Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Final Effects Complete 6 AVX

23.2.2012, Radek Jahoda, aktualita
Boris FX přidal do rodiny Final Effects Complete nový balík Final Effects Complete 6 AVX, který je určen pro střihové systémy Avid Media Composer 6, Symphony 6 a NewsCutter 10. Jejich uživatelé si tak přijdou na dalších více než 100 efektů.
Final Effects Complete 6 AVX je samozřejmě v 64-bitové verzi a přináší i některá vylepšení.

Obsahuje například tzv. Compare mode, který známe i z jiných programů a umožnuje vidět vedle sebe nezměněný i pozměněný obraz. Buď v režimu side-by-side, tedy plný obraz vedle sebe nebo split, kdy je zobrazena z každého jen polovina obrazu tvořící celek.

Další vymožeností je Beat Reactor, který dokáže ze zvuku vyseparovat určité frekvence a použít je jako vstupní parametry pro efekty. K čemu je to dobré známe například z vizualizací v audio přehrávačích.

Pro usnadnění nastavování parametrů je přítomna funkce On-Screen Overlay Widgets, které zobrazí ovládací prvky přes video a tak má uživatel jak obraz, tak i ovládání stále na očích.

Přibyly i další přechodové filtry - Super Dissolve, RGB Dissolve a Rectangular Scale Wipe a prý došlo i k optimalizaci a zrychlení renderování.

Cena Final Effects Complete 6 AVX je stanovena na $895 dolarů, majitelé Boris Continuum Complete 8 AVX pak mají slevu na $100 dolarů.

Zdroj: Boris FX