Ericsson převzal Mediaroom

Ericsson převzal Mediaroom
, , aktualita
Microsoft založil Mediaroom jako online IPTV platformu, ale jak se chce více soustředit na jeho herní konzoli Xbox, která je i víceúčelovým multimediálním centrem, rozhodl se přenechat Mediaroom Ericssonu.
K oblíbeným
reklama
Mediaroom zabírá asi 25% celosvětového trhu s IPTV, celkem ho využívá cca 13 mil. domácností v 60 zemích světa. Celkový počet set-top-boxů, které jsou připojeny na Mediaroom, je asi 24 miliónů.

„Tato akvizice ještě více upevňuje naši pozici přímo v srdci tohoto zajímavého a inovativního odvětví,“ uvádí Per Borgklint, senior viceprezident a šéf Business Unit Support Solutions v Ericssonu. „Počet předplatitelů IPTV by měl podle odhadů narůst o 18 % každý rok, v roce 2015 by se měl ustálit na počtu 105 milionů předpaltitelů. Zakomponováním společnosti Mediaroom do našeho portfolia řešení jsme se našim zákazníkům stali nejlepším možným partnerem na jejich cestě k TV multi-screen službám dostupným odkudkoli, stejně tak při optimalizaci přenosu videa v každé síti,“ uzavírá Borgklint.

Na Mediaroom pracovalo v Microsoftu 400 lidí, kteří se nyní přesunou do společnosti Ericsson. Celá organizace Mediaroom zůstane nedotčena, v čele bude stále stát Pete Thompson.

Ericsson si nechat udělat také studii, jakým způsobem přijímají (a jak se budou přijímat) lidé různý obsah. Podle něj roste výrazně podíl streamovaného videa, 63% lidí sleduje streamovaná videa každý týden a roste i zájem o obsah generovaný uživateli - YouTube a podobné kanály sleduje 82% lidí každý měsíc. Roste hlavně počet u starší lidí, kteří tento obsah teprve objevují. Zájem o televizi se přesouvá z filmů a seriálů ke sportovním přenosům a dalším událostem „tady a teď“ a zároveň je diskutují na sociálních sítích. Naopak sledování filmů a seriálů se postupně přesouvá na internet.

Zdroj: Pram, Ericsson
reklama
Nejnovější články
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
I chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer i několik nových dokumentů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí
Funkce, kterou Netflix testoval od loňského roku, se nyní dostává ve větším měřítku mezi uživatele. Jedná se o možnost změny rychlosti přehrávání obsahu, která bude dostupná v aplikaci pro Android. Ne všichni jsou ovšem z novinky nadšeni…
Včera, aktualita, Jáchym Šlik