www.tvfreak.cz
>
>
>

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV

ESET vydal bezpečnostní aplikaci pro Android TV
, , aktualita
Chytré televizory mohou být ohroženy škodlivým kódem podobně jako smartphony. Nová aplikace ESET Smart TV Security slibuje, že před bezpečnostními hrozbami ochrání chytré televizory na platformě Android TV.
reklama
Bezpečnostní software využívá většina z nás ve svých počítačích, někteří také ve smartphonech. Podle společnosti ESET je však na čase začít chránit také televizory, které jsou stále chytřejší, ale také zranitelnější vůči různým hrozbám. Chytré televizory stále častěji cílem útočníků, kteří přitom využívají jejich kamery, mikrofony či USB porty. Prostřednictvím televizoru je navíc možné napadnout i další připojená zařízení v domácnosti. Další hrozbu představuje vyděračský ransomware, který dříve ohrožoval jen mobilní telefony a tablety s Androidem, ale v poslední době stále častěji cíli také na televizory s Android TV. Právě pro tuto platformu od Googlu je určena nová aplikace ESET Smart TV Security, která byla představena na veletrhu MWC 2018 v Barceloně a nabízí ochranu před různými typy škodlivého softwaru.
 
 
Společnost ve vydané tiskové zprávě konkrétně uvádí následující funkce:
  • Antivirová ochrana, jež brání v průniku rostoucímu počtu škodlivého softwaru určenému pro zařízení s Androidem.
  • Nástroj Anti-ransomware, který chrání před zašifrováním obrazovky. Pokud již do televizoru proniknul ransomware a zašifroval data, doporučuje se divákům vypnout a znovu zapnout chytrou televizi, provést aktualizaci virové databáze a spustit skenování malwaru. Pokud ESET Smart TV Security detekuje ransomware, doporučí uživateli odinstalovat malware. Po potvrzení jeho odinstalování bude ransomware vymazán.
  • Skenování více zařízení na přítomnosti škodlivého softwaru, včetně těch, která se k chytré televizi připojují prostřednictvím USB.
  • Antiphishing na ochranu uživatelů před pokusy o krádež citlivých osobních dat.
Aplikace je ke stažení z Google Play Store a základní verze obsahující antivirus, ochranu proti ransomware, kontrolu USB zařízení, ochranu v reálném čase a automatické aktualizace, je dostupná zdarma. Prémiové verze navíc obsahující anti-phishing a plánované kontroly potom stojí 289 Kč ročně, během aktuální akce dokonce jen za 144 Kč za rok. Je na zvážení každého, zda do svého televizoru potřebuje bezpečnostní aplikaci, ale vzhledem k nárůstu hrozeb zaměřujících se na Android TV stojí tato možnost minimálně za zvážení. Ať už se uživatel rozhodne jakkoliv, měl by při používání televizoru dodržovat základní pravidla, počínaje dobře zabezpečenou Wi-Fi sítí a konče stahováním jen důvěryhodných aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik