Evolveo FlyMotion D1 slibuje snadnější ovládání televize i TV boxu

Evolveo FlyMotion D1 slibuje snadnější ovládání televize i TV boxu
, , aktualita
Značka Evolveo přináší na trh nový dálkový ovladač, který obsahuje gyroskopickou myš a klávesnici. Zároveň umožňuje využívat hlasové povely. Kompatibilní je se zařízeními vybavenými Androidem, ale také počítači.
K oblíbeným
reklama
Ovládání televizoru nebo multimediálního centra prostřednictvím standardního dálkového ovladače může být občas docela vysilující, a to především v situacích, kdy pracujete s hrami nebo aplikacemi. Na trhu naštěstí existují dálkové ovladače, které tento problém řeší, a jedním z nich je Evolveo FlyMotion D1. Tato novinka si rozumí s chytrými televizory, multimediálními centry, mini PC, All-in-one PC, projektory i dalšími zařízeními. Mezi podporované platformy patří kromě Androidu také Windows a Linux. Ke komunikaci používá bezdrátový přenos na frekvenci 2,4 GHz, proto sem v balení nachází USB dongle, který připojíte do ovládaného zařízení. Dosah podle výrobce činí až 10 metrů a díky technologii Plug & Play není nutné nic složitě nastavovat.
 
 
Dálkový ovladač v lesklém černém provedení funguje jako myš, neboť používá gyroskop měřící pohyb v šesti osách (s nastavitelnou citlivostí). Na přední straně nechybí ani gumová tlačítka pro ovládání základních funkcí, jako je změna hlasitosti nebo pohyb v menu. Nechybí tlačítko mikrofonu, po jehož stisknutí lze používat hlasové povely pro ovládání zařízení disponujících Asistentem Google nebo podobnou službou. Pokud ovladač otočíte, budete mít k dispozici QWERTY klávesnici pro snadnější zadávání textu. Virtuální klávesnice na obrazovce se totiž příliš nehodí ani pro psaní složitějších hesel nebo vyhledávacích dotazů, s fyzickou klávesnicí ovšem bude možné pohodlněji i surfovat po internetu.
 
 
Ovladač obsahuje také programovatelné tlačítko pro vysílání infračerveného signálu. Zvládne se naučit základní příkazy z jiných ovladačů (např. vypnutí/zapnutí) a podle výrobce je kompatibilní s 99 % modelů na trhu. O napájení se stará baterie, kterou lze nabíjet prostřednictvím microUSB kabelu, ale o výdrži se výrobce nezmiňuje. Pro úsporu energie lze ovladač vypnout pomocí přepínače na boku. Pokud byste na to zapomněli, přepne se ovladač sám do pohotovostního režimu po určité době nečinnosti. Evolveo FlyMotion D1 je již dostává do českých obchodů a zájemce vyjde na 499 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik