www.tvfreak.cz
>
>
>

Expanze Netflixu pokračuje

Expanze Netflixu pokračuje
, , aktualita
Americká online videopůjčovna Netflix rozšiřuje území, na němž je dostupná. Po západní Evropě, Skandinávii a Austrálii je na řadě jižní Evropa a první asijská země – Japonsko. Tím ale expanze zdaleka nekončí.
K oblíbeným
reklama
O americké internetové půjčovně Netflix se často hovoří jako o "zabijákovi televize" (především té kabelové). Služba zabírá více než polovinu datových toků v USA (na druhém místě je YouTube). Produkuje vlastní filmy a seriály ve 4K i HDR a vytváří tlak na podobné služby v zemích, kam teprve míří. Příkladem může být půjčovna Voyo televize Nova nebo placená videopůjčovna televize Prima. Už příští rok totiž Netflix přijde do České republiky.

Ještě předtím ale Netflix otevře pobočky v Asii a jižní Evropě. První asijskou zemí bude Japonsko, kde Netflix zahájí provoz už 2. září 2015. V říjnu bude pokračovat v Evropě, která je již z velké části pokryta. Konkrétně půjde o Itálii, Španělsko, Portugalsko. O pár měsíců později to bude Island. Příští rok přijde na řadu Česká republika. Co se Země vycházejícího slunce týče, tak nemusí jít jen o jednosměrný tok americké produkce. Je celkem možné, že se brzo v nabídce Netflixu objeví produkce japonská. Chybět nebude ani taková drobnost, jakou je tlačítko Netflix na ovladačích místních značek.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář