Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Expanze Netflixu pokračuje

7.8.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Americká online videopůjčovna Netflix rozšiřuje území, na němž je dostupná. Po západní Evropě, Skandinávii a Austrálii je na řadě jižní Evropa a první asijská země – Japonsko. Tím ale expanze zdaleka nekončí.
O americké internetové půjčovně Netflix se často hovoří jako o "zabijákovi televize" (především té kabelové). Služba zabírá více než polovinu datových toků v USA (na druhém místě je YouTube). Produkuje vlastní filmy a seriály ve 4K i HDR a vytváří tlak na podobné služby v zemích, kam teprve míří. Příkladem může být půjčovna Voyo televize Nova nebo placená videopůjčovna televize Prima. Už příští rok totiž Netflix přijde do České republiky.

Ještě předtím ale Netflix otevře pobočky v Asii a jižní Evropě. První asijskou zemí bude Japonsko, kde Netflix zahájí provoz už 2. září 2015. V říjnu bude pokračovat v Evropě, která je již z velké části pokryta. Konkrétně půjde o Itálii, Španělsko, Portugalsko. O pár měsíců později to bude Island. Příští rok přijde na řadu Česká republika. Co se Země vycházejícího slunce týče, tak nemusí jít jen o jednosměrný tok americké produkce. Je celkem možné, že se brzo v nabídce Netflixu objeví produkce japonská. Chybět nebude ani taková drobnost, jakou je tlačítko Netflix na ovladačích místních značek.

Zdroj: FlatpanelsHD