www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
, , aktualita
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
K oblíbeným
reklama
Skoro na den přesně před třemi lety byl na trh uveden USB tuner Evolveo Sigma T2, který jako první model této značky umožnil příjem tehdy ještě čerstvého standardu DVB-T2. Mezitím se rozeběhl přechod na druhou generaci digitálního pozemního vysílání, který by měl být – po zdržení způsobeném koronavirem – dokončen příští měsíc. Právě v tento čas přichází společnost Abacus Electric pod svou značkou Evolveo s novým USB tunerem pro stolní počítače a notebooky. Od předchozího modelu se odlišuje použitím dvou tunerů DVB-T2, které se výrobci podařilo vtěsnat do malého těla zařízení.
 
 
Evolveo Venus T2 je vlastně miniaturní set-top box, který místo televize připojíte ke svému počítači. V kombinaci s notebookem si tak televizor můžete vytvořit kdekoliv na cestách. Vyžaduje pouze konektor USB 2.0, žádné externí napájení není potřeba. Použití dvou tunerů umožňuje jeden program nahrávat a druhý mezitím sledovat. Pomocí funkce TimeShift lze zase sledovat pořad, který se ještě nahrává. Nechybí ani další funkce známé z běžných set-top boxů, jako je elektronický programový průvodce (EPG) včetně možnosti plánovaného nahrávání konkrétního pořadu. Hodit se může také funkce automatického vypnutí počítače po skončení nahrávání, režim obraz v obrazu (PIP) nebo zachytávání obrazovky ve formátu JPEG.
 
 
Příjem signálu můžete snadno zlepšit pomocí dodávané externí antény. K připojení používá běžný anténní konektor, takže vám nic nebrání připojit USB tuner k STA v bytovém domě. Zařízení podporuje kodek HEVC/H.265 a HD rozlišení, k dispozici je také automatické ladění Na českém trhu je Evolveo Venus T2 dostupný za 1 490 Kč včetně DPH. Základní balení obsahuje USB tuner o rozměrech 86 × 30 × 16,5 mm, anténu a uživatelský manuál.
 

Systémové požadavky pro sledování a nahrávání DVB-T2:

  • Windows XP (SP2)/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1/Windows 10
  • Intel Pentium 2.4 GHz a vyšší 
  • 4GB RAM nebo více
  • Grafická karta s 1GB paměti nebo vyšší
  • Zvuková karta 
  • Microsoft direct X 9.0 nebo vyšší
  • jeden USB 2.0 port 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik