Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV

, , aktualita
Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.
Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
Peníze z reklamy na chytrých televizorech už sbírá například YouTube, pozadu ovšem nechce zůstat ani Facebook. V blízké době proto dojde k vydání aplikace Facebook Video, která bude dostupná pro vybrané chytré televizory a streamovací zařízení. Zpočátku se dočkají majitelé Apple TV, Amazon Fire TV a Samsung Smart TV, seznam podporovaných platforem se ovšem později ještě rozšíří.
 


Už v loňském roce umožnil Facebook streamování videí ze smartphonu na TV přes Google Cast aj.
 
 
Nová aplikace umožní sledovat videa sdílená přáteli i stránkami v pohodlí domova na velké obrazovce. Stejně tak uživatel získá přístup k oblíbeným videím z celého světa včetně živých vysílání v rámci služby Facebook Live. Aplikace také doporučí videa na základě zájmů a předchozích sledování, nebo umožní přehrát uložená, sdílená či nahraná videa. Uživatel si tedy může během dne uložit ze svého smartphonu či počítače zajímavé video a přehrát si jej až večer po příchodu domů na větší obrazovce.
 
Spolu s novou televizní aplikací oznámil Facebook také aktualizaci pro svou mobilní aplikaci, která přinese možnost přehrávání videí v minimalizovaném okně nebo kontroverzní automatické přehrávání videí se zvukem.