Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fashion TV (FTA) od dubna na Astře 23,5°E

29.3.2011, Jiří Piškula, aktualita
Módní a lifestylový kanál Fashion TV v jazykové mutaci pro ČR a Slovensko se asi v půli března objevil jako nekódovaný program na pozici Astra 23,5°E, odkud vysílají také české satelitní televize Skylink a CS Link. V dubnu zahájí vysílání z Astry oficiálně.
Vysílání programu z pozice Astra 23,5°E nebude ani po termínu jeho oficiálního spuštění (1. duben 2011) vysíláno kódovaně. Budou si ho tedy moci naladit všichni stávající zákazníci českých satelitních platforem CS Link, Skylink a T-Mobile televize, nebo i jiní diváci, kteří mají alespoň jednu ze svých satelitních antén namířenu na pozici 23,5° východně.Obsahově vychází československá verze vysílání Fashion TV z jeho evropské varianty, částečně je ale obohacena o u nás vyráběné pořady. Jedním z nich je např. magazín Fashion VIP, který se orientuje na domácí večírky a showbusiness.

Technické parametry pro příjem programu:

Název kanáluKmitočet [MHz], pol.SR [MS/s]FECV.PID / A.PIDSID
Fashion TV11 798, H*27,53/42729 / 28895039
* vysílací mód: DVB-S/QPSK, nekódovaně (FTA)


S ukončením testovacího a zahájením ostrého vysílání z pozice 23,5°E bude definitivně vypnuto rovněž nekódované vysílání kanálu Fashion TV z družice Amos na pozici 4°W. Uplink na družice Astra probíhá z bratislavského Kamzíku.

Zdroj: Fashion TV, Flysat.