www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače

Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
, , aktualita
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
K oblíbeným
reklama
Skoro na den přesně před třemi lety byl na trh uveden USB tuner Evolveo Sigma T2, který jako první model této značky umožnil příjem tehdy ještě čerstvého standardu DVB-T2. Mezitím se rozeběhl přechod na druhou generaci digitálního pozemního vysílání, který by měl být – po zdržení způsobeném koronavirem – dokončen příští měsíc. Právě v tento čas přichází společnost Abacus Electric pod svou značkou Evolveo s novým USB tunerem pro stolní počítače a notebooky. Od předchozího modelu se odlišuje použitím dvou tunerů DVB-T2, které se výrobci podařilo vtěsnat do malého těla zařízení.
 
 
Evolveo Venus T2 je vlastně miniaturní set-top box, který místo televize připojíte ke svému počítači. V kombinaci s notebookem si tak televizor můžete vytvořit kdekoliv na cestách. Vyžaduje pouze konektor USB 2.0, žádné externí napájení není potřeba. Použití dvou tunerů umožňuje jeden program nahrávat a druhý mezitím sledovat. Pomocí funkce TimeShift lze zase sledovat pořad, který se ještě nahrává. Nechybí ani další funkce známé z běžných set-top boxů, jako je elektronický programový průvodce (EPG) včetně možnosti plánovaného nahrávání konkrétního pořadu. Hodit se může také funkce automatického vypnutí počítače po skončení nahrávání, režim obraz v obrazu (PIP) nebo zachytávání obrazovky ve formátu JPEG.
 
 
Příjem signálu můžete snadno zlepšit pomocí dodávané externí antény. K připojení používá běžný anténní konektor, takže vám nic nebrání připojit USB tuner k STA v bytovém domě. Zařízení podporuje kodek HEVC/H.265 a HD rozlišení, k dispozici je také automatické ladění Na českém trhu je Evolveo Venus T2 dostupný za 1 490 Kč včetně DPH. Základní balení obsahuje USB tuner o rozměrech 86 × 30 × 16,5 mm, anténu a uživatelský manuál.
 

Systémové požadavky pro sledování a nahrávání DVB-T2:

  • Windows XP (SP2)/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1/Windows 10
  • Intel Pentium 2.4 GHz a vyšší 
  • 4GB RAM nebo více
  • Grafická karta s 1GB paměti nebo vyšší
  • Zvuková karta 
  • Microsoft direct X 9.0 nebo vyšší
  • jeden USB 2.0 port 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik