Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Expanze OLED TV zrychluje

4.7.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Korejský gigant LG věří, že OLED se stane hlavní zobrazovací technologií rychleji, než tomu bylo v případě LCD. Chce proto výrobu těchto obrazovek rozšířit ještě více, než bylo původně v plánu.
Většina výrobců poslala technologii OLED k ledu. Značka LG z ní udělala středobod zájmu, co se televizorů týče. Ba co víc, nové panely nejsou určeny pouze pro produkty této značky. Vedení LG.Display je nyní nabízí čínským značkám, jakými jsou Skyworth, Changhong a Konka. Chce tak nastartovat masovou výrobu a dostat OLED do pozice mainstreamu, co nejrychleji to bude možné. Podle nepotvrzených zpráv mají o podobné partnerství zájem značky Panasonic a Sony. Jako velmi nepravděpodobné se naopak jeví aliance se společností Samsung. Výkonný ředitel Han Sang-beom k tomu řekl: „Sektor OLED se do pozice mainstreamu globálního průmyslu dostane za kratší dobu, než tomu bylo v případě katodové trubice (CRT) nebo displeje na bázi tekutých krystalů (LCD).“

V současnosti probíhá výstavba továrny 8. generace na OLED panely LG. Ke spuštění výroby dojde v druhé polovině letošního roku. Továrna měla původně vyrábět 26000 substrátů za měsíc. Nyní bylo rozhodnuto, že to bude 34000 substrátů. Z každého substrátu lze nařezat šestici 55“ OLED panelů. Výroba se přitom nemusí omezovat na televizní obrazovky. Ve hře je též možnost rozšíření produkce o malé OLED panely pro smartphony a nositelnou elektroniku. Jako příklad se uvádí zařízení Apple iWatch, které podle spekulací používá právě OLED panel LG.

Zdroj: FlatpanelsHD