www.tvfreak.cz
>
>
>

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV
, , aktualita
Chytré televizory mohou být ohroženy škodlivým kódem podobně jako smartphony. Nová aplikace ESET Smart TV Security slibuje, že před bezpečnostními hrozbami ochrání chytré televizory na platformě Android TV.
reklama
Bezpečnostní software využívá většina z nás ve svých počítačích, někteří také ve smartphonech. Podle společnosti ESET je však na čase začít chránit také televizory, které jsou stále chytřejší, ale také zranitelnější vůči různým hrozbám. Chytré televizory stále častěji cílem útočníků, kteří přitom využívají jejich kamery, mikrofony či USB porty. Prostřednictvím televizoru je navíc možné napadnout i další připojená zařízení v domácnosti. Další hrozbu představuje vyděračský ransomware, který dříve ohrožoval jen mobilní telefony a tablety s Androidem, ale v poslední době stále častěji cíli také na televizory s Android TV. Právě pro tuto platformu od Googlu je určena nová aplikace ESET Smart TV Security, která byla představena na veletrhu MWC 2018 v Barceloně a nabízí ochranu před různými typy škodlivého softwaru.
 
 
Společnost ve vydané tiskové zprávě konkrétně uvádí následující funkce:
  • Antivirová ochrana, jež brání v průniku rostoucímu počtu škodlivého softwaru určenému pro zařízení s Androidem.
  • Nástroj Anti-ransomware, který chrání před zašifrováním obrazovky. Pokud již do televizoru proniknul ransomware a zašifroval data, doporučuje se divákům vypnout a znovu zapnout chytrou televizi, provést aktualizaci virové databáze a spustit skenování malwaru. Pokud ESET Smart TV Security detekuje ransomware, doporučí uživateli odinstalovat malware. Po potvrzení jeho odinstalování bude ransomware vymazán.
  • Skenování více zařízení na přítomnosti škodlivého softwaru, včetně těch, která se k chytré televizi připojují prostřednictvím USB.
  • Antiphishing na ochranu uživatelů před pokusy o krádež citlivých osobních dat.
Aplikace je ke stažení z Google Play Store a základní verze obsahující antivirus, ochranu proti ransomware, kontrolu USB zařízení, ochranu v reálném čase a automatické aktualizace, je dostupná zdarma. Prémiové verze navíc obsahující anti-phishing a plánované kontroly potom stojí 289 Kč ročně, během aktuální akce dokonce jen za 144 Kč za rok. Je na zvážení každého, zda do svého televizoru potřebuje bezpečnostní aplikaci, ale vzhledem k nárůstu hrozeb zaměřujících se na Android TV stojí tato možnost minimálně za zvážení. Ať už se uživatel rozhodne jakkoliv, měl by při používání televizoru dodržovat základní pravidla, počínaje dobře zabezpečenou Wi-Fi sítí a konče stahováním jen důvěryhodných aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře