme.. tak parada. Len som ta chcel na to upozornit, aby si vedel do coho ides ;)
Radoo (1302)|4.6.2007 23:06
[QUOTE=KUFI;143306]No co. TV a zrcadlo v jednom je nahodou docela prakticka vec... Ale vazne. Vzhledem k tomu, ze mam pri sledovani filmu, nebo masteni gamesy, v mistnosti totalne zatemneno, tak me to nejak zvlast nevadi.
K tomu rozdilu M a N - vychazim z datasheetu, kde u N je psanej kontrastni pomer 10000:1 a u M 15000:1, a u Mka vyssi barevna skala (127% vs 100%). Este uvadi u toho M asi o 2kg mensi vahu. Krom toho se mi o neco vic libi design Mka, ale to je ciste subjektivni.[/QUOTE]

Mko kromě skla, je ještě navíc oproti Nku o cenťák tenší, má repráky zespodu a nemá modré světýlko vpředu. Mě hlavně ten lesk odradil, jinak gamut a kontrast fajn věc. To tam dali lepší zářivky, nebo co ?
Že bych si je tam taky pak do Nka šoupnul ? :)
Radoo (1302)|6.6.2007 10:33
LCD omalovánky jsou doma. Včera v sedm volali, že to vezou a v deset byla doma. Trochu změna ve velikosti 40" 16:9 oproti 29" 4:3 ! :) Desigen jeden skvost, hledal jsem modré power světýlko a ono se rozsvítí jakoby skrz lesklý rám, těžko posat, velmi efektní. Částečně podsvětlené ovládání a CZ menu super. Potěšující je, že to není velké zrcadlo v obýváku, ten matný povrch zobrazovače je taky super. K obrazu TV analog je to lepší, než jsem čekal, dá se na to koukat :), na CRT Philips 50Hz za 33k byl TV obraz určitě lepší, ale měl také o mnoho menší úhlopříčku a líp zakryl nedokonalost PALu. Nemám dobrý příjem, obraz trpí odrazy, ale do DVB-t s tím v zástavbě bohužel nic neudělám.
TV má obrovské možnosti nastavení obrazu a jednotlivých barev, bílá, černá, růžová, modrá, zelená, červená ..., různé režimy zpracování obrazu, podsvícení atd atd., celkem mnoho prametrů, s čím si budu ještě hrát k obrazu svému.
DVD je úplně jinde, zatím pouze přez scart, ale i tak super, úplně ta velikost a detaily vtáhnou do děje. Bohužel obraz přez HDMI (což mne zajímá nejvíc) jsem zatím neměl možnost vyzkoušet, objednávám si právě VGA kartu s HDMI do kompu.
Předpokládám, že digitální propojení, nějaký filtry FFDshow.. už tak velmi dobrej obraz pěkně posune nahoru. Nejvíc se těším na otestování HD videa a fotek. Nějaké šmouhy za pohybujícím předmětem jsem zatím nezaznamenal, černá je taky OK, na CRT pokud měl být jas a kontrast ok, černá taky nebyla zcela černá, když byla v pokoji tma.
Zobrazovač hodně odhalí jakoukoliv nekvalitu zobraz. signálu oproti CRT, kde vypadá vše podobně dobře, s čímž jsem počítal. Je to ostatně jako u levného audia, kde hraje stejně FM rádio, jako CD...
Až budu mít digitální propojení, přidám další poznatky.
ezechiel1917 (498)|6.6.2007 11:18
ja mam taky objednano, preci jen leskly panel nemam rad, staci tmavsi scena ve filmu a zazitek je diky odrazum okoli znehodnocen. zitra by mela dorazit jsem zvedavej na kvalitu obrazu zejmena z pc.
otazka jestli pripjoti pres dvi->d-sub redukci nebo dvi->hdmi pri pouzivani zejmena s pc.
jeste by me zajimalo jak tu probehla diskuze u M rady ohledne signalu 1080p24 jestli to ma tenhle kousek uz ve firmwaru tudiz BluRay pres PS3 pojede 24 fps nebo bude potreba updatnout firmware jako u starsich M87, pres PC a powerstrip to do tv nacpu, otazka je jak se to chova pri PS3 a jinych prehravacich co maji 1080p24 vystup.
sasa69 (88)|6.6.2007 11:37
[QUOTE=Radoo;143030]Tak jsem ji LE40N87BD naslepo objednal, už jim přišla a v pondělí ji zasílají.
Pokud někdo máte o tuto TV zájem, dejte vědět, dám sem pak info z praxe.
Zatím ji ještě nikdo neviděl a nerecenzoval. Hold budu předskokan.[/QUOTE]
mě by zajímal názor na toho Samsunga co sis objednal
popřípadě mi napiš na ICQ:348438465 díky
KUFI (63)|6.6.2007 18:15
[QUOTE=Radoo;143393]TV má obrovské možnosti nastavení obrazu a jednotlivých barev, bílá, černá, růžová, modrá, zelená, červená ..., různé režimy zpracování obrazu, podsvícení atd atd., celkem mnoho prametrů, s čím si budu ještě hrát k obrazu svému.
[/QUOTE]
Jestli si na to jeste nekde nenarazil, tak se ti tohle bude urcite hodit: http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/22/samsung-le40m86bd-settings/ Je to nastaveni tyhle bedny od profiku, melo by to vyrazne zvednout kvalitu obrazu.
Jo a gratuluju ke koupi :D
Radoo (1302)|6.6.2007 18:56
[QUOTE=KUFI;143425]Jestli si na to jeste nekde nenarazil, tak se ti tohle bude urcite hodit: http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/22/samsung-le40m86bd-settings/ Je to nastaveni tyhle bedny od profiku, melo by to vyrazne zvednout kvalitu obrazu.
Jo a gratuluju ke koupi :D[/QUOTE]

Díky, kouknu na to, bude se to hodit !
Jinak píšu v plném nadšení, mám pipojeno přez DVI>HDMI v 1920x1080 60Hz a tak trochu jsem si sednul na zadeček, jak to zobrazuje vokna, full HD video a fotky z digit. foťáku. To je prostě k neuvěření ! :D
DVD a digit. satelit taky není vůbec špatný !
Kdo přemýšlíte nad LCD, tak nebudete zklamaní, samozřejmě kdo čeká, že mu dnešní zobrazovače zobrazí excelentně to co vysílají pozemní vysílače, tak na to ať zapomene, to dovede nějak zahrát do outu pouze CRT a radši v 50Hz ovým podání a úhlopříčce 37cm :).
sasa69 (88)|6.6.2007 19:07
[QUOTE=Radoo;143430]Díky, kouknu na to, bude se to hodit !
Jinak píšu v plném nadšení, mám pipojeno přez DVI>HDMI v 1920x1080 60Hz a tak trochu jsem si sednul na zadeček, jak to zobrazuje vokna, full HD video a fotky z digit. foťáku. To je prostě k neuvěření ! :D
DVD a digit. satelit taky není vůbec špatný !
Kdo přemýšlíte nad LCD, tak nebudete zklamaní, samozřejmě kdo čeká, že mu dnešní zobrazovače zobrazí excelentně to co vysílají pozemní vysílače, tak na to ať zapomene, to dovede nějak zahrát do outu pouze CRT a radši v 50Hz ovým podání a úhlopříčce 37cm :).[/QUOTE]
Jestli se mohu zeptat,kde a za kolik jsi si pořídil toho Miláška
(jestli je obchod spolehlivý a jestli máš origo záručák)
dík za odpověd
ezechiel1917 (498)|6.6.2007 20:13
tak me taky dorazila, obraz z pc pres hdmi super jen jsem nenastavoval barvy apod.

Jen me prekvapuje ze se mi ted objevily 2 CELY sloupce vadnejch?? pixelu vlevo u kraje. 1 sloupec sviti cervene a druhej o kus vedle zlute, mam pocit ze hned po zapojeni tam nebyly, nereknu kdyby par pixelu nekde, ale cely sloupce vadny mi prijde divny teda :O neni to neco jinyho?
Radoo (1302)|6.6.2007 21:04
[QUOTE=ezechiel1917;143440]tak me taky dorazila, obraz z pc pres hdmi super jen jsem nenastavoval barvy apod.

Jen me prekvapuje ze se mi ted objevily 2 CELY sloupce vadnejch?? pixelu vlevo u kraje. 1 sloupec sviti cervene a druhej o kus vedle zlute, mam pocit ze hned po zapojeni tam nebyly, nereknu kdyby par pixelu nekde, ale cely sloupce vadny mi prijde divny teda :O neni to neco jinyho?[/QUOTE]
Tak to 100pro nejsou vadný sloupce pixelů :) Já jsem teda neobjevil ani jeden vadnej bílej, ani černej, ale lupou jsem to nezkoumal.
Máš tam něco v nastavení PC, já měl teď půjčenej komp od souseda s DVI a nějakou Atinou a naprosto super. Objednal jsem si teď expressovou kartu s pasiv. chlazením, s DVI a HDMI 1.3 s HDCP, tak huvidím.
Budu krmit telku digitálně obraz-zvuk a z telky receiver po optice. Jsem zvědav, jestli digitalizuje i zvuk z přijímaného analogu. Jinak jsem pustil fotbal a pokud zapomenu na to šílený rozlišení, ve kterým ho CT2 vysílá (4:3 s černejma pruhama nahoře a dole, jako že 16:9 :) ), tak uvidět čmouhy za míčem a hráčema je opravdu zbožný přání :D
robert.kotasek (777)|6.6.2007 22:15
ezechiel1917: kamos v praci mel monitor lcd FS 16-2 (S-PVA) a jednou se mu objevil vadny subpixel. po nejake dobe ji bylo v pruhu asi 5 cm, coz je jasne na reklamaci (muze byt urcity pocet vadnych ale vzadnem pripade vedle sebe!) Monitor mu samozrejme opravili, s tim ze mu vymenili displey ;-)
takze jestli to mas porad a neni to zpusobeno jen tv kartou (dvi) tak to jdi vratit nebo spise vymenit za kus. Vypada to totiz na spickove "zobrazovado"
Radoo (1302)|6.6.2007 22:17
[QUOTE=ezechiel1917;143440]tak me taky dorazila, obraz z pc pres hdmi super jen jsem nenastavoval barvy apod.

Jen me prekvapuje ze se mi ted objevily 2 CELY sloupce vadnejch?? pixelu vlevo u kraje. 1 sloupec sviti cervene a druhej o kus vedle zlute, mam pocit ze hned po zapojeni tam nebyly, nereknu kdyby par pixelu nekde, ale cely sloupce vadny mi prijde divny teda :O neni to neco jinyho?[/QUOTE]
řekni nám ještě jasně, dělá ti to u TV vysílání ?
ezechiel1917 (498)|6.6.2007 22:29
jj i u TV vysilani, jsou to mrtvy subpixely, asi holt smula na kus, no co se da delat zkusime vyreklamovat, preci jen jich je moc :)

jinak dalsi poznatky jsem prekvapenj kvalitou tuneru (jak analog tak digitalu), obraz je velmi slusny na 102cm uhlopricku.
u hdmi jsem si pohral s barvama, kontrastem aj. a cerna je krasne cerna a barvy fakt paradni, 1080p material, fotky krasa, prekvapilo me ze je to vice nez dobra nahrada monitoru k PC (mam 24" Dell). Zkousel jsem jeste hry Demo Lost Planet a Colin Dirt a nestacim zirat, nikde zadny ghosting a to jsem nezapinal ani ten Gaming mod, ktery jeste umi snizit odezvu televize.

Na kousku co mam je patrny mirny backlight od trubic pri cernym pozadim veprostred 4 zdroje do kosotverce, ale nic co by rusilo.
robert.kotasek (777)|6.6.2007 22:36
s tim fotbalem (rozmazly) zjistil jsem ze aspon u 32pfl7562d, ktery ma mpeg artefakty, vyrazne zlepsi zazitek z fotbalku... jde oto ze pri normalnim rezimu trosicku "rozmazne" cely obraz a tim i vytvori celkovy dojem. Nevim zda samsung tuto nebo obdobnou funkci ma (nestudoval jsem) ale jestli jo tak to zkuste a dejte vedet zda to je jen muj subjektivni pocit nebo zda to fakt pomaha. (mpeg artefakt neni jen o rozmazani, ale i zlepsuje pohyb a prechody)
hezky vecer
ezechiel1917 (498)|6.6.2007 22:38
robert.kotasek: koukal jsem na fotbal obraz je nepatrne rozmazany nicmene pohyb zobrazovan naprosto plynule. nevidim duvod proc volit 100hz...
robert.kotasek (777)|6.6.2007 22:40
100hz? ten konec v zavorce jsem uvedl co udajne tato "technologie umi" spise jsem chtel rict ze to jemne nepatrne potlaci jemne detaily a vyhladi prechody, ktere pri fotbale lepe vynikne...
-Vl- (366)|7.6.2007 18:56
[QUOTE=Radoo;143448]Budu krmit telku digitálně obraz-zvuk a z telky receiver po optice. Jsem zvědav, jestli digitalizuje i zvuk z přijímaného analogu. Jinak jsem pustil fotbal a pokud zapomenu na to šílený rozlišení, ve kterým ho CT2 vysílá (4:3 s černejma pruhama nahoře a dole, jako že 16:9 :) ), tak uvidět čmouhy za míčem a hráčema je opravdu zbožný přání :D[/QUOTE]

Někde jsem od tebe četl že to chceš krmit též digitálním satelitem, tak tam z cs link ten fotbal šel 16:9. Jinak já mám 40M87 a ten zvuk z analog. vstupů digitalizuje a posílá na optiku, ale neměl jsem ještě možnost vyzkoušet zda na optický výstup posílá i digitální zvuk z HDMI. Na HDMI mám přes redukci jen přehrávač který má DVI a to jde na HDMI pak bez zvuku.
Radoo (1302)|7.6.2007 22:21
Táák postoupil jsem k bodu 2. Úspěšně jsem dnes nainstaloval video kartu s HDMI do PC a je to výborné řešení HDMI na HDMI. Detailní možnosti nastavení ovladače, do expert modu jsem ani nešel. Rozlišení 1920x1080p, různý optimalizace, barvy a kdesi cosi, co ani nevím k čemu je. Karta je pasivní tzn. nehlučná od MSI za 2.000,-, kabel cca 250,-
Pustil jsem tam pár DVDček, HD video, fotky, vizualizace WMP a spořič akvárium a opět huba dokořán ! :) Skoro jsem se vyděsil z černoty černé a odezvy rychlých scén. Nádherná živost barev, zelená, modrá, červená, jaké jsem na CRT neměl a ty detaily... Jak už tu zaznělo, celkem statečně se popere i s tím pure analogovým vysíláním díky kvalitnímu tuneru a digit.obvodům. Překvapující a nečekaně potěšující poznání. VlastaX by se asi divil, škoda že ho tu již není ...
Dalším krokem bude přidělat ji na sk zeď, aby nebyly vidět kabely za použití držáku vlastní konstrukce a bude to za mnou. Těch pár měsíců bádání, slídění po netu a špetka štěstí se vyplatila.
Radoo (1302)|8.6.2007 10:41
Přidávám další pokrok. Po po připojení s HTPC je pixel maping 1920x1080p 60Hz 1:1 na jedničku !
V TV je třeba nastavit ve formát obrazu na "skenování". Otestováno softem od Eiza a Nokie https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=143477&postcount=6 - velmi dobře jsem s nima nastavil černou apod. Konvergence, černá jak uhel, ostrost jako břit. Na těch testech to bere dech. Přitom chytrým nastavením ovladače od Nvidie je vidět celá plocha Windowsů. Prvně jsem i otestoval digit. satelit kartu a něco se vysílá celkem v ucházející kvalitě.
Pokračování příště :)
Radoo (1302)|8.6.2007 10:44
[QUOTE=-Vl-;143512]Někde jsem od tebe četl že to chceš krmit též digitálním satelitem, tak tam z cs link ten fotbal šel 16:9. Jinak já mám 40M87 a ten zvuk z analog. vstupů digitalizuje a posílá na optiku, ale neměl jsem ještě možnost vyzkoušet zda na optický výstup posílá i digitální zvuk z HDMI. Na HDMI mám přes redukci jen přehrávač který má DVI a to jde na HDMI pak bez zvuku.[/QUOTE]

Dík za info, budu se tím taky prokousávat. Ještě jsem nepropojil digit. zvuk do video karty s HDMI, nebyl čas. To že to digitalizuje TV analog je výborná fce, aspoň do příchodu DVB-t. Věřím, že to je u mé N87 naprosto stejný.
branigan (12)|8.6.2007 22:07
Mate nekdo typ LE40N87BDX/XEH? Dnes mi byl nabidnut na 40.000,-, takže to zvažuju...díky!
Radoo (1302)|8.6.2007 22:21
[QUOTE=branigan;143598]Mate nekdo typ LE40N87BDX/XEH? Dnes mi byl nabidnut na 40.000,-, takže to zvažuju...díky![/QUOTE]
Byl nabídnut ... to stojí zato, aby jsi se rozepsal ... !
Jinak co je to za hloupou otázku ?
branigan (12)|8.6.2007 22:40
[QUOTE=Radoo;143599]Byl nabídnut ... to stojí zato, aby jsi se rozepsal ... !
Jinak co je to za hloupou otázku ?[/QUOTE]

Proste prijdu do obchodu kde je tahle telka za urcitou cenu (43.500,-) a protoze jsem v obchode nejakou dobu diskutoval s majitelem, vysledkem byla cena 40.000,-. Proto se ptam jestli to mam vzit nebo ne!? Hlavne me teda dost mate to oznaceni ...BDX/XEH. Nicmene chci vedet jestli jde o zajimavou nabidku...
Radoo (1302)|8.6.2007 22:49
[QUOTE=branigan;143600]Proste prijdu do obchodu kde je tahle telka za urcitou cenu (43.500,-) a protoze jsem v obchode nejakou dobu diskutoval s majitelem, vysledkem byla cena 40.000,-. Proto se ptam jestli to mam vzit nebo ne!? Hlavne me teda dost mate to oznaceni ...BDX/XEH. Nicmene chci vedet jestli jde o zajimavou nabidku...[/QUOTE]

Cenově jistě, zbytek viz mé příspěvky.
Radoo (1302)|9.6.2007 15:30
Zde se majitelé mohou podělit přímo o poznatky nejlepšího nastavení, zkušenosti s pixel mappingem a propojením se vším, co připojit lze. Ví někdo jak se dostat do servisního módu a co se v něm dá vylepšit, pokud to je vůbec nutné ? :)
ezechiel1917 (498)|10.6.2007 00:52
Jen par pripominek k tehle televizi, nefunguje ceske EPG v ani jednom z DVB-T mulitplexu a pravdepodobne nelze upravovat poradi kanalu po automatickem skenu. Jinak se vsim spokojenost. Jeste mam pocit ze se obraz zlepsuje s tim jak je tv par dni v zabehu :)
ezechiel1917 (498)|10.6.2007 00:56
[QUOTE=branigan;143600]Proste prijdu do obchodu kde je tahle telka za urcitou cenu (43.500,-) a protoze jsem v obchode nejakou dobu diskutoval s majitelem, vysledkem byla cena 40.000,-. Proto se ptam jestli to mam vzit nebo ne!? Hlavne me teda dost mate to oznaceni ...BDX/XEH. Nicmene chci vedet jestli jde o zajimavou nabidku...[/QUOTE]

ta cena je skvela (pokud je ti nabizen novy kousek bez sebemensich problemu) jinyho konkurenta tyhle tv do 40000 nenajdes :)