Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích

7.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
V Madridu se objevila pouliční reklama na údajnou šestou řadu Black Mirror. Kolemjdoucí byli překvapení nejen tím, že na Netflixu nové díly seriálu nenašli, ale také samotnou formou reklamy, která reaguje na aktuální situaci.
Budoucnost úspěšného seriálu Black Mirror (na českých obrazovkách se objevil pod názvem Černé zrcadlo) zůstává nejistá, o to více byli fanoušci překvapeni reklamou, která se objevila na několika autobusových zastávkách v Madridu. Zmiňuje totiž šestou sérii Black Mirror a slogan „Prožij nyní. Kdekoliv“. Nechybí přitom dokonce ani logo Netflixu. Reklamní plocha uvnitř citylightu funguje jako zrcadlo, které zobrazuje odraz osoby na zastávce. Využívá přitom filtr, který by měl navodit dystopickou atmosféru typickou pro tento seriál. Není přitom náhoda, že reklama přichází právě v době, kdy světem otřásá koronavirová krize, přičemž Španělsko patřilo k nejvíce zasaženým zemím Evropy.
 
 
Osoba v zrcadle, vzhledem k současným nařízením španělské vlády navíc obvykle vybavená rouškou a mnohdy také rukavicemi, se tak stává součástí seriálu, který ve svých jednotliých epizodách předvídá dystopickou budoucnost ovlivněnou moderními technologiemi. Někteří si tak mohli v posledních měsících připadat jako v nepovedeném seriálu. Navíc se objevilo i několik témat, které jako by vznikly z pera scénáristů seriálu Black Mirror. Mezi nimi třeba snaha některých vlád zavést povinné mobilní aplikace pro sledování pohybu občanů s cílem zamezit šíření onemocnění COVID-19. Není divu, že tyto reklamy se v ulicích Madridu staly velmi populárními a jejich fotografie rychle zaplavily sociální sítě. Někteří se zasmáli, jiní možná trošku vyděsili. A mnozí fanoušci seriálu hned začali hledat na Netflixu šestou řadu Black Mirror.
 
Jak ovšem bylo zmíněno v úvodu, budoucnost oblíbené antologie zůstává nejistá. Netflix zatím nepotvrdil, že by pracoval na šesté řadě. Charlie Brooker, autor Black Mirroru, se v nedávném rozhovoru vyjádřil, že v současné době podle něj není vhodný čas na příběhy o rozpadající se společnosti, proto na takovém tématu nepracuje. Zároveň uvedl, že aktuálně má hodně práce s jinými projekty a především se chce vrátit ke komediím. První díly divácky velmi úspěšného seriálu měly premiéru v roce 2011, o čtyři roky později se Black Mirror přenesl z britské stanice Channel 4 na Netflix. Zatím poslední pátá série měla premiéru v červnu 2019 a obsahovala pouze tři epizody.