www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
, , aktualita
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
K oblíbeným
reklama
Skoro na den přesně před třemi lety byl na trh uveden USB tuner Evolveo Sigma T2, který jako první model této značky umožnil příjem tehdy ještě čerstvého standardu DVB-T2. Mezitím se rozeběhl přechod na druhou generaci digitálního pozemního vysílání, který by měl být – po zdržení způsobeném koronavirem – dokončen příští měsíc. Právě v tento čas přichází společnost Abacus Electric pod svou značkou Evolveo s novým USB tunerem pro stolní počítače a notebooky. Od předchozího modelu se odlišuje použitím dvou tunerů DVB-T2, které se výrobci podařilo vtěsnat do malého těla zařízení.
 
 
Evolveo Venus T2 je vlastně miniaturní set-top box, který místo televize připojíte ke svému počítači. V kombinaci s notebookem si tak televizor můžete vytvořit kdekoliv na cestách. Vyžaduje pouze konektor USB 2.0, žádné externí napájení není potřeba. Použití dvou tunerů umožňuje jeden program nahrávat a druhý mezitím sledovat. Pomocí funkce TimeShift lze zase sledovat pořad, který se ještě nahrává. Nechybí ani další funkce známé z běžných set-top boxů, jako je elektronický programový průvodce (EPG) včetně možnosti plánovaného nahrávání konkrétního pořadu. Hodit se může také funkce automatického vypnutí počítače po skončení nahrávání, režim obraz v obrazu (PIP) nebo zachytávání obrazovky ve formátu JPEG.
 
 
Příjem signálu můžete snadno zlepšit pomocí dodávané externí antény. K připojení používá běžný anténní konektor, takže vám nic nebrání připojit USB tuner k STA v bytovém domě. Zařízení podporuje kodek HEVC/H.265 a HD rozlišení, k dispozici je také automatické ladění Na českém trhu je Evolveo Venus T2 dostupný za 1 490 Kč včetně DPH. Základní balení obsahuje USB tuner o rozměrech 86 × 30 × 16,5 mm, anténu a uživatelský manuál.
 

Systémové požadavky pro sledování a nahrávání DVB-T2:

  • Windows XP (SP2)/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1/Windows 10
  • Intel Pentium 2.4 GHz a vyšší 
  • 4GB RAM nebo více
  • Grafická karta s 1GB paměti nebo vyšší
  • Zvuková karta 
  • Microsoft direct X 9.0 nebo vyšší
  • jeden USB 2.0 port 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo
Poslední bondovka No Time To Die byla už několikrát odložena a zatím se neukázala ani v kinech, ale ani na žádné streamovací službě. Zájem měla společnost Apple, ale ta byla odmítnuta. 300-400 milionů USD nestačilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Korei. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě
Španělské veřejnoprávní médium RTVE společně s partnery vyzkoušelo vysílání v rozlišení 8K přes DVB-T2. Součástí signálu byla také technologie HDR a vícekanálový zvuk. K zobrazování posloužila 8K QLED TV od Samsungu.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik