www.tvfreak.cz
>
>

Filmy z přerušeného festivalu Jeden svět jsou nyní dostupné online

Filmy z přerušeného festivalu Jeden svět jsou nyní dostupné online
, , aktualita
Kvůli opatřením proti šíření koronaviru byl tento týden zrušen festival dokumentárních filmů Jeden svět. Fanoušci ovšem mohou vybrané snímky sledovat z pohodlí domova přes portál DAFilms.cz.
K oblíbeným
reklama
Českou vládou přijatá opatření, která mají zabránit šíření koronaviru ovlivnila také dvě významné události pro filmové fanoušky. Febiofest, který měl začít 19. března, se přesunul na září. A přerušen byl také již probíhající festival dokumentárních filmů Jeden svět. Organizátoři zatím nestanovili náhradní termín, ale předpokládají, že projekce budou pokračovat za několik měsíců. Milovníci dokumentárního filmu ovšem o vybrané snímky nepřijdou ani přes zavřené kinosály. Mohou si je totiž přehrát v pohodlí (a bezpečí) domova na displeji svého počítače, smartphonu či tabletu.
 
 
Filmy jsou přístupné prostřednictvím portálu DAFilms.cz (nebo přes stránky jedensvet.cz), kde jej mohou diváci půjčit za 59 Kč, případně stáhnout za 99 Kč. Ke sledování bohužel není možné využít předplatné na DAFilms.cz. Většina filmů bude dostupná s českými, případně anglickými titulky. V tuto chvíli zahrnuje nabídka čtrnáct titulů, ale podle organizátorů se ještě v následujících dnech rozšíří – patrně podle toho, zda se u některých filmů podaří vyjednat licenční práva. Dokumenty budou přístupné do úterý 17. března. Jedinou výjimkou je film Psí láska, který bude mít na DAFilms.cz světovou premiéru a dostupný bude pouze zítra po dobu několika hodin.
 
Psí láska odhaluje příběh závodnice, která se vydává do Švédska na jeden z nejtěžších závodů psích spřežení. Ke shlédnutí je připraven také zahajovací snímek letošního festivalu Země medu o makedonské včelařce Atidže. Dokument Pro Samu zaznamenávající válečnou realitu syrského Aleppa byl dokonce nominován na Oscara. Ke shlédnutí ovšem budou také filmy, které se na festivalu nestihly promítat.
 

Filmy z Jednoho světa dostupné online s datem zpřístupnění:

 • Psí láska – 13. března od 19:00 do 3:00
 • Pro Samu – 12. března 
 • Země medu – 12. března
 • Nejšťastnější muž na zemi – 12. března
 • Ninosca – 12. března 
 • Pokrok v Údolí nevědomých – 12. března 
 • Horečka – 12. března 
 • Dělníci ve slevě – 13. března 
 • Za řekou Salwin – 13. března 
 • Kazašský boj s hudbou — 13. března
 • Provinční městečko E — 13. března 
 • Ostatky po odeyseji — 14. března  
 • Naše malé Polsko — 14. března
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik