www.tvfreak.cz
>
>
>

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV
, , aktualita
Chytré televizory mohou být ohroženy škodlivým kódem podobně jako smartphony. Nová aplikace ESET Smart TV Security slibuje, že před bezpečnostními hrozbami ochrání chytré televizory na platformě Android TV.
reklama
Bezpečnostní software využívá většina z nás ve svých počítačích, někteří také ve smartphonech. Podle společnosti ESET je však na čase začít chránit také televizory, které jsou stále chytřejší, ale také zranitelnější vůči různým hrozbám. Chytré televizory stále častěji cílem útočníků, kteří přitom využívají jejich kamery, mikrofony či USB porty. Prostřednictvím televizoru je navíc možné napadnout i další připojená zařízení v domácnosti. Další hrozbu představuje vyděračský ransomware, který dříve ohrožoval jen mobilní telefony a tablety s Androidem, ale v poslední době stále častěji cíli také na televizory s Android TV. Právě pro tuto platformu od Googlu je určena nová aplikace ESET Smart TV Security, která byla představena na veletrhu MWC 2018 v Barceloně a nabízí ochranu před různými typy škodlivého softwaru.
 
 
Společnost ve vydané tiskové zprávě konkrétně uvádí následující funkce:
  • Antivirová ochrana, jež brání v průniku rostoucímu počtu škodlivého softwaru určenému pro zařízení s Androidem.
  • Nástroj Anti-ransomware, který chrání před zašifrováním obrazovky. Pokud již do televizoru proniknul ransomware a zašifroval data, doporučuje se divákům vypnout a znovu zapnout chytrou televizi, provést aktualizaci virové databáze a spustit skenování malwaru. Pokud ESET Smart TV Security detekuje ransomware, doporučí uživateli odinstalovat malware. Po potvrzení jeho odinstalování bude ransomware vymazán.
  • Skenování více zařízení na přítomnosti škodlivého softwaru, včetně těch, která se k chytré televizi připojují prostřednictvím USB.
  • Antiphishing na ochranu uživatelů před pokusy o krádež citlivých osobních dat.
Aplikace je ke stažení z Google Play Store a základní verze obsahující antivirus, ochranu proti ransomware, kontrolu USB zařízení, ochranu v reálném čase a automatické aktualizace, je dostupná zdarma. Prémiové verze navíc obsahující anti-phishing a plánované kontroly potom stojí 289 Kč ročně, během aktuální akce dokonce jen za 144 Kč za rok. Je na zvážení každého, zda do svého televizoru potřebuje bezpečnostní aplikaci, ale vzhledem k nárůstu hrozeb zaměřujících se na Android TV stojí tato možnost minimálně za zvážení. Ať už se uživatel rozhodne jakkoliv, měl by při používání televizoru dodržovat základní pravidla, počínaje dobře zabezpečenou Wi-Fi sítí a konče stahováním jen důvěryhodných aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář