www.tvfreak.cz
>
>
>

Expanze Netflixu pokračuje

Expanze Netflixu pokračuje
, , aktualita
Americká online videopůjčovna Netflix rozšiřuje území, na němž je dostupná. Po západní Evropě, Skandinávii a Austrálii je na řadě jižní Evropa a první asijská země – Japonsko. Tím ale expanze zdaleka nekončí.
K oblíbeným
reklama
O americké internetové půjčovně Netflix se často hovoří jako o "zabijákovi televize" (především té kabelové). Služba zabírá více než polovinu datových toků v USA (na druhém místě je YouTube). Produkuje vlastní filmy a seriály ve 4K i HDR a vytváří tlak na podobné služby v zemích, kam teprve míří. Příkladem může být půjčovna Voyo televize Nova nebo placená videopůjčovna televize Prima. Už příští rok totiž Netflix přijde do České republiky.

Ještě předtím ale Netflix otevře pobočky v Asii a jižní Evropě. První asijskou zemí bude Japonsko, kde Netflix zahájí provoz už 2. září 2015. V říjnu bude pokračovat v Evropě, která je již z velké části pokryta. Konkrétně půjde o Itálii, Španělsko, Portugalsko. O pár měsíců později to bude Island. Příští rok přijde na řadu Česká republika. Co se Země vycházejícího slunce týče, tak nemusí jít jen o jednosměrný tok americké produkce. Je celkem možné, že se brzo v nabídce Netflixu objeví produkce japonská. Chybět nebude ani taková drobnost, jakou je tlačítko Netflix na ovladačích místních značek.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik