Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Evolveo FlyMotion D1 slibuje snadnější ovládání televize i TV boxu

, , aktualita
Značka Evolveo přináší na trh nový dálkový ovladač, který obsahuje gyroskopickou myš a klávesnici. Zároveň umožňuje využívat hlasové povely. Kompatibilní je se zařízeními vybavenými Androidem, ale také počítači.

Ovládání televizoru nebo multimediálního centra prostřednictvím standardního dálkového ovladače může být občas docela vysilující, a to především v situacích, kdy pracujete s hrami nebo aplikacemi. Na trhu naštěstí existují dálkové ovladače, které tento problém řeší, a jedním z nich je Evolveo FlyMotion D1. Tato novinka si rozumí s chytrými televizory, multimediálními centry, mini PC, All-in-one PC, projektory i dalšími zařízeními. Mezi podporované platformy patří kromě Androidu také Windows a Linux. Ke komunikaci používá bezdrátový přenos na frekvenci 2,4 GHz, proto sem v balení nachází USB dongle, který připojíte do ovládaného zařízení. Dosah podle výrobce činí až 10 metrů a díky technologii Plug & Play není nutné nic složitě nastavovat.
 
 
Dálkový ovladač v lesklém černém provedení funguje jako myš, neboť používá gyroskop měřící pohyb v šesti osách (s nastavitelnou citlivostí). Na přední straně nechybí ani gumová tlačítka pro ovládání základních funkcí, jako je změna hlasitosti nebo pohyb v menu. Nechybí tlačítko mikrofonu, po jehož stisknutí lze používat hlasové povely pro ovládání zařízení disponujících Asistentem Google nebo podobnou službou. Pokud ovladač otočíte, budete mít k dispozici QWERTY klávesnici pro snadnější zadávání textu. Virtuální klávesnice na obrazovce se totiž příliš nehodí ani pro psaní složitějších hesel nebo vyhledávacích dotazů, s fyzickou klávesnicí ovšem bude možné pohodlněji i surfovat po internetu.
 
 
Ovladač obsahuje také programovatelné tlačítko pro vysílání infračerveného signálu. Zvládne se naučit základní příkazy z jiných ovladačů (např. vypnutí/zapnutí) a podle výrobce je kompatibilní s 99 % modelů na trhu. O napájení se stará baterie, kterou lze nabíjet prostřednictvím microUSB kabelu, ale o výdrži se výrobce nezmiňuje. Pro úsporu energie lze ovladač vypnout pomocí přepínače na boku. Pokud byste na to zapomněli, přepne se ovladač sám do pohotovostního režimu po určité době nečinnosti. Evolveo FlyMotion D1 je již dostává do českých obchodů a zájemce vyjde na 499 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama
reklama