Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV

Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
, , aktualita
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.reklama
Peníze z reklamy na chytrých televizorech už sbírá například YouTube, pozadu ovšem nechce zůstat ani Facebook. V blízké době proto dojde k vydání aplikace Facebook Video, která bude dostupná pro vybrané chytré televizory a streamovací zařízení. Zpočátku se dočkají majitelé Apple TV, Amazon Fire TV a Samsung Smart TV, seznam podporovaných platforem se ovšem později ještě rozšíří.
 


Už v loňském roce umožnil Facebook streamování videí ze smartphonu na TV přes Google Cast aj.
 
 
Nová aplikace umožní sledovat videa sdílená přáteli i stránkami v pohodlí domova na velké obrazovce. Stejně tak uživatel získá přístup k oblíbeným videím z celého světa včetně živých vysílání v rámci služby Facebook Live. Aplikace také doporučí videa na základě zájmů a předchozích sledování, nebo umožní přehrát uložená, sdílená či nahraná videa. Uživatel si tedy může během dne uložit ze svého smartphonu či počítače zajímavé video a přehrát si jej až večer po příchodu domů na větší obrazovce.
 
Spolu s novou televizní aplikací oznámil Facebook také aktualizaci pro svou mobilní aplikaci, která přinese možnost přehrávání videí v minimalizovaném okně nebo kontroverzní automatické přehrávání videí se zvukem.
 
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala