Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV

Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
, , aktualita
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.reklama
Peníze z reklamy na chytrých televizorech už sbírá například YouTube, pozadu ovšem nechce zůstat ani Facebook. V blízké době proto dojde k vydání aplikace Facebook Video, která bude dostupná pro vybrané chytré televizory a streamovací zařízení. Zpočátku se dočkají majitelé Apple TV, Amazon Fire TV a Samsung Smart TV, seznam podporovaných platforem se ovšem později ještě rozšíří.
 


Už v loňském roce umožnil Facebook streamování videí ze smartphonu na TV přes Google Cast aj.
 
 
Nová aplikace umožní sledovat videa sdílená přáteli i stránkami v pohodlí domova na velké obrazovce. Stejně tak uživatel získá přístup k oblíbeným videím z celého světa včetně živých vysílání v rámci služby Facebook Live. Aplikace také doporučí videa na základě zájmů a předchozích sledování, nebo umožní přehrát uložená, sdílená či nahraná videa. Uživatel si tedy může během dne uložit ze svého smartphonu či počítače zajímavé video a přehrát si jej až večer po příchodu domů na větší obrazovce.
 
Spolu s novou televizní aplikací oznámil Facebook také aktualizaci pro svou mobilní aplikaci, která přinese možnost přehrávání videí v minimalizovaném okně nebo kontroverzní automatické přehrávání videí se zvukem.
 
Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala