Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV

2.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Chytré televizory mohou být ohroženy škodlivým kódem podobně jako smartphony. Nová aplikace ESET Smart TV Security slibuje, že před bezpečnostními hrozbami ochrání chytré televizory na platformě Android TV.
Bezpečnostní software využívá většina z nás ve svých počítačích, někteří také ve smartphonech. Podle společnosti ESET je však na čase začít chránit také televizory, které jsou stále chytřejší, ale také zranitelnější vůči různým hrozbám. Chytré televizory stále častěji cílem útočníků, kteří přitom využívají jejich kamery, mikrofony či USB porty. Prostřednictvím televizoru je navíc možné napadnout i další připojená zařízení v domácnosti. Další hrozbu představuje vyděračský ransomware, který dříve ohrožoval jen mobilní telefony a tablety s Androidem, ale v poslední době stále častěji cíli také na televizory s Android TV. Právě pro tuto platformu od Googlu je určena nová aplikace ESET Smart TV Security, která byla představena na veletrhu MWC 2018 v Barceloně a nabízí ochranu před různými typy škodlivého softwaru.
 
 
Společnost ve vydané tiskové zprávě konkrétně uvádí následující funkce:
  • Antivirová ochrana, jež brání v průniku rostoucímu počtu škodlivého softwaru určenému pro zařízení s Androidem.
  • Nástroj Anti-ransomware, který chrání před zašifrováním obrazovky. Pokud již do televizoru proniknul ransomware a zašifroval data, doporučuje se divákům vypnout a znovu zapnout chytrou televizi, provést aktualizaci virové databáze a spustit skenování malwaru. Pokud ESET Smart TV Security detekuje ransomware, doporučí uživateli odinstalovat malware. Po potvrzení jeho odinstalování bude ransomware vymazán.
  • Skenování více zařízení na přítomnosti škodlivého softwaru, včetně těch, která se k chytré televizi připojují prostřednictvím USB.
  • Antiphishing na ochranu uživatelů před pokusy o krádež citlivých osobních dat.
Aplikace je ke stažení z Google Play Store a základní verze obsahující antivirus, ochranu proti ransomware, kontrolu USB zařízení, ochranu v reálném čase a automatické aktualizace, je dostupná zdarma. Prémiové verze navíc obsahující anti-phishing a plánované kontroly potom stojí 289 Kč ročně, během aktuální akce dokonce jen za 144 Kč za rok. Je na zvážení každého, zda do svého televizoru potřebuje bezpečnostní aplikaci, ale vzhledem k nárůstu hrozeb zaměřujících se na Android TV stojí tato možnost minimálně za zvážení. Ať už se uživatel rozhodne jakkoliv, měl by při používání televizoru dodržovat základní pravidla, počínaje dobře zabezpečenou Wi-Fi sítí a konče stahováním jen důvěryhodných aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva