Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Formule 1 ve 4K

28.3.2016, Pavel Zubatý, aktualita
Legendární závody Formule 1 budou od příštího roku vysílány v rozlišení 4K. Potvrzují to slova britské Sky. Ta si navíc zajistila exkluzivní práva na přenos do Británie a Irska v letech 2019 až 2024.
Ultra-vysoké rozlišení je na sportovní přenosy jako dělané. Přesto jsou velké sportovní události přenášeny jen v HD kvalitě. Světový pohár ve fotbale nebo americký Super Bowl se toho zatím nedočkaly. Formule 1 však ano. Od příštího roku budou legendární závody nahrávány a vysílány ve formátu 4K. Britská společnost Sky prohlásila, že v roce 2017 bude každý závod šampionátu vysílán v Ultra-vysokém rozlišení. Přenos bude probíhat na satelitní platformě Sky Q. Podle slov ředitele Sky Sports se stanice od roku 2012 Formuli 1 intenzivně věnuje. Patří sem řada inovací včetně kanálu vyhrazeného těmto závodům. Patří sem 4K vysílání od příští sezóny a exkluzivní práva na vysílání v letech 2019 až 2024.

Nikdo další tak po celých 5 sezón nemá na území Británie a Irska na 4K vysílání Formule 1 právo. Jinde to však možné je. Lze tudíž čekat, že se přidají i další provozovatelé (satelitního) vysílání z jiných zemí. Postupnému přechodu na Ultra-vysoké rozlišení nahrává i vysílání z letošní letní olympiády v Riu. Na vybraných místech budou umístěny gigantické obrazovky, na nichž bude zobrazován přenos v původním 8K rozlišení. Zároveň bude dostupný přenos ve formátu virtuální reality.

Zdroj: FlatpanelsHD