Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolveo přináší bezdrátovou klávesnici s touchpadem (nejen) pro chytré TV

11.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Do nabídky klávesnic Evolveo přistál kousek, který je vhodný pro použití s chytrými televizory či multimediálními centry. Nabízí lehké a tenké provedení, bezdrátové spojení a integrovaný touchpad.
Klávesnicemi se většinou zabýváme na Svethardware.cz, ale tentokrát uděláme malou výjimku. Evolveo WK32BG totiž cílí především na chytré televizory a multimediální centra. Pro snadnou mobilitu byla klávesnice navržena s nízkou tloušťkou a hmotností. K bezdrátovému spojení se zařízením slouží technologie Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz a miniaturní USB přijímač, přičemž Evolveo slibuje dosah až deset metrů. K dispozici 80 běžných a 13 multimediálních kláves, ale vzhledem k jejich designu se příliš nehodí pro delší psaní. Na pravé straně místo numerických kláves nalezneme touchpad nahrazující myš se dvěma samostatnými tlačítky.
 
 
K dispozici jsou tři světelné diody sloužící jako kontrolky a na boku zařízení se nachází tlačítko pro vypnutí klávesnice. Pokud byste klávesnici zapomněli vypnout, dojde při delší nečinnosti k jejímu automatickému vypnutí. K napájení slouží dvojice tužkových baterií AAA, ale jejich výdrž v oficiálních specifikacích nenajdeme. Kromě chytrých televizorů a multimediálních center lze klávesnici samozřejmě použít také v kombinaci s All-in-One PC, stolními počítači nebo notebooky. V takovém případě opět oceníte především možnost dálkového ovládání díky bezdrátovému provedení klávesnice.
 
Evolveo WK32BG se na českém trhu prodává za 499 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva