www.tvfreak.cz
>
>
>

Expanze Netflixu pokračuje

Expanze Netflixu pokračuje
, , aktualita
Americká online videopůjčovna Netflix rozšiřuje území, na němž je dostupná. Po západní Evropě, Skandinávii a Austrálii je na řadě jižní Evropa a první asijská země – Japonsko. Tím ale expanze zdaleka nekončí.
reklama
O americké internetové půjčovně Netflix se často hovoří jako o "zabijákovi televize" (především té kabelové). Služba zabírá více než polovinu datových toků v USA (na druhém místě je YouTube). Produkuje vlastní filmy a seriály ve 4K i HDR a vytváří tlak na podobné služby v zemích, kam teprve míří. Příkladem může být půjčovna Voyo televize Nova nebo placená videopůjčovna televize Prima. Už příští rok totiž Netflix přijde do České republiky.

Ještě předtím ale Netflix otevře pobočky v Asii a jižní Evropě. První asijskou zemí bude Japonsko, kde Netflix zahájí provoz už 2. září 2015. V říjnu bude pokračovat v Evropě, která je již z velké části pokryta. Konkrétně půjde o Itálii, Španělsko, Portugalsko. O pár měsíců později to bude Island. Příští rok přijde na řadu Česká republika. Co se Země vycházejícího slunce týče, tak nemusí jít jen o jednosměrný tok americké produkce. Je celkem možné, že se brzo v nabídce Netflixu objeví produkce japonská. Chybět nebude ani taková drobnost, jakou je tlačítko Netflix na ovladačích místních značek.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala