www.tvfreak.cz
>
>
>

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV
, , aktualita
Chytré televizory mohou být ohroženy škodlivým kódem podobně jako smartphony. Nová aplikace ESET Smart TV Security slibuje, že před bezpečnostními hrozbami ochrání chytré televizory na platformě Android TV.
reklama
Bezpečnostní software využívá většina z nás ve svých počítačích, někteří také ve smartphonech. Podle společnosti ESET je však na čase začít chránit také televizory, které jsou stále chytřejší, ale také zranitelnější vůči různým hrozbám. Chytré televizory stále častěji cílem útočníků, kteří přitom využívají jejich kamery, mikrofony či USB porty. Prostřednictvím televizoru je navíc možné napadnout i další připojená zařízení v domácnosti. Další hrozbu představuje vyděračský ransomware, který dříve ohrožoval jen mobilní telefony a tablety s Androidem, ale v poslední době stále častěji cíli také na televizory s Android TV. Právě pro tuto platformu od Googlu je určena nová aplikace ESET Smart TV Security, která byla představena na veletrhu MWC 2018 v Barceloně a nabízí ochranu před různými typy škodlivého softwaru.
 
 
Společnost ve vydané tiskové zprávě konkrétně uvádí následující funkce:
  • Antivirová ochrana, jež brání v průniku rostoucímu počtu škodlivého softwaru určenému pro zařízení s Androidem.
  • Nástroj Anti-ransomware, který chrání před zašifrováním obrazovky. Pokud již do televizoru proniknul ransomware a zašifroval data, doporučuje se divákům vypnout a znovu zapnout chytrou televizi, provést aktualizaci virové databáze a spustit skenování malwaru. Pokud ESET Smart TV Security detekuje ransomware, doporučí uživateli odinstalovat malware. Po potvrzení jeho odinstalování bude ransomware vymazán.
  • Skenování více zařízení na přítomnosti škodlivého softwaru, včetně těch, která se k chytré televizi připojují prostřednictvím USB.
  • Antiphishing na ochranu uživatelů před pokusy o krádež citlivých osobních dat.
Aplikace je ke stažení z Google Play Store a základní verze obsahující antivirus, ochranu proti ransomware, kontrolu USB zařízení, ochranu v reálném čase a automatické aktualizace, je dostupná zdarma. Prémiové verze navíc obsahující anti-phishing a plánované kontroly potom stojí 289 Kč ročně, během aktuální akce dokonce jen za 144 Kč za rok. Je na zvážení každého, zda do svého televizoru potřebuje bezpečnostní aplikaci, ale vzhledem k nárůstu hrozeb zaměřujících se na Android TV stojí tato možnost minimálně za zvážení. Ať už se uživatel rozhodne jakkoliv, měl by při používání televizoru dodržovat základní pravidla, počínaje dobře zabezpečenou Wi-Fi sítí a konče stahováním jen důvěryhodných aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik