www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
, , aktualita
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
K oblíbeným
reklama
Skoro na den přesně před třemi lety byl na trh uveden USB tuner Evolveo Sigma T2, který jako první model této značky umožnil příjem tehdy ještě čerstvého standardu DVB-T2. Mezitím se rozeběhl přechod na druhou generaci digitálního pozemního vysílání, který by měl být – po zdržení způsobeném koronavirem – dokončen příští měsíc. Právě v tento čas přichází společnost Abacus Electric pod svou značkou Evolveo s novým USB tunerem pro stolní počítače a notebooky. Od předchozího modelu se odlišuje použitím dvou tunerů DVB-T2, které se výrobci podařilo vtěsnat do malého těla zařízení.
 
 
Evolveo Venus T2 je vlastně miniaturní set-top box, který místo televize připojíte ke svému počítači. V kombinaci s notebookem si tak televizor můžete vytvořit kdekoliv na cestách. Vyžaduje pouze konektor USB 2.0, žádné externí napájení není potřeba. Použití dvou tunerů umožňuje jeden program nahrávat a druhý mezitím sledovat. Pomocí funkce TimeShift lze zase sledovat pořad, který se ještě nahrává. Nechybí ani další funkce známé z běžných set-top boxů, jako je elektronický programový průvodce (EPG) včetně možnosti plánovaného nahrávání konkrétního pořadu. Hodit se může také funkce automatického vypnutí počítače po skončení nahrávání, režim obraz v obrazu (PIP) nebo zachytávání obrazovky ve formátu JPEG.
 
 
Příjem signálu můžete snadno zlepšit pomocí dodávané externí antény. K připojení používá běžný anténní konektor, takže vám nic nebrání připojit USB tuner k STA v bytovém domě. Zařízení podporuje kodek HEVC/H.265 a HD rozlišení, k dispozici je také automatické ladění Na českém trhu je Evolveo Venus T2 dostupný za 1 490 Kč včetně DPH. Základní balení obsahuje USB tuner o rozměrech 86 × 30 × 16,5 mm, anténu a uživatelský manuál.
 

Systémové požadavky pro sledování a nahrávání DVB-T2:

  • Windows XP (SP2)/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1/Windows 10
  • Intel Pentium 2.4 GHz a vyšší 
  • 4GB RAM nebo více
  • Grafická karta s 1GB paměti nebo vyšší
  • Zvuková karta 
  • Microsoft direct X 9.0 nebo vyšší
  • jeden USB 2.0 port 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář